ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 25.01.2016, 15:52
mphysicist's Avatar
mphysicist mphysicist je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.02.2014
US lokacija: nadam se jednog dana - Seattle
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
O ovome i ja govorim.Ne mogu da se setim da li sam procitao na forumu ili cuo negde ali zalosno je i pored tretnama stranca, vrednog rada, covek je cenjen i placen bolje nego u vlastitoj zemlji. Ne znam zasto ali ove godine sam veliki optimista po pitanju lutrije u odnosu na prosle.
Takođe. Verovatno zato što već polako pucam po šavovima i dosta mi je svega ovde, te očajnički sačekujem taj prvi maj ili se nadam da ću uspeti na neke druge načine otići odavde...
Reply With Quote
  #212  
Staro 20.04.2016, 13:25
DzokicaMicev's Avatar
DzokicaMicev DzokicaMicev je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.03.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Strumica
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku DzokicaMicev
Nepromenjeno

Ovde za nas je vec sve pokidano, sve se raspada. Hteo bih da idem odavde da barem moja deca rastu u normalnijim uslovima, da nauce kako da se bore da uspiju u zivotu a ne kako da stanu bolji kriminalci kako sto je situacija ovde. Kolko bolji kriminalac tolko imas bolji status u drustvu.
Reply With Quote
  #213  
Staro 21.04.2016, 08:07
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Znate kako. Iskreno da vam kazem, meni je taj bed i jad bio jedan od razloga za odlazak. Da mi je samo odlazak odande bio motiv otisao bih negde u okolinu, gde mogu lako da odem kuci na vikend i gde se moze lepo zaraditi.
Za mene je ovo lepa zemlja i uvek sam voleo da ameriku, mislim volim je i sada. A sada je razlika da mogu da zivim u mojim snovima koje sam sanjao odande preko bare.

Bas sam se pre neki dan razmisljao. Nekad te ovde iznerviraju neke stvari, ili vidis nekoga da se nervira oko neceg. Stanem na trenutak i pocnem da se smejem ko lud. Kad uporedis kakve gluposti te nerviraju ovde naspram onih stvari u Srbiji, stvarno mi dodjem da se smejem.

Ne znam za ostale, ali sam se ja rasteretio briga barem 70% procenata, naravno ima dosta novih, ali nije to nista naspram plate od 20.000 plate na troclanu porodcu sa detetom koji je krenuo u prvi razred.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #214  
Staro 22.04.2016, 10:12
BigApple BigApple je offline
Član
 
Datum prijave: 01.04.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Nisam dosad pisala, procitala sam ovaj forum od A do Ž ali nakon postova koje sam procitala konkretno u ovoj temi zapitala sam se jos jednom koji je moj razlog da odem iz ove zemlje. Mnogi pisu kako sastavljaju kraj sa krajem, kako se pate ovdje (da ne pisem pojedinacno, odnosi se na sve ex-yu drzave ili bar vecinu), kako ne podnose mentalitet, nacin zivota, manjak mogucnosti za rad, za bolji zivot... Moram priznati da sam licno ja u veoma dobroj situaciji; suprug kao i ja radimo u drzavnoj firmi, imamo sve uslove, prava, stan, auto, predivnu kcerkicu... a ipak zelim da odem jer smatram da mozemo i zasluzujemo i bolje i vise... Ne zelim da zvuci kao da se zalim i da sam nezadovoljna svojim zivotom, prezahvalna sam za sve ali ono sto me najvise muci je sto ne osjecam da pripadam ovdje, sto citav zivot zamisljam svoj zivot negdje drugo, konkretno u Americi. Vodim se time da je razlog tome sto sam tokom rata zivjela u Njemackoj pa nisam ni mogla osjetiti povezanost sa zemljom u kojoj sam rodjena ali bez obzira na to, zelja za Amerikom ne prolazi. Sta me toliko vuce tamo? Nikad cak nisam ni bila u Americi niti mislim da ce me tamo docekati jackpot i da ce biti sve med i mlijeko a ipak ne mogu da prestanem razmisljati o tome, sto bih se kajala da ne probam... Mozda cete me osudjivati zbog toga jer ima puno ljudi kojima to vise treba nego meni ali bih ipak voljela cuti i tudja misljenja... (Nece to puno uticati na moju odluku da li da idem ili ne ali mozda ce mi biti lakse ako jos neko ima bar slicnu situaciju)...
Reply With Quote
  #215  
Staro 22.04.2016, 10:31
majagn majagn je offline
Član
 
