ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.10.2011, 12:58
tanja015 tanja015 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.09.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno Da li je neko uspeo da dobije zelenu kartu sa trogodisnjom skolom ili vanrednom cetvo

Da li je neko uspeo da dobije zelenu kartu sa trogodisnjom skolom ili vanrednom cetvorogodisnjom.Bez radnog iskustva?Hvala unapred na odgovorima.
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.10.2011, 14:03
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tanja015 Prikaz poruke
Da li je neko uspeo da dobije zelenu kartu sa trogodisnjom skolom ili vanrednom cetvorogodisnjom.Bez radnog iskustva?Hvala unapred na odgovorima.
ako mislis na dobijanje zelene karte preko DV Lottery programa onda je odgovor NE.
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.10.2011, 03:51
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
ako mislis na dobijanje zelene karte preko DV Lottery programa onda je odgovor NE.
Ako nije problem, mozes li mi reci odakle ti znas taj podatak da nije? Imas li izvor informacije kojim ces je podrzati (link ili bilo koji pisani dokument ili sta vec) ili to tvrdis samo na osnovu uputstva za DV Lottery (8+4)?

Hvala unaprijed.
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.10.2011, 05:18
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Ako nije problem, mozes li mi reci odakle ti znas taj podatak da nije? Imas li izvor informacije kojim ces je podrzati (link ili bilo koji pisani dokument ili sta vec) ili to tvrdis samo na osnovu uputstva za DV Lottery (8+4)?

Hvala unaprijed.
Pa gdje ces boljeg izvora od uputstva?! Ameri su dosljedni, i sve kako pise - tako je.
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.10.2011, 05:36
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Ako nije problem, mozes li mi reci odakle ti znas taj podatak da nije? Imas li izvor informacije kojim ces je podrzati (link ili bilo koji pisani dokument ili sta vec) ili to tvrdis samo na osnovu uputstva za DV Lottery (8+4)?

Hvala unaprijed.
To je diskvalifikacioni uslov, bilo bi protivzakonito prekrsiti ga. Da li ti stvarno treba dokaz da Department Of State ne krsi svoje zakone?
__________________
Score
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.10.2011, 17:51
Darihno 5150 Darihno 5150 je offline
Član
 
Datum prijave: 12.11.2010
YU lokacija: Obrenovac,Srbija - The Foundation
Poruke: 8
Nepromenjeno

Ja sam do sada radio kao magacioner i prodavac ali uglavnom na crno.Da li je obavezno da vam je staz upisan u radnoj knjizici i kako se dokazuje radno iskustvo?Da li su magacioner i prodavac uopste prihvatljivi za prijavu na lutriju?
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.10.2011, 18:06
zed015 zed015 je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2011
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Darihno 5150 Prikaz poruke
Ja sam do sada radio kao magacioner i prodavac ali uglavnom na crno.Da li je obavezno da vam je staz upisan u radnoj knjizici i kako se dokazuje radno iskustvo?Da li su magacioner i prodavac uopste prihvatljivi za prijavu na lutriju?
Tesko,ja sam danas poslao email ambasadi u vezi skole i diplome,i definitivno mora da se ima 12 godina redovne skole,jebes njihov zakon ko ih j....e,ima jos drzava!!Ameri botovi.
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.10.2011, 18:20
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Sta je sa osobama koje su zavrsile trogodisnju skolu a onda se sa trogodisnjom upisale i zavrsile Visu skolu? Sta je sa onima koji su vanredno zavrsili cetvrti razred a nakon toga zavrsili Visu skolu ili fakultet? Ako cemo se drzati pravila onda bi trebalo dzaba biti nekima Visa skola ili fakultet ako nisu zavrsili regularno srednju cetvorogodisnju?!
Zasto o ovome pisem? Eto imam slucaj da me zamolio covek da ga ove godine prijavim koji ima zavrsenu Visu skolu ali je pre toga zavrsio srednju trogodisnju skolu i sa srednjom trogodisnjom upisao Visu skolu. To je pre Bolonje bila normalna i zakonska pojava. Sta da kazem coveku a da ga ne slazem?
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.10.2011, 18:37
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Sta je sa osobama koje su zavrsile trogodisnju skolu a onda se sa trogodisnjom upisale i zavrsile Visu skolu? Sta je sa onima koji su vanredno zavrsili cetvrti razred a nakon toga zavrsili Visu skolu ili fakultet? Ako cemo se drzati pravila onda bi trebalo dzaba biti nekima Visa skola ili fakultet ako nisu zavrsili regularno srednju cetvorogodisnju?!
Zasto o ovome pisem? Eto imam slucaj da me zamolio covek da ga ove godine prijavim koji ima zavrsenu Visu skolu ali je pre toga zavrsio srednju trogodisnju skolu i sa srednjom trogodisnjom upisao Visu skolu. To je pre Bolonje bila normalna i zakonska pojava. Sta da kazem coveku a da ga ne slazem?
Razmatra se najvisi stepen zavrsene skole - ukoliko je to diploma Visoke skole, onda se ne razmatra nista ispod toga. Ukoliko je to diploma Vise skole, onda se ne razmatra nista ispod toga.

