ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 24.03.2018, 01:18
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nisam siguran za odgovor na ovo pitanje ali znam da mozes da nakon dobijanja zelene karte sto ce trajati u ovom trenutku od 11 do 14 meseci odmah da apliciras za supruga kao nosilac zelene karte sto traje malo duze nego ova procedura kad se ide preko drzavljanstva
Reply With Quote
  #52  
Staro 05.10.2018, 23:07
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Evo da napisem ukratko svoje iskustvo, ja sam danas "pozeleneo" konacno, tj dobio pasos sa vizom. Ukupno je procedura trajala od trenutka podnosenja zahteva do pasosa u rukama 472 dana (od toga sam ja pauzirao 90 dana okruglo od kad sam popunio ds260 dok nisam poslao dokumenta zbog obaveza) i jos van standarda je sto sam imao administrativni proces 3 nedelje zbog jednog formulara koji nije bio dobro popunjen.
Ja sam sa sadasnjom suprugom jako dugo tako da nisam imao problema oko dokazivanja stvarnosti veze kao sto imaju problem npr Marokanci koji navataju neku debelu Amerikanku na odmoru ili mlada neka Filipinka koja se naprasno zaljubi na prvi pogled u nekog matorog Amera. Dosta moze da pomogne forum visajourney i fb grupa (tamo se tacno vidi 70% i vise parova mlade Filipinke-matori Ameri i matore Amerikanke-mladi muslimani Egipat i Maroko, obvezno od 10ak do 25 godina razlike u godistu).

Prvo se salje aplikacija i130, zajedno sa jos nekoliko formulara i dokaza o vezi (fotografije, razna dokumenta na kojima ste navedeni zajedno), dokumenta kao sto su izvod iz knjige vencanih, izvod iz MKR i tako to. Taksa je 535$, i ovo je najduzi deo koji se ceka u aplikaciji, salje se USCISu i oni vas rasporede u jedan od 5 centara za celu Ameriku. Ja sam zapao u Nebrasku i aplikacija je stigla 21. juna 2017. a odobrena je 14. februara 2018.

Nakon toga USCIS salje aplikaciju u NVC i to je trajalo nedelju dana. Jos 6 nedelja sam cekao da NVC mi dodeli broj slucaja i posalje takse koje treba da platim. Jedna taksa je 120$ druga taksa je 325$. Nakon sto se dobije broj, sa tim brojem se loguje na CEAC portal gde se popunjava prvo ds261 formular o biranju ko ce da zastupa slucaj pred NVCom, da li advokat, ili vi. Posle par dana se otkljucava jedna taksa za placanje pa nakon toga i druga. Posle svega popunjava se DS260, i salju se dve vrste dokumenata, jedna vrsta su licna dokumenta aplikanta (izvod iz MKR, izvod iz MKV, potvrda o neosudjivanosti, kopija pasosa i jos par sitnica) a druga vrsta su dokumenta o sponzorstvu tj finansijkoj podrsci. i864 se zove formular, i jos nekoliko papira uz to (platni listici, w2, transkripti IRSa 1040 itd).
Kada sam ja to radio, dokumenta su se slala postom u NVC, sada su ubacili da se sve radi elektronski sto je mnogo lakse i brze, ako vam nesto odbiju ne morate da cekate pismeno odluku o tome vec stize na mejl sve i vidi se na CEAC portalu status. (ukupno u NVCu od 21.02.2018. do 1.08.2018)

Ukoliko je sve ok sa aplikacijom, NVC odobrava aplikaciju i salje sve papire u ambasadu. NVC zakazuje termin i oko mesec i nesto dana ranije vas obavestava o tome. Nakon toga ide jos jedan trosak od 200$ za lekarski.

U ambasadi na intervjuu je malo drugacije nego za lutriju jer se posebno gledaju dokumenta o sponzorstvu (i864) i o vezi da li je zaista prava ili iz interesa. Ako je ok sve ok, ambasada odobrava vizu i za par dana je u pasosu. Nakon toga, jos 220$ za izradu zelene karte i to je to. (u ambasadi od 10.08.2018. do 05.10.2018. sam razgovor je bio 12.09.2018.)

Ukupno 535+120+325+200+220=1400$ dok ne dodjete u Ameriku.

Ukoliko ste manje od 2 godine u braku u trenutku ulaska u Ameriku spadate u CR1 vizu i dobijate zelenu kartu na 2 godine privremenu koja nakon isteka od 2 godine prelazi u 10ogodisnju stalnu zelenu kartu. Nakon 2 godine placa se taksa od 680$ i salju se dokumenta ili pored tog slanja ide se i na intervju na proveru da li ste i dalje u braku.

Ukoliko ste duze od 2 godine u braku, onda je to IR1 viza koja nije uslovna vec je odmah 10 godina i nema tih troskova od 680$ i intervjua.

Najbolje je ako neko mora da salje dokumenta za US preko UPSa skoro tri puta su jeftiniji od DHLa a stize u isto vreme.

