ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 05.05.2016, 13:14
ducicm ducicm je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2015
YU lokacija: Kikinda
Poruke: 11
Exclamation

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Zbog buducnosti dece treba otici ali i biti svestan troskova prva 2 3 meseca dok sve ne legne na svoje..kao sto sam pisao vec, za ulazak u stan a pri tom da imate nekog da garantuje za vas zbog kreditnog skora , vam treba oko 5k... u to sam uracunao i troskove za opremanje stana i hranu za taj prvi mesec...

Za vas 4 za hranu ce vam ici oko 500 600$ plus za pelene recimo jos 100$, i ako supruga bude imala mleko svo vreme da ne dajes jos para na vestacke formule.

Zavisi opet i u kom cete gradu ziveti..nisu svuda troskovi zivota isti...ali definitivno ako ni zbog cega drugog, onda zbog dece treba otici iz Srbije
Ja se unapred izvinjavam ako sam previše direktan ili ličan, da li ste vi imali slično iskustvo i koju ste destinaciju odabrali?
Reply With Quote
  #232  
Staro 05.05.2016, 18:38
Zoja Zoja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2015
Poruke: 62
Nepromenjeno

Vec sam podelila ovaj kanal na odgovarajucoj temi, ali tema ovog novog videa moze da znaci ljudima koji idu ili planiraju da idu u Ameriku sa decom, pa zato ga postavljam ovde https://www.youtube.com/watch?v=dNcLD1TtsWQ
Reply With Quote
  #233  
Staro 05.05.2016, 21:23
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ducicm Prikaz poruke
Ja se unapred izvinjavam ako sam previše direktan ili ličan, da li ste vi imali slično iskustvo i koju ste destinaciju odabrali?
Ja sam u Cikagu a cerka 5 god i supruga 35 kao i ja mi dolaze pocetkom Juna, ali sam se prilicno oko svega raspitao tako da znam realnu situaciju
Reply With Quote
  #234  
Staro 06.05.2016, 00:08
djenka djenka je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2012
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pratim forum vec par godina i volela bih da se jave neki stariji forumasi koji su otisli sa decom u USA i da podele sa nama iskustva sada posle nekog vremena provedenog tamo. Dina iz Hustona, Zvercica itd. Iako nas ne izvlace vec 4. put, nada me ne izdaje, ali mi svakako najveci strah izaziva, kada bi uspeli da odemo, kako bi se deca snasla.
Reply With Quote
  #235  
Staro 06.05.2016, 07:00
ducicm ducicm je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2015
YU lokacija: Kikinda
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Ja sam u Cikagu a cerka 5 god i supruga 35 kao i ja mi dolaze pocetkom Juna, ali sam se prilicno oko svega raspitao tako da znam realnu situaciju
Hvala na odgovoru! Znači vi ste onda prošlogodišnji pobednici? Kako ste se opredelili za Čikago, imate tamo već nekog ili nešto treće? Koja je vaša procena za moj slučaj (četvoročlana porodica), koliko nam para treba do Amerike?
Reply With Quote
  #236  
Staro 06.05.2016, 13:00
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ducicm Prikaz poruke
Hvala na odgovoru! Znači vi ste onda prošlogodišnji pobednici? Kako ste se opredelili za Čikago, imate tamo već nekog ili nešto treće? Koja je vaša procena za moj slučaj (četvoročlana porodica), koliko nam para treba do Amerike?
Na prethodnoj stranici sam sve napisao koliko je potrebno ukoliko nemate nikog u usa...

Ja sam morao u Cikago jer je ovde stacioniran covek kod koga cu da vozim i bez kog nema sanse da bi uopste dosao u USA..JER SAM morao da platim i obuku za kamion, a kad se u Junu uselim u drugi stan moracu sa sve kirijama duplim i opremanjem sigurno oko 4k da dam u startu

Da napomenem, prva 3 meseca sam ovde samo ja a u Junu mi stizu cerkan i zena..a u mesec dana sam ceekao na vozacku dozvolu, soc broj i greencard pa plus jos mesecipo da se odradi kamionska obuka.

Dobro razmisli o svemu druze
Reply With Quote
  #237  
Staro 07.05.2016, 06:21
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno ns

Generalno ovaj forum je veliko sranje. Pratio sam ga dok nisam dosao u Amerikua posle nisam. Zasto? Jer je generalno govno od informacija. Za malu decu nadju WIC program i to je to. Mani se lupetanja sto cujes ovde.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #238  
Staro 07.05.2016, 07:48
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NS2015 Prikaz poruke
Generalno ovaj forum je veliko sranje. Pratio sam ga dok nisam dosao u Amerikua posle nisam. Zasto? Jer je generalno govno od informacija. Za malu decu nadju WIC program i to je to. Mani se lupetanja sto cujes ovde.
Pa onda, molim Vas, podelite Vasa iskustva. To ce biti od velike pomoci ljudima sa decom koji se spremaju da dodju tu. I sta je to WIC program? Ako neko daje pogresne informacije, Vi ga slobodno ispravite. Ljudi iz najbolje namere pisu svoja iskustva i misljenja bez namere da nekoga navedu na pogresan put. Zato forum i postoji, da se cuju razna iskustva i zapazanja. Napisite nam svoja...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #239  
Staro 27.09.2016, 11:40
anamarija83 anamarija83 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.09.2016
Poruke: 5
Smile

Ne znam da li je ovde mesto za ovakvo pitanje,ali nema veze, nadam se da ce mi neko odgovoriti.Planiram da apliciram za vizu ove godine.Imam supruga i dvoje dece. Ukoliko budemo izvuceni, da li postoji mogucnost da prvo ode suprug (iako sam ja aplicirala), pa deca i ja u roku od 6 meseci?Hvala
Reply With Quote
  #240  
Staro 27.09.2016, 12:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Pa onda, molim Vas, podelite Vasa iskustva. To ce biti od velike pomoci ljudima sa decom koji se spremaju da dodju tu. I sta je to WIC program? Ako neko daje pogresne informacije, Vi ga slobodno ispravite. Ljudi iz najbolje namere pisu svoja iskustva i misljenja bez namere da nekoga navedu na pogresan put. Zato forum i postoji, da se cuju razna iskustva i zapazanja. Napisite nam svoja...
Women, Infants and Children (WIC) program da pomogne ovim trima populacijama ako lose stoje finansijski klikni



Dobiju se kuponi kojima u tacno odredjenom vremenskom periodu mozes da kupis hranu u samoposluzi. Sto bi mi rekli bonovi za hranu. Kvalifikuju se cini mi se deca mladja of pet godina kojima roditelji godisnje zaradjuju ispod nivoa odredjenog na osnovu broja clanova porodice, godisnjih primanja i drzave u kojoj se porodica nalazi.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
bebe, deca, odlazak, roditelji


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.