ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2016 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 23.05.2015, 15:39
OglasiZaPosao OglasiZaPosao je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

nece pa nece

Nemam para,
druze a nema ni srece

a i lutrije nece pa nece
Reply With Quote
  #232  
Staro 23.05.2015, 16:27
nidal nidal je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Nepromenjeno

Evo da se i ja prijavim, dve prijave ,ja sam izvučena-"Session timed out"-
treća sreća, :-D broj 1xxx, nas troje.
Reply With Quote
  #233  
Staro 23.05.2015, 17:20
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Cestitam, gari(ji)!!! Sada polako na popunjavanje DS formulara jer vi uOktobru dobijate vize Bas mi je drago!!
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #234  
Staro 23.05.2015, 22:23
nidal nidal je offline
Član
 
Datum prijave: 30.09.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Nepromenjeno

Cestitam, gari(ji)!!! Sada polako na popunjavanje DS formulara jer vi uOktobru dobijate vize Bas mi je drago!!

Hvala , evo polako privodimo kraju popunjavanje formulara.
Reply With Quote
  #235  
Staro 25.06.2015, 09:00
micevdaniel's Avatar
micevdaniel micevdaniel je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2015
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pozdrav svima i cestitam svim srecnicima.

Pisem na ovoj temi jer je aktuelna, pretpostavljam da cu pre ovde dobiti odgovor. Ako moderatori misle da ovo treba da ide u neku drugu temu, neka prebace i progledaju kroz prste, nisam pisao po forumima, ne pamtim.

Elem, resio sam da se od ove godine prijavljujem na DV lutriju. Verovatno vas boli uvo kako i zasto ali iskoristicu priliku da se predstavim ujedno. Ako nesto ne volim to je kad neko na forum dodje samo da postavi dva pitanja i ode.

Celog zivota sam posteno radio i izlagao riziku da me uhvate.
Salim se, ok sam lik. Nego eto, bavim se B2B prodajom.
Uglavnom IT oprema, hardverska i softverska resenja, integracija i slicno. Ne bavim se programiranjem, odrzavanjem. Samo prodajem i to umem da radim ili barem tako volim da mislim.

Imam i nesto iskustva sa industrijskom opremom. Produkcioni izvori zavarivanja, agregati, alati, kompresori. Takodje prodaja.

I sta znam, ok mi je bilo u zivotu. Mislim i sad je. Ozenio sam se prosle godine devojkom koju obozavam. Imam posao, blago iznad proseka. Plata isto tako. Volim svoj posao.

A ipak, vec neko vreme ne vidim sebe u ovoj zemlji. Ne znam kako je doslo do toga, nisam se samo jedno jutro probudio i resio da idem. Kulminiralo je to. Razlog konkretan nemam. Kada bih nabrajao sve pojedinacne, ovaj post bi bio toliko dugacak da ga niko ne bi procitao na kraju.

Razlozi se svode na sveobuhvatno stanje u zemlji. Cinjenicu da ce moja supruga da dobije posao u prosveti samo ako nekog debelo podmazem. Cinjenicu da mnoge moje prodaje obavljam jer na blef izrovarim neku kombinaciju preko neke politicke linije (prava prodaja ovde ne postoji). To sto sam vec sad udario u plafon i znam da sam dostigao limit (posao, plata, uslovi, napredovanje). To sto uvek ima smeca pored puta kad idem na posao a ja celog zivota vucem smece po dzepovima. Zbog toga sto su ljudi oko mene, poznati i nepoznati, uglavnom jako namrsteni, ljuti jedni na druge. Zato sto ako ne krenes na zeleno u roku od 0.5 sekundi, majka ti je opsovana bar 3 puta.

Ispada da kukam i zanovetam, da mi sve smeta. Naprotiv, volim Srbiju. SVe sto imam mi je dala. Ali ne vidim sebe ovde vise jer znam da mogu bolje i vise od ovog.

E sad, DV lutrija je jedan od mogucih nacina da odem u USA, drzavu koju sam nakon puno razmisljanja odabrao kao destinaciju gde bih voleo da zivim i radim.

Imam dva pitanja, nedoumice.

1. Da li mozemo i moja supruga i ja da se prijavimo i da svako na svojoj prijavi navede ovo drugo kao supruznika koji bi isao pride? Na taj nacin povecavamo sansu da budemo izvuceni. Pretpostavljam da moze..

2. Ja sam rodjen u Makedoniji 1983. Davne 1987 sam se sa roditeljima preselio u Beograd i tu ostali. Za vreme 90ih sam dobio jugoslovensko (sada srpsko) drzavljanstvo. Ovde sam se skolovao, ovde zivim, imam srpski pasos i licnu kartu (staru jos uvek, moram da vadim novu). Imao sam i makedonski pasos ali mi je istekao odavno, nema potrebe da ga vadim ponovo, ne treba mi. U Mk idem jednom godisnje da obidjem familiju.
Pitanje: koju drzavu biram kao country of eligibility, Srbiju ili Makedoniju? I eventualno u slucaju dobijanja, u koju ambasadu bih isao na razgovor, u BG ili u SKoplju?

Izvinjavam se na obimnom postu.
Reply With Quote
  #236  
Staro 25.06.2015, 11:33
micevdaniel's Avatar
micevdaniel micevdaniel je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2015
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 8
Nepromenjeno

Edit - na prvo pitanje sam nasao odgovor na forumu (zamisli ljudi pisali, treba potraziti samo ).

Ostaje mi nedoumica oko drzave samo.
Reply With Quote
  #237  
Staro 25.06.2015, 11:49
micevdaniel's Avatar
micevdaniel micevdaniel je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2015
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 8
Nepromenjeno

I na drugo pitanje nadjoh odgovor.

I tako, eto lepo vreme
Reply With Quote
  #238  
Staro 26.06.2015, 05:54
adojaro adojaro je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.04.2015
US lokacija: AkoBogDA Jacksonville, Florida
YU lokacija: BiH
Poruke: 45
Nepromenjeno

Lijepo se ti isprica brate

Svakako dobrodosao i neka je sa srecom
Reply With Quote
  #239  
Staro 02.07.2015, 11:14
micevdaniel's Avatar
micevdaniel micevdaniel je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2015
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 8
Nepromenjeno

E imam jos jedno pitanje, zapravo ovo me jako interesuje ali niko ne zna tacan odgovor pa bih voloeo da cujem iskustva ljudi koji su izvuceni.

Ovo sam procitao na par mesta na netu, ista tematika. Da li je tacno da budu izvuceni samo ljudi koji su bili u WOrk and travel programu? Ili su na neki drugi nacin bili ranije u US..

Interesuje me da li medju izvcenim dobitnicima ima ljudi koji nikada pre toga nisu bili u US?
Reply With Quote
  #240  
Staro 02.07.2015, 11:22
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik micevdaniel Prikaz poruke
E imam jos jedno pitanje, zapravo ovo me jako interesuje ali niko ne zna tacan odgovor pa bih voloeo da cujem iskustva ljudi koji su izvuceni.

Ovo sam procitao na par mesta na netu, ista tematika. Da li je tacno da budu izvuceni samo ljudi koji su bili u WOrk and travel programu? Ili su na neki drugi nacin bili ranije u US..

Interesuje me da li medju izvcenim dobitnicima ima ljudi koji nikada pre toga nisu bili u US?
Prije nego i na ovo pitanje nadjes odgovor, nije tacno. Zvanicno, radi se o pukoj sreci. Evo npr ja nikada nisam bio u USA pa nisam izvucen
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.