ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.08.2019, 10:59
Димитрије Димитрије je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno Dv - 2021

хтео бих да отворим нову тему за надолазећу годину, пошто још нико није а ближи нам се. још мање од 2 месеца до првих пријава.
шта нас очекује у овој години? изгледа да затежу све више и више.
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.08.2019, 15:59
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
хтео бих да отворим нову тему за надолазећу годину, пошто још нико није а ближи нам се. још мање од 2 месеца до првих пријава.
шта нас очекује у овој години? изгледа да затежу све више и више.
Sto vise zatezu to bolje za nas


Neko je na temi dv 2020 nakon izvlacenja i kolektivnog razocaranja onako kroz polu-salu rekao...nesto tipa -parafraziram sad:
-a mozda svi mi koji nismo izvuceni jednostavno saljemo lose prijavu i sistem nas diskvalifikuje pa samim tim ni ne ucestvujemo u izvlacenju-

iii nakon toga...malo sam se zamizlio...pa npr. mozda i jeste tako...devojka i ja smo se sami slikali telefonom...slike su bile korektne, ali mozda nisu dovoljno dobre...
Ima gominulu youtube video how to do it...ali Ove godine ako sam razumeo dobro ce biti noviteta...u prijavu ce se unositi podatak iz Pasosa i td...

Hajde da kada krenu prijave...u prva dva dana prodiskutujemo sta i kako se tacno popunjava. Kako tacno fotografija moze da se napravi i stavimo recimo umesto prvog posta ili ovog mog drugog to forumsko resenje i jedinstveno uputstvo sa sve linkovima sa najboljim sajtovima za kompresovanje fotografije i sl...
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.08.2019, 18:41
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Sto vise zatezu to bolje za nas


Neko je na temi dv 2020 nakon izvlacenja i kolektivnog razocaranja onako kroz polu-salu rekao...nesto tipa -parafraziram sad:
-a mozda svi mi koji nismo izvuceni jednostavno saljemo lose prijavu i sistem nas diskvalifikuje pa samim tim ni ne ucestvujemo u izvlacenju-

iii nakon toga...malo sam se zamizlio...pa npr. mozda i jeste tako...devojka i ja smo se sami slikali telefonom...slike su bile korektne, ali mozda nisu dovoljno dobre...
Ima gominulu youtube video how to do it...ali Ove godine ako sam razumeo dobro ce biti noviteta...u prijavu ce se unositi podatak iz Pasosa i td...

Hajde da kada krenu prijave...u prva dva dana prodiskutujemo sta i kako se tacno popunjava. Kako tacno fotografija moze da se napravi i stavimo recimo umesto prvog posta ili ovog mog drugog to forumsko resenje i jedinstveno uputstvo sa sve linkovima sa najboljim sajtovima za kompresovanje fotografije i sl...
Ne spamujem, ali jel nije bolje otici u najblizi foto studio i dati 300 kinti za slike u digitalnoj formi + uradjene, i otkloniti bar tu sumnju da ste lose odradili slike?
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.08.2019, 21:49
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pablo Prikaz poruke
Ne spamujem, ali jel nije bolje otici u najblizi foto studio i dati 300 kinti za slike u digitalnoj formi + uradjene, i otkloniti bar tu sumnju da ste lose odradili slike?
Prijave smo uradili u poslednji cas da tako kazem...prilicno zeleni i ni sa kakvim informacijama o ovoj lutriji, a forum sam pronasao kasnije... klasika. Licno, sada smo nabavili i neki vise nego korektan foto-aparat s kojim sam siguran da mogu da se urade i vise mego savrsene fotografije. S telefonom...pre svega zbog 10x slabijeg blica tesko ali sam siguran da je moguce i s njim, naravno foto studio je dobra solucija, meni 300 dinara nije strasno ali ne volim da bacam pare, a i moja ideja je ako se slazete da pokusamo da napravimo detaljno uputstvo verzija 2019/20 na nasem jeziku koji se tice svega pa i fotografisanja i ako je moguce, napisati tako da onaj ko prati uputstvo, moze sve sam da uradi jer to uputstvo bi sluzilo i nekom ko prijavljuje sebe i porodicu od 6 clanova, a 6x300 je skoro 2.000 kinti.
Naravno, postoji i ona varijanta...odes u agenciju, das 50evrica i oni ti sve zavrse ali mozda da pokusamo da napravimo uputstvo sa besplatnim uputima prvo
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...

