ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 22.10.2019, 00:15
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno Presidental Proclamation on Health Care

Ljudi, da li ste videli na zvanicnom sajtu obavestenje o zdravstvenom osiguranju. Da li neko ima ideju koje zdravstveno osiguranje je prihvatljivo i gde se moze nabaviti. Na sajtu je navedeno sta dolazi u obzir, ali ne razumem gde i na koji nacin mozemo isto pribaviti. Da li u obzir dolaze i putnicka zdravstvena osiguranja??? Takodje, spominje se i odredjeni novcani iznos koji se moze prikazati umesto osiguranja, ali nigde ne pise koji je to iznos. Ako sam dobro shvatila ovo se odnosi i na nas. Svakako cu sutra zvati ambasadu da proverim ovo pa cu napisati ovde sta su mi rekli. Evo ne znam sta da mislim.

If you are applying for an immigrant visa, including a diversity visa, on or after November 3, 2019, you must demonstrate to the consular officer at the time of interview that you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs. Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application.
Reply With Quote
  #32  
Staro 22.10.2019, 00:31
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ovo je novo i iskreno teško da će bilo ko na forumu znati da odgovori, a i realno ovo je malo nejasno bar meni.

Po mom mišljenju postoje tri opcije, kao što ste i napisali.

Prva je da se uzme klasično putno osiguranje, na mesec, dva, ali pitanje je da li bi to prihvatili u ambasadi.
Druga opcija je da se uplati unapred neko osiguranje u USA, samo ne znam da li je to moguće bez SSN-a.
I na kraju, treća opcija je da se ponese neki izvod iz banke koja pokazuje da aplikant ima novac na računu, ali opet, nejasno je koliko novca bi zadovoljilo konzula.

Edit Sad vidm da piše covered by approved health insurance... Sad bi trebalo naći koja osiguranja su approved tj odobrena...

Edit 2 Evo šta piše...

Citat:
Approved health insurance includes:

Employer-sponsored health plans, including retiree plans

Unsubsidized health plans offered in the individual market within a State

Short-term, limited duration health plans effective for a minimum of 364 days or until the beginning of planned, extended travel outside the United States

Catastrophic plans

Coverage by a family member’s health plan

U.S. military health plans, including TRICARE

Visitor health insurance plans with adequate medical coverage for a minimum of 364 days or until the beginning of planned, extended travel outside the United States

Medical plans under the Medicare program

Any other health plan with adequate coverage as determined by the Secretary of Health and Human Services
For individuals over the age of 18, approved health insurance does not include coverage under the Medicaid program.

https://travel.state.gov/content/tra...alth-Care.html

Last edited by ikac89; 22.10.2019 at 00:39.
Reply With Quote
  #33  
Staro 22.10.2019, 00:54
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Ako sam dobro shvatila, mozemo uzeti putnicko zdravstveno osiguranje koje minimum traje 364 dana verovatno u zemlji iz koje apliciramo. Nerealno je ocekivati od ljudi da pored svih troskova imaju dodatna, a ne znaju ni da li ce im viza biti odobrena. Tramp je izgleda odlucio da eliminise veliki broj aplikanata. Sad se pitam ima li uopste smisla nastavljati sa daljim procesom...
Reply With Quote
  #34  
Staro 22.10.2019, 01:07
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Da ne ispadne da reklamiram opet neko osiguranje, podsecam vas na moj post ovde: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...&postcount=352, mada je tema topic-a bila drugacija. Nije to jedino osiguranje koje se moze kupiti, ali ovo mi je najbolje prikazivalo sta nudi. E sada, meni se cini da ce biti dovoljno da pred konzulom pored obaveznog potvrdnog odgovora na pitanje tipa "da li je sve u DS260 tacno" potvrdite i da cete kupiti neko takvo osiguranje, ili ce vam isto traziti pri ulasku u US.
P. S. Mislim da je cak i nemoguce da kupite "MINIMUM ESSENTIAL COVERAGE" zdravstveno osiguranje dok ne dobijete SSN. A i posle dobijanja SSN-a tek treba da pocnete normalno da zaradjujete, pa da prijavite procenu zarade da bi se proracunala odgovarajuca cena.
Reply With Quote
  #35  
Staro 22.10.2019, 01:21
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Evo baš gledam putno osiguranje, Grawe, nije reklama, čuo sam da su najjeftiniji u Srbiji i za godinu dana za pojedinca, situacija je sledeća
Osigurana suma 12000 eura, premija je 5280 dinara
Osigurana suma 32000 eura, premija je 5500 dinara
Osigurana suma 120000 eura, premija je 12200 dinara

