ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 06.04.2020, 06:01
Ponocni expres Ponocni expres je offline
Član
 
Datum prijave: 04.09.2019
Poruke: 3
Nepromenjeno Evakuacioni let,molba za slanje leka

Zbog korona virusa moze nam se javiti privatnom porukom neko ko dolazi 8.aprila ovim evakuacionim letom iz Srbije a voljan je da nam donese dve male kutijice lekova koje se ne mogu kupiti u US a nemaju adekvatnu zamenu u US ...
Reply With Quote
  #42  
Staro 10.04.2020, 00:02
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Ne volim da davim, ali verovatno mnogi od vas koji sad tek citate nisu videli moje pitanje. Nosioci green card koji su dobili lay off kao posledica korone, ako apliciraju za unemployment, da li mogu imati posledice prilikom apliciranja za drzavljanstvo?
Hvala
Voja nemas brige, mi cemo ove godine za drzavljanstvo a ja sam se prijavio na unemployment prije dva tjedna...supruga radi od kuce. To sto sam se ja prijavio nece imati nikakvog utjecaja na dobivanje drzavljanstva.

BTW mi smo u Westchester County nedaleko od New Rochelle gdje je sve krenulo, ovdje je situacija puno bolja nego na pocetku, ljudi se drze kuca, ne izlaze po vani i ne socijaliziraju se na nikime i izgleda da usporava. Mi s prijateljima na FaceTime wine&dine
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #43  
Staro 10.04.2020, 02:27
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnny_nyc Prikaz poruke
Voja nemas brige, mi cemo ove godine za drzavljanstvo a ja sam se prijavio na unemployment prije dva tjedna...supruga radi od kuce. To sto sam se ja prijavio nece imati nikakvog utjecaja na dobivanje drzavljanstva.

BTW mi smo u Westchester County nedaleko od New Rochelle gdje je sve krenulo, ovdje je situacija puno bolja nego na pocetku, ljudi se drze kuca, ne izlaze po vani i ne socijaliziraju se na nikime i izgleda da usporava. Mi s prijateljima na FaceTime wine&dine
Hvala na informaciji. Drago mi je da se situacija poboljsava.Ovde na FL se ljudi takodje pridrzavaju karantina, svi nose maske i rukavice...mada ovde nije toliko gadno kao u NYC.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #44  
Staro 12.04.2020, 04:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo nekoliko linkova za pracenje podataka:

https://www.bing.com/covid/
https://coronavirus.jhu.edu/map.html
https://covid19.healthdata.org/united-states-of-america
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Reply With Quote
  #45  
Staro 12.04.2020, 12:45
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno


Hvala vam sto ste podelili sa nama ove linkove i prema podacima iz istih dobra vest je svakodnevno povecanje broja oporavljenih, ali je lose to da ce kriva sa brojem stradalih rasti negde do sredine maja.

Nazalost prema ovim projekcijama i posle toga ce biti sporadicnih slucajeva cak do avgusta.

Ove info su zaista zabrinjavajuce za sve vas koji zivite u usa, ali isto i za nas koji sa velikom neizvesnoscu cekamo nastavak procesa za green card.
__________________
DV2017-2019 not selected
DV2020 selected CN32xxx
23.07.2019. DS260
18.10.2019. mail to KCC
Reply With Quote
  #46  
Staro 12.04.2020, 18:18
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Jel zna neko nesto vise o ovim stimulus checkovima od 1200$?

Koliko sam skapirao i gc holderi dobijaju

Da li trebamo negde da se prijavimo? Citao sam da ce na IRSu biti odeljak gde cemo moci da proverimo da li smo eligable za to i da pratimo status stimulus checka
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #47  
Staro 12.04.2020, 18:56
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ako imas SSN i popunio si taksu za 2019. imas prava na cek. Ako neko nije popunio taksu jer je zaradio manje od 10 000 ili nije uopste nista zaradio ima na sajtu IRSa da se popune podaci da se i njima omoguci dobijanje love. Ukratko svako sa SSN u Americi ko zaradjuje manje od 75000 ima prava. Ukoliko neko prilikom unosa takse nije ostavio broj racuna u banci dobice cek, ali moguce je da se update podaci na sajtu sa brojem racuna za par dana.
Reply With Quote
  #48  
Staro 12.04.2020, 19:07
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da , fajlovao sam takse pre desetak dana. Odlucio sam da mi posalju povrat kao cek na adresu, a ne da ide direktno na racun. Pa nadam se da cemo dobiti nesto od Uncle Sam-a
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #49  
Staro 12.04.2020, 20:44
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Meni je leglo juce. Uplatice ti IRS na isti racun na koji dobijas povracaj poreza. Jos malo ce (mislim sutra 4/13/20) ce da aktiviraju sajt gde mogu da se prate uplate onih koji nemaju direct deposit aktiviran "Get My Payment".

Cuvajte se prevara. Nista ne treba da se preuzima, IRS ima sve nase podatke i brojeve racuna na koje ce da dostave te pare. Sve informacije samo nadjite na zvanicnom sajtu: https://www.irs.gov/coronavirus-tax-...mpact-payments i pratite ga ga cesto osvezavaju sa novim informacijama.
Reply With Quote
  #50  
Staro 12.04.2020, 23:29
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Nisam se odlucio za opciju direct deposit, nego da mi cek stigne na adresu. Mislis da ce onda nakon sto depositujem taj check par dana nakon toga automatski da mi legne uplata na racun ?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.