ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.11.2009, 14:52
milenaa milenaa je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja?

Zdravo svima,
ja se prijavljujem cetvrti put. Prvi put sa suprugom i dvoje dece, a poslednja tri puta sama (posto sam razvedena) sa decom. Da li je neko upucen kakva je procedura ako me izvuku, da li potrebna saglasnost od bivseg supruga posto su deca sudski dodeljena meni pri razvodu ili je dovoljna samo presuda. Ako nije dovoljna samo presuda mislim da cu biti u velikom problemu posto nam bivsi suprug nece dati saglasnost. Ajde necu sad da razmisljam crne misli, samo da nas izvuku. U svakom slucaju informacija bi mi dobro dosla. Hvala unapred.
Puno srece zelim svima.
  #2  
Staro 15.11.2009, 19:45
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Milenaa,
roditelj maloletne dece koji ne imigrira u USA mora da potpise "Quitclaim" kako bi deca immigrirala. Sorry :smrc: Mislim da u nekom periodu - kod nas je to oko 15, deca mogu da dobiju "Emancipation of Minor" i tada sami donose odluke - to isto treba da overi sud (ili u nekim slucajevima je formalni ili neformalni ugovor izmedju roditelja i dece; komplikovana procedura ali ako nekog zanima, objasnicemo). Bilo bi dobro da proveris sa svojim advokatom za razvod koje su ti opcije posto nisam sigurna da li je ovo - i kako regulisano zakonom u Srbiji. Punoletnost se u USA dobija sa 21 (Maryland mislim sa 18), tako da za imigraciju tvoja deca imaju tri godine od punoletstva tamo (izvini, nisam sigurna da li zivis u Srbiji ili u drugoj drzavi). Ti ces do tada biti drzavljanin i peticija za decu se resava u kratkom roku. Ovo je teorija - znam da bi tesko dosla ovde bez dece.
Z
  #3  
Staro 16.11.2009, 09:58
milenaa milenaa je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;12568]Milenaa,
roditelj maloletne dece koji ne imigrira u USA mora da potpise "Quitclaim" kako bi deca immigrirala. Sorry :smrc: Mislim da u nekom periodu - kod nas je to oko 15, deca mogu da dobiju "Emancipation of Minor" i tada sami donose odluke - to isto treba da overi sud (ili u nekim slucajevima je formalni ili neformalni ugovor izmedju roditelja i dece; komplikovana procedura ali ako nekog zanima, objasnicemo). Bilo bi dobro da proveris sa svojim advokatom za razvod koje su ti opcije posto nisam sigurna da li je ovo - i kako regulisano zakonom u Srbiji. Punoletnost se u USA dobija sa 21 (Maryland mislim sa 18), tako da za imigraciju tvoja deca imaju tri godine od punoletstva tamo (izvini, nisam sigurna da li zivis u Srbiji ili u drugoj drzavi). Ti ces do tada biti drzavljanin i peticija za decu se resava u kratkom roku. Ovo je teorija - znam da bi tesko dosla ovde bez dece.
Z[/QUOTE]

Hvala ti Zana puno. Evo malo da pojasnim moju situaciju, pa ces onda mozda znati kako da mi pomognes. Imam sina od 15 godina i cerku od 12. Razvedena sam vec 10 godina i od tada sam zivela u Slovackoj, a od pre 4 meseca u Novom Sadu. U presudi pise da su deca dodeljena meni na staranje i da otac ima pravo poseta u mestu gde zivimo (sto je bilo u inostranstvu). Do sada sam uvek vadila sva dokumenta u nasoj ambasadi bez ikakve punomoci (samo sa presudom) i uvek smo putovali bez ikakvih problema (doduse samo po Evropi). Ja znam da mi je bivsi suprug negde u Srbiji, ali mi nismo u kontaktu vec godinama. Ne znam ni kako da ga nadjem, a bojim se da nam ne bi dao tu saglasnost samo iz cistog inata. Bez dece sigurno ne bih isla, o tome nema ni govora. Oni su ceo zivot ziveli samnom, a ovde nemam nikoga sa kime bih mogla da ih ostavim. Ja sam planirala da, ukoliko dobijem vizu, odem prvo ja, nadjem posao, stan, skole i da onda njih dovedem. Da li to mora da bude u roku od 6 meseci ili moze i da se produzi u nekim slucajevima? Oni bi u tom slucaju ostali sa mojom bakom. Jel u tom slucaju oni dobijaju vizu istovremeno kad i ja, a samo je aktiviraju kasnije? Trazila sam i advokata koji me je razveo ali ni on vise ne radi. Nisam bas u nekoj divnoj situaciji, mislim finansijski, pa mi zato treba vas savet.
Znam da imam milion pitanja i stvarno sam vam zahvalna na strpljenju i odgovorima.
Hvala unapred
  #4  
Staro 16.11.2009, 12:12
mari mari je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 20
Nepromenjeno

