ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 16.02.2019, 06:50
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Sad ces reci zensko, pa stalno nesto zanoveta, ali Svensone brate "nisi mogao kolace"?? Sad si me razocarao i kao covek i kao komunista
Kad budes dosla u Hjuston, vodim te na kolace, kao izvinjenje.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #22  
Staro 16.02.2019, 18:50
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Kad budes dosla u Hjuston, vodim te na kolace, kao izvinjenje.
Dogovoreno! Nego, cekam da se malo adaptiras pa da krenes sa Pros and Cons o Hjustonu. To me jako zanima. A pre toga, moze odgovori na pitanja:
-da li je istina da je Hjuston pun smoga i siv jer je industrijski grad?
-jesi posetio Srpsku zajednicu?
-da li si nasao posao?
-u kom si delu Hjustona? itd.
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #23  
Staro 17.02.2019, 02:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Dogovoreno! Nego, cekam da se malo adaptiras pa da krenes sa Pros and Cons o Hjustonu. To me jako zanima. A pre toga, moze odgovori na pitanja:
-da li je istina da je Hjuston pun smoga i siv jer je industrijski grad?
-jesi posetio Srpsku zajednicu?
-da li si nasao posao?
-u kom si delu Hjustona? itd.
Da krenem sa odgovorima na prva pitanja.
1. Za sada mogu da kazem da je Hjuston ogroman. U centru su visoke zgrade, a okolo su uglavnom kuce. Ima nizih zgrada do 3 sprata (obicno su to stanovi za iznajmljivanje), ali mislim da su 95% kuce. Ovo je moj utisak. Nisam video ni 2% Hjustona, mislim.
2. Upoznao sam neke nase ljude. Bio sam kod njih u poseti. Dobri su ljudi, vredni i skromni u svojim zahtevima. Kazu da im je ovde dobro i da ne traze bolje. Putuju, idu na letovanja, zimovanja... Zive onako kako zive prosecni Amerikanci. Da li misle da se vrate?

3. Cekam da mi jave rezultate intervijua. Nadam se da cu poceti da radim sledece nedelje. Jednostavnije i manje placene poslove sam mogao da nadjem brzo, ali cekam SSN, a bez SSN-a nema posla. Doduse ima, ali... Uostalom culi ste da se gradi neki zid. To je za one koji bi da rade bez SSN-a.
Bio sam par dana nakon dolaska u SSA i rekli su mi da moram da cekam. I ja cekam... Sta cu, jadan...

Trenutno sam u Sugar Land-u. Delu koji je blizi Ricmondu i Missuri City-ju. Nadam se da cu se preseliti sledece nedelje u Alief. To je nekih 10-tak km blize centru. Tamo ima (necete verovati) gradskih autobusa. Tamo je civilizacija! Doduse ne prava, ali koji kilometar dalje ka centru, moze da se zivi lakse.
A u centru, kaze legenda, mogu da se iznajme biciklovi. Mesecna karta je $9. Vozis manje od sat vremena bicikl i ostavis ga i ne platis nista. Nakon toga uzmes drugi bicikl i vozis do sledece stanice za biciklove.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #24  
Staro 20.02.2019, 19:55
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ima nizih zgrada do 3 sprata (obicno su to stanovi za iznajmljivanje), ali mislim da su 95% kuce.
Jel mozes mozda da uporedis cene rentiranja sa npr. zillow.com, sa stvarnim cenama? Meni se sve cini da je nerealno. Da li si imao problema sa inajmljivanjem? Posto (predpostavljam) nemas kreditnu istoriju?

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
2. Upoznao sam neke nase ljude. Bio sam kod njih u poseti.
Zasto me interesuje Srpska zajednica? Zato sto ramisljam da kada bih ja npr. otisla u Hjuston, gde nemam nikog, najlogicnije mi je da se njima obratim ako negde zapne. Odem u crkvu i viknem na maternjem: "ljudi pomagajte".

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Bio sam par dana nakon dolaska u SSA i rekli su mi da moram da cekam. I ja cekam... Sta cu, jadan...
Upravo sam procitala na drugoj temi da se ceka i 3 nedelje. A ja bila u zabludi da se dobija odmah. takodje sam mislila da mozes da polazes vozacki sa potvrdom da si aplicirao za SSN.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Trenutno sam u Sugar Land-u. Delu koji je blizi Ricmondu i Missuri City-ju. Nadam se da cu se preseliti sledece nedelje u Alief.
Znaci ne svidja ti se Sugar L.? Samo zbog nedostatka javnog prevoza ili ima jos nesto?
__________________
DV2005-DV2018 - Not Selected
DV2019 - Selected
CASE N-2019EU21xxx
DS260-15.9.2018.
INTERVJU-24.5.2019.
VIZA U PASOSU-30.5.2019.
AVION-16.7.2019.
Reply With Quote
  #25  
Staro 20.02.2019, 23:32
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Upravo sam procitala na drugoj temi da se ceka i 3 nedelje. A ja bila u zabludi da se dobija odmah. takodje sam mislila da mozes da polazes vozacki sa potvrdom da si aplicirao za SSN.
Zavisi od drzave do drzave, u NC ne moras da imas uopste ni potvrdu da si aplicirao za SSN.
Reply With Quote
  #26  
Staro 20.02.2019, 23:44
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

