ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #631  
Staro 06.01.2022, 23:26
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Ja sam (tj. moja majka) podneo zahtev za turisticku negde u avgustu-septembru. Jedini slobodni termini su bilu u martu 2023. Proveravao sam to maltene svakodnevno nekih mesec dana i onda se pojavio termin u martu 2022, tako da sam promenio datum. Nakon toga sam proveravao redje, ali nikad se nije pojavilo nista osim marta 2023. Ono sto je neobicno je da je to jedini mesec gde ima slobodnih termina, a dani u mesecu se menjaju. Ne postoji nista slobodno ni posle toga - jednom sam kliktao dalje sve do 2031.

Da se vratim na temu - ima li ko iskustva sa turistickim vizama za penzionere? Sta je potrebno/pametno nositi na intervju?
Reply With Quote
  #632  
Staro 07.01.2022, 21:56
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ja sam (tj. moja majka) podneo zahtev za turisticku negde u avgustu-septembru. Jedini slobodni termini su bilu u martu 2023. Proveravao sam to maltene svakodnevno nekih mesec dana i onda se pojavio termin u martu 2022, tako da sam promenio datum. Nakon toga sam proveravao redje, ali nikad se nije pojavilo nista osim marta 2023. Ono sto je neobicno je da je to jedini mesec gde ima slobodnih termina, a dani u mesecu se menjaju. Ne postoji nista slobodno ni posle toga - jednom sam kliktao dalje sve do 2031.

Da se vratim na temu - ima li ko iskustva sa turistickim vizama za penzionere? Sta je potrebno/pametno nositi na intervju?
Možeš li mi reci da li si prvo popunio DS-160 pa onda uplatio taxu od 160$ ili si prvo uplatio 160$ pa onda DS-160. I da ovih 160$ je li se uplaćuje u dolarima ili u domaćoj valuti ?
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #633  
Staro 08.01.2022, 16:32
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Nazalost, ne secam se sta ide prvo. Ako se ne varam, nema zakazivanja termina bez placanja. Mislim da mora u USD, ali to nikako ne mogu da tvrdim. Nisam ni obracao paznju na to
Reply With Quote
  #634  
Staro 09.01.2022, 02:44
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Prvo popunis ds160, kada dobijes broj aplikacije pravis nalog na portalu za placanje i zakazivanje. Kada platis iznos koji je u dinarima po njihovom kursu platnom karticom ili vaucerom u banci ako to i dalje postoji otvara ti se kalendar za zakazivanje.
Reply With Quote
  #635  
Staro 10.01.2022, 16:10
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Da li je bio neko skoro na razgovoru za turisticku vizu u ambasadi?
Kakva su pitanja za tu vrstu vize?
Naravni, procitala sam ostale postove i pitanja ranijih godina, ali rekoh ako je neko bio skoro da podeli svoje iskustvo.
Reply With Quote
  #636  
Staro 17.01.2022, 10:15
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Je li bolje čekati termin koji mi odgovara, ili uzeti ovog vrapca na grani pa prebaciti putovanje za sledeću godinu
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #637  
Staro 24.01.2022, 17:15
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Da li je potrebno biti vakcinisan i/ili testiran za ulazak u Ambasadu (u Sarajevu) zbog intervjua za turisticku vizu?
__________________
DV2017 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022. (2x)- HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023. (2x)-HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024. (2x) ?
Reply With Quote
  #638  
Staro 26.01.2022, 05:22
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Je li bolje čekati termin koji mi odgovara, ili uzeti ovog vrapca na grani pa prebaciti putovanje za sledeću godinu
Uzmes vrapca na grani, pa ako se pojavi nesto pre onda promenis termin.
Reply With Quote
  #639  
Staro 26.01.2022, 09:28
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Da li je bio neko skoro na razgovoru za turisticku vizu u ambasadi?
Kakva su pitanja za tu vrstu vize?
Naravni, procitala sam ostale postove i pitanja ranijih godina, ali rekoh ako je neko bio skoro da podeli svoje iskustvo.
Neće tu biti nikakve razlike u pitanjima u odnosu na prethodne godine. Oni u suštini žele da vide razlog tvog putovanja, tj. da li je to što si navela u ds160 prije odlaska na razgovor zaista pravi razlog, jer mnogi žele samo da se dokopaju Amerike i tamo ostanu. Pored toga, oni se moraju uvjeriti da ti imaš dovoljno jake veze sa državom iz koje dolaziš, kao npr. više godina na istom poslu gdje si zaposlena na neodređeno, sopstvenu nekretninu, dobra primanja, da li imaš porodicu, jer je malo vjerovatno da će neko ko ima dvoje djece ostati u Americi, jel tako. E sad, niko u suštini ne zna koji su tačno njihovi kriterijumi. Rodica je npr. dobila vizu a nije imala posao, drugarica je par mjeseci plaćala za nju doprinose u svojoj firmi, da ispadne kao da radi kod nje, u tom trenutku 30 godina, neudata, živi sa roditeljima... Ostala je u Americi. A isto tako znam za slučaj momka koji u tom trenutku radi već par godina u osiguranju, ima svoj stan, auto, na računu pofino novca, roditelji mu advokati, putovao, i nije dobio vizu. Znam za još najmanje pet ovakvih slučajeva kao ova dva gore.
Ono što bih ja savjetovao jeste da kratko odgovarate na pitanja, da ne izlećete sa propratnom dokumentacijom koju nosite ne bi li ima pokazali da imate novca na računu i sl. osim ako vam traže, da budete vedri, da ni slučajno kažete da vam neko drugi plaća kartu (recimo neko od robine od gore) i da zaista imate dobar razlog zašto želite da idete tamo. Kaže vam neko ko je dva puta odbijan, i treći put dobio vizu.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #640  
Staro 28.03.2022, 22:51
alexjo alexjo je offline
Član
 
Datum prijave: 28.03.2021
Poruke: 16
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi, prijavio bih roditelje za turisticku vizu ,da li treba popunjavati posebno ds160 za svakoga ili mogu jedan ds160 za oboje? kako bi zajedno otisli na razgovor. Hvala
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.