ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2019 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1021  
Staro 27.08.2018, 07:58
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno Employability qualifications

.....two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two
years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net Online
database will be used to determine qualifying work experience...
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #1022  
Staro 27.08.2018, 16:44
Konoici20 Konoici20 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.08.2018
Poruke: 16
Nepromenjeno Pitanje

Dragi forumaši, nova sam na forumu i zaista sam dosta toga korisnog našla ali o onome što me interesuje ne. Naime, Izvučena sam za dv2019 sa cn 29***, i gledajući visa bulletin za prethodnu godinu, i par godina unazad, zapažam trend opadanja rednih brojeva koji stižu na interviju. Čini mi se da ako se trend i dalje nastavi, da su mi manje šanse da stignem na red (ne daj Bože). Ono što me zanima je da li mogu da odigram, ukoliko bude lutrije sad oktobra za dv2020 iako sam izvučena za 2019. Pošto do oktobra sigurno neću stići na red? Da li mogu da me disfalifikuju na neki način za 2019. Zbog toga?
Izvinjavam se ukoliko je tema negde već započeta i zahvaljujem svima na razumevanju.
Reply With Quote
  #1023  
Staro 27.08.2018, 17:00
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Konoici20 Prikaz poruke
Dragi forumaši, nova sam na forumu i zaista sam dosta toga korisnog našla ali o onome što me interesuje ne. Naime, Izvučena sam za dv2019 sa cn 29***, i gledajući visa bulletin za prethodnu godinu, i par godina unazad, zapažam trend opadanja rednih brojeva koji stižu na interviju. Čini mi se da ako se trend i dalje nastavi, da su mi manje šanse da stignem na red (ne daj Bože). Ono što me zanima je da li mogu da odigram, ukoliko bude lutrije sad oktobra za dv2020 iako sam izvučena za 2019. Pošto do oktobra sigurno neću stići na red? Da li mogu da me disfalifikuju na neki način za 2019. Zbog toga?
Izvinjavam se ukoliko je tema negde već započeta i zahvaljujem svima na razumevanju.
Neće te diskvalifikovati, ali mislim da je jako mala šansa da te izvuku dve godine za redom.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #1024  
Staro 27.08.2018, 18:39
Konoici20 Konoici20 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.08.2018
Poruke: 16
Nepromenjeno

Da,to svakako,nego sam mislila da li mogu eventualno imati problem za dv2019 pošto ću igrati za dv2020 svakako, da mi to još dodatno ne umanji šanse.
Hvala na odgovoru.
Da li neko ima objašnjenje zbog čega su toliko umanjeni brojevi za interviju, ako pogledamo da su 2015 stizali i do 43000?
Reply With Quote
  #1025  
Staro 27.08.2018, 19:50
L.studio2017 L.studio2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taty2 Prikaz poruke
.....two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two
years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net Online
database will be used to determine qualifying work experience...
Hvala, znam za taj sajt, ali se ne snalazim kada je moja radna pozicija u pitanju, radim u fabrici za proizvodnju betona, kod nas je to operater na betonskoj bazi, jer ga preko računara ja proizvodim, na engleski se betonska baza prevodi ‘concrete factory’ ali ništa konkretno u vezi operatera odnosno proizvođača istog ne mogu naci, konkretno radna pozicija je ‘Concrete Batch Plant Operator’ ako je neko u mogućnosti da provjeri bio bih jako zahvalan na tome, ne bih se prijavljivao i time smanjio mogućnost nekome da stvarno dobije mogućnost da ode u USA ako već ja ne mogu. :-)
Još jednom Hvala!

Last edited by L.studio2017; 27.08.2018 at 20:01.
Reply With Quote
  #1026  
Staro 27.08.2018, 20:09
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Konoici20 Prikaz poruke
Dragi forumaši, nova sam na forumu i zaista sam dosta toga korisnog našla ali o onome što me interesuje ne. Naime, Izvučena sam za dv2019 sa cn 29***, i gledajući visa bulletin za prethodnu godinu, i par godina unazad, zapažam trend opadanja rednih brojeva koji stižu na interviju. Čini mi se da ako se trend i dalje nastavi, da su mi manje šanse da stignem na red (ne daj Bože). Ono što me zanima je da li mogu da odigram, ukoliko bude lutrije sad oktobra za dv2020 iako sam izvučena za 2019. Pošto do oktobra sigurno neću stići na red? Da li mogu da me disfalifikuju na neki način za 2019. Zbog toga?
Izvinjavam se ukoliko je tema negde već započeta i zahvaljujem svima na razumevanju.

Mozete da odigrate i necete biti diskvalifikovani zbog toga,ali kao sto Svenson rece sanse da vas izvuku 2x su jako male. Mislim da sam negde procitala da je za 2018 zena/muz izvucen sa jako velikim brojem,a da je za 2019 izvucen zena/muz sa odlicnim brojem. Al to se jako retko desava (imali su srece) ☺ Vama cestitam na dobitku i zelim vam da sve prodje kako treba i da se otisnete put Usa
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #1027  
Staro 27.08.2018, 20:21
Konoici20 Konoici20 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.08.2018
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Mozete da odigrate i necete biti diskvalifikovani zbog toga,ali kao sto Svenson rece sanse da vas izvuku 2x su jako male. Mislim da sam negde procitala da je za 2018 zena/muz izvucen sa jako velikim brojem,a da je za 2019 izvucen zena/muz sa odlicnim brojem. Al to se jako retko desava (imali su srece) ☺ Vama cestitam na dobitku i zelim vam da sve prodje kako treba i da se otisnete put Usa
Hvala Vam najlepše 😊 kao što je neko već napisao na forumu, bolje biti neizvučen, nego izvučen pa ne stići na interviju. No, preostaje mi da se nadam da to neće biti moj slučaj i da će sve proći kako treba.
Reply With Quote
  #1028  
Staro 28.08.2018, 10:57
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno Odabir

U O*Net database ukucate your approximate job title u Occupation Search field. Izbacice listu srodnih poslova. Nadjete u toj grupi onaj najpriblizniji vasem nazivu posla. Skrolujete prema dole i nadjete sekciju “Job Zone” da biste nasli qualifying level.

Ako se ne pojavi vas job title izaberete najslicniji, najpriblizniji posao !
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #1029  
Staro 28.08.2018, 20:31
L.studio2017 L.studio2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Najverovatnije će to onda biti ovo i ako se nidje konkretno ne navodi operater čega.

https://www.onetonline.org/link/summary/43-9011.00

Ali nisam siguran kako sad da vidim da li je to posao medju podrzanim.
Reply With Quote
  #1030  
Staro 08.09.2018, 07:34
Supernaut Supernaut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: u potrazi za lokacijom, dok cekamo intervju
YU lokacija: Beograd
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik messerschmitt Prikaz poruke
još jedna prilika mislim da će ovo biti zadnji pokušaj
Dragi forumaši, izgleda da je bio second draw za DV 2019. Na Britovom forumu su se javili ljudi koji su dobili mejl da provere svoj status na sajtu...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.