Nakon 2 godine i 9 meseci od dana ulaska u Ameriku u oba slucaja se otvara mogucnost apliciranja za N400 tj drzavljanstvo. (minimum je 3 godine prisustva u US, minimum 6 meseci u godinu dana)

USCIS moze da posalje zahtev za dodatnom dokumentacijom sto produzuje cekanje na minimum mesec i nesto, kao i NVC isto ako posalje check listu.

Ukoliko nekog zanimaju neke stvari, pucajte.
Reply With Quote
  #53  
Staro 06.10.2018, 16:36
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Moj drug je predao u septembru 2017. papire za decu, ali još uvek nije dobio poziv za nastavak procesa.
Nema državljanstvo, nego GC.

Vidim da je @veruovic napisao

Citat:
...aplikacija je stigla 21. juna 2017. a odobrena je 14. februara 2018.
Da li je on nešto pogrešio ili samo treba da čeka?
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #54  
Staro 06.10.2018, 20:46
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Neka proverava na USCIS sajtu status predmeta, mislim da deca LPRa spadaju u F2A (u ovu klasu spadaju i muz/zena), to su ogranicene vize i moguce da nisu jos dosli na red, ne znam kakvo je stanje u viza biltenu. Mislim da se ceka oko dve godine za taj tip vize, duplo duze od onoga ko je drzavljanin.
Reply With Quote
  #55  
Staro 06.10.2018, 21:11
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

@mveruovic

Što se tiče intervjua u ambasadi, koliko detaljno ispituju? Nalazio sam na kontradiktorne informacije - od toga da je taj intervju samo formalnost tj. ne bukvalno formalnost, ali da se prolazi bez problema i da pitaju samo neke osnovne stvari, pa do toga da ispitivanje traje dugo, do najsitnijih detalja, da pokušavaju namerno da te zbune i sl.
Reply With Quote
  #56  
Staro 06.10.2018, 22:15
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Prvo te istrese USCIS sto se tice provera (npr mojoj drugarici su trazili dodatne dokaze o vezi da posalje kao da ne ispunjava uslov za verenicku vizu jer se nije videla u prethodne dve godine sa verenikom a ona zivi u BGu, par dana on kod nje, par dana ona kod njega, poslali 30ak fotki u periodu od 3 godine), nakon toga se dokumenta salju u NVC gde isto proveravaju i onda ceo tvoj dosije sto si slao stize u ambasadu. Ja zaista nisam imao problema oko tog dokazivanja jer sam ja 10 godina sa svojom zenom, zivimo 5 godina zajedno.

Pitanja kad ste ze upoznali, kako, da l zivite zajedno, kad ste se vencali, gde, koliko ljudi je bilo na vencanju. Pogledala fotke koje smo slali USCISu i pitala da svaku kazemo sta je. Intervju je bio stvarno lagan za mene jer se dugo znamo, zivimo zajedno (sto je jako retko kod ovih viza, uglavnom zive razdvojeno jedno u SRB drugo u US) i nemamo nikakve otezavajuce okolnosti (velika razlika u godinama, razlicita veroispovest, jezik itd).


Znam da kad ljudi ostaju na crno u Americi i rade tamo promenu statusa sam razgovor je mnogo rigorozniji ali brze traje.
Reply With Quote
  #57  
Staro 07.10.2018, 10:00
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Neka proverava na USCIS sajtu status predmeta, mislim da deca LPRa spadaju u F2A (u ovu klasu spadaju i muz/zena), to su ogranicene vize i moguce da nisu jos dosli na red, ne znam kakvo je stanje u viza biltenu. Mislim da se ceka oko dve godine za taj tip vize, duplo duze od onoga ko je drzavljanin.
Hvala.
Gledali smo status na Visa Bulletin. Trebao je da dobije obaveštenje. Moguće da su usporili kao sa nama iz DV-2018.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #58  
Staro 27.01.2019, 21:23
Aleksandardobri24 Aleksandardobri24 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.01.2019
Poruke: 1
Nepromenjeno Pitanje

Dobar dan svima, ja sam nov ovde.
Zelim da se informisem.
Moj brat od tetke u Americi je vec duzi vremenski period i sad treba da dobije zeleni karton jer se ozenio amerikankom.
1. Koje su moje sanse da preko nega odem u Ameriku ?
2. Da li je to duga procedura ?
3. U koju grupu ja spadam ?
Hvala unaped
Srdacan pozdrav svimaa
Reply With Quote
  #59  
Staro 27.01.2019, 23:12
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nikakve su ti sanse, tj ne postoje, ne spadas u najuzu porodicu.
Reply With Quote
  #60  
Staro 28.01.2019, 21:31
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nikakve su ti sanse, tj ne postoje, ne spadas u najuzu porodicu.
preko brata ne moze, ali preko njegove svastike mozda
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za useljeničku vizu F4 preko brata/sestra Feda022 Porodične imigrantske vize 10 03.06.2011 13:24
Let preko Britanije-tranzitna viza zex Stare teme 3 29.11.2009 09:24
Privremeni rad preko infostud-a redapple Stare teme 19 26.08.2008 14:09
(zasnivanje) porodice - ko je petitioner, a ko applicant xeg Prva koverta 14 20.05.2008 19:51
Kako se zaštiti od prevara preko interneta emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 28.06.2007 19:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.