ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Au pair in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 29.03.2013, 11:43
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andjela_88 Prikaz poruke
Cao, imam jedno pitanje. Kolike su sanse da se dobije J1 ako niste student?
Za au pair na J1 vizi ni ne možeš biti student. Samo trebaš imat završenu srednju školu.
Reply With Quote
  #22  
Staro 09.07.2013, 23:32
Ariel Ariel je offline
Član
 
Datum prijave: 09.07.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Pozdrav svima, jakooo dugo nisam boravio na ovom forumu tako da sam skoro i zaboravio svoju sifru, stvarno neozbiljno od mene.
Evo nakon dsugo vremena da pokrenem jednu temu naravno koja me jakoo interesuje a to je cuvanje dece.Vidim da su se pojavile neke devojke/zene koje su ovde dosle preko au pair programa, naravno pogledao sam taj program i saznao dosta o tom ali ima nekih stvari koje mi se ne svidjaju kao recimo sklapanje ugovora na godinu dana, sta ako nekom treba neko na kraci period ili neko fleksibilan da li to znaci da ne moze da se uzme devojka na kraci period od godinu dana.
Sad vidim da ima i nekih koje su ostale ovde posle programa, sad interesuje me da li jos rade taj posao cuvanja dece ili ne, da li je neka zainteresovana za cuvanje kod nas, posto je nama potrebna jedna devojka/zena za cuvanje kao full- time jer zelimo da nam deca sacuvaju nas jezik.
Pozdrav svima! Ja bih eventualno bila zainteresovana za ponudu, ukoliko je otvorena. Moram da napomenem da mi je 30 godina, pa i da hocu ne bih mogla preko agencije. A iskreno ne vidim ni razlog da im se placa. Mozemo se dogovoriti oko detalja ukoliko ste zainteresovani?
Reply With Quote
  #23  
Staro 10.07.2013, 07:51
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AllenJohnJohnson Prikaz poruke
Za au pair na J1 vizi ni ne možeš biti student. Samo trebaš imat završenu srednju školu.

Ne bih se baš složila sa tobom. Ja sam '99 bila Au pair na J1 vizi, a uslov da možeš da se prijaviš na taj program je da si redovan student.
Možda je sada drugačije, ali tada je ceo program bio zamišljen kao studentska razmena gde devojke dolaze da čuvaju decu i da vide američki način života. Uslov je bio i da se pohađaju kursevi po izboru koje plaća porodica. Ali, suština je bila da si student koji pauzira godinu dana i posle toga se vraća kući da završi fakultet.
Reply With Quote
  #24  
Staro 10.07.2013, 14:33
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Emiiuki Prikaz poruke
Ne bih se baš složila sa tobom. Ja sam '99 bila Au pair na J1 vizi, a uslov da možeš da se prijaviš na taj program je da si redovan student.
Možda je sada drugačije, ali tada je ceo program bio zamišljen kao studentska razmena gde devojke dolaze da čuvaju decu i da vide američki način života. Uslov je bio i da se pohađaju kursevi po izboru koje plaća porodica. Ali, suština je bila da si student koji pauzira godinu dana i posle toga se vraća kući da završi fakultet.
Sada jest drugačije. Mali broj studenata se usudi otići na Work & Travel preko ljeta, a kamoli još pauzirat cijelu godinu. Za druge ne znam, ali na mom faksu kulturna razmjena svakako ne bi bila dobar razlog za zamrzavanje godine. A ironije, studiram engleski jezik, a niti su studenti zainteresirani da posjete SAD makar preko ljeta, niti administracija na faksu dopušta zamrzavanje godine zbog "kulturne razmjene".
Reply With Quote
  #25  
Staro 12.07.2013, 07:42
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AllenJohnJohnson Prikaz poruke
Sada jest drugačije. Mali broj studenata se usudi otići na Work & Travel preko ljeta, a kamoli još pauzirat cijelu godinu. Za druge ne znam, ali na mom faksu kulturna razmjena svakako ne bi bila dobar razlog za zamrzavanje godine. A ironije, studiram engleski jezik, a niti su studenti zainteresirani da posjete SAD makar preko ljeta, niti administracija na faksu dopušta zamrzavanje godine zbog "kulturne razmjene".
To kako tvoj fakultet interno reguliše statuse studenata koji pauziraju godinu nema nikakve veze sa dobijanjem i vrstom vize.
