ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #371  
Staro 22.07.2014, 20:37
blue87 blue87 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.11.2013
YU lokacija: BIH
Poruke: 21
Nepromenjeno

Hej imama pitanje za ove koji su bili na ljekarsko interesuje me jeste li morali nositi svoj appointment laterna ljekarski i jeste li morali negdje dati svoj case number da doktorica negdje naznacci ili...pozz
Reply With Quote
  #372  
Staro 01.08.2014, 18:08
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Pozdrav. Danas smo obavili lekarske preglede u Skenderbegovoj 3 u Beogradu. Tamo je vrlo prijatno. Sve smo zavrsili od 9-12h zajedno sa snimanjem pluća u Resavskoj 69. Od vakcina smo suprug i ja primili samo tetanus, inače nismo nikakve potvrde o vakcinama imali.

Kao što je već poznato pregled košta $150 za odrasle, za decu $100.
Sve ukupno sa vakcinama smo platili 45.150 dinara u kešu ( ne može kartica) za dvoje odraslih i dvoje dece. Dobili smo i kopije potvrda o vakcinaciji za svo četvoro, za koje nam je rečeno da ponesemo u Ameriku (da imamo ako zatreba).

Potrebni su pasoš i 2 fotografije, za decu jedna fotografija. Za decu smo nosili kartone o vakcinaciji koji idu zajedno sa zdravstvenom knjižicom. Za svaki slučaj sam nosila u rancu sva dokumenta i kopije spremljene za intervju i rezervne slike.
__________________
Izvuceni 01.5.2013.
2014EU38xxx
Intervju 5. avgust 2014.
ODOBRENE VIZE
Reply With Quote
  #373  
Staro 23.08.2014, 16:40
California's Avatar
California California je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2012
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Kad se radi ljekarski pregled, da li vam KCC/Ambasada daju instrukcije za datum i mjesto?
Koliko rano/kasno se ljekarski moze raditi prije samog intervjua? Moze li se u istoj sedmici raditi i ljekarski i nakon toga intervju?

Zanimaju me iskustva sa ljekarskog pregleda u BiH.

Hvala
Reply With Quote
  #374  
Staro 23.08.2014, 23:29
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

California:
Ja sam radila ljekarski mjesec prije intervjua, mislim da je i sedam dana prije intervjua OK.
Nemas neke posebne instrukcije za ljekarski: ponesi po dvije slike (5x5 cm) po osobi, ponesi isprintano kad ti je intervju i po mogucnosti nadji sve svoje knjizice zdravstvene, da ti ne daju vakcine ako ne moraju.
Ja sam isla kod one doktorice na Ilidzi iako mi je Kosevo bilo blize.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #375  
Staro 24.08.2014, 05:12
California's Avatar
California California je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2012
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
California:
Ja sam radila ljekarski mjesec prije intervjua, mislim da je i sedam dana prije intervjua OK.
Nemas neke posebne instrukcije za ljekarski: ponesi po dvije slike (5x5 cm) po osobi, ponesi isprintano kad ti je intervju i po mogucnosti nadji sve svoje knjizice zdravstvene, da ti ne daju vakcine ako ne moraju.
Ja sam isla kod one doktorice na Ilidzi iako mi je Kosevo bilo blize.
Hvala na odgovoru. Dakle, ti dobijes mail kad ti je zakazan intervju (vjerovatno 1-2 mjeseca ranije) i onda sam odredis kad da ides na ljekarski?

Mi bi pokusali sve odraditi u 7-10 dana, jer nisam trenutno u BiH i mozda bi mogao dobiti toliko slobodnih dana.

Kakva su iskustva sa tom Dr. s Ilidze (Eurofarm)? Na oficijelnoj stranici se pominju 2 opcije, taj Dr. Kapetanovic na Kosevu i Cengic s ilidze (privatna poliklinika).
Reply With Quote
  #376  
Staro 24.08.2014, 12:37
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Da, cim imas promjenu statusa (zakazan intervju) mozes zvati za ljekarski. Ova na Ilidzi je meni bila OK, jedino sto moras ici na Pofalice da slikas pluca, ali koliko sam cula i na Kosevu bi morao ici mislim na Podhrastove (nisam sigurna) da slikas pluca. Ljekarski je zavrsen za dan, a onda oni salju koverte te u ambasadu.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #377  
Staro 24.08.2014, 13:39
California's Avatar
California California je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2012
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Da, cim imas promjenu statusa (zakazan intervju) mozes zvati za ljekarski. Ova na Ilidzi je meni bila OK, jedino sto moras ici na Pofalice da slikas pluca, ali koliko sam cula i na Kosevu bi morao ici mislim na Podhrastove (nisam sigurna) da slikas pluca. Ljekarski je zavrsen za dan, a onda oni salju koverte te u ambasadu.
Hvala, nadam se da cemo uspjeti obaviti ljekarski i intervju u 7 dana.
Reply With Quote
  #378  
Staro 27.08.2014, 11:11
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno MMR vakcina

Pozdrav svima
ne verujem da ce neko znati da mi odgovori na pitanje osim ako nema medicinska znanja...
citajuci na forumu vidim da uglavnom daju na lekarskom tetanus i/ili MMR.

MMR je vakcina 3u1 protiv zausaka, rubeole i malih boginja.
ja sam prelezala i zauske i rubeole a male boginje ne.
direktor institua za javno zdravlje u ns dr Petrovic mi je rekao da treba analizom krvi da vidim dali imam imunitet za male boginje tj uradim IgG i ako nemam onda nije kontraindukovano da primim MMR. znaci ako imam imunitet onda je kontraindukovano???
znaci ja moram da radim IgG na morbile i sa tim rezultatom da idem na lekarski da bi dr znala da li da mi da tu vakcinu ili ne?

zanima me da li na lekarskom pre nego sto Vam daju tu MMR vakcinu vas pitaju da li ste prelezali te 3 bolesti protiv kojih se ona daje? i ako jeste 2, sta onda?
Reply With Quote
  #379  
Staro 28.08.2014, 06:50
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Nema veze koje ste bolesti prelezali. Bitno je samo kad su primljene vakcine. Ako nije nista od tih vakcina primljeno u skoruje vreme (ne znam tacno koliko-par godina) prima se sve ponovo.
Ja sam na primer prelezao sve sto si navela, a primio sam vakcine (supruga isto), a nasa cerka nista nije primila na pregledu jer je te vakcine primila u zadnjih godinu dana.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #380  
Staro 28.08.2014, 13:49
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno

hvala na odgovoru. ali ko prelezi zauske, rubeole ili morbile ima dozivotan imunitet. ne postoji osoba koja je 2 put prelezala te bolesti. zato mi nije jasno sto ako neko ima karton sa dokazom da je prelezao sve 3 ili ako radi igG za jednu od bolesti koju nije prelezao ( od te 3) mora opet da bude vakcinisan (kad ima trajni imunitet) ?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.