ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2016 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 28.05.2015, 06:31
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mariomariomario Prikaz poruke
Ljudi imama pitanje

na mejl koji sam poslao nasoj ambasadi dobio sam ovaj ovaj odgovor:

Ne morate da prepravljate nista u formularu. Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju, na samom intervjuu imacete prilike sve da pojasnite.

U mejlu koji sam im POSLAO PITANJE JE BILO da li je za sve obrazovane ustanove koje sam pohadjao ok da u DS-260 one gde sam dobio svedocanstva samo stavim CERTIFICATE RECEIVED a ne NO DIPLOAMA?
Pitao sam ih jos obzirom da sam DS260 submitovao da li treba da zovem KCC da mi otkljuca formu i da prepravim to CERTIFICATE u NO DIPLOMA.
nisam im rekao koji mi je CN samo sam rekao da sam izvucen.

MOJE PITANJE SAD ZA VAS FORUMASI JE:
Zasto su rekli Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju? mislite da je to zbog toga sto nisu znali koji mi je CN pa da se ograde ukoliko je visok broj ili zbog toga sto ako sam naveo da imam certificate a imam samo svedocanstva pa te zbog toga diskvalifikuju ovi iz KCC-a i ne zakazuju ti vreme za intervju?

INACE DIPLOMU SREDNJE SKOLE IMAM. STIM STO SAM SE IZ JEDNE OBRAZOVANE INSTITUCIJE IZ MANJEG GRADA PREBACIO U OBRAZOVANU INSTITUCIJU IZ ISTE BRANSE SAMO U DRUGOM GRADU, BG-U. Pa nisam mogao da kazem da imam diplomu srednje skole iz ovog manjeg grada kad sam skolovanje nastavio i dobio diplomu srednje skole u Bg-u. I to sam sve naveo u DS260 formularu. Naravno ne ovako opsirno kao i ovde.

hvala jos jednom na odgovoru i izvinite ako sam promasio temu ali tice se i intervjua i DS-260
Pitanje za tebe - skola koju si poceo da pohadjas u manjem gradu i ona koju si zavrsio u vecem je cetvorogodisnja? Da li si pravio pauzu izmedju dve godine skole? Da li si slucajno cetvrtu godinu zavrsio vanredno?
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #42  
Staro 28.05.2015, 08:46
mariomariomario mariomariomario je offline
Član
 
Datum prijave: 25.05.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Pitanje za tebe - skola koju si poceo da pohadjas u manjem gradu i ona koju si zavrsio u vecem je cetvorogodisnja? Da li si pravio pauzu izmedju dve godine skole? Da li si slucajno cetvrtu godinu zavrsio vanredno?

@srbghost da skola je cetvorogodisnja. Nije bilo pauze u skolovanju, samo sam zbog preseljaja nastavio, 3. Razred srednje skole u bgu. Cetvrtu godinu sam zavrsio kao redovan djak i dobio diplomu koja je validna i po zakonu srbije se vodi kao diploma cetvorogodisnje srednje skole.

Evo kratkog flowa sta sam zavrsio od skole a sta upisao u DS260

1. Srednje skole upisao u manjem gradu i to dve cetvorogodisnje srednje skole. Zavrsio oba razreda na vreme i dobio oba validna svedocanstva za ta dva razreda.
2. Pri preseljaju u bgu nastavio samo jednu srednju skolu i nastavio sam je bez ikakve pauze. Znaci u manjem mestu zavrsio u junu, ili kad se vec srednja zavrsava, a nastavio iste godine u bgu u septembru 3. Srednje.
Zavrsio u bgu 3. I 4. Razred srednje i dobio validnu diplomu cetvorogodisnjeg obrazovanja

DS260

Pisebno naveo svaku instituciju.
*Nave sam najpre srednju iz bga iz koje imam diplomu.
Napisao datum od kad do kad sam je pohadjao i uneo, HIGH SCHOOL DIPLOMA RECEIVED
*zatim Sam naveo srednju iz manjeg mesta koja je istog obrazovanog profila kao i ova iz bg. Naveo datum od kad do kad sam je pohadjao i stavio CERTIFICATE RECEIVED
*zatim naveo srednju iz manjeg mesta koju nisam nastavio u bgu. Naveo datum od kad do kad sam je pohadjao i uneo takodje CERTIFICATE RECEIVED.

