ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 17.11.2009, 13:38
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Dreadnot o kojim gradovima razmisljate za odlazak? Jel imate neki uzi izbor?
Za sada nemam nikakvu ideju. Cim (ako) dobijemo vizu, pokusacu preko neta da posaljem sto vise aplikacija za posao, pa ako nesto kojim cudom upali, idemo tamo, gde god da je. Ako ne, onda cu tek da razmisljam o tome. Nasa prva ideja da idemo u Jacksonvill, Florida je gotovo u potpunosti odbacena, jer kazu ljudi da je tamo dole shit sto se tice posla, a i sestra koja zivi tamo (logican izbor samo zbog toga) kaze da nema posla, a i grad je veliki a gradski saobracaj nikakav pa je tesko stici bez kola na sve strane. U svakom slucaju, to mi je trenutno najveca nedoumica...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #12  
Staro 17.11.2009, 22:08
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Kao sto i pretpostavih, izgleda da ima puno zainteresovanih za odlaganje. Izgleda da ce da bude kao i obicno: ko ima kinte, ima vise sansi
Reply With Quote
  #13  
Staro 18.11.2009, 09:42
Bane Bane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.05.2009
US lokacija: New York city, NY
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 33
Nepromenjeno

Samo da uskocim........

Zar nije bolje otici na intevju kada je zakazan pa kad se on zavrsi (predate papire, platite, date otiske) a vi lepo trazite duzu vizu od 6 meseci naravno sa dobrim razlogom.
Oni vam kazu da vam nece dati duzu vizu ali da vam mogu pomeriti datum izdavanje vize.
Kad resite da putujete odete u ambasadu po vize pa na aerodrom.

Po meni sigurnija varijanta nego da pomerate intevju i samim tim da vas ostali izvuceni sa vecim brojem "preskacu". Ne kazem da na kraju necete dobiti vizu ali mislim da je bolje zavrsiti proceduru u ambasadi a vizu dobiti naknadno.

Mislim da sam na forumu vec citao o ovome...... pa potrazite....
Ljudi su konkretno trazili duzu vizu zbog dece, jer su hteli da idu posle juna kad deca zavrse skolsku godinu. U ambasadi su im ponudili da im naknadno izdaju vize npr. april-maj sa vazenjem od 6m.
__________________
Case No: 2010EU00005XXX
Prva koverta: 21.5.2009.
Prva koverta vracena u KCC: 3.6.2009.
Koverta stigla u KCC: 8.6.2009.
Druga koverta: 17.9.2009.
Zavrsen lekarski pregled: 22.10.2009
The Day - 28.10.2009.
Visa granted
Reply With Quote
  #14  
Staro 18.11.2009, 14:46
mitar's Avatar
mitar mitar je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2009
US lokacija: New York City, NY
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Danas sam bio u SUP da podnesem zahtev za potvrdu i rekli su mi najmanje mesec dana da traje postupak jer prvo salju depesu za proveru u mesto rodjenja, a ja sam rodjen u Crnoj Gori tako da cu zbog toga morati da odlozim intervju zakazan za 10. decembar.
Reply With Quote
  #15  
Staro 18.11.2009, 18:42
dado01 dado01 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

I ja sam sa suprugom odlozio intervju. Razlog NO MONEY. Gospodja u sarajevskoj ambasadi je rekla da se javimo mjesec dana prije dana kada bi smo ispunili sve uslove za razgovor. Znaci, sredis sve sto mozes, javis se u ambasadu, predlozis datum, oni ili prihvate ili ti dadnu neki drugi datum (u slucaju da su prebukirani).
A ovaj gospodin sto kaze da je 2500 eura sica za ono sto nas ceka tamo... ma daj ba sta ti je? 2500 eura nije nigdje sica a posebno na balkanu. Sa tim parama se ovdje zivi po 5 mjeseci.
Pozdrav iz Ze.
Reply With Quote
  #16  
Staro 20.11.2009, 14:31
abdulazizsarajevo abdulazizsarajevo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: sarajevo
Poruke: 16
Nepromenjeno

ma ja nije to mala cifra...

