ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Poslediplomske studije u Americi (Graduate studies) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 17.10.2014, 13:17
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

printer: transcript ocjena je : naziv predmeta i ocjena za taj predmet, znaci imaces na jednoj ili dvije strane papira spisak svih predmeta sto si polagao i ocjene pored istih. to je to.
Ovo drugo ti nije potrebno (bar meni nije bilo potrebno)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #162  
Staro 19.10.2014, 04:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik printer Prikaz poruke
Pitanje za vuxanne i ostale koji su upisivali postdiplomske studije u USA:

Trenuto pripremam aplikacije za graduate studies u svojoj struci (masinski inzenjer) za sledecu skolsku godinu, i treba da uzmem transkript ocena sa osnovnih studija. Na masinskom fakultetu u beogradu mi kazu da mogu da mi izdaju spisak polozenih ispita (500 din) i spisak polozenih ispita sa opisima predmeta (9000 din). Koji mi je od ta dva potreban, sta skole traze?

Ako dobro shvatam, taj dokument sa opisom predmeta vrlo verovatno ima 50+ strana. Kada sve to pomnozim sa troskovima prevoda kod sudskog tumaca, pa onda sve to ukupno opet pomnozim sa 7-8 (jer planiram da se prijavim za nekoliko programa/skola a svi traze da im se dostave originali), dobijem interesantan iznos novca. Pritom, na sajtovima skola koje me interesuju nigde ne pise sta tacno podrazumevaju pod transkriptom ocena.

Unapred hvala na odgovorima.
Masinstvo je masinstvo. I tu i ovde. Ne treba ti opis predmeta. Mehanika fluida je mehanika fluida. Ne bacaj pare. Uzmi lepo taj kraci spicak i to prevedi kod sudskog tumaca. Ali obrati paznju - mora neko sa tvog fakulteta to da im dostavi u zapecanjenoj koverti, nemoj ti da saljes, ima sanse da ne priznaju. Plati im ti i kovertu i postansku marku, odnesi na studentsku sluzbu, zamoli ih da se potpisu tamo gde se lepi pair i preko dog potpisa da drmnu pecat. Iz-google-aj "sealed envelope transcripts" pa ces videti.

Gde se prijavljujes? Koji si smer bio tu? Ides li na PhD ili MS?
Reply With Quote
  #163  
Staro 19.10.2014, 12:23
printer printer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

mikSA i vuxanne, hvala vam na odgovorima.

vuxanne,
Zavrsila sam termotehniku 2000. i od tad radim u struci. Nisam neki akademski tip pa mi više odgovaraju MS studije i to Environmental Engineering u masinstvu, a desavanja na licnom planu su me usmerila na NY univerzitete, eventulano Washinigton DC. U NY sam nasla programe koji su mi bas interesantni, mada planiram da ostanem u NY sto krace mogu.
Reply With Quote
  #164  
Staro 19.10.2014, 14:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik printer Prikaz poruke
mikSA i vuxanne, hvala vam na odgovorima.

vuxanne,
Zavrsila sam termotehniku 2000. i od tad radim u struci. Nisam neki akademski tip pa mi više odgovaraju MS studije i to Environmental Engineering u masinstvu, a desavanja na licnom planu su me usmerila na NY univerzitete, eventulano Washinigton DC. U NY sam nasla programe koji su mi bas interesantni, mada planiram da ostanem u NY sto krace mogu.
Klikni

Srecno. Sve i da ostanes u toj oblasti u njoj ima posla. Za ekoloske stvari su neki delovi populacije osetljivi (republikanci) i misle da je sve to neka zavera i da nije toliko sve to bitno. Kad zavrsis MS dobro bi bilo da uradis FE exam i posle PE. Termo smer ovde moze da uzme para i para na consulting (projekti tipa HVAC i slicno).

Napisi 10 poruka pa mi se javi na pp ako hoces da me pitas kasnije neka pitanja (sticajem okolnosti u tu oblast se razumem).
Reply With Quote
  #165  
Staro 19.10.2014, 22:23
printer printer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Klikni

Srecno. Sve i da ostanes u toj oblasti u njoj ima posla. Za ekoloske stvari su neki delovi populacije osetljivi (republikanci) i misle da je sve to neka zavera i da nije toliko sve to bitno. Kad zavrsis MS dobro bi bilo da uradis FE exam i posle PE. Termo smer ovde moze da uzme para i para na consulting (projekti tipa HVAC i slicno).