@danice hvala zvacu kcc pa cu sa njima da proverim da li moze to sto sam stavio certificate da utice na odbijanje i NEzakazivanje intervjua.
Reply With Quote
  #43  
Staro 28.05.2015, 12:04
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ovako - trazi otkljucavanje formulara i izmeni taj deo sa cetvorogodisnjom. Znaci, pises kada si poceo sa prvim razredom i kada si zavrsio (diplomirao) cetvrti. sve u komadu. Za ovu drugu mozes da ostavis certifikat.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #44  
Staro 28.05.2015, 16:12
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Ovako - trazi otkljucavanje formulara i izmeni taj deo sa cetvorogodisnjom. Znaci, pises kada si poceo sa prvim razredom i kada si zavrsio (diplomirao) cetvrti. sve u komadu. Za ovu drugu mozes da ostavis certifikat.
Zasto? Certificate i Transcript nisu iste stvari, kakav se Certificate dobija pri zavrsetku prve tri godine srednje skole?

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #45  
Staro 28.05.2015, 22:51
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Oprostite ako sam malo otisao sa teme ali pitao bih ukoliko neko zna pouzdano da vise ne citam na sto strana odgovore na par mojih pitanja.....Znam da sve ovo iziskuje mnogo truda ljudi koji odgovaraju ali shvatite nas molim Vas......

Dakle pitanja:

1.Da li dokumenta treba prevoditi? Molim Vas pazljivo mi odgovorite jer cu Vas poslusati
2.Treba li ili ne (posto sam opet kazem dosta citao) da se nosi izvestaj iz banke o stanju racuna odnosno koliko imas ustedjevine i te fore? (znam da ne pise u potrebnim dokumentima ali negde sam opet citao nesto pa zato pitam)
3.Uskoro cu se vencati sa svojom devojkom sa kojom sam u vezi vec 3 godine( pre popunjavanja ds260) ....naravno moje izvlacenje je pozurilo stvari...Pitanje je: posto ona zadrzava svoje prezime zbog pasosa i osalih papira, logicno ostace joj adresa iz pasosa stara....citao sam da to nije problem ali eto da potvrdi neko ko zna.
4.Ako je neko bio u situaciji slicnoj mojoj skoro npr prosle godine neka mi se javi putem pp da ne smaramo ljude ovde ali mi treba iskreno neka informacija jos...
5.Sto se tice dokazivanja veze odnosno braka(pretpostavljam da ce ga biti a mozda i ne ko zna) treba li nesto specijalno da nosimo osim izvoda iz knjige vencanih i slika kojima cemo dokazati istinitost veze?

Eto znam da mnogo trazim a nisam Vam nista korisno dao ali ako ima neko ko je ovo prosao ili zna neka odgovori pa ko zna mozda jednog dana ova moja pitanja i Vasi odgovori pomognu jos nekome....

Hvala unapred puno.....
Reply With Quote
  #46  
Staro 29.05.2015, 00:44
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik grabovac84 Prikaz poruke
Oprostite ako sam malo otisao sa teme ali pitao bih ukoliko neko zna pouzdano da vise ne citam na sto strana odgovore na par mojih pitanja.....Znam da sve ovo iziskuje mnogo truda ljudi koji odgovaraju ali shvatite nas molim Vas......

Dakle pitanja:

1.Da li dokumenta treba prevoditi? Molim Vas pazljivo mi odgovorite jer cu Vas poslusati
2.Treba li ili ne (posto sam opet kazem dosta citao) da se nosi izvestaj iz banke o stanju racuna odnosno koliko imas ustedjevine i te fore? (znam da ne pise u potrebnim dokumentima ali negde sam opet citao nesto pa zato pitam)
3.Uskoro cu se vencati sa svojom devojkom sa kojom sam u vezi vec 3 godine( pre popunjavanja ds260) ....naravno moje izvlacenje je pozurilo stvari...Pitanje je: posto ona zadrzava svoje prezime zbog pasosa i osalih papira, logicno ostace joj adresa iz pasosa stara....citao sam da to nije problem ali eto da potvrdi neko ko zna.
4.Ako je neko bio u situaciji slicnoj mojoj skoro npr prosle godine neka mi se javi putem pp da ne smaramo ljude ovde ali mi treba iskreno neka informacija jos...
5.Sto se tice dokazivanja veze odnosno braka(pretpostavljam da ce ga biti a mozda i ne ko zna) treba li nesto specijalno da nosimo osim izvoda iz knjige vencanih i slika kojima cemo dokazati istinitost veze?

