ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #411  
Staro 24.10.2021, 09:57
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Zivi se bolje u Americi nego u Srbiji, ne bas 10x ali jedno 3-4 puta sigurno.

Naravno da neko ko je dekintiran u Srbiji masta da ode u Ameriku i neshvatljivo mu je kako neko ko je u Americi planira da se vrati. Njemu to mora da izgleda kao najmanje trollovanje ako ne i je6anje pravo u mozak, ali nije tako.

Odes u Ameriku, krenes da rintas od jutra do sutra kao sto rintamo svi mi koji hocemo da nam zivot lici na nesto i onda posle 10 godina ustekao si recimo 150-200kilodolara i kazes sebi:

hm, ove pare u Srbiji vrede 4x vise. Da stvarno cerez cega ja ovde rintam, zar mi nije bolja prevremena penzija, pecanje na Dunava, planinarenje na Tari, jbga zivot brzo prolazi...

So se tice ovoga sto pise Talijan, pa mogu samo da mu kazem kad bi to tako lako bilo Ameri bi svi bili bogati sa malo truda. Da, i ja kad sam dosao ovde mislio sam da su oni glupi, a kad sam hteo da udjem u jedan ozbiljan posao tek onda sam video koliko tu ima zackoljica, regulative, skrivenih nepisanih pravila, Srbija je malo obdaniste za Ameriku, khm, ko razume svatice...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #412  
Staro 24.10.2021, 17:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Naravno da se zivi bolje u Americi nego u Srbiji, ali po meni ljudi su u iluziji da ovde pare padaju sa neba , a realnost je malo drugacija. Posla uvek ima ko hoce da radi, pogotovo sada, bozicna sezona plus gomila neradnika.

U Americi sebi ljudi mogu da priuste normalan zivot, a ne neki preveliki luksuz. Onos to je ovde normalno je novi telefon, auto od 20-30k i tako neke stvari, dok je to dole u Srbiji misaona imenica.

Secam se kada sam se 2019. vratio i pricam tu sa nekim likom koji se tu slucajno nasao i kaze on meni svaki dan koji provedes u Srbiji gubis 100$...
Tu sam shvatio da su ljudi mnogo vise zatucani kod nas nego ovde u Americi...

Zivis sa roditeljima, ne radis nista, drugi te izdrzava i lupetas gluposti. Ovde u Americi ove godine inflacija jede sve zivo, dosta je oslabio dolar, cene bukvalno svega su otisle gore...

Takodje jos jedna stvar je to da mi dolazimo iz mnogo drugacije sredine, i taj novac koji mi stavljamo sa strane ovde je za ljude u Srbiji WOW, a kad pogledas ako se desi nesto ovde to veoma brzo ode.

Pruza ova zemlja mnogo mogucnosti ali i mnogo toga oduzima. Ja nisam uzimao odmor godinu ipo dana od kako sam doso ovde prosle godine, i verovatno necu jos 6 meseci...

Dobar prijatelj sa kojim radim je ovde skoro 20 godina, i tek sada je uspeo sebi da priusti da kupi kucu od 500k sa zenom i dvoje dece nakon skoro 20 godina... Da li je to vredno ili ne svako drugacije gleda
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #413  
Staro 24.10.2021, 19:10
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Nije bas sasvim tacno da Amerikanci odu od kuce sa 18 a Srbi zive sa roditeljima do 35. To su ipak predrasude. Pogresne predrasude.

A uostalom Srbija se dosta i Amerikanizovala kao ceo svet. Nema to vise istok zapad sad smo svi Amerikanci.

A sta cemo sa homeless people? Oni su ovde u Americi deo folklora. Nigde nisam video toliko beskucnika iskreno. A bolje je biti sa roditeljima nego beskucnik.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #414  
Staro 25.10.2021, 01:17
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Ne znam da li sam ovo napisao, ali djavo mi ne da mira:
Gledam Vajber i Fejsbuk; nasi ljudi, sa druge strane Bare, (gledano sa ove strane ) uglavnom postavljaju stvari vezane za dnevnu politiku, a vecina nas postavlja slike gde smo bili, vremenskih (ne)prilika, viceve, macice i kucice (naravno)...
Meni je ovde jako lepo. Secam se kako sam i ja (pre dolaska ovamo) isto to radio i nervirao se. Sad saljem slike hrane, izlaska i zalaska sunca (neverovatno su lepi ovi prizori u Teksasu), kukam kako nisam stigao da pogledam izlozbu o Pompeji i Van Goga, i hvalim se kako sam vozio elektricni auto, isao u Teslin salon i trazio popust zato sto mi je Tesla zemljak... (i za struju sam trazio popust, koristeci isti izgovor)

Ljudi, pa ja sam postao potpuno normalan.