Napisi 10 poruka pa mi se javi na pp ako hoces da me pitas kasnije neka pitanja (sticajem okolnosti u tu oblast se razumem).
Hvala.

Da, znam da je masinstvo u USA, posebno termotehnika, (bas kao i kod nas) jedna od unosnijih zanimanja. Do duse kod nas je prednost samo ta sto ces mozda lakse naci posao.
Reply With Quote
  #166  
Staro 19.10.2014, 22:26
printer printer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

[quote=vuxanne;49651]

Srecno. Sve i da ostanes u toj oblasti u njoj ima posla. Za ekoloske stvari su neki delovi populacije osetljivi (republikanci) i misle da je sve to neka zavera i da nije toliko sve to bitno.

Vidis, nisam znala to za republikance, mada se savrseno uklapa u njihov mentalni sklop (evil me). I bas je to interesantno. Ja prosto ne mogu da verujem da iko pri zdravoj pameti moze da misli ta je ekologija mambo-dzambo.
Reply With Quote
  #167  
Staro 19.10.2014, 23:27
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Meni da je neko pričao ne bi mozda vjerovao, ali sam ja lično jedne prilike na Malti sjedio na kafi u grupi od nas četvero medju kojima je jedan od prisutnih bio i američki ambasador na Malti i tako je došla nekako ta tema okoliš, globalno zagrijavanje itd...da bi u jednom trenutku ambasador mrtav ozbiljan rekao: "global warming - that's something the europeans made up!" Hahaha ja nisam mogao vjerovati
Reply With Quote
  #168  
Staro 19.10.2014, 23:35
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Meni da je neko pričao ne bi mozda vjerovao, ali sam ja lično jedne prilike na Malti sjedio na kafi u grupi od nas četvero medju kojima je jedan od prisutnih bio i američki ambasador na Malti i tako je došla nekako ta tema okoliš, globalno zagrijavanje itd...da bi u jednom trenutku ambasador mrtav ozbiljan rekao: "global warming - that's something the europeans made up!" Hahaha ja nisam mogao vjerovati
Procitaj Milankoviceve cikluse (na koje se SAD pozivaju kao razlog odbijanja nekih protokola) pa ce ti mozda biti jasnije
Reply With Quote
  #169  
Staro 21.10.2014, 03:03
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[quote=printer;49666]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke

Srecno. Sve i da ostanes u toj oblasti u njoj ima posla. Za ekoloske stvari su neki delovi populacije osetljivi (republikanci) i misle da je sve to neka zavera i da nije toliko sve to bitno.

Vidis, nisam znala to za republikance, mada se savrseno uklapa u njihov mentalni sklop (evil me). I bas je to interesantno. Ja prosto ne mogu da verujem da iko pri zdravoj pameti moze da misli ta je ekologija mambo-dzambo.
Ozbiljno ti kazem. Thermo je hard core. Environmental je jos uvek ovde stvar politike. Pola populacije misli da je Al Gor izmislio globalno zagrevanje. klikni
Reply With Quote
  #170  
Staro 03.11.2014, 11:00
printer printer je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2014
Poruke: 7
Nepromenjeno

[quote=vuxanne;49720]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik printer Prikaz poruke

Ozbiljno ti kazem. Thermo je hard core. Environmental je jos uvek ovde stvar politike. Pola populacije misli da je Al Gor izmislio globalno zagrevanje. klikni
Evo, posle malo razmišljanja preorijentisala sam izbor programa na M.Sc. termotehnika sa izbornim predmetima koji vuku na environment.

Hvala na potsticaju
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
Porodjaj u Americi Lykoss Stare teme 28 18.01.2013 18:21
svetska kriza u americi bibi Stare teme 15 18.06.2010 11:19
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Master studije i ostanak u USA nelson Stare teme 1 13.01.2009 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.