ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #401  
Staro 25.01.2016, 14:42
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Da li u Čikagu postoje prodavnice zdrave hrane, onaj tip kao kod nas, da prodaju razne vrste brašna, semenke na meru i slično?
  #402  
Staro 25.01.2016, 19:56
aleksandarvladana aleksandarvladana je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2016
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
@EmptySD

Visitor (turisticka) viza ti nije dovoljna za posao. Sa njom nemas mogucnost dobijanja socijalnog broja koji je neophodan za zaposlenje, niti imas pravo na rad.

Cetvorogodisnja diploma - pretpostavljam da govoris of fakultetskoj diplomi?

Pozdrav , vidim da ste veoma aktivni na ovom forum-u pa Vas molim da mi odgovorite , ujedno i pomognete u razmišljanju jer imam dosta nedoumica , što je i normalno .
Supruga i ja imamo 34g i aplicirali smo za zelenu kartu , pa se potajno kao i ostali nadamo izvlačenju .... imamo dve ćerkice od 11 god , i planiramo da dođemo u Cikago .
Supruga ima završeno višu školu , radnog iskustva 15 god , ja imam završeni peti stepen saobraćajne - kod nas za vozača instruktora , radnog iskustva oko vozila 15 god . ( dali bi mogao negde da se zaposlim ( bilo koji posao ) sa slabim poznavanjem jezika ?)
Kakvo mišljenje imate o tome , jer ja jako slabo znam engleski ( slabo sporazumevanje ) , supruga dobro govori engleski , kako bi mogli tu da opstanemo i da se prilagodimo ?
Spremni smo da se prilagodimo svim poslovima kao i ljudima .

Dali je Cikago dobar izbor za nas , naravno po vašem mišljenju ....

Hvala unapred na odgovoru
  #403  
Staro 26.01.2016, 02:37
zoom zoom je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
Poruke: 45
Nepromenjeno

Pa uzmi uci engleski, ako sad pocnes za godinu dana ces govoriti bolje od supruge
  #404  
Staro 26.01.2016, 13:16
danilok's Avatar
danilok danilok je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2014
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Da li u Čikagu postoje prodavnice zdrave hrane, onaj tip kao kod nas, da prodaju razne vrste brašna, semenke na meru i slično?
Postoji. Kupovao sam u prodavnici Patel Brothers koja se nalazi u Schaumburgu , mislim da je to prodavnica koju drze Indijci ili tako nesto.
  #405  
Staro 26.01.2016, 15:36
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

A kakva su vam generalno iskustva sa hranom u Čikagu? Ja ne smem šećer i belo brašno pa se pitam da li ću imati problema sa nalaženjem namirnica, kao i sa naručivanjem u restoranima.
  #406  
Staro 27.01.2016, 14:44
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarvladana Prikaz poruke
Pozdrav , vidim da ste veoma aktivni na ovom forum-u pa Vas molim da mi odgovorite , ujedno i pomognete u razmišljanju jer imam dosta nedoumica , što je i normalno .
Supruga i ja imamo 34g i aplicirali smo za zelenu kartu , pa se potajno kao i ostali nadamo izvlačenju .... imamo dve ćerkice od 11 god , i planiramo da dođemo u Cikago .
Supruga ima završeno višu školu , radnog iskustva 15 god , ja imam završeni peti stepen saobraćajne - kod nas za vozača instruktora , radnog iskustva oko vozila 15 god . ( dali bi mogao negde da se zaposlim ( bilo koji posao ) sa slabim poznavanjem jezika ?)
Kakvo mišljenje imate o tome , jer ja jako slabo znam engleski ( slabo sporazumevanje ) , supruga dobro govori engleski , kako bi mogli tu da opstanemo i da se prilagodimo ?
Spremni smo da se prilagodimo svim poslovima kao i ljudima .

Dali je Cikago dobar izbor za nas , naravno po vašem mišljenju ....

Hvala unapred na odgovoru
U odgovoru na vas prvi post vam je data vrlo precizna smernica. Na sva ova pitanja je vec odgovoreno, a da ste iscitali potrebne teme, dobili biste odgovore.

