ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2018 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 27.04.2018, 16:17
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

E pa dragi moji forumasi, jedna lepa vest i sa nase strane.
Dosao je i taj dan kada smo dobili vize za Ameriku. Sta da vam kazem sem da je osecaj predivan.
Sto se tice samog intervjua, oni koji su iscitali postove za 2017 i 2018, mi smo prosli kao i oni ..klasicno. Dodjes malo ranije do Ambasade, prijavis se. Kazes samo da imas intervju za useljenicku vizu i onda nisi u redu sa onima sto cekaju za radnu ili turusticku vizu.
Prodjes proceduru skeniranja, recimo kao na aerodromu. Ostavis telefon i sve gedzete koje imas, vodu isto ne mozes da uneses.
Kada izadjete iz prijemne kucice, spustas se do glavne zgrade, tamo se predstavis i dobijes trocifreni broj i ljubazno osoblje te uputi na deo sa stolicama sa leve strane od ulaza. Lepo se smestis odgledas CNN i posle nekog vremena (20-30 minuta) tvoj broj se pojavi na elektronskom displeju(nije ekran) i tvoje putovanje u "bolje sutra" pocinje.
Dodjes do saltera, nas sluzbenik ti trazi dokumenta koja si poneo, usput ti postavi par klasicnih opustajucih pitanja. Posle prijema dokumenata kaze ti da ce te pozvati ponovo da izvrsis uplatu od 330$ na salteru br 1. Platis kesom ili karticom, moj savet platite u $, kurs je bolji u menjacnici.
Nakon placanja, sednete i cekate da vas ponovo prozovu, e sada pricate sa konzulom ili sluzbenikom koji je Amerikanac. Pita vas da li pricate engleski, ako je vas odgovor potvrdan, nastavlja sa vama na engleskom. Slicna pitanja kao i sa nasim sluzbenikom. Pita da li je ista adresa u Americi koju ste naveli u formularu. Zatim vam kaze podignete desnu ruku i zakunete se da sve sto ste rekli i napisali u ds-260 je istina. Ostavite otiske prstiju, pozele vam dobrodoslicu i cestitaju.
Znaci ceo proces je veoma jednostavan i opustajuci, nema razloga za tremu ili brigu..
Mali savet, dan ranije se registrujte za potvrdu za intervju, jer na taj nacin birate i DHL ispostavu za prijem dokumenata. Nama su dokumenta stigla postom tj. pasose sa vizama salju DHL-om.

Eto to je to.
Sta da vam kazem ljudi, sem da pozelim svima da prodju kao sto smo mi prosli i oni pre mene...
Za kraj SRECNO SVIMA NAMA TAMO DALEKO i DA NAM SE SVE ZELJE OSTVARE......OVO JE POCETAK JEDNOG DIVNOG POGLAVLJA U NASIM ZIVOTIMA !!!!!!! MOZDA SE NEGDE I SRETNEMO.
  #32  
Staro 27.04.2018, 19:34
Kokonau Kokonau je offline
Član
 
Datum prijave: 27.07.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno

Dragi sapatnici, ja sam od onih pasivnijih forumaša koji crpe informacije, a slabo šta daju za uzvrat, pa vam dugujem bar ovaj izveštaj sa intervjua koji je bio 25.04.

U principu znate već sve o proceduri, pa tu nemam mnogo šta da dodam.
Jedino na šta bih ukazala novopečenim mladencima je da osim fotografija pripreme i drugi dokaz veze, npr. screenshot prepiski na kojima se vidi datum. Mi smo poneli gomilu fotografija sa najrazličitijih putovanja, i konzul je nasumično vrteo album, zatim se zaustavljao na određenoj slici, pitao tačnu lokaciju i tačan datum putovanja, a zatim tražio u oba naša pasosa pečat koji bi trebalo da se poklopi sa pomenutim informacijama. I onda tako u krug... Tako da, bilo bi lakše da smo imali prepiske sa datumima, skratilo bi nam muke svima. Njima je samo i jedino bitan barem jedan datum koji potvrđuje vašu vezu pre venčanja, a slike nemaju datum...
E da, na kraju nam je samo rekao: Ovo izgleda u redu. Na žalost nismo čuli milozvučne reči: Welcome to America!

