ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2019 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 04.11.2018, 19:44
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Interesantno i malo čudno, zato što se već mesec dana održavaju intervjui, a i zakazani su intervjui za novembar i decembra i sad od jednom ovo. Baš me zanima šta je razlog za uvođenje ove novine i nije mi jasno zbog čega nisu krenuli sa ovim od početka fiskalne godine.

Takođe, pitanje je kako će ovo da utiče na sledeće bulletine. Sa jedne strane, verujem da će dosta ljudi da previdi ovaj mail i da neće ne vreme da pošalje tražena dokumenta, što može da dovede do privremenog smanjenja response rate-a i samim tim da dovede do većih skokova.
Sa druge strane, obrada dodatnih dokumenata može da uspori rad KCC-a, a samim tim i da negativno utiče na skokove, posebno kada krenu kasnije da šalju dokumenta i oni koji su u prvom trenutku prevideli taj mail tj. oni koji nisu poslali ta dokumenta na vreme.
Reply With Quote
  #22  
Staro 04.11.2018, 20:15
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nie vezano za lutriju ali NVC (nacionalni viza centar) je uveo online upload za sve drzave za imigrantske vize (pre je bilo samo opciono za 5 drzava), na CEAC portalu u junu/julu. Ja sam poslao postom, par dana nakon mene je jedan decko dobio obavestenje da dokumenta od tad idu online.
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.11.2018, 20:42
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

Meni nije jasno kada se to salje. Jel treba svi da posalju odmah ili samo oni kojima stigne mail, ili tek kad se primakne interviju? Jer koliko sam razumeo, nece zakazivati interviju ako se to ne dostavi.
Reply With Quote
  #24  
Staro 04.11.2018, 21:31
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Ima li nekog ko je bio na intervju sad u oktobru? Nestrljiva sam da cujem utiske.
Reply With Quote
  #25  
Staro 04.11.2018, 21:45
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Gambler Prikaz poruke
Meni nije jasno kada se to salje. Jel treba svi da posalju odmah ili samo oni kojima stigne mail, ili tek kad se primakne interviju? Jer koliko sam razumeo, nece zakazivati interviju ako se to ne dostavi.
Šalje se tek kada pošalju mail sa spiskom potrebnih dokumenata, nikako unapred. Pošalju mail da su završili sa obradom DS260 obrasca i da su im potrebni dodatni dokumenti za dalju obradu i listu šta treba da se skenira.

Ovako izgleda mail

Citat:
from KCC DV
subject: Further DV Documents Required
Date: XX/XX/2018
“…
Case Number: 2019XX000XXXXX

Dear ************:

The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the documents below in .jpeg or.pdf format to kccdvdocuments@state.gov. Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the kccdvdocuments@state.gov email address; for any document processing questions use the kccdv@state.gov email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Do not mail paper documents to KCC. Any paper documents sent to KCC will be destroyed.

For more information on required documents, refer to the Department of State’s Diversity Visa webpage.

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

If you have questions about document submission, you may contact KCC at kccdv@state.gov. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST).
Spisak dokumenata se razlikuje od zemlje do zemlje.
Reply With Quote
  #26  
Staro 04.11.2018, 21:55
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Znaci ipak moraju da se prevode dokumenta. Da li se salju ova dokumenta samo za nosioca GC ili za sve clanove porodice?
Reply With Quote
  #27  
Staro 04.11.2018, 23:13
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Je l si aplicirao iz Bugarske a dokumenta su ti na srpskom pa ti treba prevod?
Reply With Quote
  #28  
Staro 05.11.2018, 14:40
Ender Ender je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2018
Poruke: 18
Nepromenjeno

Interesuje me vase misljenje vezano za situaciju koju ova nova pravila uvode. Radi se o otkljucavanju DS 260. Do sada je konsenzus na forumu bio da je najbolje sacekati da ti zakazu intervju u KCCu i da onda kontaktiras direktno ambasadu i da ti oni otkljucaju DS 260 jer se time ne pomera datum intervjua.

U mom slucaju to nece raditi jer moram da promenim pasos koji istice. Moj prvobitni plan je bio da uradim kao sto sam napisao gore, medjutim sada to necu moci da izvedem jer moram da posaljem skenirani pasos pre zakazivanja. Sada je pitanje da li sacekati malo i videti kako ce izgledati builtin za januar (da li im se menja tempo obrade ili ne) ili vaditi novi pasos odmah i otkljucavati DS 260 sto pre? Da li je neko otkljucavao DS 260 u KCCu i koliko to ugrubo odlaze interviju? Ja sam CN 11XXX, mislim da stizem ali opet....
Reply With Quote
  #29  
Staro 05.11.2018, 17:22
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Je l si aplicirao iz Bugarske a dokumenta su ti na srpskom pa ti treba prevod?
ovo pise u postu koji je Ikac citirao: All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.
Reply With Quote
  #30  
Staro 05.11.2018, 18:13
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ne znam kako si iz ove rečenice shvatio da treba prevod. Lepo piše - svi dokumenti koji nisu na engleskom ili na službenom jeziku zemlje u kojoj se podnosi zahtev za vizu moraju biti prevedeni.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Dv-2019 ljubakg Prijava na Lutriju 1042 21.09.2018 13:38
Koverte 2019 Lyddi Uputstva za dobitnike 9 15.04.2018 07:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.