Datum prijave: 09.06.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

BIG APPLE ,i jas i mojot soprug sme vo slicna zivotna prikazna kako vasata . godinava ja dobivme nasata sansa ,se nadevam i na vas da vi se posreki.ednostavno ,koga covek se cuvstvuva deka ne pripaga nekade toa ne moze da se smeni...ne se sekogas parite pricina za zaminuvanje
Reply With Quote
  #216  
Staro 22.04.2016, 10:33
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BigApple Prikaz poruke
...Mozda cete me osudjivati zbog toga jer ima puno ljudi kojima to vise treba nego meni...
Ne vidim zasto bi Vas bilo ko osudjivao zbog rasmisljanja i zelje da odete odavde. Jer sustina odlaska je da nam bude bolje i to ne samo u materijalnom smislu. Lepo je sto i u svojoj zemlji imate dobre uslove za zivot, ali ako moze da Vam bude bolje negde drugde zasto ne stremiti ka tome. Zelim Vam svu srecu i apsolutno podrzavam.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #217  
Staro 22.04.2016, 10:33
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Pozdrav BigApple, dobrodosli na forum

Potpuno vas razumem i ne mislim da prava za imigraciju i zelju za imigracijom imaju samo ljudi koji ovde zive finansijski lose. Za mene kljucni razlog odlaska nije imanje ili nemanje novca i uslova za pristojan zivot ovde, vec atmosfera, i generalna situacija u zemlji i medju ljudima, sistem koji ovde ne radi u sluzbi gradjana vec polupismenih politicara. Zelim da vidim kako je to ziveti u normalnijem sistemu od ovog naseg. Takodje, ne mislim da nas tamo ceka med i mleko i crveni tepih kad sletimo, ali verujem da u Americi zaista imamo vecu mogucnost za stabilniji zivot nego ovde i to u svakom smislu, ne samo u materijalnom. Ljudi su ovde nazalost nesrecni, to se oseti na ulici, u prodavnici, gde god da krenete, ljudi su nezadovoljni i ljuti i to nije zdravo okruzenje ni za koga, pa se moze reci da je to jedan od vaznijih razloga za nas odlazak preko.

I da dodam da ako zelite tako jako da odete, da treba da radite na tome i ujedno vam zelim puno srece!
Reply With Quote
  #218  
Staro 22.04.2016, 11:16
BigApple BigApple je offline
Član
 
Datum prijave: 01.04.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Hvala vam puno na tako divnim rijecima podrske, isto zelim i vama. Znam da svako tezi ka tome da ostvari svoje snove, da pruzi sebi, svojoj porodici bolji zivot ali isto tako ne mogu biti neodgovorna upravo zbog toga jer imam dijete i kakav rizik sam odlazak u novu zemlju nosi sa sobom. Ostavljamo sve za sobom i krecemo iz pocetka, bukvalno kao da smo tek rodjeni, to stvarno treba sazvakati prvo, da se tako izrazim. :-) Iskustva clanova koji su otisli su mnogo rekli o temama kao sto je zdravstveno i penziono osiguranje, placanje vrtica, skole, velika konkurencija posebno u vecim gradovima, kako je sve skupo, porezi itd. a nasuprot tome u svojoj zemlji to vec imam. Moj razlog uopste nema veze sa finansijskom situacijom niti ja mislim da cu se tamo obogatiti ali isto tako ne mogu ni tamo zivjeti na minimalcu i bojati se svaki dan da li cu moci placati racune i zadovoljiti osnovne potrebe za zivot. Ja sam neko ko je optimistican i vjerujem da se sve moze postici, samo treba biti uporan i ustrajati u svojim namjerama ali sam takodjer i realna i svjesna da nista nije lako. U sustini, ono sto moja drzava nema to Amerika ima i obrnuto, samo treba izvagati sta je nekome vaznije a sta ne...
Reply With Quote
  #219  
Staro 22.04.2016, 11:17
tombino tombino je offline
Član
 