1. Nisam imao problema sa iznajmljivanjem. Drug mi je iznajmio stan, pa cemo se posle dogovoriti kako da prebaci na mene. Za sada stoji da je on iznajmio, a da cu ja biti drugi podstanar . Mislim da se tako zaobilaze svi problemi koji mogu nastati. Jedan od njih je i kada nemas SSN, a hoces da iznajmis stan.
Inace, "preko veze" se uvek nadje bolja cena nekretnina. Ja sam dobio stan otprilike 20% jeftinije nego na Zillow-u.
Dok se ne uselis, oderu te sa raznim taksama i placanjima. I jos nesto: treba cekati 10-15 dana na useljenje. A onda, trk po namestaj. A o namestaju cu pisati drugom prilikom.

2. Nasi ljudi su spremni da pomognu ako mogu. Takav utisak sam stekao.

3. Danas sam bio u SSA i predao zahtev. Gospodja mi je rekla da me nisu prijavili. Pitao sam da li mogu da dodjem u ponedeljak da mi napisu broj. Rekla je da mogu. Znaci, u ponedeljak cu imati broj, a kartica... kad stigne, dobro je dosla. Bitno je da sam dobio i potvrdu sa pecatom (veoma je bitno) i adresom na kojoj cu stanovati. Sa tim mogu da idem u banku da otvorim racun cim dobijem SSN. Onda cu imati cak 2 papira sa adresom , pa mogu da radim sta hocu. U medjuvremenu cu platiti kablovsku i struju, pa cu imati brdo papira i potvrda gde stanujem. Najcesce se traze dva papira od razlicitih izvora. Prvi sa adresom, sto je potvrda boravka u Texasu, a drugi kao potvrda identiteta. Ima jos nekih slucajeva kada mora covek da ima dve potvrde o adresi stanovanja, ali to je sad nebitno. Prvi papir je najteze nabaviti. Tako kaze Marfi (onaj sto je pisao poznate zakone).

4. Sugar Land je definitivno lep grad, ali je i Bogu iza patika. Sve sto je iza prstena koji formira Sam Houston Tollway je daleko ako nemas auto. Sa druge strane, ovaj deo je veoma dobar sa cenama nekretnina i kvalitetom zivota. Kraj je miran, dobar za zivot i perspektivan. Cene nekretnina su u porastu. Gledao sam kartu i video da mi je najblizi autobus na 10km. Prosecnom Europljaninu (i intelektualcu ) koji je navikao da koristi gradski prevoz, je ovo kao da je otisao u preriju. Skoro me neki drug podsetio kad smo se dopisivali.
U kaubojskim filmovima su ljudi govorili: " Treba da krenemo rano ujutru kako bi do noci stigli u grad."
Da ne pricam kako pored puta cesto nema pesackih staza.
Sreca da nije leto i trava nije visoka, pa mogu da vidim da li ima "domacih" zivotinja koje vole da zveckaju repom kad se naljute. Mozda preterujem, ali nakon susreta sa raznim zivotinjama koje nisam navikao da vidjam u gradovima, nista me ne moze iznenaditi.

Toliko za sada. Ponovo je sinulo sunce. Temperatura skocila (opet) na ugodnih 20C
Odoh do prodavnice. Moram da krenem pre 5 kako bih se vratio pre mraka.
Veliki pozdrav iz Texasa
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #27  
Staro 21.02.2019, 00:25
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

a kako stojite sa poslom u Houstonu ?

trebalo bi da ima cim tolke izbeglice iz Californije dolaze kod vas. Toliko ih je stiglo da je drzava skoro postala plava, zamalo.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #28  
Staro 21.02.2019, 00:27
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jocovics Prikaz poruke
Zasto me interesuje Srpska zajednica? Zato sto ramisljam da kada bih ja npr. otisla u Hjuston, gde nemam nikog, najlogicnije mi je da se njima obratim ako negde zapne. Odem u crkvu i viknem na maternjem: "ljudi pomagajte".
this is the best joke I've heard in years
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #29  
Staro 21.02.2019, 02:20
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

@uran, zasto mislis da nece niko pomoci ?

Evo meni napr. je pomogao covjek iz Dalasa kojeg nikada u zivotu nisam vidio... cuo je od mog komsije a njegovog drugara, da imam problema, da ne ide sve bas glatko... i covjek me nazvao i dao mi na koriscenje scoj auto !!!

Nemam rijeci kojima bih to opisao ....

Tako da... dobrih ljudi ima i hoce da pomognu. Mozda ne znaju za nase potrebe dok im se ne obratimo, mi ili neko drugi.
Reply With Quote
  #30  
Staro 21.02.2019, 13:57
gajger111 gajger111 je offline
Član
 
Datum prijave: 07.01.2015
Poruke: 17
Nepromenjeno

Svenson možeš li mi reći ako nije tajna koliko novca si poneo za prvih par meseci dok ne nađeš posao i dok se ne snađeš,ako nije tajna naravno jel kontam da si sam otišao u SAD pa reko da nam kažeš u nekim grubim crtama.Pozdrav i srećno ti bilo tamo
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.