ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Slanje novca iz USA svojima u EX-YU » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 27.01.2017, 05:22
Sasha983 Sasha983 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 41
Nepromenjeno zz

Najbolje je slati novac...
To sa kreditima ,samo ti fali jos jedan ugovor sa jos nekom bankom ,a slanje preko racuna uglavnom znaju da iskoriste posrednicke banke.

Ja funkcionisem preko payoneera i za sada nema greske.
Reply With Quote
  #72  
Staro 28.01.2017, 04:14
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sasha983 Prikaz poruke
Najbolje je slati novac...
To sa kreditima ,samo ti fali jos jedan ugovor sa jos nekom bankom ,a slanje preko racuna uglavnom znaju da iskoriste posrednicke banke.

Ja funkcionisem preko payoneera i za sada nema greske.
Kaко тачно шаљеш и колике су провизије? Да ли шаљеш некоме на рачун или...? Можеш ли да наведеш пример суме и провизије? Мислим на тај payoneer
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #73  
Staro 04.05.2018, 23:41
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Da li je neko probao ovakav scenario:
1. Mesečni "wire transfer" u banku u Srbiji za iznos $1.000-$1.500 (npr. Intesa, već sam primao novac kao freelancer i mislim da ima samo jedan Imtermediary)
2. Online portalom Intese "rasporedim" troškove (rata za stambeni kredit, računi, "podrška" i sl.)?

Otvorena su pitanja:
1. Na koga da se vodi taj račun u Srbiji?
Pretpostavljam na majku/oca, a ja dobijem kredencijale (mislim da je još uvek samo "username/pass" kombinacija). Ako je na mene, kako ću rešavati šta god da mi je potrebno jer ne planiram da dolazim iz USA zbog toga

2. Šta ako "zapne" negde?
Ovo je i podskup pitanja #1, samo je više redovne prirode - npr. banka promeni online portal, uvede tokene i gomila gluposti koje samo bankama u Srbiji mogu da padnu na pamet, a da sve to maksimalno izmrcvari klijente
Reply With Quote
  #74  
Staro 05.05.2018, 07:39
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

za placanje racuna, a predpostavljam da moze i za ratu, ides u banci i trazis da ti naprave "trajni nalog", tako se to zove, i sa tim kad ti stgne npr. racun za struju banka placa EPS-u automatski, ili za telefonski racun isto.

za detalje moraces banku da pitas.
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #75  
Staro 05.05.2018, 09:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemanjaq Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Da li je neko probao ovakav scenario:
1. Mesečni "wire transfer" u banku u Srbiji za iznos $1.000-$1.500 (npr. Intesa, već sam primao novac kao freelancer i mislim da ima samo jedan Imtermediary)
2. Online portalom Intese "rasporedim" troškove (rata za stambeni kredit, računi, "podrška" i sl.)?

Otvorena su pitanja:
1. Na koga da se vodi taj račun u Srbiji?
Pretpostavljam na majku/oca, a ja dobijem kredencijale (mislim da je još uvek samo "username/pass" kombinacija). Ako je na mene, kako ću rešavati šta god da mi je potrebno jer ne planiram da dolazim iz USA zbog toga

2. Šta ako "zapne" negde?
Ovo je i podskup pitanja #1, samo je više redovne prirode - npr. banka promeni online portal, uvede tokene i gomila gluposti koje samo bankama u Srbiji mogu da padnu na pamet, a da sve to maksimalno izmrcvari klijente
Već sada Banca Intesa šalje kod za potvrdu online plaćanja. Treba ti naš broj telefona.
Nisam siguran da li postoji problem ako se loguješ iz inostranstva na račun. Treba pitati.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #76  
Staro 05.05.2018, 19:37
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Već sada Banca Intesa šalje kod za potvrdu online plaćanja. Treba ti naš broj telefona.
Nisam siguran da li postoji problem ako se loguješ iz inostranstva na račun. Treba pitati.
Mozes da se logujes na Intezin portal iz inostranstva. Nas broj telefona radi u US ukoliko postoji pokrivenost srodnim operaterom, sto bi trebalo da je svuda u gradovima. Jos uvek uspevam da doplatim 200 dinara svaka tri meseca na VIP prepaid da ne bi izgubio broj, pa i dalje imam telefonski broj za potpis uplata za VIP dopunu, a ako se dobro secam, radio je i za uplate preko portala. Novac saljem RiaMoneyTransfer-om, mislim da je najjeftinije.
Reply With Quote
  #77  
Staro 06.05.2018, 16:54
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Mozes da se logujes na Intezin portal iz inostranstva. Nas broj telefona radi u US ukoliko postoji pokrivenost srodnim operaterom, sto bi trebalo da je svuda u gradovima. Jos uvek uspevam da doplatim 200 dinara svaka tri meseca na VIP prepaid da ne bi izgubio broj, pa i dalje imam telefonski broj za potpis uplata za VIP dopunu, a ako se dobro secam, radio je i za uplate preko portala. Novac saljem RiaMoneyTransfer-om, mislim da je najjeftinije.
Ovo je odlična informacija. Puno hvala.
Video sam svojevremeno da je MTS imao neku mogućnost da se kupi broj i povoljnije telefonira iz USA preko tog broja. Da li neko zna nešto o tome?
(Naravno Skype, Viber i WhatsApp su i dalje zakon, a i besplatni su )
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #78  
Staro 25.08.2019, 03:38
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Da li je neko koristio Xoom za slanje novca?
Izgleda relativno povoljno u poredenju sa drugima:

https://www.xoom.com/serbia/send-mon...oaAg_bEALw_wcB
Reply With Quote
  #79  
Staro 25.08.2019, 10:36
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Moneygram ti je jeftiniji od toga i ima bolji kurs, pre par dana sam slao pare, kurs je bio 106 dinara, placanje preko kartice 5$ fee. Wester su lopurde, daju ladno 93 dinara kurs, par puta na pocetku sam slao sa njima dok nisam skapirao kakav sam pajser.
Reply With Quote
  #80  
Staro 26.08.2019, 21:38
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Moneygram ti je jeftiniji od toga i ima bolji kurs, pre par dana sam slao pare, kurs je bio 106 dinara, placanje preko kartice 5$ fee. Wester su lopurde, daju ladno 93 dinara kurs, par puta na pocetku sam slao sa njima dok nisam skapirao kakav sam pajser.
Proveri sve opcije kod WU. Nije im isti kurs ako placas kesom ili skidas sa kartice. Nema veze s mozgom ali tako je
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Limit za prenos novca cinderella_man Vodič za emigrante 154 23.05.2018 20:20
Slanje maila KCC-u landlord Prva koverta 0 13.09.2008 13:19
Prednost ulaganja neoporezovanog novca emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 14.09.2007 22:02

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.