ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kredit za emigraciju » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 07.07.2014, 12:16
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bmilos Prikaz poruke
Naravno da niko nornalan ne bi digao kredit i unapred planirao da ga ne vrati.
Ima i takvih. Ali u kombinaciji uzmeš kredit napolju i zapališ, odnosno, vratiš se nazad. Šokirao sam se kada sam čuo šta naši rade tamo u Emiratima.. Budu nekoliko godina, steknu uslove da zbog vrste posla (obično solidno plaćen) uzmu kredit i zapale..
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #12  
Staro 07.07.2014, 13:27
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
Ima i takvih. Ali u kombinaciji uzmeš kredit napolju i zapališ, odnosno, vratiš se nazad. Šokirao sam se kada sam čuo šta naši rade tamo u Emiratima.. Budu nekoliko godina, steknu uslove da zbog vrste posla (obično solidno plaćen) uzmu kredit i zapale..
A ja sam, za Emirate, baš čula obrnuto - da ne možeš da napustiš zemlju dok ne izmiriš svoja dugovanja i da su, naročito, rigorozni prema "belcima".

Što se tiče kredita kod nas, ne znam šta da ti kažem... Možeš da probaš i tu kombinaciju ali moraš biti svestan da će te izurnisati sa kamatama kasnije. Možda da probaš da, pred sam polazak, kada već koristiš kredit, odeš u banku i kažeš da se seliš i da ti treba par meseci pauze pa će možda pristati da ti odobre neki grace period, i njima je to u interesu. Osim toga, pitanje je da li će ti poslodavac dati izveštaj o zaposlenju ako zna da odlaziš. Neko je spomenuo agencije za "maltretiranje" dužnika; imala sam prilike da pročitam jedan od njihovih ugovora sa bankom i, veruj mi, teraće te koliko mogu. Čak znam da, u praksi, rade i ono što ugovorom nije dozvoljeno.
__________________
Prva prijava 1999, etc
Reply With Quote
  #13  
Staro 08.07.2014, 05:28
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Najbolja opcija je svakako kredit bez žiranata. Ukoliko imas dovoljno velika primanja ili radiš primjerice u državnoj ustanovi moguće je dobiti solidnu sumu na takav način. Naravno, sve ovo treba uraditi prije nego se na sva zvona oglasi odlazak

Što se tiče potraživanja banke i "proganjanja" klijenta koji ne vraća kredit mogu samo reći da, bar sto se tice BiH, trenutno banka nema nikakvih zakonskih sredstava da naplati dugovanja od klijenta koji nema žiranta, nije zaposlen u BiH i nema nikakvu imovinu na svom imenu. Jedino što banka može je zvati, zvati i zvati i tražiti da se dug izmiri odnosno da se kredit vrati, ali prinudnim putem ne mogu uraditi ništa. Ovo ne znaci da ce isti slucaj biti i u buducnosti, ja lično ne bih voljela da svaki put kad budem prelazila granicu razmišljam postoji li neki novi zakonski propis na osnovu kojeg me mogu zadržati na granici i sl.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #14  
Staro 08.07.2014, 18:23
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sima Prikaz poruke
... a ako nemas zirante i nikakvu pokretnu i nepikretnu imovinu na svoje ime, mozes jednostavno da prestanes da placas kretit, ko sisa lopovske banke
Ja iskreno verujem da ne postoji osoba koja je emigrirala a da nije dobro razmislila i o ovoj opciji. To sto onda svi, ju - ju - ja ne bi nikad, taman posla... pa dobro, volimo mi tako.

Banke koje posluju u Srbiji nude pozajmice po najgorim mogucim kamatnim stopama ikada zabelezenim u istoriji bankarstva. Ima zelenasa po svetu gde mozete dobiti bolje uslove. To sto te iste banke nisu smislile bolji nacin da osiguraju svoje ulaganje, ne treba da bude nas problem.

Za one koji planiraju da posecuju svoju zemlju, verujem da to onda i nije najbolja ideja. U stvari ne znam ali pretpostavljam da postoji mogucnost da bude problema i iskreno ovo je jedini razlog zasto i mi to nismo uradili. Sto kaze Via, ne mogu znati da li ce nas zadrzati na granici ili praviti neke probleme i sve da to i sad nije slucaj ko zna da li ce u buducnosti doneti neki novi zakon.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #15  
Staro 08.07.2014, 19:44
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Mi smo kredit uzeli preko sestre,ovde u Americi.Ona preko nje podigla $10,000,mi kupili karte,nasli stan i osnovne stvari sa tim parama, pa ih placali online direktno na njenu karticu.Iskreno kad smo bili u Makedoniji,godinu dana smo jurili kredit za 1000 evra,i to preko moje svekrve. Recimo tamo na balkanu da se resi neka banka da ti da i 10,000 evra kredita(sto je skoro i naucna fantastika,posto za tu sumu treba da doneses dva ziranta,jedno brdo papira i ne znam sta), kazite dali bi hteli da pocnete novi zivot na taj nacin(da pokupite pare i da pobegnete)I jos jednom da krenem iz pocetka ne bi uradila tako nesto bez obzira sto ovde neki ljudi dobacuju kao :"ma ajde svi ste na to mislili".
Jesam mislila da pozajmim od nekoliko razlicitih ljudi ,pa da im vratim pare,jesam mislila da prodam kompjutere i starog ficu da bi skupila pare,ali nikad nisam pomislila da pokupim pare i da bezim.Mozda sam i suvise sujeverna ali jednostavno mislim da je to losa sreca za novi pocetak, ali ja mogu da kazem samo za sebe,zar ne?!
Reply With Quote
  #16  
Staro 08.07.2014, 20:47
vladd015 vladd015 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
US lokacija: Miami,Chicago,Seattle
YU lokacija: Sabac
Poruke: 7
Nepromenjeno