Milenaa,
Nemam odgovore na tvoja pitanja, samo sam htela da te pozdravim. U slicnoj smo situaciji. Ja sam takodje razvedena i imam dve cerke istog uzrasta kao i tvoja deca. Ziveli smo na Kipru mnogo godina i sad smo u Beogradu od leta 2007. Ne znam kako je sa tvojom decom, ali moja imaju poteskoca u skoli zbog jezika zato sto su tamo isle u englesku skolu. Nisam ni razmisljala o varijanti da mi bivsi suprug ne bi dozvolio da vodim decu. Valjda je to za njihovo dobro. 100 ljudi, 100 cudi, pa valjda nikad se ne zna. Mene je vise brinulo kako bih se snasla sama sa dvoje dece, tako da je tvoja ideja dobra da prvo odes ti, pa da deca dodju posle. Ne znam sta da ti kazem u vezi saglasnosti, meni su je trazili kad sam letos vadila pasose, mada nisam ni pokusala samo sa presudom. U svakom slucaju mozes da se posavetujes sa advokatom i u krajnjoj liniji to da resis preko suda samo nisam sigurna koliko bi to trajalo i da li je moguce u tom slucaju odloziti intervju u ambasadi ili naknadno aplicirati za decu. Ima li razvedenih roditelja koji su otisli preko lutrije?
Zelim ti puno srece kao i svima koji su aplicirali za 2011 DV.
Veliki pozdrav
__________________
27.10.2010. - prijava
  #5  
Staro 18.11.2009, 13:19
milenaa milenaa je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;12568]Milenaa,
roditelj maloletne dece koji ne imigrira u USA mora da potpise "Quitclaim" kako bi deca immigrirala. Sorry :smrc: Mislim da u nekom periodu - kod nas je to oko 15, deca mogu da dobiju "Emancipation of Minor" i tada sami donose odluke - to isto treba da overi sud (ili u nekim slucajevima je formalni ili neformalni ugovor izmedju roditelja i dece; komplikovana procedura ali ako nekog zanima, objasnicemo). Bilo bi dobro da proveris sa svojim advokatom za razvod koje su ti opcije posto nisam sigurna da li je ovo - i kako regulisano zakonom u Srbiji. Punoletnost se u USA dobija sa 21 (Maryland mislim sa 18), tako da za imigraciju tvoja deca imaju tri godine od punoletstva tamo (izvini, nisam sigurna da li zivis u Srbiji ili u drugoj drzavi). Ti ces do tada biti drzavljanin i peticija za decu se resava u kratkom roku. Ovo je teorija - znam da bi tesko dosla ovde bez dece.
Z[/QUOTE]
Zana,
Jos jednom hvala. Volela bih da mi objasnis celu proceduru oko razvedenih roditelja-dece koja odlaze samo sa jednim roditeljem. Imam dobar predosecaj u vezi izvlacenja ali me brine imigracija dece. Ako ti nije problem, molim te objasni mi sve kako bih mozda mogla nesto da preduzmem na vreme. Da li je moguce da ja odem prva, a da deca dodju u roku od godinu dala ili duze? Takodje bih volela da dobijem neke informacije od drugih razvedenih roditelja ukoliko nas jos ima na forumu.
Hvala puno
  #6  
Staro 18.11.2009, 19:25
nevena's Avatar
nevena nevena je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 26
Nepromenjeno

milenaa,

sve ono što je Žana već rekla, apsolutno je tačno, nažalost. maloletnu decu, bez obzira na uzrast, iz države nije moguće izvesti bez pismene i u sudu overene saglasnosti drugog roditelja. čak i prilikom podnošenja zahteva za izdavanje pasoša neophodno je prisustvo drugog roditelja (potvrđujem ličnim iskustvom)
[QUOTE]Putna isprava će se izdati u izuzetnim slučajevima bez saglasnosti drugog roditelja u slučajevima kada je jedan od roditelja:

1. zaveden kao nestalo lice
2. nepoznatog prebivališta ili boravišta
3. umrlo lice
4. staratelja kome je odlukom suda dodeljeno starateljstvo nad maloletnim licem ili je odlukom suda dozvoljeno izdavanje putne isprave, osim u slučaju da istom odlukom suda izdavanje putne isprave i putovanje maloletnog lica u inostranstvo nije uslovljeno saglasnošću oba roditelja.

