ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.12.2013, 22:24
valocean's Avatar
valocean valocean je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.12.2013
US lokacija: ATL
Poruke: 50
Nepromenjeno Prijavljivanje za Green Card Lottery prije završetka srednje škole

Zanima me, kada se prijavljuje za GC lottery, mora li osoba u tom trenutku imati završenu srednju školu? Npr. ako se prijavimo sljedeće godine u 9. ili 10. mjesecu a tada smo 4. razred, a završavamo školu tj. dobivamo ''diplomu'' u petom mjesecu - isto kada bi rezultati trebali i stići. Može li to utjecati na to ako nas izvuku?

Hvala unaprijed! :1072:
  #2  
Staro 01.01.2014, 01:52
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Ne! Podaci koje dajes u trenutku prijave moraju biti istinite. Sto znaci da moras imati zavrsenu srednju. Sorry
__________________
D day - September 15, 2010
  #3  
Staro 01.01.2014, 03:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=valocean;43317]Zanima me, kada se prijavljuje za GC lottery, mora li osoba u tom trenutku imati završenu srednju školu? Npr. ako se prijavimo sljedeće godine u 9. ili 10. mjesecu a tada smo 4. razred, a završavamo školu tj. dobivamo ''diplomu'' u petom mjesecu - isto kada bi rezultati trebali i stići. Može li to utjecati na to ako nas izvuku?

Hvala unaprijed! :1072:[/QUOTE]

Ja koliko znam, ovde mozes da se prijavis na poslediplomske dok jos studiras. Ne moras da cekas da zavrsis. Nazovi ambasadu i pitaj. AKo znas da ces zavrsiti pre nego sto oni salju pisma i donose odluke, mozda i mozes. Proveri od njih direktno, dzaba ti tudja misljenja.
  #4  
Staro 02.01.2014, 09:53
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

[QUOTE=valocean;43317]Zanima me, kada se prijavljuje za GC lottery, mora li osoba u tom trenutku imati završenu srednju školu? Npr. ako se prijavimo sljedeće godine u 9. ili 10. mjesecu a tada smo 4. razred, a završavamo školu tj. dobivamo ''diplomu'' u petom mjesecu - isto kada bi rezultati trebali i stići. Može li to utjecati na to ako nas izvuku?

Hvala unaprijed! :1072:[/QUOTE]

[QUOTE=vuxanne;43322]Ja koliko znam, ovde mozes da se prijavis na poslediplomske dok jos studiras. Ne moras da cekas da zavrsis. Nazovi ambasadu i pitaj. AKo znas da ces zavrsiti pre nego sto oni salju pisma i donose odluke, mozda i mozes. Proveri od njih direktno, dzaba ti tudja misljenja.[/QUOTE]

Vuxanne, valocean je još u srednjoj školi :)
Uslov za prijavu na lutriju je završena srednja škola i, kao što reče Smith6000, podaci moraju biti tačni u trenutku prijave.
__________________

DV 2020
  #5  
Staro 02.01.2014, 20:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Jasno je to meni. Ali ako ovde kaze:

[I]5. What are the requirements for education or work experience? [/I]
U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience. A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the General Equivalency Diploma G.E.D.) are not acceptable. [B]Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.[/B]

Sta ako je intervju onda kad on zna da ce sigurno vec zavrsiti skolu i imati diplomu u rukama? Gde ste videli to "u trenutku prijave"?

Izvor: [URL="http://travel.state.gov/pdf/DV_2015_Instructions.pdf"]uputstva za prijavu DV lutrije 2015[/URL]

****************************

To je iz njihovog zvanicnog izvora, a sa jednog nezvanicnog sam nasla ovo:

2. Education or Work experience that qualifies for the American DV-2015 Lottery:
To enter the USA DV-2015 Diversity Visa Lottery you must comply with one of the following two requirements (Option 1 or Option 2 below) to qualify:

OPTION 1: To qualify for the DV-2015 Diversity Visa Lottery you must have completed a U.S. high school education or a foreign equivalent of U.S. high school education “High School education or its equivalent” means the successful completion of a twelve year course of elementary and secondary education in the U.S. or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to complete a 12 year education in the U.S. Passage of a high school equivalency examination is not sufficient. It is permissible to have completed one’s education in less than twelve years or greater than twelve years if the course of study completed is equivalent to a U.S. high school education; or

OPTION 2:To qualify for the USA DV-2015 Diversity Visa lottery you must have worked in one of the following occupations for at least two years within the last five years:
Click here to view all qualifying DV-Lottery jobs

[B]Proof that you satisfy these requirements should NOT be submitted when entering the DV-2015 Lottery but will be requested by a consular officer after your name has been selected and you formally apply for your permanent residence (Green Card) visa.[/B] Individuals who do not match these basic requirements should not apply in this program. You need to provide proof of education, work experience and native country only if you are selected. For this reason we do not request this information in the application form for the DV-2015 Green Card Lottery.