Spam po forumu nije pozeljan, te vas stoga jos jednom molim da ulozite malo vremena, koristite opciju "search" na forumu i ne zatrpavate teme sa jednim te istim.
__________________
In US since 02.02.2010.
  #407  
Staro 23.02.2016, 04:29
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Da li u Čikagu postoje prodavnice zdrave hrane, onaj tip kao kod nas, da prodaju razne vrste brašna, semenke na meru i slično?

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
A kakva su vam generalno iskustva sa hranom u Čikagu? Ja ne smem šećer i belo brašno pa se pitam da li ću imati problema sa nalaženjem namirnica, kao i sa naručivanjem u restoranima.
Ajde da dodam nesto posto ima ljudi koji nagadjaju i ostavljaju dezinformacije
Pa se ljudi dovode u bunilu😊

U chicagu i okolini od skoro je otvoren Mariano's prodavnica koja je malo skuplja ali je extra ima svoju pekaru ima svoj kako mi kazemo expres restoran svoj cafe bar organsku kvalitetnu hranu i 4-5 reda sa nacionalnom hranom iz celog sveta naravno i iz ex yu i srbije
Druga je Produce World takodje puna sa nasim domacim proizvodima
Treca je Fresh farms takodje extra kvalitet i puna sa nasim proizvodima
Ona takodje sa organskim proizvodima ali malo skuplja prodavnica je
Whole Foods dosta kvalitetna prodavnica
Za kvalitetnu hranu morate malo vise otvoriti dzep ali se isplati ko uziva u dobroj hrani,ja licno imam i svoju bastu u dvoristu tako da paradajz,krastavce , luk,boraniju ,papriku imam preko celog leta i jeseni .
Za pocetak mogu slobodno i aldi da preporucim dok vam se ne smuci od njega u poslednje vreme imaju onako fine stvari a i jeftiniji su duplo pa izvolite
  #408  
Staro 23.02.2016, 08:02
mibim2016's Avatar
mibim2016 mibim2016 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.07.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Centralna srbija
Poruke: 32
Pošalji Skype™ poruku korisniku mibim2016
Nepromenjeno Schiller Park,60176

TRebaju mi informacije o Schiller Park-u,ciji je zip code 60167.
Kakvo je to mesto,koliko je bezbedno za zivot? Da li je preporucljivo mesto za zivot za jednu troclanu porodicu sa malim detetom? Hvala unapred!
__________________
Prva prijava 25.10.2012. - Has not be selected.
Druga prijava 14.10.2014. - Has not be selected.
Treća prijava 08.10.2015. - Izvučeni 2016EU00017xxx
DS-260 Popunili i poslali 20.05.2014.
Zakazan intervju 02.02.2016.
  #409  
Staro 23.02.2016, 14:30
mphysicist's Avatar
mphysicist mphysicist je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.02.2014
US lokacija: nadam se jednog dana - Seattle
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 34
Nepromenjeno

Da se nadovežem na tvoje pitanje, kako u Čikagu imam samo rodbinu, ali nisam i sama tamo lično ne bih mogla dati nikakve preporuke, savete itd. ali ću ostaviti link od sajta gde sam gledala stanove u Sijetlu, a vidim da se ista ta pretraga može uraditi i za Čikago, pa pogledajte: www.trulia.com. Naročito što u svakom oglasu ima deo gde su navedene i ocenje najbliže škole, kao i stope kriminala, kao i koja vrsta kriminala je u pitanju. U svakom slučaju, moje pitanje bi bilo za one koji su već dugo u Americi, ako može neko proveriti sajt i da mi kaže koliko su te informacije tačne.
  #410  
Staro 23.02.2016, 16:45
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mibim2016 Prikaz poruke
TRebaju mi informacije o Schiller Park-u,ciji je zip code 60167.
Kakvo je to mesto,koliko je bezbedno za zivot? Da li je preporucljivo mesto za zivot za jednu troclanu porodicu sa malim detetom? Hvala unapred!
Ok je Schiller Park, poprilicno imigrantski, sa dosta Latinosa i ove nase ekipe iz Istocne Evrope (Bugari uglavnom). Radnicka klasa mahom. Bezbedno - uglavnom. Za pocetak nije lose, dok malo ne upoznas Chicagoland i ne vidis gde bi mozda bilo pogodnije za tvoju porodicu i tebe. Schiller Park nije los, ali je po kvalitetu zivota iza predgradja koja su zapadnije - DuPage County.
__________________
In US since 02.02.2010.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.