U slučaju kada su roditelji razvedeni ili samohrani, maloletnom licu za pasoš nophodno je prisustvo roditelja-staratelja i pisana i (u sudu ili opštini) overena saglasnost drugog roditelja. Ukoliko je drugi roditelj nedostupan ili sprečen da dođe, potrebno je konsultovati nadležni Centar za socijalni rad od koga se dobija potrebni dokument (ostali prilozi su isti kao u prethodnom slučaju izuzetnog izdavanja pasoša).[/QUOTE]

što se tiče tvog odlaska i pitanja koje se odnosi na naknadni dolazak tvoje dece, mislim, laički, da je neophodno da svi aplikanti uđu na teritoriju US u roku od 6 meseci od datuma viziranja isprava- Žana ispravi me ukoliko grešim
  #7  
Staro 19.11.2009, 09:34
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Milenaa,
jos nisam proverila sav info, ali pogledaj informacije koje su postovane na tvoja pitanja na strani [URL="http://www.zelenalutrija.com/imigracija/zelena-karta.php"]Zelena Karta[/URL]. Proveri jos koji put, narednih dana ce biti dodati jos informacija. Nisam razumela iz tvog posta da li deca imaju kontakt sa ocem? Ako ne, postoji mogucnost da ce Ambasada prihvatiti sudsku presudu uz neka dodatna dokumenta iz Centra za socijalni rad. Treba da se proveri jos - ali mislim da nije problem, imas dovoljno vremena za takve detalje.
  #8  
Staro 19.11.2009, 09:52
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=nevena;12674]milenaa,

što se tiče tvog odlaska i pitanja koje se odnosi na naknadni dolazak tvoje dece, mislim, laički, da je neophodno da svi aplikanti uđu na teritoriju US u roku od 6 meseci od datuma viziranja isprava- Žana ispravi me ukoliko grešim[/QUOTE]

Nevena, mislim da si u pravu... nigde na USCIS ili State sajtu nije ovakva situacija opisana, te se razmisljam da cimnem Consular Center, ili neki email da zatrazimo misljenje - pa cemo postovati njihov zvanicni odgovor.
Hvala za pomoc :grin::grin:
  #9  
Staro 19.11.2009, 22:28
nevena's Avatar
nevena nevena je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 26
Nepromenjeno

[QUOTE=Žana;12683]... nigde na USCIS ili State sajtu nije ovakva situacija opisana, te se razmisljam da cimnem Consular Center, ili neki email da zatrazimo misljenje - pa cemo postovati njihov zvanicni odgovor.
Hvala za pomoc :grin::grin:[/QUOTE]
sjajna si, Žana. ne samo zbog nesebične spremnosti da sa ostatkom sveta podeliš svoja iskustva i stečeno znanje, već i zbog činjenice da ulažeš trud u pronalaženje odgovora na brojna pitanja, zbog kojih su neki od nas u velikim nedoumicama.
i, da, sigurna sam da si od velike pomoći, mnogima:grin:
  #10  
Staro 20.11.2009, 10:53
milenaa milenaa je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

Hvala vam svima,
Divno je imati podrsku, ganulo me je do suza sto se drugi ljudi zalazu za moja pitanja i nesebicno pomazu.
Zana, procitala sam informacije koje si mi savetovala i pronasla sam taj form DS-3053 Statement of Consent or Special Circumstances - Issuance of a Passport to a Minor Under Age 16, ali to je za izdavanje pasosa, a moja deca ce imati vise od 16 godina dok dodje do izdavanja pasosa (sada imaju 15 i 12). Da li mi je i dalje potreban taj formular ili ne. Jako sam zbunjena. Sto vise citam i trazim, to mi sve izgleda zamrsenije i svaki put se nesto novo pojavi.
Veliko hvala svima.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozačka dozvola - Driver's License stizeljeto Vodič za emigrante 537 09.02.2020 23:20
Ulazak roditelja u USA D$D Porodične imigrantske vize 49 05.10.2014 03:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.