ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Priznavanje strucne spreme u US » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #191  
Staro 13.08.2020, 16:14
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

@Drago86
Moj predlog bi ti bio da najprije dobro istrazis svoju struku, sta je sve potrebno za strance ukoliko zele da se zaposle u skoli, da li je potrebno polagati razliku predmeta itd. Sama evaluacija je ko sto rekoh, prilicno jednostavna stvar, jedino sto je nezgodno je sto se transkript ocjena mora direktno u zapecacenoj koverti slati sa fakulteta na adresu agencije koja radi istu. ALi prije svega toga, dobro se raspitaj o drugim uslovima i potencijalnim mogucim testovima.
Jos jedna dodatna stvar sa tom evaluacijom je da nisam siguran da li postoji neki datum isticanja validnosti iste. Ja sam doduse bez problema iskoristio moju iz Januara 2019. sada u procesu imigracije, al isto treba obratiti paznju na to.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #192  
Staro 13.08.2020, 16:55
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Ja sam radio na poziciji asistenta/laboratorijskih vezbi (drzavni fakultet) i saznao za opciju da moze da se ide u Ameriku i radi kao ucitelj/nastavnik bez zelene karte, bez icega (jer imaju deficit nastavnika)na 2 godine pa posle moze da se produzi .
Agencija je iz Srbije (posluje u Srbiji), povezuje sa zenom koja zivi u USA i onda ona resava ostatak.
Uslov je bio minimum 2 godine rada kao nastavik/profesor, minimum Bachelor degree i znanje jezika.
Ovo je potpuno legalan nacin da se ode u Ameriku, program se zove EPI Teachers, postoji naravno zvanicni sajt.
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #193  
Staro 14.08.2020, 05:23
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GiM Prikaz poruke
Ja sam radio na poziciji asistenta/laboratorijskih vezbi (drzavni fakultet) i saznao za opciju da moze da se ide u Ameriku i radi kao ucitelj/nastavnik bez zelene karte, bez icega (jer imaju deficit nastavnika)na 2 godine pa posle moze da se produzi .
Agencija je iz Srbije (posluje u Srbiji), povezuje sa zenom koja zivi u USA i onda ona resava ostatak.
Uslov je bio minimum 2 godine rada kao nastavik/profesor, minimum Bachelor degree i znanje jezika.
Ovo je potpuno legalan nacin da se ode u Ameriku, program se zove EPI Teachers, postoji naravno zvanicni sajt.
A na lepe oči dobijaš soc broj ????😍😍😍😍😍😍😍😍😍😜😍 😍😜😍😍😜😍😜😍😜😍😍😜 😍😜😍😜😍
Reply With Quote
  #194  
Staro 14.08.2020, 06:19
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Dobiju na osnovu neimigrantske vize koju dobiju u ambasadi.
Reply With Quote
  #195  
Staro 14.08.2020, 12:06
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
A na lepe oči dobijaš soc broj ????😍😍😍😍😍😍😍😍😍😜😍 😍😜😍😍😜😍😜😍😜😍😍😜 😍😜😍😜😍
Iskreno do tog momenta nisam dosao jer sam odustao tj trazili su iskustvo iz srednje/osnovne skole a ne sa fakulteta pa je sam proces postao vise nego komplikovan...
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #196  
Staro 13.11.2020, 20:37
Ata93 Ata93 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.07.2020
YU lokacija: BiH
Poruke: 86
Nepromenjeno

Pozz,da li ima neko na forumu ko je u Americi i radi kao fizioterapeut ? Zanima me oko priznavanja diplome i ostalih stvari vezano za to.
Reply With Quote
  #197  
Staro 14.11.2020, 06:33
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Dobiju na osnovu neimigrantske vize koju dobiju u ambasadi.
Izgleda da im daju J1 vizu za razmenu i limit na 3 godine... A stvarno kubure sa nastavnicima pogotovu ono sto zovu Career and Technical Education.
Reply With Quote
  #198  
Staro 25.11.2020, 22:04
Amar111 Amar111 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.10.2020
Poruke: 2
Nepromenjeno

Zdravo,mene interesuje da li ima neko ko je završio Šumarski fakultet i otišao za Ameriku?Kakve su procedure što se tiče nostrifikacije diplome,da li je uopšte potrebna i da li se cijeni ta struka?
Reply With Quote
  #199  
Staro 25.11.2020, 23:22
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amar111 Prikaz poruke
Zdravo,mene interesuje da li ima neko ko je završio Šumarski fakultet i otišao za Ameriku?Kakve su procedure što se tiče nostrifikacije diplome,da li je uopšte potrebna i da li se cijeni ta struka?
Ovo nije direktan odgovor na tvoje pitanje, ali sajt se redovno puni novim informacijama https://www.forestryusa.com/jobs.html.
Reply With Quote
  #200  
Staro 14.01.2021, 19:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amar111 Prikaz poruke
Zdravo,mene interesuje da li ima neko ko je završio Šumarski fakultet i otišao za Ameriku?Kakve su procedure što se tiče nostrifikacije diplome,da li je uopšte potrebna i da li se cijeni ta struka?
Moj drug, dosao u Midwest gde nema bas nesto suma. Zavrsio je drugi fakultet ovde (priznali su mu dosta ispita sa stare diplome) i radi u toj drugoj struci (masinskoj).
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.