ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.05.2011, 20:50
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno Popunjavanje 2012 DS-230 Online Formulara

Popunjavam formulare (manje više jednostavno) ipak jedna nedoumica ...
Na formularu DS-230 na drugoj strani treba potpis aplikanta, pošto smo mi porodica i idemo na jednu, ko potpisuje formulare ??? Nas je četvero i popunjavamo 4 formulara DS230 za svakog od nas, s tim što u polju broj 39 upišemo ime onog ko je dobitnik. Da li svaki potpisuje dobitnik, ili formulare od supruge i dece potpisuju oni lično???
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.05.2011, 20:54
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jedan.od.nas Prikaz poruke
Popunjavam formulare (manje više jednostavno) ipak jedna nedoumica ...
Na formularu DS-230 na drugoj strani treba potpis aplikanta, pošto smo mi porodica i idemo na jednu, ko potpisuje formulare ??? Nas je četvero i popunjavamo 4 formulara DS230 za svakog od nas, s tim što u polju broj 39 upišemo ime onog ko je dobitnik. Da li svaki potpisuje dobitnik, ili formulare od supruge i dece potpisuju oni lično???
Iskreno, nemam formular ispred sebe, ali sta da dete ima godinu dana...?!?! Tako da ne verujem da svaki clan podpisuje....

P.S. Nisam siguran, ovo je sugestija...
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.05.2011, 21:01
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Iskreno, nemam formular ispred sebe, ali sta da dete ima godinu dana...?!?! Tako da ne verujem da svaki clan podpisuje....

P.S. Nisam siguran, ovo je sugestija...
Tom logikom razmišljam i ja ... dečije ću potpisati ja, a da li da supruga potpiše svoj ili da ga potpišem ja, pošto mu po nekoj mojoj logici ja dođem kao aplikant i u njeno ime, jer idemo na moj dobitak ...
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.05.2011, 21:18
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
не могу да трвдим 100%, али са 99% сигурности могу да кажем да се попуњава само један формулар, и то попуњава носилац визе (ти или жена, ко је већ извучен). у формулару има део где се попуњава ко иде са тобом, и тамо наведеш да иду жена,деца итд.

можда се тек на интервјуу доносе подаци (тј. формулари) за остале чланове породице. ко мисли да грешим, нека ме исправи...

али сам прилично сигуран да се у кентаки шаље само формулар добитника,тј. носиоца визе.
Mrzim ljude koji unose zabunu i haos bez potrebe, a u sebi prepoznajem upravo takvog ;-)
Do večeras sam i ja mislio da popunim formular na ime nosioca, pošaljem i samo dve slike nosioca ... kad ovi moji "englezi" čitajući početno zaglavlje formulara skapirali da se šalju po dve slike svakog od nas četvero i da šaljemo četiri primerka ovog formulara DS230 a jedan DSP-122 i jedno ovo obaveštenje o dobitku koje smo odštampali prilikom provere.
Ako je neko načisto neka kaže. Kod samaca je poprilično jasna situacija, kako stoje stvari kod porodica???? I ovo vezano za potpis (naravno, ukoliko se šalje za svakog člana) ko potpisuje ostale, svako svoje ili svaku samo nosioc???
Još jednom izvinjenje svima kojim unesem zabunu, bolje malo i zabune nego da krivo pošaljemo, a sutra je prvi radni dan i valja se slati ....
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.05.2011, 23:35
magic magic je offline
Član
 
Datum prijave: 01.05.2011
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jedan.od.nas Prikaz poruke
Popuni odma na računaru. Ja sam tako. Pa tek onda štampaj.
Popunio sam i ja na kompu obe forme, ali pošto sam solo, tj nisam oženjen rubrika za recimo ženin datum rođenja mi ostane prazna, tj "sistem" mi ne dozvoljava da upišem N/A, a gore piše da se popune SVA polja, pa zbog toga pitam.

A da li ćeš na gornji desni ugao da upišeš svoj case number? (Koji ti komp neće dozvoliti da sam upišeš)

I ja sam tako skontao kao ti, da to što si naveo ide od dokumentacije. Ovaj prvi ti ide samo za nosioca, a drugi za svaku osobu ponaosob + 2 slike za svakog + stranica sa bar kodom i to je to što se tiče prvog koraka. Ja svoju kovertu šaljem za Kentucky u sredu!
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.05.2011, 07:50
jedan.od.nas jedan.od.nas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.01.2011
US lokacija: bilo gdje ;-)
YU lokacija: BiH
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik magic Prikaz poruke
Popunio sam i ja na kompu obe forme, ali pošto sam solo, tj nisam oženjen rubrika za recimo ženin datum rođenja mi ostane prazna, tj "sistem" mi ne dozvoljava da upišem N/A, a gore piše da se popune SVA polja, pa zbog toga pitam.

