ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 02.05.2013, 00:02
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Hey hey, greetings from San Diego.

Ovde smo evo skoro tri nedelje, pa da se javim. Neću ići previše u detalje, njih će biti više na blogu (u potpisu), ali evo samo ukratko. Kao prvo, naša situacija je specifična, jer ostajemo ovde mesec dana, vraćamo se za Srbiju, pa negde krajem leta ili na jesen ponovo dolazimo ovde, za stalno.

Prvenstveno, cilj ovog dolaska je da upoznamo grad, da vidimo u kom delu bismo najviše voleli da živimo, gde nam najviše odgovara, da sredimo papire, GC i SSN, uspostavimo kontakte kako bismo sledeći put lakše iznajmili stan, itd.

Zelena karta nam je stigla za 15 dana. SSN očekujemo svakog dana jer smo kasno otišli da se prijavimo.

Za sve vas koji (kao ni mi) nemate nikoga kod koga biste ostali odmah po dolasku, definitivno predlažem Airbnb kao rešenje za prvobitni smeštaj. Dobre strane ovoga:

- Povoljnije od hotela
- Komfornije od hotela
- vaš stanodavac će biti i vaš prvi kontakt. Dobra stvar je što možete da vidite profile ljudi koji izdaju kuće i stanove na ovaj način, pa da po tome odaberete gde
ćete odsesti. Nikad ne znate gde samo jedna konekcija može da vas odvede
- Sve je potpuno namešteno. Kupovina kreveta, tanjira i ostalog u prvim danima može da bude pravi izazov.

Kada imate početnu bazu, sve će biti mnogo lakše, a pronalaženje "finalnog" stana pogotovo. Kada uzimate Airbnb smeštaj na mesec dana, povoljnije je.

U San Dijegu, jednostavno morate imati automobil. Mi smo za manje od tri nedelje vožnje "po gradu" prešli više od 700 milja. Ford Focus, iznajmljivanje za mesec dana= $550.

San Diego je PRELEP grad. Prelep. U koji god deo grada da smo otišli, oduševili smo se. Sve je vrlo čisto, ljudi su cool, opušteni, otvoreni za razgovor. Vožnja po gradu je definitivno dosta izazovnija, pogotovo ako dolazite iz manje sredine, međutim i vozači su cool, ne histerišu i ne krše pravila, tako da je to olakšavajuća okolnost.

Bili smo sada za vikend u Los Angelesu, te mogu da napravim paralelu.

Los Angeles je divljina Haos u saobraćaju, ogromno sve, 12 miliona ljudi u county-u, smeće na ulici nije iznenađenje, dosta freakova itd.. ali ipak, velegrad.
Super smo se proveli. Ko voli ludnicu i brzinu, svideće mu se

San Diego je mirniji (iako isto vrlo dinamičan i veliki), i nekako se mnogo bezbednije osećam ovde. Porediti LA i SD je otprilike kao porediti Beograd i Novi Sad... naravno, u mnogo većim razmerama. Ili, ako znate ove serije, LA je "Kalifornikacija", San Diego je "Očajne Domaćice".

Plaže, sunce non stop, predivni predeli, svi nešto treniraju, trče, surfuju.. prelepe kuće, idealna klima.. sunčano ali sveže zbog ocean breeze-a...

Neke od fotografija, možete pogledati ovde.

Sve je divno, ali divno i košta

California je vrlo skupa za život, a posebno ovde pomenuti gradovi. Cene svega su više, California state tax je 10%, itd itd..

Ali opet, moja filozofija je, da kada se već kreće u novi početak - treba krenuti onako FULL, baš kako zamišljate i kako želite. Pogotovo ako dolazite bez dece, pa malo avanturizma dolazi u obzir. Ovo je lutriija, posrećilo nam se, i u tom pravcu treba i nastaviti. Svako svugde može da se snađe, samo treba biti uporan, odlučan, pozitivan, razmišljati "na veliko", jer ipak, ovo je zemlja velikih mogućnosti. I da, California rulez!

