ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.07.2009, 20:23
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno Regulisanje vojne obaveze

Putem nekoliko sajtova vezanih za Vojsku RS i sajta ministarstva spoljnih poslova sam saznao da se vojska moze odloziti na racun samog boravka u inostranstvu. Potrebno je doneti potvrdu o zaposlenje ili potvrdu o dugorocnom kreditu itd. Pretpostavljam da je moguce odloziti je i upisivanjem nekog kursa ili nastavkom skolovanja.
Situacija je donekle slicna i kada nismo u inostranstvu, jer se neka potvrda za odlaganje vojske doneti mora.
Ono sto bih voleo da saznam je kojim se sve metodama sluze ljudi da bi izbegli situaciju da isplanirani godisnji odmor u otadzbini prekine cika policajac na aerodromu pa da ostatak odmora provedu 'sluzeci otadzbini'...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #2  
Staro 14.07.2009, 08:47
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Plasim se da odloziti ne znaci isto sto i osloboditi se vojske. Mozda je bolje da gledas u tom pravcu, kako se trajno osloboditi obaveze sluzenja vojnog roka. ja sam to odavno obavio pa sam malo van cele price, bas me zanima kakva je situacija sa onima koji se iseljavaju za trajno, da li drzava ocekuje da joj sluze??? Mozda bi mogao da se prijavis za civilno sluzenje vojnog roka u nasem konzulatu u USA? :pucpuc2:
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #3  
Staro 14.07.2009, 12:36
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Mislim da od oslobadjanja od vojske nema nista. Vec sam prosao sve preglede i u vojnoj knjizici pise sposoban. Iskren da budem i da postoji opcija da me naknadno oslobode, kako sada stvari stoje, odbio bih je. Interesuje me samo privremeno odlaganje i nacini za to.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #4  
Staro 14.07.2009, 20:13
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=dejancic;11040]Mislim da od oslobadjanja od vojske nema nista. Vec sam prosao sve preglede i u vojnoj knjizici pise sposoban. Iskren da budem i da postoji opcija da me naknadno oslobode, kako sada stvari stoje, odbio bih je. Interesuje me samo privremeno odlaganje i nacini za to.[/QUOTE]

Meni su jos 2005e rekli da "odlazak na rad u inostranstvo nije razlog za odlaganje vojne obaveze" (tad sam isao na h2b vizu)
Inace, oni ocekuju da se prijavis do 27.godina zivota tj. imas zakonsku obavezu da to odsluzis. Ni fax ti me pomaze posle 27-e god. da odlazes.
Onda ako "izbegavas" donesu odluku da moras da odsluzis do 35e godine zivota a da li ce podizati optuznicu (istragu, sta god) uglaqvnom zavisi od lokalnih ljudi u tvom vojnom odseku.
Na granici svakako mozes (a ne znaci da ces) imati problema.

Sestra mog druga radi kao pravnica u komandi jednog od nasih korpusa (ili kako se god to sada zove) i taj info sam dobio od njega.

Secate se da svojevremeno Sasa Djordjevic morao da ide u vojsku umesto da ide sa reprezentacijom na svetsko prvenstvo. Onda su jurili Danilovica kad je igrao u Italiji (pa dolazio u Bg sa klubom) kao "nije odsluzio" i sl.primeri.
Znam da je sada drugo vreme (u smislu vlasti) ali mislim da se vojska nije puno promenila.
Jedino tatini sinovi i dalje idu u pozoriste u civilnu a obicni smrtnici jos uvek prave ispracaje i idu u svakakve vukojebine da sluze vojsku.
Ali nadajmo se da ce od 2010 da bude potpuno profesionalizovana vojska tako da se nadam da sa te strane neces morati da brines.
Svakako javi sta si uradio.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #5  
Staro 14.07.2009, 20:26
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Sloba_Kg;11045]
Jedino tatini sinovi i dalje idu u pozoriste u civilnu a obicni smrtnici jos uvek prave ispracaje i idu u svakakve vukojebine da sluze vojsku.
[/QUOTE]