A da li ćeš na gornji desni ugao da upišeš svoj case number? (Koji ti komp neće dozvoliti da sam upišeš)

I ja sam tako skontao kao ti, da to što si naveo ide od dokumentacije. Ovaj prvi ti ide samo za nosioca, a drugi za svaku osobu ponaosob + 2 slike za svakog + stranica sa bar kodom i to je to što se tiče prvog koraka. Ja svoju kovertu šaljem za Kentucky u sredu!
Nisam planirao da pišem ništa u gornji desni, a sad možda i hoću. Ne može da smeta ... Opušteno sa formularima, šta i ako se napravi neka greška, pa nismo svi nekih administrativnih struka, mislim i meni je ostalo ponešto da nisam napisao N/A možeš dopisati rukom. Ja šaljem danas, u BiH je danas prvi radni dan ;-) Mislim da nije prekasno ni poslati za 15 dana, al ovaj pritisak oko popunjavanja i slanja odmah su svesno "oni" napravili, kako im nebi u zadnji trenutak stigao veliki broj formulara i zatrpao ih u suprotnom ograničili bi sa konkretnim datumom ;-)
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.05.2011, 18:32
kovacevs kovacevs je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2009
Poruke: 7
Nepromenjeno

I jos nesto: da li u gornjem desnom uglu na svakom od DS formulara treba napisati onaj broj 2012EU00.....? Posto na tom mestu nema polje za upis podataka kao na svim ostalim mestima u pdf-u gde treba nesto upisati.
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.05.2011, 19:14
magic magic je offline
Član
 
Datum prijave: 01.05.2011
US lokacija: Miami, FL
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kovacevs Prikaz poruke
I jos nesto: da li u gornjem desnom uglu na svakom od DS formulara treba napisati onaj broj 2012EU00.....? Posto na tom mestu nema polje za upis podataka kao na svim ostalim mestima u pdf-u gde treba nesto upisati.
Da. I ja sam to pitanje postavio pošto sam pročitao na njihovom sajtu da pri svakom kontaktu pismom sa KCC u gornji desni ugao svakog DS papira treba napisati case number.

Kako je to nemoguće upisati preko kompa, ja ću crnom hemijskom-olovkom rukom da ga napišem da bude čitko. To ne može da bude minus nikako. Kontam da je to da im se olakša posao samo jer da je formalnost, ostavili bi rubriku na tom mestu, zar ne?
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.05.2011, 19:34
Isabelle Isabelle je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.09.2010
US lokacija: Houston,TX
YU lokacija: BiH
Poruke: 191
Nepromenjeno

Pa ja ne vidim kako drugacije ga napisati, a mora se napisati na svakom formularu, na svakoj strani formulara..nemojte samo na pocetnoj, pogotovo kod DS230 jer ima 4 strane....Ili masinom za kucanje, sto sumnjam da danas iko ima kuci, ili hemijskom olovkom citko..Ja cu hemijskom....
__________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

Prijava 05.10.2010 - I put.
DV 2012 - Nista, idemo hrabro dalje..
II put DV 2013 nista...ne damo se...
III put DV 2014 ...Nope!
IV put DV 2015.....Nope!
V put DV 2016.....????
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.05.2011, 20:29
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno Овако...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik magic Prikaz poruke
Da. I ja sam to pitanje postavio pošto sam pročitao na njihovom sajtu da pri svakom kontaktu pismom sa KCC u gornji desni ugao svakog DS papira treba napisati case number.

Kako je to nemoguće upisati preko kompa, ja ću crnom hemijskom-olovkom rukom da ga napišem da bude čitko. To ne može da bude minus nikako. Kontam da je to da im se olakša posao samo jer da je formalnost, ostavili bi rubriku na tom mestu, zar ne?
Држим у рукама женин формулар, који је био у Кентакију, па враћен код нас у амбасаду, а на крају враћен нама (зато што смо знали да ће службеник преправљати њене податке јер јој се у међувремену променио статус тј. удала се, па смо имали спремљене нове формуларе лепо одштампане са свим новим подацима, да не мора да се шврља....).

Ми (тј, моја жена) нидге нисмо уписивали CN, јер се ваљда шаље и оно одштампано обавештење да сте извучени...

У горњем левом углу, у оном квадрату, је захефтана њена слика (али ми је нисмо захефтали, већ смо слике послали онако у оном целофану који смо добили у фото-радњи, значи да су то тако захефтали у Кентакију вероватно...)

Понављам, ни на једној од 4 стране нисмо уписивали Case Number...
Надам се да сам помогао мало...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
2012 prijave - Pitanja u vezi sa obrazovanjem i popunjavanje formi IvanS Prva koverta 12 23.05.2012 13:06
Rešen Problem oko Popunjavanja Formulara DSP-122 i DS-230 Johnny Prva koverta 19 09.03.2011 01:41
Pitanje u vezi kopija formulara mariags Prva koverta 8 25.05.2008 15:26
Izvučen početkom maja (98xx) - Imam višak formulara?! Marko Prva koverta 2 09.05.2006 19:16

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.