ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 09.09.2019, 21:01
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
U BGu prazan bus ujutro? U BGu se raspada GSP odavno, a u poslednje dve tri godine je katastrofa. NAravno da su busevi u spicu krcati, mse polaske i voze krseve.


Inace razlika izmedju kaska i obicnog osiguranja nije velika ukoliko su dobri vozaci bez incidenata i sa vecim stazom na vozackoj dozvoli.
Pa zavisi gde zivis u bgd i kuda ides ujutru?
Iz pozeske na bbrdu ka centru su prazni busevi rej ih ide dosta ka tamo i cesti su, ako ides sa brda 50icom ka banjici naravno da su krcati jer je 50 najodvratnija linija koja prolazi kroz 10 naselja gusto naseljena, isto vazi za 37....

Cikago ima ocajnu putnu infrastructuru, nedao ti bog da krenes sa severa dole ka jugu ka indijani oko 1pm sve do 6pm stoji sve na 294 south pogotovo gore oko aerodroma
Reply With Quote
  #102  
Staro 10.09.2019, 00:37
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Evo da vam javim. Ne mogu da uzmem kredit za auto, nego moram kes. Mogu od dilera da uzmem kredit, ali je skupo.

Jutros me koleginica iznenadila. Dosla na posao autom. Kaze kupila. Najzanimljivije je sto je ona ovde tek 20tak dana. Dobila auto kod dilera na kredu.

E, ako moze ona, mogu i ja.


Odoh da trazim auto...
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #103  
Staro 10.09.2019, 01:13
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Evo da vam javim. Ne mogu da uzmem kredit za auto, nego moram kes. Mogu od dilera da uzmem kredit, ali je skupo.

Jutros me koleginica iznenadila. Dosla na posao autom. Kaze kupila. Najzanimljivije je sto je ona ovde tek 20tak dana. Dobila auto kod dilera na kredu.

E, ako moze ona, mogu i ja.


Odoh da trazim auto...
ne znam da li si uzeo kad si dosao secure CC i da li su ti vec vratil i depozit ? Ako da i ako si dobio i malu upgrade trebao bi da proveris kreditni skor meni je bio visok i dobio sam credit approval za auto i to ne u mojoj banci nego u credit union, ali sam na kraju rekao ne hvala.

I kasko i premija za osiguranje kod osnovnog naravno opada ako dobro vozis, a raste u suprotnom i ako dobija ticket. Ali ako si nov u Americi onda ces sigurno imati visoku premiju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #104  
Staro 10.09.2019, 03:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Evo da vam javim. Ne mogu da uzmem kredit za auto, nego moram kes. Mogu od dilera da uzmem kredit, ali je skupo.

Jutros me koleginica iznenadila. Dosla na posao autom. Kaze kupila. Najzanimljivije je sto je ona ovde tek 20tak dana. Dobila auto kod dilera na kredu.

E, ako moze ona, mogu i ja.


Odoh da trazim auto...
Uzmi od dilera kredit pa apliciraj za godinu-dve za refinansiranje. Kamata ce svakako da bi bude ogromna jer imas tek 6 meseci kreditnu istoriju.

Ovde Ameri koji zive 100 god dobijaju 8-10% kamate i to im je ok, neko placa i 15%.
Reply With Quote
  #105  
Staro 11.09.2019, 01:25
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Hah vecu glupost nisam cuo. 15% APR, pa to ti ispadne pola auta jos da das banci. Ne lupetajte neistine ljudi.
Ovde u kreditnoj uniji ko ima iole duzi skor i bolji dobija 2%. Meni su dali 3.65% posle godinu dana ali nisu iznos koji sam trazio pa sam uzeo neki drugi kredit sa vecom kamatom ali cu ga refinansirati sigurno za godinu dana na tih 2%.
Reply With Quote
  #106  
Staro 11.09.2019, 04:19
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Uzmi od dilera kredit pa apliciraj za godinu-dve za refinansiranje. Kamata ce svakako da bi bude ogromna jer imas tek 6 meseci kreditnu istoriju.

