ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #701  
Staro 11.04.2016, 20:59
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Markoni, u narednih godinu dana možeš iskoristiti kartu, tako je barem bilo kod nas (u pitanju je ER Canada). Nas troje (suprug, ja i klinac) smo putovali za Srbiju 7 meseci posle datuma na karti i doplata je bila 1200 cad.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #702  
Staro 11.04.2016, 21:00
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Da li bi neko ko cesto leti i poznaje kako sve to funkcionise naveo nazive firmi u Beogradu u kojima je najbolje videti za avio karte (bilo povratne ili u jednom smeru) Beograd-Chicago.

Znaci da li sam dobro shvatio datum povratka se moze menjati ako je karta povratna?

zanima me koliko se vremenski pre ili kasnije moze koristiti ta povratna karta u odnosu na datum na koji je prvenstveno namenjena?

I koja je cena promene datuma letenja u drugom smeru?

Sta mislite, da li je let u jednom smeru za Ameriku iz Beograda 400-450$ u julu po vama OK ponuda ili se moze naci znacajno jeftinija karta? da ne trazim drugu kartu ako je to OK ponuda...

Last edited by markoni; 11.04.2016 at 21:06.
Reply With Quote
  #703  
Staro 11.04.2016, 21:06
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Markoni, evo ovde možemo nastaviti diskusiju. U prethodnoj temi sam ti napisala svoje iskustvo, evo kopiram ovde

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mariquita Prikaz poruke
Markoni, u narednih godinu dana možeš iskoristiti kartu, tako je barem bilo kod nas (u pitanju je ER Canada). Nas troje (suprug, ja i klinac) smo putovali za Srbiju 7 meseci posle datuma na karti i doplata je bila 1200 cad.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #704  
Staro 11.04.2016, 21:21
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mariquita Prikaz poruke
Markoni, evo ovde možemo nastaviti diskusiju. U prethodnoj temi sam ti napisala svoje iskustvo, evo kopiram ovde
KOliko vidim, za tri karte "penali" ili kako se to vec zove su vas izasli 1200 CAD, sto ce reci cirka 400 CAD po osobi kao doplata samo za promenu datuma...

Meni to i ne zvuci narocito povoljno (ta doplata), mada sam laik u ovome za sada... mozda je toliko zbog promene datuma od 7 meseci sto i nije tako malo vremenski.. ne znam
Reply With Quote
  #705  
Staro 11.04.2016, 21:31
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Moguće, ja se sada i ne sećam šta je tačno ulazilo u tu cenu. Ali ako ne planiraš u narednih godinu dana da se vraćaš za Srbiju ti opet možeš da kupiš povratne karte jer te niko neće pitati da li se zaista vraćaš. Ti ne dolaziš turistički u USA. Prelistaj temu unazad, pisali su ljudi gde su nalazili povoljne karte i slobodno kupi povratnu.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #706  
Staro 11.04.2016, 22:08
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno Da postavim i ovde moje pitanje za sve koji znaju

Sta mislite, da li je za kartu u jednom smeru cena 440$ Beograd-Cikago za sredinu jula OK ili mislite da mogu znacajno povoljnije da nadjem ako bi bila povratna?

Ako mislite da moze znacajno povoljnije od toga sto sam naveo, u kojoj agenciji u Beogradu da pozovem da se raspitam za to (sutra bih zvao)?

I sta bi to bilo znacajno povoljnije? (tj koliko bi trebala da bude povratna karta i kada da bude datum u suprotnom smeru, da bi mogla imati epitet dosta povoljnije od 440$ za jul u jednom smeru ka Cikagu)
Reply With Quote
  #707  
Staro 12.04.2016, 00:42
dmihalj dmihalj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Najjeftinije karte po mom nekom istrazivanju mozete naci na https://www.cheapoair.com/ ako neko nadje jefitnije castim ga pivom, a mislim da je tesko (probao sam vise servisa ukljucujuci i kayak). Karte obavezno uzimajte povratne cak iako ne planirate vise nikad da se vracate, jer su skoro duplo jeftinije od onih u jednom smeru, pod potpuno istim uslovima (datum polaska, prevoznik i sl). Inace ovaj servis sam vec testirao i radi odlicno, mozete cak i mesta da rezervisete, da stavite preferencije za obroke (tipa proteinski obrok i sl.) tako da su vrlo profi i ok. Ae pa sa srecom!
__________________
DV-2015 - Has not been selected
DV-2016 - SELECTED (CN 2016EU00017xxx)
25.10.2015. - Poslat DS-260
08.03.2016. - Lekarski pregled
10.03.2016. - Intervju u ambasadi
15.03.2016. - Preuzet pasos sa imigrantskom vizom
Reply With Quote
  #708  
Staro 12.04.2016, 11:18
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Sta mislite, da li je za kartu u jednom smeru cena 440$ Beograd-Cikago za sredinu jula OK ili mislite da mogu znacajno povoljnije da nadjem ako bi bila povratna?

