ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak u SAD » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #321  
Staro 05.10.2019, 20:36
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

I za nas sirotinju bez us pasosa . .................................
Reply With Quote
  #322  
Staro 05.10.2019, 21:35
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
I za nas sirotinju bez us pasosa . .................................
Vrhunski, ja sam mislio to samo za drzavljane
Dakle, sad znam sto ce biti prva stvar koju cu uraditi kad uzmem tu GC
Reply With Quote
  #323  
Staro 18.10.2019, 04:34
Lucky2019's Avatar
Lucky2019 Lucky2019 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Miami
Poruke: 36
Nepromenjeno Ulaz - Miami

Sleteo na aerodrom i nakon toga pravo na pasosku kontrolu, guzva je bila i ja sam izvadio zutu kovertu i prvom zaposlenom ali samo mi je receno da nastavim gde sam krenuo i da pratim red. Nakon toga sam stigao na red, dajem zuti koverat i pasos, sluzbenik otvara i krece sa ispitivanjem gde idem i tako dalje. zatim me pita ko je covek kod kog idem i postavljao mi je neka pitanja koja mi nisu bila bas jasna i bilo je pomalo neprijatno jer nije bio bas prijatan i uneo mi je nervozu, nakon toga zove nekog iz imigracione kancelarije i daje mu moja dokumenta i kaze mi da idem sa njim. Ulazim u kancelariju i cekam sat i po vremena dok gledam kako jedni ulaze i izlaze a nikako mene da prozove neko. I napokon cujem svoje ime i covek mi daje pasos uz "Welcome to USA" -> izlazim sa osmehom i zeljom da samo uzmem kofer i izadjem odande kad ono - kofera nema. Sat vremena trazi, pitaj jednog policajca, pitaj drugog, trazi opet, da mi je na kraju receno da trazim aviokompaniju i da prijavim, objasne mi gde da nadjem njihovu kancelariju, odem i vidim da je to zatvoreno i da su otisli. Nakon toga pokusavam da se vratim u prostoriju za luggage i ne provaljujem da je strogo zabranjeno da se vratim u taj deo gde mi policajac kaze da cemo biti uhapseni ukoliko nastavimo da se krecemo ka zabranjenom prolazu, onako bas kao u filmovima. Posle svih muka i visecasovnog boravka na aerodromu ipak se sve zavrsilo kako treba i kofer je stigao vec sutra (u medjuvremenu smo zvali aviokompaniju). Kazu slatke muke..
__________________
DV2019 - Selected
CN EU20xxx
DS260 - poslat 22. maja
Interview - 9. jul
Oktobar '19 - SunshineState
Reply With Quote
  #324  
Staro 09.11.2019, 18:00
skorpija2 skorpija2 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2019
US lokacija: Dallas, Texas
YU lokacija: Banja Luka, BiH
Poruke: 8
Nepromenjeno Poz!

Koliko vremena treba da se provede u USA prvi put kada se udje u zemlju? Ja bih otisla samo da pokupim dokumente i vratila bih se da pozavrsavam neke stvari. Da li ima neki odredjeni period, ili mogu da palim nazad nakon sto mi dokumenti stignu na adresu?

thank you in advance
Reply With Quote
  #325  
Staro 10.11.2019, 02:36
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Mozes odmah cim pokupis dokumenta da odes nazad . .
Reply With Quote
  #326  
Staro 10.11.2019, 06:52
Gambler Gambler je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2018
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 69
Nepromenjeno

Mozes i pre nego sto pokupis dokumenta Ja sam prvi put usao na 7 dana i vratio se u Srbiju. Nisam cekao SSN i GC. Posle 2 meseca sam ponovo usao u USA i onda izvadio SSN, a dok sam bio u Srbiji stigao mi je GC na adresu koju sam ostavvio prvi put na aerodromu.
__________________
DV2016-DV2018- Not Selected
DV2019 - Selected !!!
CN -2019EU18xxx
DS260-31.5.2018.
Stigao mail za slanje dokumenata - 21.12.2018
Poslata skenirana dokumenta - 22.2.2019
Primio 2NL - 28.3.2019
Interviju - 30.5.2019
Reply With Quote
  #327  
Staro 10.11.2019, 07:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Iako papirna viza menja plasticnu zelenu kartu ne treba okusavati srecu sa dhs na granici
Reply With Quote
  #328  
Staro 11.12.2019, 12:21
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Nisam uspeo da nadjem slicnu temu, pa ajd da pitam ovde.
Da li mozemo da ponesemo neke omiljene filmove, serije... na eksternom hard disku ili nekom drugom mediju?
Pretpostavljam da u USA nije dozvoljeno bilo kakvo skidanje sa torrent-a.
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #329  
Staro 11.12.2019, 15:49
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Skines neki VPN i skidas sta ti je volja, uostalom, imas netflix,hulu i ostalo... svuda je uglavnom prvi mesec free, a imas i neke pakete kod mobilnog operatera gde netflix mzoes dobiti za 5-10dolara cini mi se, mozda i jeftinije. Npr ja sam nosio pun laptop sa serijama i 2 fleske sa filmovima, niko te nista ne pita oko toga ..
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #330  
Staro 11.12.2019, 16:54
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Realno uz Netflix, Hulu, Amazon Prime, ne samo da nema potrebe za piraterijom, nego su ove servise napravili tako da ti se jednostavno ne da zajebavati uopste vise sa skidanjem sadrzaja sa interneta ikad Razmazi te komfor aplikacije i jednostavnog instant gledanja sadrzaja kojeg nadje su tom trenutku
Istina, placa se sve to, ali nigdje nema ugovora i u principu se uvijek moze prekinuti/nastaviti pretplata po potrebi.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.