ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.10.2014, 08:05
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno Devojka ide sa mnom nosiocem GC

Možda je bilo sličnih tema, nisam uspeo da nađem. Možda i znam rešenje, ali bih voleo da čujem šta vi iskusniji imate da mi predložite. I što se izbora dela foruma tiče, izabrao sam ovaj zbog opisa "specifični slučajevi".

O čemu se radi - kao što znate, prošao sam celu proceduru ovde oko GC i krajem februara planiram odlazak. Moja devojka će imati još 5 godina važnost turističke vize, iste sa kojom je i 2010. došla kada sam ja bio tamo na W&T programu i ispoštovala je što je i rekla na ulazu u zemlju u smislu ostajanja, odnosno bili smo u zemlji oko mesec dana..

Kao što vam je takođe poznato, koliko će meseci moći da ostane, zavisi od službenika koji radi na aerodromu. Obično dozvoljavaju ljudima ulaz na 6 meseci. Međutim, oboje bi voleli da to drugačije rešimo, odnosno da legalno može i duže da ostane.

Čuo sam za škole jezika? Mnogi su to tamo radili i menjali svoj status tamo, što ja ne želim za nju, jer ne želim da joj to ikako poremeti svaki budući ulazak. Mislim na menjanje statusa tamo, naravno. Šta mislite o tome?

O braku kao opciji nismo razmišljali, jer to ne želimo da uradimo samo zato što bi nam olakšalo papirologiju, već kada osetimo da je pravi trenutak za to. Da smo želeli, uradili bismo to pred sve ove korake, kao što većina i radi..

Dobio sam savet da se obratim Ambasadi, što ću i uraditi ovih dana, ali bih jako voleo da razmotrim neke opcije pre toga i da čujem da li imate neko zanimljivo rešenje.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.10.2014, 08:45
sombrero sombrero je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2013
YU lokacija: Beograd
Poruke: 120
Nepromenjeno

Poz elefteros,

U principu nema mnogo mudrovanja znas i sam posto vi generalno niste u srodstvu niti u bracnoj zajednici.Njoj za neki duzi poravak preostaje od legalnih stvari par opcija da studira legalno na F vizi izdatoj ovde( bez promena u USA i isteka i94), ili na radnu vizu H2B do max 6 meseci ili H1B ukoliko ima jace kvalifikacije i kompaniju koja bi je sponzorisala...Ako to medju vama bude pravo ostaje opcija da joj radis F2A ali onda ulazi u red na cekanje i verovatno ce sama procedura potrajati par godina...Sto se mene tice ako ste duze u vezi, a cak i ako niste sigurni kako ce se to kasnije odvijati vencanje je najbolja opcija. U principu nista ne gubite, srecno
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.10.2014, 13:45
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Kao sto rece Sombrero, vencajte se i zavrsite pricu sa tim. Realno, bili vi u vezi ili vencani, i jedno i drugo se (na zalost) u danasnje vreme prekida istom lakocom. Sa druge strane, ako se razmisljate da li da se vencavate (ako vam to nije bas to), nema leba od toga. Pakuj se i lepo idi sam. To da li ce se neko vencati ili nece odlucuju sitnice (ili stav prema instituciji braka), a ovo mozes racunati kao prilicno veliku stvar. Da li ste spremni da pocnete bolji zivot zajedno ili niste je odluka koju morate doneti sada.

Anyway, zelim ti/vam puuuuuno srece u USA.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.10.2014, 13:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Vas dvoje ste dva stranca sto se tice njihovog imigracionog. Ako zelite da budete zajedno, vencajte se. Ako zelite da uzivate u carima komplikovane papirologije i muvanje po raznim privremenim F1 preko ESL-a srecno vam bilo... Jel je to dovodis na probni rad od sest meseci pa ako se dobro pokaze onda ce da dobije pravo za prijavu za zelenu? Ili ste se smuvali nakon sto si svoju odradio?
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.10.2014, 15:49
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

He he, da da, na probni rad! Sjajni ste!

Ona i ja se zabavljamo skoro 8 godina. Ok. Još jedno pitanje kada je brak u pitanju - gde? Ovde ili tamo?
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #6  
Staro 14.10.2014, 16:54
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Bez potrebe komplikujete stvari i sebi zivot. Vjencanje bi rjesilo sve probleme vezane oko boravka, jedino ako se furate na to da vam zivot bude komplikovaniji onda nastavite sa planom i idejama koje si napisao
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.10.2014, 18:15
TheNjegos TheNjegos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
Poruke: 35
Nepromenjeno

A cekaj kako bi moglo vencanje da im olaksa stvari, jer ako sam dobro razumeo u njegovoj poruci on je proces oko GC vec zavrsio, sto znaci da je dobio!? Mislim da sada vise nije u mogucnosti da prenese GC na buducu zenu!?
Reply With Quote
  #8  
Staro 14.10.2014, 18:49
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

ok, ako je cijeli proces vec zavrsen i on dobio vec imigracionu vizu u pasos onda je prica suvisna.
Reply With Quote
  #9  
Staro 14.10.2014, 18:55
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Pa to i jesam napisao. Zato sam prvo ovde zatražio savet. Pre nego što ću pozvati Ambasadu (na preporuku prijatelja) da se raspitam o opcijama.

Onda, u ovom mom slučaju, ona bi po sklapanju braka potpala pod onu kategoriju "na čekanju" za GC koje može da bude i do dve godine? Jesam li dobro razumeo? Ponovo mi ostaje pitanje, ako do braka dođe, gde? Ovde ili tamo?
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #10  
Staro 14.10.2014, 19:15
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

jeste, procedura traje 1-2 godine. gdje ćete se vjenčati je svejedno i nema nikakvog utjecaja na zahtjev - bitno je da imate službeni vjenčani list - da li ga je izdala amerika ili neka druga država je nebitno.

međutim, moraš paziti - sasvim moguće da to sa dolaskom/odlaskom sa običnom turističkom vizom neće biti baš tako jednostavno kao što ste vi zamislili, jer onaj čiko na granici sve vidi u svom pc-u može dobro proći 1-2x ali već treći put će je pitati šta hoće opet i onda će veoma vjerovatno završiti u secondary inspection i tu onda malo više zapitkuju...kome si došla, zašto, od čega ćeš se financirati itd... i čim spomene da dolazi kod momka i da će biti kod njega njemu će se upaliti svi mogući alarmi a ona će vjerovanto završiti u prvom avionu nazad odakle je i došla. Ovo nije sada neka priča da te prepadnem nego iskustvo koje su imali drugi koji su bili u identičnoj situaciji kao ti. Trebali ste se vjenčati prije nego što si zavšrio cijelu proceduru, pošto niste onda ćete morati krenuti ovim puno težim putem.

Ambasada ti tu neće puno moći pomoći - mogu ti samo reći koje opcije imaš i to je to, a puno opcija nemaš. Nemoj očekivati da će ti reći da može sa f1 vizom otići pa živjeti kod tebe ili tako neke savjete koje ovdje možeš pokupiti jer bi to bilo ilegalno.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Devojka dobila,ja osudjivan,potreban savet HITNO! maverick Vaša strana 30 22.01.2016 14:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.