ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 20.11.2012, 16:15
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milos0809 Prikaz poruke
Zasto karta mora da bude povratna? ...........................
Iz nekog razloga kada je povratna to smanji cenu. Mi smo isli Budimpesta - Amsterdam - Chicago, a u agenciji su nam dodali povratnu Newark - London da bi nam dodatno smanjili cenu karte, ispalo nas oko $500 po osobi.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #322  
Staro 20.11.2012, 17:35
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
ja sam kupio preko siriustoursa realno najpovoljnije sto postoji. Inace za sve koji idu sa zelenom kartom moraju da uzmu povratnu ali ta povratna neka bude na relaciji New York - Milano (ako znate da vam ne treba) Dakle povratak ne mora da bude u mesto odakle ste posli a ne mora ni polazak iz USA da bude neko odredjeno mesto samo povratak uzmite New York - Milano i to je to.
Karta moze da se nadje i za 350-400e iz Beograda do Chicaga zavisi od presedanja.
Nemoj da bacaš ljude u rebus, KARTA NE MORA da bude povratna ako imate zelenu kartu i ako hoćete odmah da odete možete da kupite i u jednom pravcu.
Ovo što dreadnot kaže jeste tačno ako se karta kupuje na vreme a ne na frku.

Koja je agencija najpovoljnija sve zavisi od momenta kada se karta kupuje.
Ja sam kupio 20 dana pred put već sam napisao kod Hipnostravel-a i ubedljivo su bili najpovoljniji. Bez silnog presedanja i maltretiranja.
* (BG-Diseldorf (Jat) Diseldorf-Miami (AirBerlin) standardne economy class, prtljag, klopa... Cena karte po osobi je 370evra)
AirBerlin je bez greške za razliku od italijana raspalih.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #323  
Staro 20.11.2012, 20:00
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Ne mora da bude povratna ali u jednom pravcu gde god sam pitao je bila preko 1000eura a povratna 350-700eura.
Logicno ili ne tako je
Reply With Quote
  #324  
Staro 20.11.2012, 22:59
Stevan Stevan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2012
Poruke: 43
Nepromenjeno

Hej, pozdrav ljudi,
Vidim da ste svi Vi ovde vec upoznati sa putovanjima i imate koliko-toliko iskustva sa kupovinom avio karata. Ja sam ove god. dobio vizu i sledece godine u martu mesecu planiram da letim za Chicago, pa sam hteo da vas pitam za par saveta. Zanima me da li bi bilo bolje da sada (u Novembru, ili Decembru) rezervisem kartu za Mart, ili da to uradim otprilike mesec dana pre polaska? E da.. I koju bi mi avio kompaniju preporucili za let?

Hvala!
Reply With Quote
  #325  
Staro 21.11.2012, 15:40
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Sto ranije rezervises iliu kupis kartu, to ti je veca sansa da platis manje. Dobra stvar je sto ides u martu, jer je to deo godine kada su cene nize. Izbor avio kompanije prepusti agenciji, neka ti neka od ovde pomenutih nadje najpovoljniju varijantu, obidji ih i vidi sta nude... ali kreni odmah, nema razloga da cekas. Sto duze cekas veca je sansa da ce se najpovoljniji letovi rasprodati u medjuvremenu, nisi jedini koji bi da putuje sto povoljnije.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #326  
Staro 22.11.2012, 00:26
Stevan Stevan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2012
Poruke: 43
Nepromenjeno