Ako ima nekog na forumu ko živi ovde, javite se, voleo bih da se vidimo....
Reply With Quote
  #72  
Staro 02.05.2013, 10:10
Hurricane Hurricane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.07.2012
YU lokacija: Srbija
Poruke: 55
Nepromenjeno

Veliki pozz za vas. Fotke su prelepe. Nastavi sa postovima ovde i na blogu, i ocekujem jos slika.
Reply With Quote
  #73  
Staro 02.05.2013, 17:31
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Prelepo! Extra! Full! da i ja idem u USA, otišao bi u San Diego ili Los Angeles ili negde u Orange County. sve mi je to nekako extra.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #74  
Staro 21.05.2013, 21:24
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Pozdrav Pedja (i ostalim Kalifornjanima - valjda se tako kaze ), nadam se da ste se snasli u SD, ja tek sad naleteh na ovaj tvoj post kao i na thread jer znam da je do nedavno bio prilicno neaktivan. Imam par pitanja i nedoumica vezanih za SD, naime ja sa suprugom trenutno zivim u NY(od 11/2011), ali nam je uvek nekako "san" bio da se preselimo na zapadnu obalu, da budem precizniji u SD Ovo naravno nije upuceno samo tebi, vec i bilo kome ko moze da mi sto vise "priblizi" i prenese utiske i iskustva iz south ca, pa da nekako napravim paralelu sa zivotom u "velikoj jabuci" i napokon se odlucimo na veliki korak. Dosta je postova u LA(i tu nekako smatram za najiskusnijeg Zanu koja raspolaze informacijama i prilicno dobro ih plasira) ali svi su nekako "outdated" tako da bas i ne mogu da uzemem vecinu tih podataka kao jos uvek aktuelne i relevantne, pogotovo posle svega sto se desava u poslednje vreme na globalnom ekonomskom planu. Da sad ne bih mnogo duzio, interesuju me znaci osnovne stvari: kakva je situacija sa rentom(cene), koji su delovi SD najbolji za zivot mladog bracnog para bez dece, kakva je situacija sa zaposlenjem - najvise me interesuje IT jer trenutno radim kao web developer..? Ima tu jos dosta nepoznanica ali eto da razbijemo led ovim za pocetak

Inace pratim ovaj forum vec neko vreme ali jednostavno do sada nisam video sebe kao nekog ko bi znacajno mogao da doprinese bilo kojoj diskusiji ovde, ali sada sam tu, pa ako neko od vas ima pitanja vezana za "suprotnu stranu" kontinenta izvolite

Hvala i pozdrav !!
Reply With Quote
  #75  
Staro 26.05.2013, 11:10
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Na žalost, ne mogu baš puno pomoći... za sada Nakon mesec dana u SD jedino što mogu da ti kažem je - MNOGO je lepo, nećeš se pokajati sigurno. Za sve ostalo, još uvek mi fali iskustva da bih mogao da dam realne savete. Cene jesu više, ali s obzirom da dolaziš iz NYC-a, neće biti drastična razlika. San Diego ima taj neki šmek dobrog komšiluka, tako da smo pronašli bukvalno 10 delova grada za koje smo rekli TO JE TO. Nama je recimo downtown area skroz zgodna za život (isto par bez dece), jer je sve blizu od plaža, preko parkova i atrakcija do noćnog provoda i shopppinga. Opet, delovi koji su bukvalno na 10 minuta hoda do najstrožeg centra su lepo izolovani pa su u suburb fazonu, mirni i povučeni, sa parkingom i zelenilom.

Što se zaposlenja tiče, opet nažalost ništa ne mogu konkretno da kažem.. pogotovo za IT koji mi je poznat koliko i nuklearna fizika. Ali, "za dobrog majstora uvek ima posla" - te se tu uopšte ne bih vodio generalizacijama. Kad se traži, mora da se nađe

Ja za sada jedino mogu da preporučim na osnovu opšteg utiska (osobe sa visokim kriterijumima), i sve što mogu da kažem je da sam oduševljen! Opet, i to je subjektivan stav i ništa ne mora da znači... ali bukvalno sa kim god smo pričali od Amera koji žive u San Dijegu, obožavaju ga - a oni koji ne žive u San Dijegu se slažu da je jedan od najlepših gradova u USA.
Reply With Quote
  #76  
Staro 26.05.2013, 21:13
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Nisam sigurna koliko su kirije skocile u San Dijegu, ali u delu gde ja zivim su za dve godine skocije izmenju 500 do 800 dolara. Toliko o cenama iznajmnjivanja stanova.
Reply With Quote
  #77  
Staro 28.05.2013, 08:08
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

