ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2016 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 16.04.2016, 16:44
JanaM JanaM je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2015
US lokacija: Los Angeles, CA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 8
Nepromenjeno

Pre svega zelim da se zahvalim svima koji su svojim angazovanjem ucinili da ovaj forum bude izvor neiscrpnih informacija. Zahvaljujuci svima koji su svoja iskustva podelili ovde, ceo proces pripreme za intervju kao i sam intervju je prosao prilicno bezbolno. Suprug i ja smo pasivni ucesnici od momenta kad smo saznali da smo izvuceni. Nismo se ukljucivali do sada, jer na sva pitanja koja smo imali, odgovor je neko vec dao. Licno iskustvo smo tek sad stekli, koje ovim putem zelimo da podelimo sa vama i na taj nacim vratimo bar delic onoga sto smo od ovog foruma uzeli..
Nas intervju je bio zakazan za 12.04. Lekarski pregled smo uradili desetak dana pre intervjua. Moja preporuka za sve koji ce na intervju ici pre maja (u godinama koje dolaze) je da vakcinu protiv gripa prime na pocetku sezone gripa. Mi nazalost to nismo uradili i dosli smo u situaciju da u martu mesecu cekamo da se oporavimo od gripa da bi mogli da primimo vakcinu za pomenuti, sto je totalni apsurd..Takodje oni koji ce vakcine primati u lokalnom domu zdravlja, treba da imaju u vidu da pojedini lekari ne zele da daju vise vakcina u istom danu, naime zbog opasnosti po imunitet treba da prodje najmanje dve nedelje izmedju vakcina!? (sto je dr. u Smiljanicevoj rekla da je totalna glupost). Mi posto smo se kasno javili i nismo imali toliko nedelja na raspolaganju, sve vakcine smo primili na lekarskom pregledu u Beogradu, naravno odjednom. Ono sto je interesantno, vezano za lekarski pregled jeste to da smo tamo upoznali momka koji je dan ranije imao intervju na koji se pojavio bez obavljenog lekarskog pregleda, u ambasadi je prvi put cuo da mu to treba!?! Uglavnom, obavio je razgovor sa konzulom i bez toga, kvalifikovao se i receno mu je da sto pre obavi lekarski pregled..
Sto se samog intervjua tice procedura je bila ista kao i kod svih koji su bili pre nas, s tom razlikom da mi imamo dete od 16 godina i pri razgovoru sa konzulom glavni akcenat je bio na tome. To je jedina stvar koju nigde nismo procitali i bili smo zateceni kad se konzul obratio nasoj cerki i poceo da joj objasnjava da sa 16 god. ona moze da udje u bracnu zajednicu i da zbog toga mora da potpise da nije udata, u suprotnom gubi mogucnost da se kvalifikuje za zelenu kartu..Dat joj je dokument kojim tvrdi da nije udata, to je procitala i potpisala nakon cega su nam cestitali i pozeleli srecu u USA, s tim da moramo jos da im dostavimo izvod iz kaznene evidencije za maloletnike. Znaci, oni koji imaju decu stariju od 16 god. potreban im je ovaj dokument koji se vadi u sudu za maloletnike! Mi smo taj dokument dobili za 5 min. (ne ceka se, bar je kod nas bio takav slucaj) i konacno pozeleneli 14.04.2016.god.
Ono sto je jos interesantno, a cini mi se da nije do sada pominjano je da u cekaonici postoji kompjuter i stampac kojim mogu da se posluze svi kojima je to potrebno. Porodica koja je bila u isto vreme kad i mi, je napravila greske pri popunjavanju DS 260 formulara. Receno im je da tu na licu mesta pristupe svom formularu i isprave to sto su pogresili.Takodje jedan momak je stampao konfirmacionu stranicu ili nesto slicno, sto nije imao kod sebe..
Sto se dokumenata tice vraceni su nam originali izvoda iz MKR, zadrzane fotokopije. Imali smo i fotokopiju MKV, ali to je zadrzano zajedno sa originalom. Kao nosilac predala sam samo diplomu fakulteta (fotokopiju) nisu pitali niti trazili svedocanstva ili diplomu srednje skole.
Cestitke svima koji su pozeleneli do sada i da ista sreca prati one kojima intervju tek predstoji.
U junu, cim se deca raspuste mi smo naputu za LA.. Ako ima nekih dodatnih pitanja tu smo
Sve najbolje!!
  #52  
Staro 19.04.2016, 10:36
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Pozdrav drugari!
Evo i mi da se javimo sa lepim vestima - vize su nam odobrene!
Cestitam svima koji su pozeleneli, onima koji cekaju intervju i izvlacenje zelim puno srece.
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
  #53  
Staro 25.04.2016, 00:28
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno My green day :)

Pre svega hvala svima na čestitkama i divnim željama!

