ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 08.10.2012, 02:57
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno Liability Insurance (Osiguranje od auto-odgovornosti)

Pozdrav svima,


Imam pitanje za one koji su u ovoj zemlji (USA) duze (ja sam naime dve sedmice) u vezi gore pomenutog auto-osiguranja.

Da li se neke stvari mogu precutati (da ne kazem "frizirati"). Moze li se izbeci placanje visoke cifre koja bi verovatno vazila za USA tinejdzera.

Pokusao sam da saznam eventualnu cifru online, medjutim bukvalno "istresaju iz gaca", u smislu koja ti je sadasnja adresa, da li si na njoj vise od godinu dana, ako nisi koja ti je prethodna adresa, da li si ozenjen, zasto tvoja zena nije dodata kao vozac na osiguranje (ako kazem da nije nikada vozila ukopacu je kad joj ustreba, s druge strane glupo je da placam osiguranje i za nju ako ona jos nije u stanju da vozi - ili mozda gresim).

Da li precutati da sam pre 2 sedmice stigao iz Srbije, staviti neku drugu adresu kao prethodnu?



Hvala & pozdrav iz NC.
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.10.2012, 04:03
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik snowflake Prikaz poruke
Pozdrav svima,


Imam pitanje za one koji su u ovoj zemlji (USA) duze (ja sam naime dve sedmice) u vezi gore pomenutog auto-osiguranja.

Da li se neke stvari mogu precutati (da ne kazem "frizirati"). Moze li se izbeci placanje visoke cifre koja bi verovatno vazila za USA tinejdzera.

Pokusao sam da saznam eventualnu cifru online, medjutim bukvalno "istresaju iz gaca", u smislu koja ti je sadasnja adresa, da li si na njoj vise od godinu dana, ako nisi koja ti je prethodna adresa, da li si ozenjen, zasto tvoja zena nije dodata kao vozac na osiguranje (ako kazem da nije nikada vozila ukopacu je kad joj ustreba, s druge strane glupo je da placam osiguranje i za nju ako ona jos nije u stanju da vozi - ili mozda gresim).

Da li precutati da sam pre 2 sedmice stigao iz Srbije, staviti neku drugu adresu kao prethodnu?



Hvala & pozdrav iz NC.
i ja sam imao isti problem, imam preko 10 godina iskustva ali prije nego sto sam ovdje isao polagat morao sam imat osiguranje i auto da bi mogao polagati.nakon cifri od 1000$ za mene i 1000 za zenu za 6 mj. osnovnog osiguranja nasao sam privatni ured koji je preko gmac osiguranja sredio da mi ispada oko 530 dolara za mene i zenu za 6 mjeseci. uspio sam prodati foru da su hrvatske vozacke dozvole bili internacionalne pa su mi nesto uzeli u obzir. toliko cu morat placati 3 god nakon cega cu imat neko iskustvo i necu biti vise "pocetnik".
najvise sam imao problema s time, ssn i gc je bilo bez problema.
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.10.2012, 05:59
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Prvo polozi za vozacku dozvolu sa rentiranim automobilom u svom stateu pa onda kupi auto i osiguranje.
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.10.2012, 17:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Sta god da stavis oni ce ti vratiti posle da imas iskustvo odkad si ovde polozio. Npr ja imam vozacku iz Srbije od 1993 ali se ovde vodim kao da vozim od 2007 odkad imam ovdasnju vozacku. Tako sto se njih tice ja za osiguranje sam ista kao neki Amer od 21 godinu sa 5 godina vozackog iskustva.
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.10.2012, 20:48
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Prvo polozi za vozacku dozvolu sa rentiranim automobilom u svom stateu pa onda kupi auto i osiguranje.
Ja sam to "prvo" odradio pre nedelju dana, zato i pitam za "drugo", jer sam dobio "restricted dirivng license", sa kojom ne mogu da vozim drugi auto osim rentiranog. Kad bih kupio svoj auto i platio "liability insurance" onda bi mi se "restriction" skinuo. Pitanje je bilo kako dobiti manji "liability insurance" na startu.
Reply With Quote
  #6  
Staro 08.10.2012, 20:54
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zeleni1122 Prikaz poruke
i ja sam imao isti problem, imam preko 10 godina iskustva ali prije nego sto sam ovdje isao polagat morao sam imat osiguranje i auto da bi mogao polagati.nakon cifri od 1000$ za mene i 1000 za zenu za 6 mj. osnovnog osiguranja nasao sam privatni ured koji je preko gmac osiguranja sredio da mi ispada oko 530 dolara za mene i zenu za 6 mjeseci. uspio sam prodati foru da su hrvatske vozacke dozvole bili internacionalne pa su mi nesto uzeli u obzir. toliko cu morat placati 3 god nakon cega cu imat neko iskustvo i necu biti vise "pocetnik".
najvise sam imao problema s time, ssn i gc je bilo bez problema.
Meni niko na polaganju nije trazio da imam liablility insurance da bih mogao polagati, inace polagao sam sa rentiranim kolima.
Kada si "prodavao foru" da li si morao da dajes neke dokumente ili je jednostavno bila tvoja izjava?
Reply With Quote
  #7  
Staro 08.10.2012, 21:52
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

kopirali su hr vozacke na kojima se vidjelo da imamo vise od 5 god iskustva tako da mi je zbog toga uspio smanjit cijenu. rekao sam da su medunarodne vozacke jer hr medunarodne su jako slicne obicnima.
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.04.2013, 01:37
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zeleni1122 Prikaz poruke
kopirali su hr vozacke na kojima se vidjelo da imamo vise od 5 god iskustva tako da mi je zbog toga uspio smanjit cijenu. rekao sam da su medunarodne vozacke jer hr medunarodne su jako slicne obicnima.

Pokusavam da dodam suprugu na moje postojece osiguranje, specificnost je ta sto ona jos nema americku vozacku i u stvari treba da vezba pre nego sto ode da polaze.
Ima srpsku i medjunarodnu dozvolu medjutim nije vozila i treba joj prakse.

Izgleda da svi traze americke dozvole, opet nekoliko prijatelja reklo mi je da su se provukli sa hrvatskom dozvolom za dodatnog vozaca (nisu im trazili broj).

Znam za put testovi --> "learner permit" --> voznja bez osiguranja !? --> "polozen vozacki" --> "driving license" --> osiguranje.

Pitanje ima li sanse za "shortcut"?

Anyone?
Reply With Quote
  #9  
Staro 04.04.2013, 01:47
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Ja sam bio na tudjem liability osiguranju 6 meseci sa medjunarodnom dozvolom.

Jesi proverio sa osiguravajucom kucom da li dozvoljavaju?
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.04.2013, 01:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Idi na neki parking i daj joj da vezba a da polaze nek ide u neko malo mesto gde joj je lakse. Jer se brines da ne slupa auto u toku vezbanja a da ne mozes posle da to naplatis? Iznajmi auto i uzmi Damage Waiver osiguranje pa nek vezba sa tudjim...

A sta joj je problem da polozi vozacki test (onaj na papiru sto se kod nas zove tipovanje) i dobije "Learners Permit"? klikni
Reply With Quote
Odgovori

Tags
auto osiguranje, liability insurance

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zdravstveno osiguranje Veronika Vodič za emigrante 372 22.05.2018 06:08
Zdravstveno osiguranje u USA orozinho Vaša strana 13 07.03.2013 21:14
Auto damage appraiser radjen Vaša strana 12 05.07.2012 18:19
Iznajmili auto pence Vaša strana 5 12.11.2008 20:24
Auto from USA to here Macedonia Ohrid Vaša strana 8 16.09.2008 18:13

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.