Eto znam da mnogo trazim a nisam Vam nista korisno dao ali ako ima neko ko je ovo prosao ili zna neka odgovori pa ko zna mozda jednog dana ova moja pitanja i Vasi odgovori pomognu jos nekome....

Hvala unapred puno.....
Da bi ti netko odgovorio morao je da procita ne stotine strana, vec hiljade.
Ovdje ljudi pomazu jedni drugima, izmedju ostalog i tako sto prenose i ono sto su procitali. Kako ces ti da pomognes drugima?
Skoro svi odgovori se nalaze na forumu i ponovljeni su vise nego jednom:


1. Ne
2. Ne
3. Da
4. N/A
5. Ako slike nisu dovoljne mozes da ponudis i ostale dokaze vase veze prije izvlacenja kojima dokazujes da brak nije zakljucen samo radi iseljenja, koje god da imas: pasose sa istim pecatima, rezervacije hotela sa vasim imenima, itd .
Reply With Quote
  #47  
Staro 29.05.2015, 08:10
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Zasto? Certificate i Transcript nisu iste stvari, kakav se Certificate dobija pri zavrsetku prve tri godine srednje skole?

Sup.Mod.
Pa, ako sam dobro shvatio, treba mu otkljucavanje jer je jednu srednju (cetvorogodisnju) zavrsio u kontinuitetu. Tu mu treba samo highschool diploma, bez nekih certifikata, a za drugu moze da stavi certifikat, a i ne mora...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #48  
Staro 29.05.2015, 11:21
Sale2322 Sale2322 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Užice
Poruke: 39
Pošalji Skype™ poruku korisniku Sale2322
Nepromenjeno

KCC je centar koji samo obradjuje DS-260 i ostale obrasce, oni nemaju mogucnost da nekoga diskvalifikuju, ne odlucuju o tome, njihov jedini zadatak je da obrade obrasce i da ih proslede nadleznim ambasadama.

Ja sam 2 puta otkljucavao DS-260, menjao sam svaku sitnicu, takodje sam se ozenio mesec dana pred intervju i sve je proslo super. Samo ako ste iskreni, sve se na intervjuu objasni, nema potrebe da se opterecujete sa DS-om.
__________________
02.11.2013 - Prijava na lutriju DV2015
01.05.2014 - Izvucen CN 29XXX
13.06.2014 - Popunjen DS-260
24.03.2015 - Datum za intervju
15.05.2015 - Lekarski pregled
21.05.2015 - Intervju
23.05.2015 - Pasos sa vizom
01.06.2015 - Beograd - Boston
Reply With Quote
  #49  
Staro 01.06.2015, 13:12
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Pitanje za tebe - skola koju si poceo da pohadjas u manjem gradu i ona koju si zavrsio u vecem je cetvorogodisnja? Da li si pravio pauzu izmedju dve godine skole? Da li si slucajno cetvrtu godinu zavrsio vanredno?
Ako je 4 god vanredno zavrsena poslije 3 godine zbog rata,teske situacije itd. U pitanju je ista skola. Sa Tim svjedocanstvima i diplomom upisao fakultet koji jos nisam zavrsio. Da ce ista priznati, trebam kesirati 1000 evra za nas dvoje a nije mi do bacanja love. Kontaktirao ambasadu u Sarajevo poslali linkove , poslao email u ambasadu u Bg odgovorili da treba 4 godisnja srednja redovna. Ne znam sta da radim, citao sam sve na forumu , neko kaze u vrijeme podnosenja prijave imati ekvivalent USA 12 godina skole I bitno je da zavrsene prije podnosenja prijave na GC a opet drugi pisu kontinuitet 12 godina skolovanja. Iskustva o odbijenim clanovimasve u trecem licu, tamo neko odbijen , culi , neko rekao it'd. Ako neko moze da odgovori za ovu moju situaciju sto me muci, spreman sam I na rizik ,interesuje me koliko posto sanse imam( znam da cu tri plate dati ako budem odbijen Ali sta se moze) . Vidim svi prolaze, nisam valjda toliki baksuz , sitan broj CN 3*** a takva situacija. Hvala
Reply With Quote
  #50  
Staro 01.06.2015, 14:37
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Situacija je prilicno jednostavna - moras imati ekvivalent US skolovanju od 12 godina (cetvorogodisnja srednja) u kontinuitetu. To je minimum obrazovanja. Ne priznaje se vanredno zavrsena cetvrta godina. E, sada, ti mozes probati da ides u ambasadu, ali ako/kada se potvrdi da si slagao u prijavi, Ameriku od tada gledas samo na Discovery-ju.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.