ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Druga koverta

Druga koverta Dobili ste drugu kovertu sa spiskom papira za ambasadu i uputstvu za obavljanje lekarskih pregleda. Šta sad?

Druga koverta » Menjanje pasosa posle zenidbe? » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.11.2008, 13:43
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno Menjanje pasosa posle zenidbe?

E cao svima,
namerno pisem pod ovim postom "Srdjevicuuuu"! jer imam hitan problem koji zahteva hitan odgovor. Naime, da li moja buduca mora da menja pasos(mislim da mora zbog prezimena)
Frka je sto se to ovde izdaje sada za 15 dana a uhvati ce nas praznici i svi oni silni neradni dani i tako to.
Frkaaaaaaa!!
  #2  
Staro 25.11.2008, 13:47
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Mora da menja pasos, obavezno. I potvrde mora da uzima na novo prezime. Ako iz bilo kog razloga ne stizete na intervju zovnite ambasadu i oni ce vam bez problema pomeriti za par dana (moze do kraja tog meseca bez ikakvih problema). Ako vam to bude bilo malo, a ne verujem da ce biti, mozete sa njima razgovarati i za vece pomeranje.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #3  
Staro 25.11.2008, 13:53
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Pasoš može da se izda i za 48 sati u hitnim situacijama (smrtni slučaj, zdravstveni problemi, lečenje) uz naravno dokaz toga. Mislim da se malo više plaća, ali ne drastično ... pre neki dan je u nekim novinama pisalo o tome ...

Možeš probati na taj način ...
  #4  
Staro 25.11.2008, 17:48
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Slobo, ako moze malo objasnjenje, posto meni nije jasno.... a zasto mislis da je tema "Srdjevicuuuu" drukcija od ostalih?
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #5  
Staro 25.11.2008, 23:30
dele506 dele506 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.09.2008
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke
E cao svima,
namerno pisem pod ovim postom "Srdjevicuuuu"! jer imam hitan problem koji zahteva hitan odgovor. Naime, da li moja buduca mora da menja pasos(mislim da mora zbog prezimena)
Frka je sto se to ovde izdaje sada za 15 dana a uhvati ce nas praznici i svi oni silni neradni dani i tako to.
Frkaaaaaaa!!
Mi smo imali isti slucaj.
Ja sam nosilac GC pa smo se cura i ja vjencali par tjedana prije intervjua.
Iz Ambasade su nam rekli da ona OBAVEZNO mora imati putovnicu na svoje novo prezime.
U Hrvatskoj je procedura sljedeca.Otisli smo u Zagreb (kod nas se to moze napraviti samo u glavnom gradu ) ujutro podnjeli zahtjev i platili DUPLU cijenu nego kad cekas 2 tjedna i oko 17 h je bilo gotovo isti dan.
Neznam koliko ti ovo pomaze posto nisi iz Hrvatske,ali provjeri u svojoj zemlji da li postoji nesto slicno.

Pozdrav
  #6  
Staro 26.11.2008, 08:22
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Slobo, ako moze malo objasnjenje, posto meni nije jasno.... a zasto mislis da je tema "Srdjevicuuuu" drukcija od ostalih?
Vidis Srdjevicu, Sloba se sigurno razume u marketing. Za kratko vreme je dobio cak 3 odgovora (u roku od 10min. cak 2!!!) i jedan spam, ako racunamo ovo onda 2
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #7  
Staro 26.11.2008, 17:08
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Da ga unajmimo da nas "valja" ljudima?
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #8  
Staro 27.11.2008, 09:56
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Da ga unajmimo da nas "valja" ljudima?

E ovako Milose,
ne mislim da je posebno ali mi se naslov svideo jer je bilo bas kao mija situacija, dakle HITNO.
U medjuvremenu sam saznao da moze da se pomeri, nisu mi rekli da je rok kraj meseca kad je zakazan intervju. Svejedno, sad nam ostaje da sokiramo nase roditelje i da im saopstimo da cemo se vencati i tako to(mislim ocekivali su oni to ali ajd) i takodje da se izborimo protiv vasara zvamog 500 ljudi na svadbi
Takodje desilo mi se nesto sto mi se cini zanimljivim, zvao sam ambasadu, rekao da sam jedan od izvucenih, sluzbenik me pitao za ime i prezime i prebacio vezu kod lika ciji mi je glas poznat, tj.kao da sam sa njim razgovarao i prvi put kad sam zvao. Mislim da oni vec imaju podeljene sluzbenike koji rade nase slucajeve.

Sto se marketinga tice, ja sa DIF zavrsio ali iskustvo iz marketinga imam iz usa, vec sam vas poceo valjati na jednom social sajtu (naravno samo za prijatelje) i sve ih upucujem ovde.
Vecina njih ne zna nista ni o prijavi ali ko zna zna, ko ne zna nek nauci (cita sajt)

Hvala na odgovorima svima. Sad krece procedura (svadba,svadba) pa dokumenti, pa svasta nesto. Srecom u Kragujevcu to moze i online da se uradi bez da se drezdi u redovima sa penzionerima
Pozdrav svima
  #9  
Staro 27.11.2008, 17:18
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Pasos tvoja nova zena moze dobiti za 48h po ceni od 2.200 din, isto kao i onaj sto se dobija za 10 dana, ali mora da ima sve papire na novom prezimenu. Ja sam istovremeno radila i licnu kartu i pasos, jer za pasos traze LK, ali ti daju neku potvrdu da si podneo zahtev za LK pa sa tim vadis pasos! Silna papirologija, ali moze se uz dooosta zivaca!

zaboravih reci da u supu postoji formular, tj list papira tu napise zasto joj pasos treba u roku od 48h- da joj je suprug dobitnik zelene karte i ima zakazan razgovor u ambasadi za tad i tad, a do tada su joj potrebni dokumenti na novo prezime i UZ TO PRILOZI FOTOKOPIJU POZIVNOG PISMA KOJE SI TI DOBIO IZ USA, na kom pise za kada ti je zakazan interview, to ti je dokaz o hitnosti!
  #10  
Staro 28.11.2008, 01:40
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Hvala na obavestenju, upravo smo se verili, sad ostaju detalji mada mislim da cemo se vencati za dvadesetak dana.
Pitao sam u SUP-u i rekli su da nije frka a sad dal ce da nas uhvate praznici ili nece to cemo videti.
Mi smo sve smislili, nazalost imamo i obrazlozenje zasto smo se na brzinu vencali (imala je 2 smrtna slucaja u siroj familiji u poslednje vreme) tako da ce to biti razlog cekanja (a i jeste)
Anyway, nije mi jos stigla koverta tako da... hehe videcemo, ako zakasni, pomeram intervju ali sam se bar ozenio !!!
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odluka posle prve koverte asmiki Prva koverta 4 09.05.2008 21:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.