Last edited by Lazar90; 16.08.2019 at 21:56.
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.08.2019, 23:41
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Naravno da mozete da se slikate telefonom. Ne bih rizikovao sa time da li su u foto studiu culi za lutriju, i kakve slike treba da bude... Postoje uputstva i poprilicno je lako sve uraditi.
Sto se tice zatezanja, mislim da je to ustvari dobro za clanove ovog foruma. Ova administracija je poprilicno rasisticki nastrojena, tako da ce probleme verovatno imati ljudi sa nekih drugih kontinenata.
Reply With Quote
  #6  
Staro 17.08.2019, 04:20
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Da se napravi uputstvo a na sajtu lutrije sve pise lepo, pazi kad imaju i alatku za proveru da l je fotka ok, objanjeno kako treba da izgleda, koje velicine i "tezine".
Ako ne zna neko da popuni prijavu od 14 pitanja, onda ima ozbiljne probleme u zivotu.
Reply With Quote
  #7  
Staro 17.08.2019, 06:45
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno Slikanje

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lazar90 Prikaz poruke
Prijave smo uradili u poslednji cas da tako kazem...prilicno zeleni i ni sa kakvim informacijama o ovoj lutriji, a forum sam pronasao kasnije... klasika. Licno, sada smo nabavili i neki vise nego korektan foto-aparat s kojim sam siguran da mogu da se urade i vise mego savrsene fotografije. S telefonom...pre svega zbog 10x slabijeg blica tesko ali sam siguran da je moguce i s njim, naravno foto studio je dobra solucija, meni 300 dinara nije strasno ali ne volim da bacam pare, a i moja ideja je ako se slazete da pokusamo da napravimo detaljno uputstvo verzija 2019/20 na nasem jeziku koji se tice svega pa i fotografisanja i ako je moguce, napisati tako da onaj ko prati uputstvo, moze sve sam da uradi jer to uputstvo bi sluzilo i nekom ko prijavljuje sebe i porodicu od 6 clanova, a 6x300 je skoro 2.000 kinti.
Naravno, postoji i ona varijanta...odes u agenciju, das 50evrica i oni ti sve zavrse ali mozda da pokusamo da napravimo uputstvo sa besplatnim uputima prvo
Izvini , ali sansa da te izvuku u procentima je bas mala i ti sad razmiljas o “bacanju” para?!?! Umesto da odes u neku bolju foto radnju/ studio i trazis da te slikaju za US vizu i standardu koji se trazi.Ako je iole normalan studio, znace sta ti treba i koji su tehnicki kriterijumi.
Sansa da i sa dobrim aparatom ne odradis nesto opet je velika.