Datum prijave: 03.12.2015
US lokacija: IL, OH, NY, FL, TX, AZ ....
YU lokacija: Republika Srpska
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BigApple Prikaz poruke
Nisam dosad pisala, procitala sam ovaj forum od A do Ž ali nakon postova koje sam procitala konkretno u ovoj temi zapitala sam se jos jednom koji je moj razlog da odem iz ove zemlje. Mnogi pisu kako sastavljaju kraj sa krajem, kako se pate ovdje (da ne pisem pojedinacno, odnosi se na sve ex-yu drzave ili bar vecinu), kako ne podnose mentalitet, nacin zivota, manjak mogucnosti za rad, za bolji zivot... Moram priznati da sam licno ja u veoma dobroj situaciji; suprug kao i ja radimo u drzavnoj firmi, imamo sve uslove, prava, stan, auto, predivnu kcerkicu... a ipak zelim da odem jer smatram da mozemo i zasluzujemo i bolje i vise... Ne zelim da zvuci kao da se zalim i da sam nezadovoljna svojim zivotom, prezahvalna sam za sve ali ono sto me najvise muci je sto ne osjecam da pripadam ovdje, sto citav zivot zamisljam svoj zivot negdje drugo, konkretno u Americi. Vodim se time da je razlog tome sto sam tokom rata zivjela u Njemackoj pa nisam ni mogla osjetiti povezanost sa zemljom u kojoj sam rodjena ali bez obzira na to, zelja za Amerikom ne prolazi. Sta me toliko vuce tamo? Nikad cak nisam ni bila u Americi niti mislim da ce me tamo docekati jackpot i da ce biti sve med i mlijeko a ipak ne mogu da prestanem razmisljati o tome, sto bih se kajala da ne probam... Mozda cete me osudjivati zbog toga jer ima puno ljudi kojima to vise treba nego meni ali bih ipak voljela cuti i tudja misljenja... (Nece to puno uticati na moju odluku da li da idem ili ne ali mozda ce mi biti lakse ako jos neko ima bar slicnu situaciju)...
Moram da ti kažem da nisi jedina i da ne brineš zbog toga. Ja sam u istoj situaciji i vjerovatno mi bilo i lakše da spadam u kategoriju onih koji loše žive i potajno se nadam da me ne izaberu. Kako se bliži maj razmišljam kako ostaviti sve (prije svega porodicu) i ići u neizvjesnost, a pri tome da već imamo osnovne stvari za normalan život. Naravno, nisam bogat, ali imam dovoljno, a siguran sam da materijalno ni tamo preko bare neću imati mnogo više.
E sad zašto sam se prijavio? Zbog toga što mi je muka više od politike i vlasti (bilo koje stranke). Muka mi je od kupljenih diploma! Gledam Kesića i ne znam da li da se smijem ili da plačem. E zbog toga bih išao, ali ni sam nisam siguran.
Reply With Quote
  #220  
Staro 22.04.2016, 11:20
DzokicaMicev's Avatar
DzokicaMicev DzokicaMicev je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.03.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Strumica
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku DzokicaMicev
Nepromenjeno

Kao sta sam rekao u prethodnom postu, kod mene igraju ulogu I finansije ali najveci razlog je sto zelim da moja deca nauce vrednosti zivota a ne sve da gledaju u materijalnom kao sto je sad situacija u mojoj zemlji a kao sto gledam u bliskoj buducnosti to ce se tesko promenuti jer nazalost najveci deo ljudi prihvacaju sistem takav kakav sto je a ja ne gledam napredak intelektualni u ovakvoj sredini, sve se vrti oko para I kriminala nazalost.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.