ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.06.2011, 21:03
NightWolf NightWolf je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno Saveti za USA

Prvo veliki pozdrav svima!


Pronasao sam vas pre dva dana i od tada sam procitao 90% foruma.

Prvo mali info o meni:
Imam 22 godine, student sam na Univerzetetu Novi Sad - smer dizajner medija, upravo zavrsavam trecu godinu, dat cu je u roku i ostala mi je jos cetvrta i onda cu diplomirati tj. sledece godine na leto.

U zadnjih par meseci intezivno razmsljam o tome sta cu kada zavrsim, mozda je rano, ali volim da planiram na vreme hehe
Bio sam dosao na ideju da kada zavrsim da odem u Kanadu, tacnije u Toronto, pa sam mislio preko daljeg rodjaka koji tamo zivi i ima odlican posao, ali sam procitao sta i kako to sve ide pa sam odustao. (viza, posao itd.)
Posle toga mi je odmah na pamet pala Amerika, pa sam malo googlao i pronasao ovaj forum.
Posle mnogo sati citanja mi se ova ideja jos vise svidela!


E sada, treba mi vase misljenje...
Ne planiram da se bavim svojom strukom.
Bavim se fitnesom i bodibildingom tri i po godine, jako ozbiljno od pocetka. Tako da bih se bavio tom oblasti-prvenstveno bih radio kao personal trainer, nutritionist i sl. Svaki dan citam i ucim (citaj-iz zabave) o tome od pocetka, pamtim sve bez po muke, obozavam time da se bavim. Pisem programe za vezbanje i ishranu redovno za prijatelje i ljude kojima je potrebna pomoc jer volim da pomazem ljudima.
U Srbiji ne postoji ni jedna organizacija ili firma koja izdaje sertifikate koji su priznati bilo gde na svetu. Medjutim, to nije problem posto se to moze poloziti online, i postati ACE certified personal trainer ili koju organizaciju vec odaberem. Jeste da programi kostaju oko $500-600, ali bih to finansirao jer bi mi to bila jedna muka manje ako bih otisao tamo, i bilo bi mi lakse da nadjem posao na pocetku, i trazio bih posao u toj oblasti.
Razumem da bih na pocetku radio neki najosnovniji posao za minimalac, ali mi to nije nikakav problem.

Tako da sam resio da konkurisem za DV-2013 (ako je bude ove godine )
Kako vam ovo zvuci?
(verovatno sam zaboravio da napisem gomilu info, ali mi se jako spava pa mozak ne radi kako treba, oprosticete )


Druga opcija ako ovo bude fail onda bih pokusao da dobijem employment vizu preko jednog coveka u New Jersey koji je dedin prijatelj i tamo zivi. Iscimacu malo dedu ovih dana da vidim koliko je ovo ostvarivo (tu mislim na tog coveka), ali mi ne zvuci lose.
Jedno pitanje-da li mogu konkurisati istovremeno za GC i ovu vizu? Ako ne, koliko se onda otprilike (ugrubo) ceka za employment vizu?


Treca opcija je da kada diplomiram da radim na nekom kruzeru. Neki savet, iskustva?

Cetvrta opcija je da odem preko neke agencije barem na recimo 5 meseci da radim u USA, to je moj drug uradio pre par godine, ali je on bio student tada, ne znam kako to ide ako si diplomirao, posto ne bih isao nigde dok ne zavrsim fax. U sustini, on je bio jako zadovoljan i vratio je pare kuci koje je bio dao agenciji za sve usluge (oko 1500 evra cini mi se) itd. Ispricace mi sve u detalje ovih dana.
Znaci ovo bi bila opcija kada ne bi dobio GC preko lutrije pa kao neko resenje izmedju pokusaja, malo da radim i vidim na par meseci kako to sve izgleda


Hvala svima na odgovorima!
Reply With Quote
  #2  
Staro 22.06.2011, 11:33
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Necu ti biti bas od pomoci, ali napisacu sta znam o tome...