Evo najzad i mog iskustva. Trudiću se da budem detajna što po pitanju tehnikalija što po pitanju emocija.

Ja sam još dan pred intervju imala tremu. Iako znam da za tim nema razloga, jednostavno to je bilo jače od mene. Mislim da ne treba ni da spominjem da sam papire proverila jedno 5 puta.
Dan je na moju sreću bio prelep i sunčan, što je svakako doprinelo krajnjem utisku.
Intervju mi je bio zakazan za 8:30h u Beogradu. Ispred ambasade sam bila 10 minuta ranije i odmah bez ikakvog čekanja nekakve prozivke (i poučena iskustvima sa foruma i dobrom starom „Ko pita, ne skita“) kažem policajcu da imam zakazan termin za imigracionu vizu. On me je uputio pravo na obezbeđenje koje me je pronašlo na spisku, zamolilo da ugasim telefon, i preko reda me sprovelo dalje. Dakle mi koji idemo za DV vizu ne čekamo red koji čekaju W&T i ljudi koji idu za turističku vizu.
Nakon 1min prošla sam obezbeđenje (detektor za metal, skidanje kaiša, ostavljanje telefona i ostalih elektronskih uređaja ukoliko ih imate). Daju vam karticu kao revers. Sledi prolazak kroz dvorište i ulazak u šalter salu u kojoj se sa desne strane nalazi deo za W&T i turističku, a sa leve deo za drzavljane, porodičnu...i DV vizu. Ja sam u tom trenutku bila jedina u datom odeljku i tek je kroz jedno 15min došla još jedna baka, a dalje je okvirno na 15-20 min dolazio još po neko.
Dobila sam broj i rečeno mi je da se prijatno smestim jer me očekuje duže čekanje. Na to sam naravno bila spremna i unapred sam razmišljala o tome da li da ponesem neku knjigu za čitanje ili neki časopis. Međutim toliku sam tremu imala da mi nije bilo do čitanja pa sam rešila da u mali nostes umesto toga zapisujem svoja zapažanja. W&T intervjui idu prilično brzo, kao na traci, dok se kod nas malo duže čeka. U čekaonici postoji TV na kome se vrti CNN bez tona, što je u principu bilo korisno makar zbog vremenske orijentacije jer nisam imala sat. Zabavljali su me intervjui za W&T...svašta tu možete da čujete. Bilo je nažlost i onih koje su odbijali, uglavnom zbog velikog broja prenetih ispita. Bi tu na CNN-u i neka fenomenalna reklama o državi iz snova koja se reklamira kao savršena za početak ulaganja, sa niskim poreskim stopama, i rekoh daj da gledam do kraja da vidim koja je to US država, kad ono - Makedonija
Nakon 20min pozvali su me na prvi šalter gde me je dočekala predaja dokumentacije. Razgovor je tekao na srpskom. Pitanja su: Jeste li spremni za USA;(Naravno) Imate li nekog od rodjaka tamo (Imam, ali idem kod prijatelja); Jeste li nekada ranije bili tamo (Ne); Da li ste živeli negde van Srbije (Ne);Da li ste sami popunili prijavu ili je to za vas radila agencija (Sama); Da li je bilo nekih promena u vašem DS260 (Ne); Kakva je škola koju ste završili (Meni bila super); Kako plaćate vizu...Razgovor trajao 8min. Zanimljivo je da je čovek prokomentarisao „ O završili ste lekarski, sjajno“!
Kao da je to nešto neobavezno.
Od dokumenata sam ponela samo neophodno:
- Diploma srednje škole + kopija
- 4 svedočanstva + kopije
- Izvod iz matične knjige rođenih + kopija
- Uverenje iz suda o nekažnjavanju
- Uverenje iz SUP-a o neosuđivanosti
- Poslednja strana DS260, obaveštenje o izvlačenju, obaveštenje o zakazanom intervjuu
- Koverta sa lekarskog
- 2 fotografije 5X5
- Pasoš
U posebnoj fascikli, za slučaj da potraže, ponela sam štampanu prepisku sa osobom čiju sam adresu navela u DS260. Nisu tražili nikakav dokaz o komunikaciji. Nisam nosila nikakav izvod sa računa, pozivna pisma i sl.