Sada si me zabrinuo. Za 2-3 dana krecem sa rezervacijom pod hitno! Hvala puno na savetu! )
Reply With Quote
  #327  
Staro 23.11.2012, 00:13
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Stevan Prikaz poruke
Sada si me zabrinuo. Za 2-3 dana krecem sa rezervacijom pod hitno! Hvala puno na savetu! )
Ukoliko pogledas na internetu naci ces dosta clanaka o tematici kada je najbolje kupovati kartu. Vecina onih koje sam ja procitao kazu da karta cesto bude najpovoljnija 6-8 nedelja pred putovanje. Ti sada ako odes na sajt nekog pretrazivaca videces da su jako male razlike u ceni izmedju sezonskih i van sezonskih letova. Kako se vreme putovanja bude priblizavalo tako ce doci do detaljnijih korekcija. Moje misljenje je da ti sada placas uslovno receno realnu cenu karte. Ukoliko sacekas januar ili februar moze se desiti da cena karte skoci, ali se isto tako moze desiti da avio kompanije imaju malu potraznju za letovima pa spuste cene. Ja sam prosle godine leteo u januaru i februaru. Uporedio sam cene na internetu i dobio najpovoljniju ponudu kod agenta. Dodjem ujutru na posao sa namerom da zovem agenta da kupim kartu i vidim mail od Lufthansa za promotivnu akciju "zima u Evropi". Javim to agentu i ona mi nadje drugu kartu jeftiniju za $200. Sad je na tebi da li ces da rizikujes ili da igras na sigurno i kupis kartu mesecima unapred.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #328  
Staro 23.11.2012, 00:29
Stevan Stevan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2012
Poruke: 43
Nepromenjeno

Ja prvi put kupujem avio kartu i prvi put cu da letim avionom, i nisam bas upoznat sa tim agencijama i agentima sto je pominjano u ranijim postovima. Uglavnom planirao sam da letim sa Lufthansa. Nista, sl. nedelje cu da pozovem agenciju u Bg i da se raspitam kako ide ta procedura, i nadam se da ce mi preporuciti najbolje i da me nece prevariti Hvala Ti na savetu. Mnogo mi znaci
Reply With Quote
  #329  
Staro 23.11.2012, 01:06
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Stevan Prikaz poruke
Ja prvi put kupujem avio kartu i prvi put cu da letim avionom, i nisam bas upoznat sa tim agencijama i agentima sto je pominjano u ranijim postovima. Uglavnom planirao sam da letim sa Lufthansa. Nista, sl. nedelje cu da pozovem agenciju u Bg i da se raspitam kako ide ta procedura, i nadam se da ce mi preporuciti najbolje i da me nece prevariti Hvala Ti na savetu. Mnogo mi znaci

Vidis, ako nisi leteo pre, sto si odabrao Lufthansu? Ja sam igrom slucaja do sada imao oko 100 letova (mada se uzasavam letelja) sto po Evropi sto po Americi i mogu ti reci da unapred odredjivanje avio kompanije je najmanje bitno. Ja sam leteo sa Jatom, British Airways, Swissom, Virginom, Lufhansom, Deltom, Air Tranom, Jet Blue, American Airways i mogu ti reci, da sada kada biram, gledam novac, vreme poletanja i sletanja i koliko dugo se ceka izmedju letova.

Jedno vreme varijanta: Jat do Londona pa Virgin je bila najjeftinija, sa neka 4 sata cekanja, po meni je to sasvim OK. Jat je smor do Londona, ali ni ostale avio kompanije nisu nista posebno na "kratkim letovima". Leteo sam Swissom 16 puta do Ciriha i Brisela, i to samo zato sto su karte bile jeftinije, inace celokupan dozivljaj u poredjenju sa JATom - niti nesto bolji niti nesto gori.

Prijateljski savet, izbegavaj avio kompanije koje ti produzavaju let (recimo LOT jer ti je let duzi neka 3-4 sata, Aeroflot, Turkish), a ostale varijate: Air France, British Airways, Lufthansa, Swiss, Virgin, Austrian - sta god da ti odgovara sto se tice vremena i cene, nemoj se ustrucavati.