Sto se tice kruzera, nece ti biti problem da odes, ali ne znam da li ces moci kao fitnes trener bez ikakvih sertifikata ili diploma. Mislim da moze ako se probavi potvrda da si radio u nekom fitnes centru... Moj rodjak je otisao pre 3 god. i vrlo je zadovoljan, mada je to individualno. Krenuo je sa najnize pozicije i relativno brzo napredovao. Ukoliko ti ova varijanta prevagne javi mi se na PP pa cu ga kontaktirati da dobijem vise informacija iz prve ruke.

Vezano za W&T program, odnosno tih 5 meseci legalnog rada preko leta, cini mi se da si zakasnio za to... Naime, sledece godine ces, biti na par ispita do kraja ili na samom kraju fakulteta tako da ulazis u "opasnu" zonu ostajanja po zavrsetku programa. Imam u svom okruzenju par primera koji su bili u slicnoj situaciji i bili odbijeni, cak su godinu ili dve pre toga vec bili. Posto je tvoja zelja da ne ides nigde pre zavrsetka fakulteta, tu opciju odmah otpisi...

Toliko od mene, znao sam ponesto za 3 i 4 varijantu, pomoci ce ostali za opciju 1 i 2.

U svakom slucaju, konkurisi za DV2013 i puno srece sta god da odlucis!!!
Reply With Quote
  #3  
Staro 22.06.2011, 12:02
NightWolf NightWolf je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zeljko hvala ti na odgovoru.


U pravu si za W&T, i otpisao sam ga u medjuvremenu.

Za kruzer-citam danas ceo dan o tome i 99% da bih isao, jako mi se svidja!
Nisam siguran da li bi i na kruzeru radio kao trener posto, koliko sam uspeo da procitam, moram imati sertifikat od neke Steiner akademije iz Londona itd. a to mi se nikako ne isplati. Bio sam napisao da bih u medjuvremenu polozio za ACE sertifikat ili neki slicni, ima ih dosta. Ali sam procitao po forumima da treneri na kruzerima zaradjuju bas malo para. Ali to je verovatno ladovina raditi, jbg ako radis ono sto volis.
U svakom slucaju, bilo bi mi drago da bilo sta radim tamo, stvarno nisam izbirljiv i nije mi tesko nista raditi.

Jedno pitanje: kada kontaktiram agencije, koliko otprilike treba vremena da se to sredi i da budem on my way? Znaci kad budem diplomirao na leto, i odmah se prijavim, za koliko bi mogao da palim na brod? Nisam nigde nasao da pise... Pitacu bas na drugom forumu, ako neko zna neka kaze. Thx.


Ako neko zna odgovore na prve dve opcije neka napise sta misli
Reply With Quote
  #4  
Staro 22.06.2011, 13:19
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Primer mog rodjaka:

Prijavio se za razgovor, isao u Nis (momak je iz istocne Srbije) na konsultacije i pripremu, nakon toga u Skoplje na finalni intervju. Tada bilo sediste te agencije tamo, sad preseljeno u Beograd. Prilicno bio slab sa Engleskim, naucio pitanja i odgovore i znao pomalo iz filmova Poceo kao asistent asistenta....., totalno pocetnicka pozicija. Sad je dosao do glavnog konobara (koliko sam razumeo to je na brodu vrlo pristojno radno mesto).

Period od odlaska u Nis do aviona je bio oko mesec dana. Jedino se ne secam koji je to bio period u godini, ali mislim da to nije mnogo znacajno jer su ture 12 mes. u godini...
Reply With Quote
  #5  
Staro 24.06.2011, 09:56
NightWolf NightWolf je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2011
Poruke: 6
Nepromenjeno

@Zeljko
Odlucio sam da se definitivno prijavljujem za kruzer cim diplomiram


Da li mi moze neko pomoci sa prva dva pitanja?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Saveti gde da odem Boky Lokacije u USA 12 14.07.2009 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.