ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 09.08.2018, 21:09
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Zelena karta vam nije uopste bitna na pocetku zivota u USA. SSN je mnogo vazniji, jer bez njega ne mozete da radite.
Ja nisam hteo da placam iz Srbije ono sto nije neophodno, jer mi je bilo draze da tih 880USD imam kod sebe nego da placam nesto sto ne moram odmah. Ako jos neko ima nameru da cuva novac na pocetku, dok se ne sredi, pocne da radi..., ovo treba da zna: Iako viza u pasosu menja zelenu kartu godinu dana, rok za placanje je mnogo manji. Meni je posle 40-45 dana stiglo pismo-poziv da uplatim taksu, a danas je stiglo drugo pismo (tacno 2 meseca sam ovde) na kome stoji poslednji poziv za uplatu USCIS fee. Javicu kad stigne zelena karta, cisto da znamo da li vreme uplate i brzina izdavanja imaju veze jedno s drugim.
Reply With Quote
  #232  
Staro 10.08.2018, 18:47
MakaDami MakaDami je offline
Član
 
Datum prijave: 02.03.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno

I don't get your logic, but ok.
Moj savet svima bi bio da ne duze bespotrebno s tim.
Reply With Quote
  #233  
Staro 11.08.2018, 14:08
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Moj savet svima bi bio da ne duze bespotrebno s tim.
To je i moj savet.
Citat:
I don't get your logic, but ok.
Izracunaj koliko novca je potrebno za lekarski, intervju, ostale sitne troskove avio karte.... Onda to pomnozi sa 4. Zatim imas troskove zivota ovde, stanarinu i ostalo sto moras da platis a ne mozes da pocnes da radis i zaradjujes dok ne stigne SSN.
Reply With Quote
  #234  
Staro 11.08.2018, 18:11
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Kao sto sam napisao SSN mozete znati vec sutradan nakon prijave u USCIS, samo treba da trazite od sluzbenika. Mozete da zovete telefonom ili da dodjete opet licno.
Ja sam tako uradio, posle 3 dana u US se prijavio na dva mesta i na oba poceo da radim osmi dan od ulaska.
Pozdrav
Reply With Quote
  #235  
Staro 11.08.2018, 19:28
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Kao sto sam napisao SSN mozete znati vec sutradan nakon prijave u USCIS, samo treba da trazite od sluzbenika. Mozete da zovete telefonom ili da dodjete opet licno.
Ja sam tako uradio, posle 3 dana u US se prijavio na dva mesta i na oba poceo da radim osmi dan od ulaska.
Pozdrav
Verujem ti ja da je tako, ali iz iskustva znam da ne mora da bude. Ne cudi me da je drugacije od drzave do drzave, a mozda i od saltera do saltera. Meni su rekli da moram da cekam 21 dan od ulaska da mi automatski stigne SSN, pa ako ne stigne u tom roku tek onda mogu da podnesem prijavu. Naravno, nije stigao, tako da sam 22.-og dana podneo prijavu i cekao jos 6-7 dana. Ista prica je vazila i za suprugu i decu koji su stigli 2 nedelje posle mene.
Reply With Quote
  #236  
Staro 21.08.2018, 16:58
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Stigla mi je zelana karta u subotu. Proslo je 8 dana od dana uplate.
Izgleda da vreme uplate nije od velikog znacaja prilikom izrade GC. Najverovatnije je da procedura izrade krece odmah po izdavanju vize, ili po sletanju u USA. Naravno, nece je poslati dok se ne plati.
Reply With Quote
  #237  
Staro 22.08.2018, 12:07
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Stigla mi je zelana karta u subotu. Proslo je 8 dana od dana uplate.
Izgleda da vreme uplate nije od velikog znacaja prilikom izrade GC. Najverovatnije je da procedura izrade krece odmah po izdavanju vize, ili po sletanju u USA. Naravno, nece je poslati dok se ne plati.
Čestitam.
Znači, plaćamo USCIS fee kad stignemo.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #238  
Staro 05.09.2018, 10:26
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Jel moze neko ko je skoro placao da mi napise sta je potrebno sve od podataka da se unese prilikom placanja? I da li moram da uplatim sa svoje kartice ili mogu sa kartice roditelja?
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #239  
Staro 05.09.2018, 11:44
doE0 doE0 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2016
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Jel moze neko ko je skoro placao da mi napise sta je potrebno sve od podataka da se unese prilikom placanja? I da li moram da uplatim sa svoje kartice ili mogu sa kartice roditelja?
Ja sam juce platio sa karticom od moje supruge. a od podataka ti trebaju CN i onaj prvi broj sto ti je zalepljen na koverti.
Reply With Quote
  #240  
Staro 05.09.2018, 14:36
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik doE0 Prikaz poruke
Ja sam juce platio sa karticom od moje supruge. a od podataka ti trebaju CN i onaj prvi broj sto ti je zalepljen na koverti.
Taj broj je i u samoj vizi. Pocinje sa A i mora da ima 10 cifara. Ako nema svih deset, treba dodati nule odmah iza A. Meni su ga jos i napisali rukom pored pecata na vizi.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.