Izvor: [URL="http://www.green-card-dv-lottery.com/requirements/"]klikni[/URL]

[B]Ja licno mislim ko pita, ne skita. Zasto ne pitati ambasadu?[/B]
  #6  
Staro 02.01.2014, 20:58
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Eligibility Requirements se odnose na aplikaciju i 12-togodisnje skolovanje je requirement za podnosenje aplikacije (ili odgovarajuce iskustvo takodje opisano u instrukcijama): jasno pise u da se ne predaje aplikacija ako se ne ispunjavaju uslovi (pa sve to u sadasnjem vremenu), a drugo meni su licno rekli u Ambasadi da skolovanje mora da bude zavrseno u vreme apliciranja i dokazi se podnose na intervjuu (ukoliko kandidat bude izvucen i stigao na red). sve u formi se odnosi na trenutak aplikacije i podaci moraju da budu korektni - bez obzira na to sto ce neko da bude vencan ili razveden u vreme eventualnog intervjua, da zavrsi fakultet ili ne, da dobije dete, itd. - njih interesuje samo stanje u vreme aplikacije.
  #7  
Staro 03.01.2014, 00:46
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ja bih opet rekla da ti fino pise u tom sto si sama navela:
To qualify for the DV-2015 Diversity Visa Lottery [B]you must have completed[/B] a U.S. high school education or a foreign equivalent of U.S. high school education.

S tim sto ovo znaci da vec moras da imas zavrsenu skolu (i po tome i diplomu u momentu prijavljivanja na lutriju).

[QUOTE=vuxanne;43338]Jasno je to meni. Ali ako ovde kaze:

[I]5. What are the requirements for education or work experience? [/I]
U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience. A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the General Equivalency Diploma G.E.D.) are not acceptable. [B]Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.[/B]

Sta ako je intervju onda kad on zna da ce sigurno vec zavrsiti skolu i imati diplomu u rukama? Gde ste videli to "u trenutku prijave"?

Izvor: [URL="http://travel.state.gov/pdf/DV_2015_Instructions.pdf"]uputstva za prijavu DV lutrije 2015[/URL]

****************************

To je iz njihovog zvanicnog izvora, a sa jednog nezvanicnog sam nasla ovo:

2. Education or Work experience that qualifies for the American DV-2015 Lottery:
To enter the USA DV-2015 Diversity Visa Lottery you must comply with one of the following two requirements (Option 1 or Option 2 below) to qualify:

OPTION 1: To qualify for the DV-2015 Diversity Visa Lottery you must have completed a U.S. high school education or a foreign equivalent of U.S. high school education “High School education or its equivalent” means the successful completion of a twelve year course of elementary and secondary education in the U.S. or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to complete a 12 year education in the U.S. Passage of a high school equivalency examination is not sufficient. It is permissible to have completed one’s education in less than twelve years or greater than twelve years if the course of study completed is equivalent to a U.S. high school education; or

OPTION 2:To qualify for the USA DV-2015 Diversity Visa lottery you must have worked in one of the following occupations for at least two years within the last five years:
Click here to view all qualifying DV-Lottery jobs

[B]Proof that you satisfy these requirements should NOT be submitted when entering the DV-2015 Lottery but will be requested by a consular officer after your name has been selected and you formally apply for your permanent residence (Green Card) visa.[/B] Individuals who do not match these basic requirements should not apply in this program. You need to provide proof of education, work experience and native country only if you are selected. For this reason we do not request this information in the application form for the DV-2015 Green Card Lottery.

Izvor: [URL="http://www.green-card-dv-lottery.com/requirements/"]klikni[/URL]

[B]Ja licno mislim ko pita, ne skita. Zasto ne pitati ambasadu?[/B][/QUOTE]
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #8  
Staro 03.01.2014, 05:32
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja ovo sve kazem zato sto nisam znala da na graduate school mozes da se prijavis pre nego sto zavrsis skolu, ne treba ti diploma u saci dok god znas da zavrsavas pre nego sto budes isao/isla na intervju za F1 vizu. Do god znas kad planiras da zavrsis, to im je ok, diplomu im dostavis kasnije.

A u Srbiji je uvek sve taj trenutak podnosenja papira.

Zakljucak: nadji stariju devojku pa nju prijavi, stara koka, dobra supa a prijava validna...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
visa violation i green card lottery kovac80 Vaša strana 10 04.10.2012 08:16
Prijavljivanje na Lutriju pre zavrsene Srednje skole Nedim Stare teme 18 10.03.2012 15:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.