2500USD
+ karte za avion...
+ovo
+ono

radise tu o 10k USD zar ne za komletnu proceduru dok ne sletis u USA..
Reply With Quote
  #17  
Staro 20.11.2009, 21:59
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Jes da skrenusmo sa teme, ali stvarno ispadne bas puno para, onda odes tamo i shvatis da ne mozes da nadjes posao , a i ako nadjes mora da bude solidan, kako bi nekako isplatio te silne pare koji si dao da bi uopste otisao...Evo jednog off topic pitanja za ljude koji su vec u usa: das $15k za start u americi (razgovor ambasada, karta, mora da se zivi dok se ne nadje posao), obzirom da si programer, nadjes tamo posao za nekih 50k (ako je i to uopste moguce) i od toga zivi tvoja troclana porodica (dete, zenica i ti). Koliko vremena je potrebno da bi ispatio svojih 15k sa pocetka price? Mozda i nije toliko off topic, ipak moramo da znamo za koje vreme mozemo da vratimo pare ako se uzajmimo za ovu avanturu.
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.11.2009, 09:20
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Svako ko se prijavio morao je biti svjestan da za ovo treba novac.
Nema sad svrhe "čuditi se" i tome slično u fazonu "jao a šta sad za novac".
Svi smo u istoj poziciji, al nema svrhe prijavljivati se ako nemaš odakle zaraditi ili ne želiš (nemaš) pozajmiti novac za vizu, odlazak...
Ovo jeste lutrija ali ne ona lutrija na kojoj dobijaš sve.
Jedno su želje a drugo realnost.
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.11.2009, 00:10
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

@lenhi Da, ali pogresili smo, prijavili se, dobili prvu kovertu i sad smo "jao a sta sad za novac", mozda zato sto smo u medjuvremenu kupili stan, na primer. Nema bas puno onih koji zivot drze "on hold", stavljaju pare u stek i cekaju da im stigne koverta iz kentakija, a mi sigurno nismo jedni od njih, tako da bi nam znacilo odlaganje za jedno par meseci. Uostalom, ako pogledas ranije visa bulletins, razgovori za ove brojeve koji su u januaru su nekako trebali da budu a martu...tako da nas plan i nije bio toliko los.

U vezi mog prethodnog posta, ima li nekog ko moze barem okvirno da mi kaze za koje vreme je moguce ustekati $15k u usa, sa troclanom porodicom i platom od $50k (bruto), (na primer, ali samo primer, Atlanta, u nekom kraju gde tvoja porodica nije ugrozena ni u kom smislu). Dajte neku kalkulaciju iz realnog zivota.
Reply With Quote
  #20  
Staro 25.11.2009, 04:18
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Jaoooo.... tesko je to pitanje za realan odgovor. U moj situaciji, sa tolikim prihodom - uz stezanje ajd' da kazem $200-$300. Tako bi onda uzelo godine da se sakupi ta cifra, ne znam da li mozemo da pretpostavimo da bi i prihodi sigurno porasli za to vreme? Promena posla... ili unapredjenje - verovatno bi prihodi za dve godine od pocetnih $50k otisli na $80k, pa bi moglo i vise da se priustedi za vracanje duga.

U nekom manjem mestu - gde su manji troskovi, verovatno i $1,000 mesecno - ali onda ne znam da li bi godisnji prihodi rasli vise od uobicajenog usaglasavanja plata sa uvecanim troskovima zivota...

Ta cifra od $50k ti je najgori moguci scenario? Oboje da rade ili samo jedan da radi?

Ako si konkretno zainteresovan za Atlantu, mozda bi bilo bolje da Sloba odgovori posto zna koliki su realni troskovi zivota .
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Vencanje pre razgovora u Abasadi?Da ili ne? After80 Intervju (interview) - Ambasada 18 18.07.2012 19:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.