Ovde Ameri koji zive 100 god dobijaju 8-10% kamate i to im je ok, neko placa i 15%.
To mi je danas rekla koleginica. Ona sad placa $300, ali za godinu dana ce refinansirati i placati $250. To je sasvim dobra opcija.
Valjda cu sutra imati vremena da nazovem coveka, pa da vidim sta ima od vozila u radnji.

Da odgovorim i na prethodno pitanje: Jos uvek imam secured kreditnu karticu. Pitao sam u banci, kada ce da mi daju unsecured. "Za 12 meseci minimum" rece ona.
Idem u subotu kod druge radnice. Mozda ce mi odmah dati unsecured CC.

Danas videh da mi je "preko puta" velika prodavnica automobila. Ali ne lezi vraze: da predjem preko auto-puta, treba da idem 1km do podvoznjaka, pa da se vracam jos 1 km. Malo je teze pretrcati auto-put sa 5+5 traka. Dakle: ako hoces da kupis auto, moras cak i u prodavnicu da odes autom.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #107  
Staro 11.09.2019, 04:50
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Update:

Dok sam kukao kako mi je lose, nesto su mi u banci radili iza ledja.

Nakon sto sam napisao prethodni post, "otisao" sam do banke da vidim koliko treba da uplatim para na kreditnu karticu. Sacekalo me znenadjenje u obliku poruke:
"Your FICO score has been updated!"
Brze-bolje pritisnuh dugme (da se ne predomisle, pa da ga uklone) i ugledah da mi je skor 709

Wau! Steta sto je 11 sati uvece. Da sam to video par sati ranije, otrcao bih 2km do preko puta kod komsije dilera.

Ajd' pa ziveli
Uskoro pada neki besan auto
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #108  
Staro 11.09.2019, 05:22
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Update:

Dok sam kukao kako mi je lose, nesto su mi u banci radili iza ledja.

Nakon sto sam napisao prethodni post, "otisao" sam do banke da vidim koliko treba da uplatim para na kreditnu karticu. Sacekalo me znenadjenje u obliku poruke:
"Your FICO score has been updated!"
Brze-bolje pritisnuh dugme (da se ne predomisle, pa da ga uklone) i ugledah da mi je skor 709

Wau! Steta sto je 11 sati uvece. Da sam to video par sati ranije, otrcao bih 2km do preko puta kod komsije dilera.

Ajd' pa ziveli
Uskoro pada neki besan auto
Ne bi ti to mnogo pomoglo jer se ne gleda samo score vec duzina kreditne linije i iznos koji je na njoj, ali polako samo....
Ja sam posle 9 meseci od dolaska u USA, dao 1000$ downpayment za mazdu 6 2016godiste, rata je bila 380$, kamata tipa 7%, to mi je bilo skroz ok a score je bio tu negde 650
Reply With Quote
  #109  
Staro 11.09.2019, 10:58
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Hah vecu glupost nisam cuo. 15% APR, pa to ti ispadne pola auta jos da das banci. Ne lupetajte neistine ljudi.
Ovde u kreditnoj uniji ko ima iole duzi skor i bolji dobija 2%. Meni su dali 3.65% posle godinu dana ali nisu iznos koji sam trazio pa sam uzeo neki drugi kredit sa vecom kamatom ali cu ga refinansirati sigurno za godinu dana na tih 2%.
Sta je glupost, da ne daju ovolike kamate i da ih ljudi uzimaju?
Pogledaj malo reklame po netu koje iskacu non stop kolike kamate daju, pogotovo dileri.

Tu se iscudjavas sto pola vrednosti das za kola a to sto das stan ili kucu extra banci to nista.

Last edited by mveruovic; 11.09.2019 at 11:03.
Reply With Quote
  #110  
Staro 11.09.2019, 11:01
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke

Da odgovorim i na prethodno pitanje: Jos uvek imam secured kreditnu karticu. Pitao sam u banci, kada ce da mi daju unsecured. "Za 12 meseci minimum" rece ona.
Je l si u Bank of America? Ako jesi trazi da ti vrate depozit, mogu da te odbiju, mogu i da ti vrate, meni su posle 5 meseci na moj zahtev vratili, ali mi je za sada limit ostao isti.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.