"The Exchange Visitor (J) non-immigrant visa category is for individuals approved to participate in work-and study-based exchange visitor programs." Akcenat je na ovom non-immigrant. Ako nisi student teško da ćeš ih u ambasadi ubediti da, sa svojih dvadesetak godina, imaš nešto što te veže ovde kako ne bi pokušao da ostaneš tamo ilegalno.
Reply With Quote
  #26  
Staro 12.07.2013, 14:14
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Emiiuki Prikaz poruke
To kako tvoj fakultet interno reguliše statuse studenata koji pauziraju godinu nema nikakve veze sa dobijanjem i vrstom vize.
"The Exchange Visitor (J) non-immigrant visa category is for individuals approved to participate in work-and study-based exchange visitor programs." Akcenat je na ovom non-immigrant. Ako nisi student teško da ćeš ih u ambasadi ubediti da, sa svojih dvadesetak godina, imaš nešto što te veže ovde kako ne bi pokušao da ostaneš tamo ilegalno.
Kažem ti da se tu ne traži da budeš student. Isto kao što možeš na internship na j1 vizu nakon diplomiranja. Ista stvar, ili još gora za njih jer im dolaze ljudi sa školom i imaju veće šanse ostanka. Da još bude bolje, dosta cura koje idu dadiljat ostanu tamo, ako ne zauvijek, a ono još par godina na f1 vizi.
Uostalom, isto to možeš reći i za one koji idu tamo studirati. Odu sa 18 ili 19 godina, završe tamo faks, pa prije će oni ostat nakon faksa, nego dadilje nakon au pair programa. A f1 viza je isto no-immigrant.
I au-pair sada traje do 2 godine, tako da je već upitno koji bi student ovdje pauzirao toliko dugo.
Reply With Quote
  #27  
Staro 15.07.2013, 14:55
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AllenJohnJohnson Prikaz poruke
Kažem ti da se tu ne traži da budeš student. Isto kao što možeš na internship na j1 vizu nakon diplomiranja. Ista stvar, ili još gora za njih jer im dolaze ljudi sa školom i imaju veće šanse ostanka. Da još bude bolje, dosta cura koje idu dadiljat ostanu tamo, ako ne zauvijek, a ono još par godina na f1 vizi.
Uostalom, isto to možeš reći i za one koji idu tamo studirati. Odu sa 18 ili 19 godina, završe tamo faks, pa prije će oni ostat nakon faksa, nego dadilje nakon au pair programa. A f1 viza je isto no-immigrant.
I au-pair sada traje do 2 godine, tako da je već upitno koji bi student ovdje pauzirao toliko dugo.
Možeš da ideš na praksu nakon diplomiranja, ali samo do godinu dana posle diplome, i to ako imaš sponzora iz oblasti iz koje si diplomirao (kome moraš da se dokažeš da ćeš da ideš kući kad ti dođe vreme) i ne možeš da radiš (nešto malo ograničeno), znači opet je povezano sa studiranjem, kao i te f1 vize na kojima devojke sa j1 ostanu, tj. studentske vize posle koje opet moraju da se vrate kući ako se nisu udale ili našle poslodavca da im sređuje papire (teško odmah is školske klupe osim ako nisu neki vunderkindovi). Sve ti se svodi na studiranje zato što računaju da si uložio vreme i novac u dotadašnje obrazovanje i da to nećeš odbaciti tako lako i ostati tamo na crno da pereš sudove u nekom kafiću i moliš se bogu da će te izvući na sledećoj lutriji.
Inače, i W&T su zategli kriterijum ove godine pa znam nekoliko klinaca koji su odbijeni. Svima je obrazloženje bilo da nemaju dovoljno stvari koje ih vežu za domovinu što bi bila garancija za njihov povratak po završetku programa. Inače, niko od njih nije planirao da ostane tamo.
Reply With Quote
  #28  
Staro 20.07.2013, 22:04
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Zdravo jas sam iz Makedonije i hocu biti au pair bas i sam to napisala u formaluri na pitanju sta nameravate raditi u USA i bas bi bilo dobro kad bi mogla da radim za neki Balkanci nasi ljudi Ja idem u Septembar i jos nisam nasla ni kuda cu da bidim ni sta cu raditi i ako neko trazi neka devojka za bebisiterka evo cu da ja idem. vec imam iskustvo sa mali deca do 5 godini i to nije problem ja volim decu mogu pricati i engleski i srpski i makedonski i spanski studiram pedagoski fakultet engleski jezik tako da ako treba i cu da gi ucim malo jezik ili bilo sta
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.