ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Vencanje pred intervju » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.12.2014, 17:32
TheNjegos TheNjegos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi imam slicno iskustvo sa slovom Đ ( u pasosu je tako) moje prezime ga sadrzi. Tako da je za Amere to D i kraj, dakle ne postoji Dj kod njih. Dva puta bio u USA i uvek viza bila na D. U slucaju GCa nedavno sam dodavao suprugu na DS 260 i lepo dobio pismo od nasih ljudi iz ambasade, MOLIMO VAS DA OBRATITE PAZNJU KAKO STE NAPISALI VASE PREZIME. I naravno mahinalno sam napisao DJ umesto D. I da imaju potpuno pravo da vas odbiju na intervjuu ako niste stavili D umesto DJ.
Reply With Quote
  #22  
Staro 29.12.2014, 08:11
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srecica Prikaz poruke
Oladi prijatelju,i ne deri se...kako bi iko mogao nekome da upropasti zivot ako to nije sam učinio?
Eto, na primer ti bi im pomogla sa svojim postovima, pa te molim da to ne radis vise, OK? Kada su se popunjavale prijave, mnogi su trazili pomoc, znas to je taj momenat kada stavis svoju sudbinu u necije ruke na momenat, ocekujuci pomoc, pa su sa takvim komentarima nekima uskratili sansu ove godine. Igrom slucaja poznajem jednog coveka koji je pre 4 godine odbijen upravo zbog toga.

P.S. Nismo prjatelji i ne zelim da "ladim" kada neko iznosi pogresne informacije potkovane sopstvenim neznanjem. Ne diskutujemo ovde o broju kostica u jabuci vec pokusavamo da nekome pomognemo.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #23  
Staro 29.12.2014, 11:54
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Tačno, nismo prijatelji,to se tako kaze...valjda znaš pametnjakoviću! Evo sad ću odmah da prestanem kako da ne,tebe sam čekala da mi to kazeš.Vidi ovako ja sam pozitivna osoba,pa ako negde i pogrešim šta sa tim?Ljudi nisu retardirani, svakako pročitaju SVE što ih zanima i ne oslone se na jedan post forum zato i sluzi!A ti ćeš da oladiš,jašta ćeš i nećeš se više kačiti na moje postove...da sam na tvom mestu,vreme bi utrošila na pripremu za intervju i sve šta me čeka
Reply With Quote
  #24  
Staro 30.12.2014, 11:31
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Da li cu se kaciti na neciji post ili ne, to je stvar moga izbora tako da - sorry. Kacicu se samo kada vidim da se drugima salju pogresne informacije. Sto se vasih ostalih postova tice - kompletno me ne interesuje da ih komentarisem. Ionako je cela procedura za nekoga drugog, zar ne? Pa, ako se on ne oglasava, zasto bih se ja strecao oko tudjih postova.

Hvala na brizi oko mog vremena, ali papiri su vec spremni, cekamo samo lekarski i intervju, tacno znam gde idem, gde cu da zivim prvih godinu dana, kada i gde pocinjem da radim, tako da oko toga ne treba da se brinete.

Da rezimiramo - molio sam da ne delite savete za koje niste 100% sigurni i dalje stojim iza togao. Stavljam vas na ignore listu, tako da me vasi postovi ubuduce uopste nece doticati, a vasem sinu zelim svu srecu ovog sveta i da mu se u maju, uz Boziju pomoc, ispuni zelja.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #25  
Staro 30.12.2014, 21:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Nemojte se svadjati, ajde malo mir brate mir, niko nije kriv. Aga aga aga niko nije krava... Dajte mali prstic pa da se pomirite...