Ma ti sa bankama ne mozes nikada biti nacisto.Moj otac je hteo da digne kredit od 10.000eura,da platim vencanje za papire u Nemackoj.Prvo su mu trazili milion papira,dva ziranta koji rade u drzavnoj firmi,pa da plati procenitelja za imovinu koju poseduje itd.....Kada je procenitelj procenio imovinu na 54.000e banka mu je odobrila kredit na samo 3.000 eura.Velikodusno smo odbili njihovu ponudu naravno!Po proslogodisnjem zakonu koji je usvojen banka ima puno pravo da prinudno naplati dug od osoba na cijoj se adresi vodis.

E sad postoji i druga opcija!
Platis procenitelju da ti proceni neku nekretninu na 5 puta vecu cenu,das nekretninu pod hipoteku,dignes kredit veci nego sto nekretnina vredi zato sto je procenjena na 5 puta vecu cenu.Ti si od banke uzeo kredit veci nego sto nekretnina vredi tako da mogu da je i oduzmu,boli te uvo.posle si cist pred bankom i pred zakonom.
Reply With Quote
  #17  
Staro 08.07.2014, 20:50
vladd015 vladd015 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
US lokacija: Miami,Chicago,Seattle
YU lokacija: Sabac
Poruke: 7
Nepromenjeno

Noki htedoh da vas pitam kako vam je u novom zivotu?Pratio sam vase postove od samog pocetka.Izvinjavam se sto skrecem temu,Nemojte zameriti
Reply With Quote
  #18  
Staro 08.07.2014, 21:03
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vladd015 Prikaz poruke
Noki htedoh da vas pitam kako vam je u novom zivotu?Pratio sam vase postove od samog pocetka.Izvinjavam se sto skrecem temu,Nemojte zameriti
Ma kako da zamerim zemljaku - po majci sam iz Bosne(Zvornik).Hvala na pitanju dobri smo. Za tri godine prosli smo prilicno dugi put,nekad padnes malo dole nekad se oped vratis na povrsinu,ali mi smo naucili tamo kod nas na teski zivot pa se uvek iskoprljamo na kraju.
Samo nemojte podpadati po kojekakvim dalaverama,nema neke magicne formule da se obogatis preko noci.
Sta je vase doci ce i samo.Malo truda, malo strpljenja i sve ce da bude OK.
Reply With Quote
  #19  
Staro 08.07.2014, 21:12
vladd015 vladd015 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2014
US lokacija: Miami,Chicago,Seattle
YU lokacija: Sabac
Poruke: 7
Nepromenjeno

Ma ja o nekom bogacenju i ne razmisljam,samo o pristojnom zivotu!Da imas pristojan zivot da ne oskudevas u nicemu,da vozis pristojan auto,da kupis sebi kucu od tvog rada a za to ovde u srbiji ne postoji sansa.

Samo napred i nemoj prestajati da nam pises svoja iskustva,nekima to mnogo znaci.Pozdrav
Reply With Quote
  #20  
Staro 24.07.2014, 16:08
hope's Avatar
hope hope je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2011
US lokacija: So Cali
YU lokacija: Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

hvala vam na pomoći.

nisam mislio da pobegnem sa parama, nego da mesečno šaljem pare nekome u Srb i da oni uplaćuju rate.
ja sam više za varijantu da ne budem bogat, ali da mirno spavam. ne želim da me niko vija, a ni moje najmilije.

ne znam. nisam znao da je tako teško dobiti kredit. ne radim u državnoj firmi, nego privatnoj kompaniji.
najverovatnije ću samo da štedim max i da odem sa parama koje skupim. mislim da će mi biti dovoljno za prva 2 meseca života. valjda ću u tom periodu da nađem posao.
__________________
DV 2013 -1. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014 -2. put -HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015 -3. put -HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Finansijska pomoć ili kredit? FluffyBunnyJ Vaša strana 34 02.07.2015 17:38
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.