ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 06.11.2011, 00:58
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=oskark;25922]

[B]High school diploma[/B] - Zavrsenih 12 godina sklovanja sa diplomom. Tj da si dobio General Education Diploma ili ti GED.

[/QUOTE]

High school diploma i GED su dve razlicite stvari.

No - opcije koje su ponudjene su sastavljene tako da ucesnici iz svih zemalja mogu nekako da se pronadju u njima. To sto odredjena dipoma iz Srbije ili Egipta ne moze da se ukopi u te opcije je zaista nebitno posmatrajuci iz njihovog ugla. Ne mogu oni da navedu svih pet stotina mogucih klasifikacija koje postoje na svetu....
  #182  
Staro 06.11.2011, 01:38
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[QUOTE=Zana;26010]High school diploma i GED su dve razlicite stvari.

No - opcije koje su ponudjene su sastavljene tako da ucesnici iz svih zemalja mogu nekako da se pronadju u njima. To sto odredjena dipoma iz Srbije ili Egipta ne moze da se ukopi u te opcije je zaista nebitno posmatrajuci iz njihovog ugla. Ne mogu oni da navedu svih pet stotina mogucih klasifikacija koje postoje na svetu....[/QUOTE]

Moja greska za GED :grin:
A za ostalo se potpuno slazem. Stvari treba gledati sa generalne tacke gledista.
A moram da napomenem da sam citao na drugom forumu za imigraciju(ne znam tacno koji) dosta se vodila diskusija o obrazovanju kao i ovde. A tek da sam video stvari sa drugacijeg tacke gledista sam shvatio kako se u stvari razlikuju obrazovanja. Kao na primer negde na istoku ( ne znam koja zemlja, mogu da potrazim ako nekog interesuje) Zarvsen fakultet je jednak sa americkim Associate diplomom. I tako te neke ostale fore.
I kao sto Zana rece u ovome se slazem potpuno
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #183  
Staro 06.11.2011, 13:38
miladinovicb miladinovicb je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2011
Poruke: 4
Nepromenjeno

Evo i sa sajta ambasade:
(1) samo osnovna škola,
(2) srednja škola – manje od četiri razreda
(3) srednja škola – četiri razreda
(4) stručna škola
(5) nezavršen fakultet
(6) završen fakultet
(7) nezavršene magistarske studije
(8) magistarske studije
(9) nezavršene doktorske studije
(10) doktorat
  #184  
Staro 08.11.2011, 22:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ako se ova tema odnosi na popunjavanje nekog formulara, ne kontam sto je uopste toliko bitno sta se otkaci na formularu?
  #185  
Staro 09.11.2011, 01:19
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[QUOTE=vuxanne;26090]Ako se ova tema odnosi na popunjavanje nekog formulara, ne kontam sto je uopste toliko bitno sta se otkaci na formularu?[/QUOTE]

Pa kao sto sam naziv teme kaze da se tema odnosi na definisanje naziva adekvatnog nivoa obrazovanja kod nas. A koliko vidim o tome se i prica.
A da je bitno, bitno je sta ces otkaciti na formularu. Jer koliko se meni cini ne ide ti u prilog ako otkacis da imas master diplomu a u stvari je nemas...:;D:
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #186  
Staro 10.11.2011, 16:22
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=oskark;26099]Pa kao sto sam naziv teme kaze da se tema odnosi na definisanje naziva adekvatnog nivoa obrazovanja kod nas. A koliko vidim o tome se i prica.
A da je bitno, bitno je sta ces otkaciti na formularu. Jer koliko se meni cini ne ide ti u prilog ako otkacis da imas master diplomu a u stvari je nemas...:;D:[/QUOTE]

Ako je prijava za zelenu kartu lutrija, nece ti pomoci ni doktorat. A kad dodjes u Ameriku postoje firme koje vrse priznavanje diploma pa ce ti tacno reci koji nivo imas.

[URL="http://www.google.com/search?q=foreign+degree&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a#hl=en&client=firefox-a&hs=FmC&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=X&ei=gOu7ToC2DIP10gHPmvXeCQ&ved=0CDEQvwUoAQ&q=credential+evaluation&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=86dc84076301867c&biw=1024&bih=629"]klikni[/URL]

npr:

[URL="http://www.foreigncredits.com/Credential-Evaluation/Serbia"]klikni kako izgleda za Srbiju kod jedne od ovih firmi[/URL]
  #187  
Staro 10.11.2011, 20:52
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[QUOTE=vuxanne;26119]Ako je prijava za zelenu kartu lutrija, nece ti pomoci ni doktorat. A kad dodjes u Ameriku postoje firme koje vrse priznavanje diploma pa ce ti tacno reci koji nivo imas.

[URL="http://www.google.com/search?q=foreign+degree&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a#hl=en&client=firefox-a&hs=FmC&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=X&ei=gOu7ToC2DIP10gHPmvXeCQ&ved=0CDEQvwUoAQ&q=credential+evaluation&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=86dc84076301867c&biw=1024&bih=629"]klikni[/URL]

npr:

[URL="http://www.foreigncredits.com/Credential-Evaluation/Serbia"]klikni kako izgleda za Srbiju kod jedne od ovih firmi[/URL][/QUOTE]

Ove sve vec postoji i u drugim temama. Ova tema se odnosi na prijave na lutriju pre svega. Al sve u svemu, o priznavanja diploma mozemo kasnije da brinemo, kada nas izvuku.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #188  
Staro 12.11.2011, 21:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=oskark;26099]Pa kao sto sam naziv teme kaze da se tema odnosi na definisanje naziva adekvatnog nivoa obrazovanja kod nas. A koliko vidim o tome se i prica.
A da je bitno, bitno je sta ces otkaciti na formularu. Jer koliko se meni cini ne ide ti u prilog ako otkacis da imas master diplomu a u stvari je nemas...:;D:[/QUOTE]

Ako stvarno trazis adekvatno onda pitaj ove agencije da ti izvrse priznavanje svojih diploma pa ces znati tacno.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.