ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Pitanja i odgovori - Q&A » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #441  
Staro 03.01.2016, 23:30
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kema Prikaz poruke
Pozdrav svima i zelim vam srecnu 2016.godinu!
Hteo sam da pitam da li moze neko da mi kaze,ko je vec dobio green card u Americi da li moram biti na toj adresi kontakt osobe koje sam naveo u intervjuu sve dok mi ne stigne green card ili mogu odmah da boravim na drugoj lokaciji,tj da iznajmim stan za sebe?Hvala vam unapred!
Ako mislis da li moras da budes fizicki na toj adresi odgovor je lak - ne moras.
Ako zelis da ti zelena karta stigne na drugu adresu onda moras da im javis promjenu adrese
Reply With Quote
  #442  
Staro 04.01.2016, 00:52
Curtis10 Curtis10 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.01.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno

Nadam se da će ovo neko pogledati

Pozdrav prije svega svima,

Dolazim iz Bosne i Hercegovine, imam 20 godina i student sam II godine Medicinskog fakulteta. Imam završenu Srednju medicinsku školu. Od malena sam maštao o tome da postanem ljekar i puno me privlači rad u Hitnoj službi. Prije jedno 7 dana sam na googleu pretraživao šanse da se postane Paramedic u Americi meni kao stranom državljanu i nisam naišao baš na puno informacija. Najkorisnije sam pronašao ovdje. Pročitao sam dosta postova, gotov kompletnu temu ali nisam pronašao nigdje kako postati Paramedic ili nema ili mi je promaklo.

Pa sad, ako mi neko može objasniti kakva je procedurada to postanem Paramedic? Čitao sam da nema puno fajde od moje Srednje škole ovdje ali da li mi Medicinska škola ovdje, pomaže tamo da bar ne krenem od 0? Kako sam čitao na osnovu ovog mogu dobiti tamo njihovo najniže zvanje. Koliko ukupno sa svim školovanjem, obukom i slično traje obuka jednog Paramedica? Kako sam pronašao na internetu piše da ide oko 3 godine gotov svugdje u USA.
Dakle koliko traje, da li je previše komplikovano otići i postati to, kako započeti, kome se prvo obratiti, da li se tokom školovanja za Paramedica može naći neki posao pored toga i sl.?
I kako sam upućen, kod njih je "hitna u sklopu vatrogasne stanice" i u vozilu HMP nalaze se Paramedic i još jedan koji je ispod njega i koji nema ovlasti kao Paramedic, činimi se EMT - Basic? Da li se prvo postaje EMT - Basic, pa se može raditi taj posao i školovati za Paramedica?

Veoma me interesuje i zanima ovo i nadam se da će neko odgovoriti. Hvala svima unaprijed
Reply With Quote
  #443  
Staro 04.01.2016, 13:24
Kema Kema je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Da,mislio sam fizicki da boravim tamo,znaci ne moram.Znaci to je onda samo adresa na koju ce mi stici green card.
Hvala vam puno gospodine Tomislave na ovoj korisnoj informaciji!
Sve najbolje!
Reply With Quote
  #444  
Staro 04.01.2016, 13:26
Kema Kema je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Da,mislio sam fizicki da boravim tamo,znaci ne moram.Znaci to je onda samo adresa na koju ce mi stici green card.
Hvala vam puno gospodine Tomislave na ovoj korisnoj informaciji!
Sve najbolje!
Reply With Quote
  #445  
Staro 04.01.2016, 15:05
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Postar isporucuje kovertu. Dokle god se na postanskom sanducicu nalazi ime koje je na koverti, on ce ga ubaciti u to sanduce. Ne trazi se potpis i identifikacija onoga tko je preuzeo kovertu.
Ali ako nema imena, moze se desiti i da vrati kovertu kao primalac nepoznat.
Reply With Quote
  #446  
Staro 04.01.2016, 17:14
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Curtis10 Prikaz poruke
Nadam se da će ovo neko pogledati