A koji su delovi ok za život? Gde treba tražiti stan, a kasnije možda kuću?
Reply With Quote
  #78  
Staro 28.05.2013, 17:10
dd983 dd983 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2013
US lokacija: NY
YU lokacija: Niš
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pedjaas Prikaz poruke
Na žalost, ne mogu baš puno pomoći... za sada Nakon mesec dana u SD jedino što mogu da ti kažem je - MNOGO je lepo, nećeš se pokajati sigurno. Za sve ostalo, još uvek mi fali iskustva da bih mogao da dam realne savete. Cene jesu više, ali s obzirom da dolaziš iz NYC-a, neće biti drastična razlika. San Diego ima taj neki šmek dobrog komšiluka, tako da smo pronašli bukvalno 10 delova grada za koje smo rekli TO JE TO. Nama je recimo downtown area skroz zgodna za život (isto par bez dece), jer je sve blizu od plaža, preko parkova i atrakcija do noćnog provoda i shopppinga. Opet, delovi koji su bukvalno na 10 minuta hoda do najstrožeg centra su lepo izolovani pa su u suburb fazonu, mirni i povučeni, sa parkingom i zelenilom.

Što se zaposlenja tiče, opet nažalost ništa ne mogu konkretno da kažem.. pogotovo za IT koji mi je poznat koliko i nuklearna fizika. Ali, "za dobrog majstora uvek ima posla" - te se tu uopšte ne bih vodio generalizacijama. Kad se traži, mora da se nađe

Ja za sada jedino mogu da preporučim na osnovu opšteg utiska (osobe sa visokim kriterijumima), i sve što mogu da kažem je da sam oduševljen! Opet, i to je subjektivan stav i ništa ne mora da znači... ali bukvalno sa kim god smo pričali od Amera koji žive u San Dijegu, obožavaju ga - a oni koji ne žive u San Dijegu se slažu da je jedan od najlepših gradova u USA.
Hvala na odgovoru, i ja sam cuo da je centar manje vise ok, medjutim procitah na par mesta da su stanovi i same zgrade jako lose tamo(tanki zidovi, jako losa zvucna izolacija..). Jel mozda neko zna nesto vise o Hillcrest-u i celom tom potezu izmedju Balboa parka i downtown-a? U svakom slucaju definitivno treba doci u "izvidnicu" pre nego se odluci na takav korak, sto mi i planiramo krajem leta ili jesenas. Ako niko od vas ne radi u IT mozda znate nekog ko je iz te branse, kako je za poslove generalno i zarade? Hajmo ljudi malo da ozivimo ovu temu imam osecaj da vas ima puno koji ste otuda ali ste samo "staticni posmatraci" (kao sto sam i sam bio neko vreme)
Reply With Quote
  #79  
Staro 08.06.2013, 21:01
chupacabra chupacabra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.09.2012
Poruke: 32
Nepromenjeno

Hilcrest je gay neighbourhood. Najveca koncentracija gay osoba iz San Dijega tu zivi. Meni se konkretno ne svidja izgled tog nasilja. Da izvinu gay osobe na ovom forumu ali meni ne prija da gledam muskarce kako se ljube. Devojke koje seljube mi dodje cak i super. (ali ne bi da zalazite u dalje diskusije na ovu temu, samo kazem moje licnu percepciju).

Preporucujem zivot blizu plaza npr PB (Pacific beach), na jedno 500-700m od plaze se mogu naci manje kucice koje mogu biti poprilicno lepe po povoljnim cenama. Ja sam licno ziveo u centru grada i bilo mi je lepo ali kada bih imao te srece da se opet vratim verovatno bih izabrao zivot dalje od centra jer sam osoba koja voli prirodu.
Reply With Quote
  #80  
Staro 11.06.2013, 15:20
Nestor Nestor je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2013
Poruke: 14
Nepromenjeno

Drugarica koja je dobila priliku da radi neka istrazivanja u ponudi je ima Australiju, San Diego i jos neke od gradova po evropi i kaze kad je dosla u San Diego sto joj je bio prvi pik toliko se razocarala jer kaze svi su izvestaceni tj svi imaju silikone i zategnuta lica, botoks itd, puno para ali i puno plastike pa me interesuje jel je to istina?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.