Minimalni uslov je diploma Srednje skole u trajanju od 4 godine, zavrsena redovnim pohadjanjem.

Simple as that.

Ono sto je ostalo da se razjasni je "Some University Courses", ja verujem da to moze da se uzme u obzir (nisam sigurna kada je u pitanju trogodisnja kako na to gledaju, pretpostavljam da svakako traze odredjeni broj bodova - ovde je to 60 units ako nemas diplomu)... To bi trebalo da se razjasni ovih dana, nadam se.

U svakom slucaju (utvrdjivanje gradiva ponovo), ko nema redovno zavrsen cetvrti stepen a nema iskustvo u nekom od navedenih zanimanja koja su u cetvrtoj i petoj grupi - nema potrebe da konkurise (tuga ako ih izvuku). Ko ima diplome bilo koje Vise ili Visoke skole, nema razloga da brine - kao i svi oni koji su redovno zavrsili 12-godisnje skolovanje.
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.10.2011, 18:52
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Razmatra se najvisi stepen zavrsene skole - ukoliko je to diploma Visoke skole, onda se ne razmatra nista ispod toga. Ukoliko je to diploma Vise skole, onda se ne razmatra nista ispod toga.

Minimalni uslov je diploma Srednje skole u trajanju od 4 godine, zavrsena redovnim pohadjanjem.

Simple as that.

Ono sto je ostalo da se razjasni je "Some University Courses", ja verujem da to moze da se uzme u obzir (nisam sigurna kada je u pitanju trogodisnja kako na to gledaju, pretpostavljam da svakako traze odredjeni broj bodova - ovde je to 60 units ako nemas diplomu)... To bi trebalo da se razjasni ovih dana, nadam se.

U svakom slucaju (utvrdjivanje gradiva ponovo), ko nema redovno zavrsen cetvrti stepen a nema iskustvo u nekom od navedenih zanimanja koja su u cetvrtoj i petoj grupi - nema potrebe da konkurise (tuga ako ih izvuku). Ko ima diplome bilo koje Vise ili Visoke skole, nema razloga da brine - kao i svi oni koji su redovno zavrsili 12-godisnje skolovanje.
Hvala ti Zana na ekspresnom odgovoru. Ne bih da ispalim coveka jer je mnogo pomogao neke stvari mojoj porodici. Evo cega se bojim. Prijavim coveka, izvuku ga a on naravno posalje formulare i tamo navede osnovnu skolu, srednju skolu i Visu skolu. Kad dodje na razgovor oni mu skrenu paznju da su videli odnosno da vide iz obrazaca da mu je srednja skola trajala 3 godine a on ponese samo diplomu Vise skole na razgovor. Kada bi covek tada izvisio za vizu mislim da bi se odnosi moje i njegove porodice poljuljali jer bi ispalo da sam ga ja zeznuo a to svakako ne zelim.
Da li je neophodno navesti u obrascima sve zavrseno od osnovne skole pa na dalje? Da li je ok da covek eventualno ako ga izvuku navede samo Visu skolu u formularima koje bi poslao u Kentucky i onda oni ne bi znali da je zavrsio samo trogodisnju srednju?
Sta navesti za Visu skolu u prijavi s obzirom da nema opcije associate degree? Mozda University degree ili ne?

Last edited by mijan; 03.10.2011 at 18:57.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
USAFIS - Agencija za prijavu za zelenu kartu! V777 Agencije za prijavu 48 13.11.2018 18:33
prijava za zelenu kartu u USA mirjana72 Stare teme 7 26.01.2012 21:45
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Lutrija za zelenu kartu je besplatna! emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 13.11.2007 18:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.