Vec godinama svako ima prava da sluzi civilno. Tako da bih pre rekao da danas vecina ljudi ide u civilnu, a jedino napaljenici jos idu u regularnu vojsku.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #6  
Staro 14.07.2009, 21:35
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=Sloba_Kg;11045]Inace, oni ocekuju da se prijavis do 27.godina zivota tj. imas zakonsku obavezu da to odsluzis. Ni fax ti me pomaze posle 27-e god. da odlazes.
[/QUOTE]
Naleteo sam na informaciju da je rok za prijavljivanje pomeren na 30 godina, a ja do 30 imam da gulim jos ihahaj :1081: A na istom mestu sam procitao da je gornja starosna granica za regrute koji zive u inostranstvu 35.
Kako stvari stoje, ako se nadjem na americkom kontinentu, moracu da trazim neki razlog za odlaganje vojske. Da li ce to biti neki fax u Srbiji ili neki kurs ili skola ili sta vec u USA javicu cisto da se moji sapatnici nesudjeni vojnici utese :grin:
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.

Last edited by dejancic; 14.07.2009 at 21:41.
  #7  
Staro 15.07.2009, 00:27
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;11047]Vec godinama svako ima prava da sluzi civilno. Tako da bih pre rekao da danas vecina ljudi ide u civilnu, a jedino napaljenici jos idu u regularnu vojsku.[/QUOTE]

Istina, ali neki sluze tako sto se razbijaju od posla tamo gde odu(ili bolje reci gde ih bace), plus pod pretnjom da ce ih vratiti u regularnu ako ne urade ovo ili ono a neki idu u Jugoslovensko dramsko ili neko drugo pozoriste da sluze (ne moze svako), na to sam mislio.
Inace, sam sebi cestitam 300-ti post na forumu :) :bravo:
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #8  
Staro 15.07.2009, 05:36
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=Sloba_Kg;11051]Istina, ali neki sluze tako sto se razbijaju od posla tamo gde odu(ili bolje reci gde ih bace), plus pod pretnjom da ce ih vratiti u regularnu ako ne urade ovo ili ono a neki idu u Jugoslovensko dramsko ili neko drugo pozoriste da sluze (ne moze svako), na to sam mislio.
Inace, sam sebi cestitam 300-ti post na forumu :) :bravo:[/QUOTE]

Prvo je apsolutna istina!
I pridruzujem se cestitkama! Pocastvovan sam da ti je 300-ti post u temi ciji je pokretac moja malenkost:grin:
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #9  
Staro 15.07.2009, 07:52
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Eto ideje - kad odes u USA, upisi neki faks, nije bitno koji i da li ces da ga studiras, samo vidi da je apsolutno najjeftiniji, pa sa potvrdom da si student u inostranstvu (to bas jako zvuci), odlazi dok ne prerastes sv granice. U stvari, ja ne znm da li planiras da se dodatno skolujes u Americi, sto nije lose ako imas mogucnosti, a dobro ce ti doci za ove svrhe...
Ali, sto rece Sloba, najbolej ce biti ako se za godinu - dve promeni zakon i vojska se profesionalizuje, onda sve brige padaju u vodu...
Civilno sluzenje u ovom slucaju nije ocija, jer svakako moras da budes prisutan tu gde te bace...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #10  
Staro 15.07.2009, 14:31
nikolar nikolar je offline
Član
 
Datum prijave: 30.04.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 19
Nepromenjeno

Ako uspeš da prolongiraš dok ne dobiješ USA državljanstvo.. onda možeš da se odrekneš Srpskog državljanstva. Mada misli da je verovatnije da će se vojska do tada profesionalizovati.. ili možda ne?
A što se tiče ovih što idu u redovnu (a ne moraju).. to su isti oni koji će sutra ići u rat (kad ih pozove otadžbina) i ubijati druge ljude zarad tuđih političkih i finansijskih ambicija. Nadam se da nema potrebe dalje da objašnjavam koliko je to pogrešno, glupo... (da se blago izrazim).
__________________
2009EU145****
Stigla prva koverta: April-Maj 08
Poslati formulari: Januar 09
Stigla druga koverta: Mart 09
Intervju/Vize: Maj 09
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.