Nakon nekoliko minuta pozvana sam na šalter za plaćanje i rečeno mi je da ću račun dobiti nakon što ga konzul potpiše.
Nakon tačno pola sata pozvali su me da dam otiske, pitali da li govorim engleski i nastavli komunikaciju na engleskom.
Usledilo je skoro sat vremena čekanja i onda su pozvali moj broj za razgovor sa konzulom.

Konzul me je odmah pitao da li govorim engleski i nakon moje potvrde izvukao plastificiran papirić sa zakletvom na engleskom. Sledi čitanje zakletve da ću govoriti istinu i davanje otisaka
Postavio mi je neka standardna pitanja: Koliko imate godina; Da li ste udati; Da li imate dece; Kod koga idete u USA ( rekla sam samo kod prijatelja bez ikakvih daljih objašnjenja); Jeste li ranije bili u USA; Da li ste nešto studirali nakon srednje škole; Sa kim stanujete... Sve vreme je nešto štiklirao, pa potom kucao na računaru, pa ponovo štiklirao...... i onda odjednom izgovorio „Molim Vas dajte mi minut“, reče čovek i ode!
Ja ostah zbunjena da stojim na šalteru, i što ga duže nije bilo to se meni vrzmalo više nedoumica po glavi, jer niko nigde nije spominjao da mu je konzul otišao usred razgovora! Sa njihove strane šaltera vidim jude koji se smeju, jedu jabuke... sa moje strane šaltera meni se stomak sve više steže. I vrati se najzad konzul smejući se sa svojom koleginicom koja je takođe konzul, pa: kaže „Hah, zeza me što sam jako spor“. Pomislim ja, ma samo nek si se ti vratio!
Tu se nastavlja njegov pregled papira iz početka i ja pitam „Izvinite a ovaj disk sa lekarskog, da li Vam to treba“? „Što, jesu li Vam pronašli nešto“, kaže on. „Ja se nadam da nisu“, odovorim ja kroz smeh, i on tada baci pogled na medicinsku dokumentaciju i kaže „Meni ovo izgleda ok, možete se vratiti da sednete pa ćemo vas zvati“.
Ništa „congratulations“ , kvalifikovali ste se, odobrena vam je viza.... ma bukvalno ništa od toga. Samo vratite se da sednete...ponovo...

I ja šta ću, vratim se da sednem sa sve zankom pitanja iznad glave.
Nije prošlo ni dva minuta i zovu me na sledeći šalter. Došetam ja tamo sa svojim znakom pitanja iznad glave, kad tamo me čeka čovek koji me je jutros prvi pozdravio i uzeo dokumenta, i kaže „Izvolite, ovo je vaš račun, a evo i originala dokumenata“. I tu negde valjda on shvati moj zbunjeni, i verovatno pomalo izbezumljeni pogled, pa doda „Sve je uredu, kako želite da preuzmete pasoš, lično ili DHL-om“? Rekoh, lično. „Uredu biće za par dana, ja ću vam javiti na broj koji ste ostavili, prijatan dan vam želim“.

I tako ja izađem tačno u 11h iz ambasade bez čuvenog „čestitamo“, pomalo zbunjena i veoma srećna, dok se sa desne strane nad uredno pokošenim i osunčanim travnjakom vijorila američka zastava. I pomislim u tom trenutku da ću već za koji mesec ugledati slično samo mnogo veće parče američkog tla.
Već sutradan ljubazni službenik ambasade odagnao je i poslednju mrvu sumnje kada mi je javio da je moja viza spremna i da mogu da dođem po pasoš naredne nedelje.

Eto to je bilo moje putovanje kroz ovu proceduru, a ono pravo, životno, tamo daleko, tek predstoji!
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2016 Tikica Intervju (interview) - Ambasada 1112 24.10.2016 22:01
DV2016 Selected Winners - DV2016 Izvuceni Dobitnici cirapfc Prijava na Lutriju 238 13.05.2016 15:52
DV2016 Statistika - sa FB stranice amabasade SAD u Beogradu snowflake Prijava na Lutriju 53 02.05.2016 19:48
Okupljanje "zelenih" dobitnika DV2016 u Bgd-u B&V Vaša strana 39 24.10.2015 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.