ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #381  
Staro 15.07.2014, 18:07
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Emiiuki, jel mozes da podelis sa nama sta si do sada uradila? Koju ocenu si dobila na IELTS testu, za koje zanimanje si aplicirala, sta si prikupila od papira isl?

Hvala ti puuuuuuuno unapred!
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #382  
Staro 15.07.2014, 21:29
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Na IELTS-u sam dobila L8, R7, W6 i S7,5 što mi je donelo 22 boda na jezik. Bila sam iznenađena niskom ocenom na W pošto sam bila prezadovoljna radom. Posle sam na forumima videla da se dosta ljudi žalilo na taj modul i da su im ispravljali ocene naviše ali, jednostavno, nisam imala vremena za te zezancije pošto sam htela da šaljem papire što pre a ovo mi je bilo dovoljno. I muž je izašao pošto bez njegovih bodova nisam mogla da namaknem minimum (na godinama života sam izgubila 6 bodova, šta da radim kada sam matora) on je navukao sve petice sa svojim kaubojskim engleskim. Možeš zamisliti koliko me zeza zbog te šestice.
Prikupila sam sve što su tražili i stiglo im je pre nedelju dana. Računam sa nekih 2 ili više meseci čekanja na bilo kakav signal da sam uzeta u razmatranje. Prvo što bi trebalo da se desi je da mi skinu pare sa cc što znači da su mi papiri na broju. Nakon toga bih trebala da dobijem mail sa brojem aplikacije što znači da su papiri i suštinski u redu, posle čega se prebacuju u Beč. Računam da će sve trajati oko dve godine do viza u pasošima, ako sve bude ok.
Ja sam NOC 1113, mogla sam da se uguram u još neke ali je ovo baš bio moj posao do pre dve godine i nisam morala da filozofiram u pismima od poslodavca (koje sam morala sama da pišem). Osim toga, ovaj NOC nije toliko popularan pa nisam imala paniku da će se popuniti ako ne pošaljem u prvih mesec dana.
Inače, sve ovo nije bilo baš jeftino, na jednom drugom forumu sam izložila preciznu računicu - sve ukupno nas je koštalo oko 1000 EUR, a toliko će koštati i procesuiranje aplikacije za nas četvoro, ako nisam nešto zabrljala. Posle toga još $900 za izdavanje viza.
Od papira sam poslala sve što su tražili - ideš po onom njihovom spisku pa lagano. Najviše vremena je otišlo na IELTS (oni njihovi štosevi sa zakazivanjem mesec i više dana unapred, ali su rezultati sada za dve nedelje a ne za tri kao ranije) i WES koji obrađuje sporije nego inače pošto su pretrpani zahtevima od kada se program otvorio.
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #383  
Staro 15.07.2014, 21:47
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

A koliki je minimum za IELTS ako si na NOC sa zanimanjem? Kada si sve to predala? Koji je link za bodovanje? Hvala ti puno na odgovorima i čestitam ti na predaji papira!
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #384  
Staro 15.07.2014, 22:00
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

http://www.cic.gc.ca/english/informa...des/EG7TOC.asp

Minimum je 6 na sva četiri modula.
Poslala sam 30.06. Fedex-om i trebalo im je skoro 9 dana da dostave; DHL-om bi bilo oko 3 ali je i duplo skuplji.
Hvala na čestitkama, ali bolje da se ne baksuziram dalje. Vidi šta se vama desilo, ne mogu da verujem. Ja apliciram za lutriju 15 godina i ćorak do ćorka. Ne mogu ni da zamislim kako bih se osećala da mi je GC bila skoro pod prstima i onda izmakla.....
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #385  
Staro 15.07.2014, 22:44
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

To je toliko strašno da ti ne mogu reći.. Previše surovo.. Ma, katastrofa.. Bolje da sam predala papire za Kanadu nego što sam ovo čekala.. Ja sam 1112 - to je dosta traženo, ali dobro. Da sam predala na vreme verovatno bih stigla..

Ovako moram čekati sledeću godinu i ko zna kakve uslove tada, jer kažu da će se sve menjati.

I moram ponovo polagati IELTS jer mi je istekao..

Koliko poena se dobije ako se ima 6 na njemu iz svega? Ti si imala dosta visoke ocene! To je sjajno! Ja sam na prošlom imala 6,5. Nisam sigurna da bih mogla bolje i sada, mada, ko zna.

Pokušavam da izračunam da li bi sada imala dovoljno poena da sam se prijavila..