Pozz
Reply With Quote
  #330  
Staro 23.11.2012, 17:01
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Stevan Prikaz poruke
Ja prvi put kupujem avio kartu i prvi put cu da letim avionom, i nisam bas upoznat sa tim agencijama i agentima sto je pominjano u ranijim postovima. Uglavnom planirao sam da letim sa Lufthansa. Nista, sl. nedelje cu da pozovem agenciju u Bg i da se raspitam kako ide ta procedura, i nadam se da ce mi preporuciti najbolje i da me nece prevariti Hvala Ti na savetu. Mnogo mi znaci
Procedura je prosta. Kontaktiras agenta u nekoj agenciji. On ti najcesce putem mejla posalje ponudu tzv. "itinerary" koji moze da izgleda ovako:

SERVICE DATE FROM TO DEPART ARRIVE


LUFTHANSA 25JAN CHICAGO IL FRANKFURT 350P 715A
LH 431 WEDNESDAY O'HARE INTL FRANKFURT INTL 26JAN
L ECONOMY AIRCRAFT: BOEING 747-400
RESERVATION CONFIRMED


LUFTHANSA 26JAN FRANKFURT ISTANBUL 900A 1255P
LH 1298 THURSDAY FRANKFURT INTL ATATURK
L ECONOMY AIRCRAFT: AIRBUS INDUSTRIE A321
RESERVATION CONFIRMED


JAT AIRWAYS 29JAN ISTANBUL BELGRADE 545P 630P
JU 421 SUNDAY ATATURK NIKOLA TESLA
K ECONOMY AIRCRAFT: BOEING 737-300
SEAT 04C CONFIRMED
RESERVATION CONFIRMED


LUFTHANSA 24FEB BELGRADE MUNICH 100P 245P
LH 1723 FRIDAY NIKOLA TESLA MUNICH INTERNA
K ECONOMY AIRCRAFT: EMBRAER 195
FLIGHT OPERATED BY CL LUFTHANSA CITYLINE
RESERVATION CONFIRMED


LUFTHANSA 24FEB MUNICH CHICAGO IL 345P 650P
LH 434 FRIDAY MUNICH INTERNA O'HARE INTL
K ECONOMY AIRCRAFT: AIRBUS INDUSTRIE A340-300
RESERVATION CONFIRMED

Na osnovu toga vidis sve detalje svog leta. Kada i odakle poleces, kada i gde sleces sa uracunatom vremenskom razlikom, vreme trajanja leta, sta sve dobijas u avionu u smislu hrane i pica itd.

Ukoliko nemas neki specijalan razlog da letis sa odredjenom avio kompanijom ti onda biras kartu ili na osnovu cene ili na osnovu recimo termina leta ili vremena trajanja ili na osnovu broja presedanja.

Kada se odlucis kod koga kupujes kartu vidis sa tom agencijom za nacin placanja i karta je tvoja. Prilikom kupovine mozes da odaberes gde ti odgovara da sedis, do prozora ili prolaza. Visoki ljudi ponekad namerno biraju da sede kod regularnog izlaza ili izlaza za slucaj opasnosti jer u zavisnosti od aviona imaju vise prostora za noge. Ukoliko letis sa bebom onda ce ti dati sediste u prvom redu gde mogu da namontiraju mali krevetac za bebu. Mozes da izaberes specijalno jelo, ako si vegetarijanac ili nesto drugo. Mozes da izaberes boju padobrana ako budete morali da iskacete. Poslednje je pokusaj sale sa ciljem da malo preplasim sve one koji prvi put lete.

U zavisnosti sa kojom avio kompanijom letis cekiras se 24 sata pre leta. Poslednji put kada sam leteo sa JAT-om nisu imali opciju online cekiranja vec sam to obavio na aerodromu. Ne znam da li su to mozda promenili. Procedura je prosta, ides na sajt avio kompanije sa kojom letis i cekiras se na osnovu svog imena ili/i broja rezervacije ili/i broja leta...

I onda sletis na ORD, ako te neko ne kupi kolima sednes u Blue Line i osetis osecaj slobode i ponosa koji nikada neces zaboraviti! Srecno!
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.