Dakle da sumiram za sve one koji treba da popunjavaju formulare ovo nam je azbuka:

A, B, V, G, D, D, E, Z, Z, I, J, K, L, Lj, M, N, Nj, O, P, R, S, T, C, U, F, H, C, C, Dz, S (ako nisam u pravu ispravite me)

Broj karaktera koje napisete jednom na bilo koju prijavu za dokument u SAD mora UVEK da vam je jednak. Dakle: Djordjevic nije jednako Dordevic niti je Jovovich jednako Jovovic

Ako niste sigurni pogledajete u pasosu iza ovo SRB (evo vam slike dva primera)



Reply With Quote
  #26  
Staro 30.12.2014, 22:55
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Mnogo se potresoh oko ovog ignore a tebi W.svaka cast na savetima i vremenu
Reply With Quote
  #27  
Staro 30.12.2014, 23:02
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Molim admina da obrise ovu poruku jer ja ne znam kako
Hvala
Reply With Quote
  #28  
Staro 31.12.2014, 08:39
dream of californication dream of californication je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2014
Poruke: 10
Nepromenjeno

Sve prethodno sam razumela (ispravite ako nije tako ), pri udaji i zadrzavanju devojackog prezimena ne menja se pasos. Nego, igra li ulogu adresa prebivalista, po udaji ce biti promenjena?

Takodje, u septembru 2015. istice mi i licna karta, gde bih pri obnovi stavila i novu adresu, tu istu koja ce se po udaju promeniti

Pitanje je u vidu sumiranja, ispravite ako sam napravila gresku
Reply With Quote
  #29  
Staro 31.12.2014, 11:28
Americano Americano je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2011
US lokacija: chicago
YU lokacija: Bar,Crna Gora
Poruke: 30
Pošalji Skype™ poruku korisniku Americano
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi, imam pitanje vezano za vjenacanje prije ambasade. Moja vjerenica je izvucena na lutriju,sredinom novembra poslali smo ispunjeni formular samo za nju kao single jer nije bilo drugih opcija u formularu ali sam dobio neke informacije da je bitno samo da se vjencamo prije intervjua i da o tome obavijestimo ambasadu kako bi joj promjenii status i da nece biti problema. Poslali smo dokumenta malo kasnije ali sam ovdje na forum citao o iskustvima ljudi koji su isto tako kasnili sa slanjem dokumentacije od datuma izvlacenja i da nije bilo problema,ako neko ima slicna iskustva vezano za gore pomenutu pricu neka pise. E i da li neko moze da mi kaze s obzirom da smo poslali tek u novembar a broj joj je dosta nizak kad mozemo ocekivati neki odgovor iz kentakija? HVALA
Reply With Quote
  #30  
Staro 31.12.2014, 15:15
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dream of californication Prikaz poruke
Sve prethodno sam razumela (ispravite ako nije tako ), pri udaji i zadrzavanju devojackog prezimena ne menja se pasos. Nego, igra li ulogu adresa prebivalista, po udaji ce biti promenjena?

Takodje, u septembru 2015. istice mi i licna karta, gde bih pri obnovi stavila i novu adresu, tu istu koja ce se po udaju promeniti

Pitanje je u vidu sumiranja, ispravite ako sam napravila gresku
Pitaj nadlezne institucije (u ambasadi i u MUP-u).

Moj primer - menjala sam pasos i nakon zadrzavanja svog prezimena i nakon ostanka na istoj adresi. Tad je u MUP-u pisalo da zena zakonski mora da vadi pasos nakon udaje i kvit. Nikakvi pod slucajevi, nikakve po varijacije. Sad sam videla na sajtu - ako za to razlog postoji i slicno.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vencanje sa Stranim Drzavljaninom Nakon Izvlacenja newpain01 Prijava na Lutriju 4 05.05.2015 20:01
Vencanje nakon izvlacenja alexabeograd Vaša strana 1 19.02.2014 19:26
Vencanje pre razgovora u Abasadi?Da ili ne? After80 Intervju (interview) - Ambasada 18 18.07.2012 19:14
Checklist pred put milosx Stare teme 14 24.06.2012 15:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.