Nisam mislio da oni preko Bare (desna strana, na karti ) nisu normalni, ali kad gledam sve ovo, pomislim kako "tamo daleko" nisam normalno ziveo. Zelim da i ljudi koji prate ovaj forum a ne zive ovde, zive puno normalnije, puno blize nekom zivotu dostojnom zivljenja. Uostalom, nece svi doci ovde, nadam se

E, sad, i ovde ima nekih problema!
Ali o tome nekom drugom prilikom. Pozdrav svima.

Drago mi je da ponovo radi bioskop... mislim, forum
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #415  
Staro 25.10.2021, 05:22
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
(desna strana, na karti )
https://images-na.ssl-images-amazon....1NUdtPybsL.jpg.
Kako to mislis desna strana na karti?
Reply With Quote
  #416  
Staro 26.10.2021, 00:25
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
https://images-na.ssl-images-amazon....1NUdtPybsL.jpg.
Kako to mislis desna strana na karti?
Hoces da kazes da je Kolumbo prosao kroz Suecki kanal,plovio pored Indije i nije je video, zamalo promasio Australiju, prosao kroz Panamski kanal viknuo "Kopno!!!" i iskrcao se na Kubi?

Znam da si imao keca iz geografije jer si kupovao karte sveta u kineskim radnjama.

__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #417  
Staro 10.01.2023, 15:40
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Forest Gump

Mozda ovaj film objasnjava kako treba da se covjek postavi kada dodje Kada bih sada pricao sta sve covjek mora da prodje na pocetku svi bi se razocarali. Mora se uhvatiti taj momentum i samo gurati !!!
U Americi mi se ne dopada ta njihova gluma u komunikaciji malo pretjeruju. U Bosni smo imali sve ali nam je dugo trebalo da to se ostvarimo 😀 ovdje je to sve brze za 5,6 puta. Dosta se radi bio hirurg,inzinjer ili vozac , svi su produktivni max . Prve dvije godine sam radio preko +60 sati sedmicno ali to je pocetak kasnije se sve to uskladilo.
Za prilagodbu treba 2 godine a za potpunu asimilaciju 5 godina 😀😀😀
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #418  
Staro 14.01.2023, 01:34
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Produktivnost je slaba strana u Americi, ja nisam video sporije/lenjije ljude nigde kao ovde. Pocev od radnika u Meku, preko obicnog sluzbenika, radnika u proizvodnji.
Reply With Quote
  #419  
Staro 14.01.2023, 17:37
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Produktivnost je slaba strana u Americi, ja nisam video sporije/lenjije ljude nigde kao ovde. Pocev od radnika u Meku, preko obicnog sluzbenika, radnika u proizvodnji.
Ti low pay jobs ne mozes ocekivati neku produktivnost. Oni rade minimum rada za minimum platu. Ne mozes naci posao sa 100k da se vuce I da zabusava ...
Te usluzne djelatnosti po restoranima , prodavnicama su jako malo placene.
To rade ljudi koji ne mogu nista drugo,I nemaju ambicije za nesto vise. Bar se ovdje moze napredovati na poslu I raditi poslove sa nekom vecom odgovornoscu a sa tim ide I veca plata
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #420  
Staro 14.01.2023, 19:48
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Bukvalno sam napisao od radnika u meku, preko radnika u proizvodnji ili nekog sluzbenika, koji god oces posao nadji placeniji spori su pm i nemaju nikakvu radnu etiku i moral radnici. A 50-80 soma plata nije mala. Svuda su takvi ljudi, pa ovde im je omiljena kovanica "take your time"
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.