Još jedna stvar, ne znam da li je samo trenutno zbog gužvi ili slično, ali rečeno nam je da ne možemo podići pasoše lično, iako smo iz Bg-a i to smo želeli, nego moramo preko DHL-a. Pratili smo naš slučaj online i videli danas da su vize ISSUED. Ali sigurno ćemo ih dobiti tek posle praznika, tako da radovanje odlažemo do daljnjeg, dok ne vidimo crno na belo na zeleno

Najjači utisak iz ambasade: U jednom trenutku ulazi radnik obezbeđenja, stamena Srbenda, iz dubine duše izvuče sav šlajm iz pluća i fljusne ga u česmu u sred čekaonice gde ljudi i deca piju vodu dok čekaju. Da, odluka o odlasku odavde je bila prava!
  #33  
Staro 30.04.2018, 19:49
nemanjaq's Avatar
nemanjaq nemanjaq je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.08.2014
US lokacija: Fort Worth, TX
Poruke: 39
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Naše iskustvo sa intervjua je počelo pristizanjem ispred Ambasade USA u 8:30, kada nam je bilo i zakazano. Javili smo se gospodinu iz obezbeđenja, pronašao nas je na spisku i pustio u prostoriju za sigurnosnu proveru.
U toj prostoriji smo predali sve elektronske uređaje, slušalice, kablove, sitne predmete (npr. grickalica za nokte ), prošli kroz detektor i izašli napolje.

Kratkom šetnjom smo stigli i do Konzularnog odeljenja. Na ulasku je bilo "Dobar dan", dobili smo broj i rečeno nam je da sačekamo da se naš broj pojavi iznad nekog od šaltera.

Prvi korak je bio da predamo dokumentaciju:
1. pozivno pismo
2. potvrda za DS-260 obrazac
3. fotografije (po dve za svakog)
4. originali Izvoda iz MK rođenih i MK venčanih (kopije nisu uzeli)
5. originalna svedočanstva i diploma srednje škole (kopije nisu uzeli, niti diplomu fakulteta ni postdiplomskih)
6. original Uverenja iz MUP
7. zapečaćene koverte sa lekarskog pregleda

Onda smo sačekali 1h, otprilike, i pozvan sam na šalter da platim vize ($330 po osobi). Mi smo imali pripremljene USD sa nekoliko novčanica u rezervi. Tako je, mislim, najpraktičnije. Jednom gospodinu ispred nas nisu mogli da naplate preko kartice, pa je to još jedan od mogućih rizika ako se odlučite za taj način plaćanja. Nije veliki problem, samo morate da odete do najbližeg ili bankomata po želji, čime bespotrebno prolongirate proces. Takođe, za plaćanje u RSD mislim i da je kurs nepovoljniji nego na menjačnicama.

Posle plaćanja, još malo čekanja (oko 20-25 minuta) i pozvani smo svi na šalter za razgovor sa američkim službenikom.
Počinje sa "Do you speak English?" i dalje nastavljamo sa uobičajenim pitanjima "gde radite?", "čime se bavite?", "imate li nekog u USA?", "da li osoba čiju smo adresu dali u DS-260 zna da smo to uradili?" itd. Posle je išla zakletva da su svi uneti podaci tačni, davanje otisaka prstiju (ja sam dao i u ime dece jer najstarije dete ima 13 god).
Na samom kraju "This is all looking fine. Your visas are approved. Congratulations!".

Nakon razgovora, sačekali smo još desetak minuta. Prozvani smo na onaj prvi šalter gde su nam vratili originalne Izvode i dokumenta iz srednje škole. Dogovorili smo se oko isporuke pasoša (već smo bili registrovani za DHL dostavu) i iz Ambasade smo izašli oko 10:45. Ceo proces je trajao nešto kraće od 2.5h.

Puno uspeha želim svima koji su izvučeni. A svima koji su se prijavili za DV-2019 želim puno sreće!
  #34  
Staro 16.05.2018, 19:20
doE0 doE0 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2016
Poruke: 69
Nepromenjeno

Hej vi, dragi ljudi!
Moja supruga i ja smo danas pozeleneli!!!

