ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 28.06.2014, 17:22
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Hvala za link, ali nisam nasla odgovor. Razni clanovi foruma imaju razlicita znanja, i mnogima su lepo odgovarali na razlicita pitanja. Ne znam, mozda sam ja glupa...
Reply With Quote
  #12  
Staro 28.06.2014, 23:57
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Cool Zelena lutrija

Hvala svima koji su izdvojili vremena i pokusali da mi pomognu ... Jedno pitanje koje imam ako bi slucajno dobio na ovoj sad lutriji sto ide ...da li bi ja mogao da povedem devojku sa sobom? To jest da li bi posle saznanja da sam dobio green card mogao da je ozenim samo na brzino zbog toga? Ili moze da podje samnom kao verenica?

Pozzz
Reply With Quote
  #13  
Staro 29.06.2014, 02:06
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Morao bi da se ozenis prije intervjua, kao vjerenica ona ne bi mogla sa tobom da ide (jer tehnicki niste nikom nista zvanicno dok niste vjencani).
I ne dobivas green card sve dok ne udjes u US sa useljenickom vizom (ovo svi gresku prave: ne "pozelenis" sve dok ne predjes granicu i predas famozni zuti koverat na granici)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #14  
Staro 29.06.2014, 11:28
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Morao bi da se ozenis prije intervjua, kao vjerenica ona ne bi mogla sa tobom da ide (jer tehnicki niste nikom nista zvanicno dok niste vjencani).
I ne dobivas green card sve dok ne udjes u US sa useljenickom vizom (ovo svi gresku prave: ne "pozelenis" sve dok ne predjes granicu i predas famozni zuti koverat na granici)

Cekaj koliko sam te razumeo to znaci da kad bi se ja sad u oktobru prijavio i ako bi bio izvucen, cim bi saznao da sam izvucen (ne znam kad se posle koliko saznaje od prilike) mogli bi odma da se vencamo samo eto zbog papira i posle onda na interviju?
Reply With Quote
  #15  
Staro 29.06.2014, 12:22
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Da, prijava je u oktobru, 1 maj sljedece godine je kad se moze vidjeti jesi li izvucen ili ne. Neki su slali papire prije nego su se vjencali (kao single), i onda prije intervjua se vjencali, i obavjestavali ambasadu o promjeni statusa i dodavanju muza/zene na prijavu, neki su se prvo vjencavali pa onda slali papire...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #16  
Staro 29.06.2014, 21:03
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Cool Za MikiSA

"Za prijavu na lutriju, potrebno je da imate 18+ godina, završenu četvorogodišnju srednju školu (ili 2godišnje iskustvo u jednom od zanimanja navedenih na njihovom sajtu). Ukoliko ste u bračnoj zajednici, i Vi i supružnik/ca se možete prijaviti po jednom - i navesti onog drugog kao "člana porodice". Koga god da izvuku, dolazi cela porodica. U "decu" se računaju biološka i usvojena deca, kao i pasorci/ke do 21-ne godine starosti koji nisu u bračnoj zajednici."

Jel ovo nema veze sa tim ako se ja ozenim osle 1 maja? to jest kad saznam jesam li izvucen ili ne? Da li ce tada praviti problem u ambasadi ako vide da u prijavi nisam stavio da sam u bracnoj zajednici a onda sam posle prvog maja se ozenio?

Pozzz
Reply With Quote
  #17  
Staro 29.06.2014, 21:07
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Smile U vezi rodjenja

I jos jedno pitanje ... Ja sam inace rodjen u Kopenhagenu u Danskoj, ali nemam njihovo drzavljanstvo i zivim skoro ceo zivot u Srbiji i imam srpski pasos. ( http://www.zelenalutrija.com/prijava...pplication.jpg ) ovde se vidi kako izgleda prijava pa pitam da ih ne zbunim sto stavim da sam iz danske a prijavljujem se iz Srbije?

Hvala unapred na odgovoru !
Reply With Quote
  #18  
Staro 29.06.2014, 22:15
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
"Za prijavu na lutriju, potrebno je da imate 18+ godina, završenu četvorogodišnju srednju školu (ili 2godišnje iskustvo u jednom od zanimanja navedenih na njihovom sajtu). Ukoliko ste u bračnoj zajednici, i Vi i supružnik/ca se možete prijaviti po jednom - i navesti onog drugog kao "člana porodice". Koga god da izvuku, dolazi cela porodica. U "decu" se računaju biološka i usvojena deca, kao i pasorci/ke do 21-ne godine starosti koji nisu u bračnoj zajednici."

Jel ovo nema veze sa tim ako se ja ozenim osle 1 maja? to jest kad saznam jesam li izvucen ili ne? Da li ce tada praviti problem u ambasadi ako vide da u prijavi nisam stavio da sam u bracnoj zajednici a onda sam posle prvog maja se ozenio?

Pozzz
Naravno da nema veze, ti u trenutku prijave neces biti ozenjen, tako da neces ni moci oznaciti da jesi kad nisi. Ne brini se previse, reci i djevojci da igra, pa ako nju izvuku opet mozete zajedno (ako se vjencate naravno) ici.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #19  
Staro 29.06.2014, 22:38
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Posto si rodjen u Danskoj ti ulazis u njihov broj izvucenih (ukoliko budes izvucen). Kao i u Srbiji, imas dosta ljudi koji su rodjeni u Bosni ili Hrvatskoj, oni ulaze u spisak ljudi iz tih zemalja, bez obzira sto zive u Srbiji.

Znaci tebi je sve Danska, sem sadasnjeg mesta prebivalista, nece ih to nista zbuniti.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #20  
Staro 06.07.2014, 23:27
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Cool Hvala

E super i hvala ti na odgovoru . Jedno pitanje cu ti postaviti koje je vezano za DV lutriju znam da nije ovde mesto ali molim te mi odogovori posto vidim da si aktivan I vidim da si dobio na lutriji
E ovako koliko sam ja video i procitao nema tu nekih specificnih stvari sve uglavnom normalno kao i oko svake prijave. Nego reci mi kakva to slika treba da bude? Jel mora strino da bude bela pozadina? I jel ima jos nesto gde mogu pogresiti? mislim gde ljudi cesto grese u prijavi?

Pozz
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.