Sve informacije vec postoje na sajtu ambasade i sam proces citanja toga i prevodjenja ti je priprema za ispunjavanje formulara i dalje etape procesa.Sam proces vec sledece gidine moze imati neke izmene i onda to uputstvo nece puno znaciti
Slikanje je najmanja stavka finansijski u odnosu na sve ostalo ako budes izvucen..zato bolje sljakaj i stavljaj sa strane.
Reply With Quote
  #8  
Staro 17.08.2019, 07:24
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Ja sam isto tako otisao u foto radnju na glasu da me slikaju za lutriju, rekao sta mi i kako treba objasnio sve po uputstvu. Slikala mene ona u radnji i ja vidim nesto na radi na kompu, pridjem ja kad ono ona u PS ona sredjuje sliku, cropuje i nekom cetkicom pegla detalje... Ja joj kazem da ne sme da se obradjuje slika....(ubedjuje ona mene kako je slikala 10ak ljudi i kako zna sta radi). Nista, odem ja na beli zid, smanjim rezoluciju kamere na telefonu ( na 6mp, ako se ne varam) slikam 6-7 slika na beloj pozadini i tako posaljem prijavu i izvuku nas. Eto to je dokaz da mozete sami da se slikate, nije nikakva nauka, imate onaj program za proveru fotografija koji je sasvim dovoljan. Srecno svima, pozdrav
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #9  
Staro 17.08.2019, 09:00
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Ja sam isto tako otisao u foto radnju na glasu da me slikaju za lutriju, rekao sta mi i kako treba objasnio sve po uputstvu. Slikala mene ona u radnji i ja vidim nesto na radi na kompu, pridjem ja kad ono ona u PS ona sredjuje sliku, cropuje i nekom cetkicom pegla detalje... Ja joj kazem da ne sme da se obradjuje slika....(ubedjuje ona mene kako je slikala 10ak ljudi i kako zna sta radi). Nista, odem ja na beli zid, smanjim rezoluciju kamere na telefonu ( na 6mp, ako se ne varam) slikam 6-7 slika na beloj pozadini i tako posaljem prijavu i izvuku nas. Eto to je dokaz da mozete sami da se slikate, nije nikakva nauka, imate onaj program za proveru fotografija koji je sasvim dovoljan. Srecno svima, pozdrav
Bravo,
Ovaj post bice dobar pocetak + iskustva sa jutjuba + uputstvo sa zvanicnog sajta.
Ne bih se obazirao previse na prekorne komentare osoba koje se ne trude da mozda najbolje razumeju situaciju i sagledaju stvari malo sire i koliko bi uputstvo novijeg datuma na nasem jeziku moglo da pomogne nasim ljudima.

Moze se reci da smo resili vec jedno pitanje, odnosno fotografiju, ostalih 15-20 cemo resiti usput.

-Ideja mi je da se pomogne pri apliciranju i nekome ko nema novca i ko ne zeli da placa agencije i foto studio ako ne mora.
Postoje pitanja koja nisu najjasnija i onima koji znaju Engleski pa smo ih razjasnjavali na forumu nekoliko puta, a kamoli nekome ko ne zna!

Mislim da je inicijativa na mestu i trazim samo pomoc onih koji su radi za ovu "akciju", a ko ne zeli...
evo odmah da vas zamolim:
-pravite se da niste procitali moje postove i svima ce biti lepo.

Nemamo potrebu ali zaista nemamo da diskujemo o trivijalnim stvarima poput da li neko ima novca za ovu zivotnu avanturu ili nema i da li neko ume da odgovori ili ne i ako me ume, da li onda ta osoba ima problema u zivotu...Mislim da takvoj vrsti rasprave nema mesta na ovom forumu, a obicno takvi zluradi komentari govore vise o osobama koje ih izgovaraju.
Dakle, ideja je takva da se napravi jedno, koncizno uputstvo novijeg datuma od koga ce profitirati i hiper-mudri i oni dijametralno suprotni od takvih !


"Ideja je početna tačka svakog bogatstva, svih uspeha, svakog materijalnog dobra, svih otkrića i izuma."
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #10  
Staro 17.08.2019, 09:06
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno

Ja sam se slikao prednjom kamerom, slika je prosla proveru u programu i tako sam i popunio prijavu i evo sada mi stoji viza u pasosu. Ali i ja savetujem da odete i uradite profi fotografiju jer sam se ja mesec dana tripovao oko toga kad sam poceo da citam kako je moguca diskvalifikacija zbog slike iako mislim da je moguce da sami odradite to. Ako niste sigurni da mozete da odradite sami - u foto studio i skinete to s dnevnog reda JER ako budete izvuceni javice vam se jos 300 stvari u koje cete poceti da sumnjate da li ste dobro popunili napisali odradili itd sve dok ne zavrsite sa ambasadom.
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.