Vec ste mnogo puta citali proceduru ulaska pa se necu zadrzavati na tom delu. Kada smo usli prvo smo dobili broj i pozvali su nas za nekih 15ak minuta, tu smo predali svu dokumentaciju, slike iz razlicitih perioda veze, prepiske... Vec za par minuta su nas pozvali na prvi salter-gde se vrsi placanje i vratili se kako bismo sacekali da nas ponovo pozovu. Tu je usledio poprilicno dug period cekanja, nekih sat i po vremena i pozivaju nas broj! Odlazimo na poslednji "šalter"- to je u sustini mala kancelarija sa dve stolice naspram kojih je staklo i iza njega konzul (da vam budem iskren, nisam ocekivao kancelariju, jer nisam procitao na forumu da je iko imao razgovor sa konzulom unutar iste). Postavio nam je vise pitanja: gde smo se upoznali, kada, koliko dugo smo zajedno, kada smo se uzeli, koliko ljudi je bilo na vencanju, da li imamo rodjake u usa, kod kog prijatelja idemo, da li smo ziveli u inostranstvu...i mislim da je to sve od pitanja. Moram da naglasim da smo se uzeli posle pristizanja maila sa datumom zakazanog intervjua, sto znaci da smo u braku svega manje od mesec i po dana. Nakon toga je usledilo:"Vase vize ce danas biti odobrene, hvala. Pozvace Vas neko od kolega na jedan od saltera." Osmeh oko glave i vracamo se na mesto, nije proslo ni 2min vec su nas pozvali da nam vrate dokumentaciju. Sledi informisanje oko preuzimanja pasosa i izlazak iz ambasade. Sve u svemu, lepo iskustvo...vrlo smo zadovoljni danasnjim danom, svima zelimo isto!!!

Hvala vam svima na informacijama tokom prethodnog perioda i recima podrške!
  #35  
Staro 26.05.2018, 07:04
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

E pa društvo, došao i moj red da pišem o iskustvu iz ambasade. Da ne bi ponavljao ono što su drugi ranije pisali, samo ću potvrditi da je baš tako kako je ranije opisivano.
Ko dolazi svojim autom, Karađorđeva ulica je zatvorena, pa ćete morati malo da lutate i tražite parking. Mi smo nekako uspeli da stignemo na vreme, mada su momci iz obezbeđenja rekli da nije strašni ni ako se zakasni.
Od dokumentacije sa spiska su mi vratili odmah potvrdu iz vojnog odseka, a uz diplomu su tražili i svedočanstva. Pretpostavljam da su im trebala zbog datuma izdavanja jer na diplomi nigde ne piše da li sam završio redovno ili vanredno. Dao sam samo potvrde o neosuđivanosti koje se vade u policiji, one iz suda nisu tražili.
Razgovor sa konzulom je trajao nekoliko minuta - Pročitajte naglas izjavu da je sve što ste naveli u DS260 istina (svi koji su stariji od 14.godina čitaju izjavu, mlađi dobiju par nalepnica na poklon), i par minuta ćaskanja. Jeste li živeli van Srbije, ikada putovali u USA, imate li nekog tamo, gde idete, koju ste školu završili, čime se bavite... I na kraju najvažnije - CONRATULATIONS, YOUR VISAS ARE APPROVED
Stigli smo oko 08:30, završili oko 11:30. Juče su mi javili da su pasoši spremni i da mogu da idem u ambasadu da ih podignem u utorak.
Sad traži prvi povoljan let za New York i
PS
Negde sam napisao da mi je interview 25.05. i tako se i vodim u tabeli. Pogrešio sam u kucanju, sve ovo se dešavalo 23.05.
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Makedonija izvleceni dv2018 DzokicaMicev Uputstva za dobitnike 65 25.01.2018 18:53
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2018 - Problem s proverom rezultata lutrije edvardkis Prijava na Lutriju 34 30.05.2017 21:38
DV2018 Selected Winners - DV2018 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 63 12.05.2017 18:33
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.