Pozdrav prije svega svima,

Dolazim iz Bosne i Hercegovine, imam 20 godina i student sam II godine Medicinskog fakulteta...
Pa sad, ako mi neko može objasniti kakva je procedurada to postanem Paramedic? ...
Dakle koliko traje, da li je previše komplikovano otići i postati to, kako započeti, kome se prvo obratiti, da li se tokom školovanja za Paramedica može naći neki posao pored toga i sl.?
Koliko se secam clan Magelan je u zdravstvu i polagao je neke kurseve, ako dobro pamtim. Mozda moze on da ti pomogne.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #447  
Staro 13.01.2016, 09:50
Kema Kema je offline
Član
 
Datum prijave: 11.12.2015
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Imam jedan problem pa trazim malu pomoc ako neko moze da mi pomogne?
U Americkoj ambasadi su mi dali instrukcije za placanje preko on line 165$ za izradu zelene karte.Taj iznos moram uplatiti pre nego sto odem u Ameriku.Ja sam otisao na taj sajt,i krenuo korak po korak,ukucao i broj master kartice i dosao do polja gde mi traze routing number.Ja taj broj nemam na kartici pa sam zvao call centar moje banke da pitam ali ni oni nisu znali da mi objasne koji je to broj,rekli su da je to mozda swift broj ali ispostavilo se da nije.Routing nuber bi trebao da sadrzi 9 brojeva.Ako neko zna bilo kakvu informaciju oko tog broja,ili ako je vec neko uplatio na taj sajt molio bih da mi objasni,bio bih mu puno zahvalan!
Reply With Quote
  #448  
Staro 13.01.2016, 16:13
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kema Prikaz poruke
Pozdrav svima!
Imam jedan problem pa trazim malu pomoc ako neko moze da mi pomogne?
U Americkoj ambasadi su mi dali instrukcije za placanje preko on line 165$ za izradu zelene karte.Taj iznos moram uplatiti pre nego sto odem u Ameriku.Ja sam otisao na taj sajt,i krenuo korak po korak,ukucao i broj master kartice i dosao do polja gde mi traze routing number.Ja taj broj nemam na kartici pa sam zvao call centar moje banke da pitam ali ni oni nisu znali da mi objasne koji je to broj,rekli su da je to mozda swift broj ali ispostavilo se da nije.Routing nuber bi trebao da sadrzi 9 brojeva.Ako neko zna bilo kakvu informaciju oko tog broja,ili ako je vec neko uplatio na taj sajt molio bih da mi objasni,bio bih mu puno zahvalan!
Zdravo, Kema
Routing i Account number se odnosi na Checking account. Mislim da ti ne treba taj broj osim ako placas direktno preko svog bankovnog racuna. A ako ti se ipak trazi,to znaci da verovatno treba da platis debitnom a ne kreditnom karticom
Reply With Quote
  #449  
Staro 13.01.2016, 19:04
saletank's Avatar
saletank saletank je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2015
YU lokacija: BEOGRAD
Poruke: 18
Nepromenjeno pomoc

Cao ljudi citam ovde svasta pa mi nesto nije jasno i treba mala pomoc da li ima nade za mene ili ne
Ovako stoje stvari predao sam za dv2017 medjutim(srednja skola) nisam je zavrsio napustio sam skolovanje u 3 godini iz iz privatnih razloga...trenutno sam zaposlen i vec 5 godina radim kao vozac kurir u jednoj firmi inace imam radnog iskustva u istoj ovlasti ukupno 7 god....
da li pije vodu to sto imam radno iskustvo?

hvala unapred na odgovorima
Reply With Quote
  #450  
Staro 13.01.2016, 19:15
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

na zalost nema leba od tog posla, ja isto vozim 12 godina ali sam posle trogodisnje zavrsio visu skolu i na to se uzvukao.

postoji odredjeni opseg poslova koji zadovoljava americki sistem a posao vozaca kurira dostava spada u jedan od najnizih
Reply With Quote
Odgovori

Tags
pomoc, srbija, trenutno u americi, usa, zelena karta


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
par pitanja za novajliju.. sasha8338 Stare teme 3 20.03.2013 14:00
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57
Odgovori iz ambasade (o adresama i formularima) Misa Prva koverta 1 02.06.2008 22:32
Neki odgovori iz ambasade neky Prva koverta 4 25.05.2008 09:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.