Postoji i porodično, ono je puta 2 u odnosu na ove gore cene.

Verujem da je i kod ostalih osig. kuća cena manje više slična.

Pitanje je koja osigurana suma je dovoljna i da li će prihvatiti turističko putno osiguranje.
Reply With Quote
  #36  
Staro 22.10.2019, 05:48
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Treba sačekati pa vidjeti šta će se tu dešavati, Trump šta god donese većina pokuša osporiti.
I da nema ovoga pa logično je da nam treba neko zdravstveno osiguranje ja nikada nigdje nisam putovao bez osiguranja kamoli u SAD...
Mislim da neće biti baš nešto zahtjevni već čisto da imate zdravstveno osiguranje određeni period...
Najbolje ne paničiti već sačekati pa vidjeti kako će to ići... Uglavnom, sve i da ospore ovo, nije bas najpametnije ići u SAD bez nekog zdravstvenog osiguranja...

Jedno od preporučenih: https://www.visitorscoverage.com/
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020

Last edited by marko1995; 22.10.2019 at 05:56.
Reply With Quote
  #37  
Staro 22.10.2019, 07:26
tw33tyl1na's Avatar
tw33tyl1na tw33tyl1na je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2019
US lokacija: wish-Austin, TX
YU lokacija: Belgrade, SRB
Poruke: 36
Nepromenjeno

Na forumu Brit Simona su ostavili link da je Trump to pokusao da provuce medjutim da je osporeno, da li od strane nekog senatora ili kako vec, nisam se iskreno udubljivala mnogo u problematiku. Pokusacu da pronadjem link kasnije.
__________________
2x DV2021 - has not been selected
2x DV2022 - has not been selected
Reply With Quote
  #38  
Staro 22.10.2019, 08:02
tw33tyl1na's Avatar
tw33tyl1na tw33tyl1na je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2019
US lokacija: wish-Austin, TX
YU lokacija: Belgrade, SRB
Poruke: 36
Nepromenjeno

Evo, pronasla sam link pa ko zeli moze da procita

https://www.cnbc.com/2019/10/11/judg...migration.html
__________________
2x DV2021 - has not been selected
2x DV2022 - has not been selected
Reply With Quote
  #39  
Staro 22.10.2019, 08:41
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Mislim da je svima nama veći problem garant jer nekako je nezahvalno tražiti to od nekoga osim ako ti je "rođeni"...
Zdravstveno se da riješiti nekako
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #40  
Staro 22.10.2019, 09:01
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Mislim da su Public Charge i Presidental Proclamation on Health Care dve razlicite stvari. Mozda i gresim (iskreno se nadam da nisam u pravu). Meni je ovo sve konfuzno i mislim da ni oni sami ne znaju kakvu ce primenu imati u praksi.
Citat:
Requirement at visa interview
During the visa interview, applicants should be able to demonstrate to the satisfaction of the consular officer that they have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs or will have approved health insurance from the list above within 30 days of entry into the United States. Officers will review the medical and financial documentation that is already part of the applicant’s case file and may request additional information or documentation as needed. Prior to the visa interview, applicants may wish to review costs and eligibility requirements for approved health insurance plans or consider how they would pay for the reasonably foreseeable medical costs of any current medical condition they may have.
Slazem se da nije pametno ici bez ikakvog zdravstvenog osiguranja. Cini mi se da ce se sve svesti na slobodnu procenu konzula, a verovatno cemo morati imati jedno od navedenih osiguranja prilikom ulaska u zemlju.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.