Ne znam da li ću do kraja i moći da se prijavim jer mi godine nejdu u korist..
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #386  
Staro 16.07.2014, 10:44
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Za IELTS je bodovanje:
4 boda za šestice (ako je bilo koji modul ispod 6, ne prihvata se)
5 bodova za: L7,5 R6,5 W6,5 S6,5
6 bodova za: L8 R7 W7 S7
Min je 16, a max 24 boda za engleski, tj prvi jezik a na drugi dobijaš još 4.
Ne verujem da će se uslovi nešto bitno menjati od nove godine, eventualno mogu malo da preraspodele bodove. Broj bodova će biti važan pošto će od toga zavisiti uspešnost aplikacije a ne raniji datum prijema. Zato gledaj da vežbaš za test kako bi izvukla što više. Ja sada imam 69, a vidim da su neki nakupili i preko 80, prosek je oko 70,71, ako sada ne prođem mislim da nemam neke šanse u budućnosti.
Ako ozbiljno razmišljate o ovoj opciji kreni polako sa papirima, verifikuj diplomu, ima dosta cimanja oko toga. Neka i muž proba da izađe na IELTS, ako dobije sve četvorke i 4,5 na L, možeš da dodaš još 5 bodova.
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #387  
Staro 30.08.2014, 19:17
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Od januara 2015. starta novi sistem imigracionog programa Express Entry http://www.cic.gc.ca/english/resourc...esentation.asp

Kao neko čije je zanimanje skinuto sa NOC liste poželjnih zanimanja još 2012, polažem velike nade u novi sistem. Iako još uvijek nema detaljnih informacija, ono što znamo je da će se i dalje gledati poznavanje engleskog, obrazovanje, kanadsko radno iskustvo i drugi relevantni faktori.

U julu sam položila IELTS (L9, R7, W7, S7.5, overall 7.5), a što prije planiram uraditi Educational Credential Assessments. Ima li neko iskustva sa ECA? Ja razmišljam uraditi preko World Education Services http://www.wes.org/ca/fswp/.
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #388  
Staro 30.08.2014, 21:22
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Ja sam radila evaluaciju preko WES-a i nije ništa komplikovano. Na fakultetu su mi pripremili ispis ocena i ispunili polovinu obrasca koji se skida sa sajta. Postoji još neki formular koji ja nisam dobila pošto sam studirala po (pra)starom programu. Odmah su mi dali i kovertu za slanje gde su udarili pečate na delu gde se lepi. Morala sam sama da nosim ocene na prevod i onda sam samo spakovala i poslala. Sa tvoje strane šalješ fotokopiju diplome (nisam je overavala) i prevod. Ja sam slala i venčani list pošto sam menjala prezime. Sada ne mogu baš da se setim ali mislim da je to sve. Morala sam da pošaljem odvojeno moju i kovertu sa faksa pošto bi to oni trebalo da urade, kao... Pre slanja sam se registrovala na njihovom sajtu i platila fee kreditnom karticom. Uzela sam onu malo skuplju opciju sa kurirskom službom zato što je brže i sigurnije. Od slanja do prijema dokumenta je prošlo oko mesec dana. Možda će sada ići malo brže pošto je prošla "frka" sa početnim aplikacijama.
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #389  
Staro 01.09.2014, 11:48
Danero Danero je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.11.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 52
Nepromenjeno

I ja sam radila preko WES-a. Morala sam se malo ubjeđivati s fakultetima objašnjavajući im da s fakulteta mora biti poslan prepis ocjena. Jedva su pristali da me pažljivo saslušaju. Naravno da sam ja morala uzeti prepis ocjena i odnijeti na prevod, kupila sam kovertu, adresirala i odnijela na fakultet da mi stave pečat. Prije toga su pregledali sadržaj koverte, zalijepili je i ispečatirali. Onda sam je ja odnijela na poštu. To je slučaj u Sarajevu. U Banja Luci sam isto teškom mukom dobila priliku da objasnim šta tačno treba da se uradi. Procedura je bila gotovo ista kao u Sarajevu, s tim što mi nisu dali da ja šaljem kovertu, već su je oni poslali, a ja sam platila poštarinu. U oba slučaja išlo je običnom preporučenom pošiljkom. A i ja sam kopiju diploma slala običnom preporučenom pošiljkom. Putovalo je oko dvije sedmice. Rezultat evaluacije: diploma iz Sarajeva s državnog univerziteta priznata, iz Banja Luke s privatnog faxa nije.
Reply With Quote
  #390  
Staro 03.09.2014, 14:55
pelcer224 pelcer224 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2013
Poruke: 79
Nepromenjeno

Negdje sam ovih dana procitao da ce reforma imigracionog doneti neku vrstu lutrije i za Kanadu (vjerovatno ne bas ovakvu da svako moze kao za US), ali ne znam link na kom sam to procitao. Da ima od toga nesto vjerovatno bi na ovoj temi to bilo vec pomenuto...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.