ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Buffalo NY » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.07.2017, 08:44
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno Buffalo NY

Pozdrav svima , izvuceni smo na lutriji i cekamo dalje sta i kako , ako sve bude kako bog zapovedi preselicemo se u Buffalo NY ,pa me interesuje jel neko bio tamo i kakva su vasa iskustva ,u razgovoru sa rodbinom oni ne planiraju da se sele i kazu da im je tamo jako lepo .
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.08.2017, 01:48
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bojanche Prikaz poruke
Pozdrav svima , izvuceni smo na lutriji i cekamo dalje sta i kako , ako sve bude kako bog zapovedi preselicemo se u Buffalo NY ,pa me interesuje jel neko bio tamo i kakva su vasa iskustva ,u razgovoru sa rodbinom oni ne planiraju da se sele i kazu da im je tamo jako lepo .
Ja jedino znam da tamo sneg stize jos u sept a topi se u maju
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.08.2017, 07:49
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

ma dobro nije ni bitno sto se snega tice ,generalno temperature su slicne nasima,nego eto generalno jel neko tamo bio i sta misli o gradu .
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.08.2017, 17:39
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bojanche Prikaz poruke
ma dobro nije ni bitno sto se snega tice ,generalno temperature su slicne nasima,nego eto generalno jel neko tamo bio i sta misli o gradu .
Tesko da su slicne, minus 20 kad opali 4 meseca nije ti dobro a minus 10 je zimi standardna temp
Reply With Quote
  #5  
Staro 11.08.2017, 03:38
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Tesko da su slicne, minus 20 kad opali 4 meseca nije ti dobro a minus 10 je zimi standardna temp
Upravo tako. Sa druge strane ne verujem da je ekonomija u Buffalo toliko dobra. Ako imas nekog tamo i ako ti kazu da je ok onda oni sigurno bolje znaju nego mi jer mi ne zivimo gore. Mozemo ti reci kako je u mestima gde smo mi.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #6  
Staro 11.08.2017, 07:08
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

ujak zenin je tamo ,sad je trenutno ovde na odmoru i kaze bas nije isto skroz ali problizno su im je slicna temp. bas se secam zimus kad smo pricali na skype kod nas je bilo -15 a kod njih -5 ,pa je kod njih skocilo a kod nas ostalo isto,sto se ekonomije tice ja cu imati pocetnu platu 15 dolara kao majstor na odrzavanju komplexa stanova,i ja sam mislio da im je ekonomija sranje dok mi nije on ispricao i dok se nisam sam uverio sto se tice poslova tamo i negde drugde,npr istrazivao sam poslove u ny state i npr u indiani i jos u nekim drzavama i mogu vam reci da u ny state a preciznije u buffalo ima mnogo mnogo vise poslova i kako mi je rekao bolje su plate jer je i sam zivot malko skuplji nego u ostalim drzavama,npr nekretnine su jako skupe , rent isto jako skup ,a ostalo u sustini je uglavnom dosta slicno.
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.08.2017, 05:07
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Evo ti primer - u NYC je plata Handyman-a (sto ces biti) 25$ sa unijskim/sindikatskim beneficijama (besplatno zdravstveno za celu porodicu, slobodni/personal dani, 10 dana placenog bolovanja, godisnji odmor). Nadam se da ti je to samo pocetna plata... Ako je to konacna,bato, nabaci malo iskustva za CV i dolazi u grad!

EDIT: Videh da si napisao da je to pocetna plata.
Reply With Quote
  #8  
Staro 15.08.2017, 08:10
Bojanche Bojanche je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2013
US lokacija: Buffalo
YU lokacija: Backa Topola
Poruke: 24
Nepromenjeno

da da to je ono sto kazu suvi start posle naravno ide gore .
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.02.2018, 19:14
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

@Bojanche
Kako si došao do tog posla? Internet ili preko poznanstava sa ljudima koji su već tamo.
Šta je neophodno da znaš da bi to uopšte radio?
Napiši i kako je tamo (ako si već otišao). Vrlo je moguće da će Buffalo biti i moje odredište.
Reply With Quote
  #10  
Staro 20.02.2018, 06:51
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
@Bojanche
Kako si došao do tog posla? Internet ili preko poznanstava sa ljudima koji su već tamo.
Šta je neophodno da znaš da bi to uopšte radio?
Napiši i kako je tamo (ako si već otišao). Vrlo je moguće da će Buffalo biti i moje odredište.
Union poslovi su ti 100% poznanstvo. To ti je kao da ulazis u neki klan
P.S. I sam sam clan klana
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.