Ako mislite da moze znacajno povoljnije od toga sto sam naveo, u kojoj agenciji u Beogradu da pozovem da se raspitam za to (sutra bih zvao)?

I sta bi to bilo znacajno povoljnije? (tj koliko bi trebala da bude povratna karta i kada da bude datum u suprotnom smeru, da bi mogla imati epitet dosta povoljnije od 440$ za jul u jednom smeru ka Cikagu)
Ta ti je dobra cena. Za jul iskreno ne verujem da ces naci bolju cenu. April-Mart ti je jeftiniji ali ne zadugo. Za jul ti je to super cena. Drugar je kupio roditeljima povrstnu za pocetak jula BEG-ORD-BEG 700 i nesto dolara. U septembru tj oktobru kada je od prilike najjeftinije bude negde oko 550

Ja bi ti rekao da uzmes tu kartu. Ja sam moju platio 560 doduse do Seattle ali u aprilu kada su jeftine karte.

Karta je jeftinija kada se kupuje iz Srbije, ali samo u slucaju ako putovanje pocinjete iz Srbije. Jedini razlog za to su aerodromske takse i takse goriva+hrane. Kada kupujete povratnu kartu iz BG placate dva puta Beo taxu, dva puta aerodrom gde presedate i jedanput O'Hare taxu. Sad pricam konkretno za Chicago. A kad kupujete povratnu iz Chicaga do Beograda onda placate dva puta O'hare taxu, dva puta aerodrom gde presedate i jedanput Beograd. Taxe na O'Hare su mnogo vece nego na Beogradu.
Evo u zasto tom slucaju zasto placete vise. Placate Arrivals taxu $13.40 plus Departure taxu $13.4, Federal Flight Segment Tax $3, Passenger Facilities Charges (PFCs) $4.5, Federal Security Segment Tax $5, U.S. Customs Fees, $5, Immigration Fee $7, Animal and Plant Health Inspection Service (APHIS) Fee $3.5 , September 11th Security Fee $5.6 i tako dalje sto vas izadje najmanje stotinak dolara na fee samo.


Sto se tice jedan smer vs povratna, nisu uvek jeftinije povratne. Konkretno u Markonijevom slucaju recimo Povratna iz BG do CHI 596 najjeftinija jul 14- jul 19, najjeftiniji dani. Dok u jednom smeru Jul 14 ili 19 je 550.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com

Last edited by oskark; 12.04.2016 at 11:24.
Reply With Quote
  #709  
Staro 13.04.2016, 05:18
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Evo i ja da pohvalim Cheapoair sto se tice cena. Takodje da potvrdim i da su povratne karte jeftinije nego one way karta ili su tu negde.

E sad, sto se rice promene datum to je vec malo teze. Ako kupite kartu preko Cheapoair onda ce promena datuma kostati kao da dokupite jos jednu kartu u jednom smeru, tj. poenta je preko njih to nemojte da radite nego zovite direktno aviokompaniju jer su penali koje placate za promenu datuma mnogo manji.

Malopre sam bas zavrsio razgovor sa aviokompanijom o promeni datuma i treba da platim penale oko $300 sto je nista u odnosu na 800 koliko su trazili ovi iz Cheapoaira.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #710  
Staro 31.12.2016, 07:06
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Kada sam ja kupovala povratnu kartu kod AirSerbia, BEG-JFK-BEG septembra za početak oktobra, karta je iznosila 440EUR. Navela sam neki random datum za povratak u januaru. Doplata za promenu povratnog datuma je 120EUR. Po meni je ovo povoljno, pogotovo imajući u vidu da je direktan let u pitanju. Možda sam mogla malo jeftinije da prodjem da sam znala u avgustu da ću za NYC.

Prvog novembra mi je stiglo obaveštenje da je moj povratni let ukinut i da im odgovorim da li mi novo ponuđeni datum povratka odgovara ili želim povraćaj novca.

Ja sam im citirala nekoliko članova pravilnika o uslovima i zatražila otvoren povratak. Odgovorili su mi potvrdno , tako da sad praktično mogu da biram datum povratka bez ikakvih dodatnih troškova.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.