ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 06.12.2016, 00:55
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
CTA pokriva zonu grada, dakle teritoriju sa zip codes 606xx, uz par izuzetaka sto se "eL" voza tice. Linije "eL" voza su imenovane po bojama - Blue, Red, Green, Brown, Yellow, Purple & Pink. Mt. Prospect je suburb i do njega dopire samo metra.

"eL" na par mesta izlazi iz grada u predgradja:
- Blue Line: Rosemont & ORD na severnom kraku i Oak Park & Forest Park na juznom kraku.
- Yellow Line: Skokie
- Purple Line: Evanston & Wilmette
- Pink Line: Cicero

Ti autobusi po Mt. Prospect i ostalim predgradjima su "Pace" autobusi i to mu dodje kao Lasta po okolini Bgd... Nisam skroz siguran kakvo je tarifiranje, ali jedno je sigurno - "Pace" je nesto na sta se nikako ne oslanjas jer to je pitanje koliko uopste cesto saobraca, a putujes satima od tacke A do tacke B.
Znaci li to da ako bih stanovao blizu bilo koje stanice bilo koje od tih obojenih linija (blue, red, yellow... itd) i ako imam tu mesecnu Ventra kartu (koja kosta oko 100$) da mogu koristeci tu kartu za neogranicen broj voznji upravo tom linijom blizu koje npr stanujem, da stignem do centra Cikaga ili od centra kuci, u svako doba dana ili noci (ako su te linije toliko redovne) i takodje koristiti autobuse u samom centru grada sa istom tom mesecnom kartom, kao i otici na neki skroz drugi kraj grada (na kraj neke druge obojene linije, prvo do centra, pa od centra promenim boju linije i odem u nekom sasvim drugom smeru, kod nekoga u posetu npr negde...)... i sve to koristeci tu "Ventra" kartu koja kosta oko 100$ mesecno, i samim tim se mogao potpuno osloniti na taj javni prevoz, bez neophodnosti da imam automobil radi samostalnog neometanog kretanja?
  #482  
Staro 06.12.2016, 02:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Znaci li to da ako bih stanovao blizu bilo koje stanice bilo koje od tih obojenih linija (blue, red, yellow... itd) i ako imam tu mesecnu Ventra kartu (koja kosta oko 100$) da mogu koristeci tu kartu za neogranicen broj voznji upravo tom linijom blizu koje npr stanujem, da stignem do centra Cikaga ili od centra kuci, u svako doba dana ili noci (ako su te linije toliko redovne) i takodje koristiti autobuse u samom centru grada sa istom tom mesecnom kartom, kao i otici na neki skroz drugi kraj grada (na kraj neke druge obojene linije, prvo do centra, pa od centra promenim boju linije i odem u nekom sasvim drugom smeru, kod nekoga u posetu npr negde...)... i sve to koristeci tu "Ventra" kartu koja kosta oko 100$ mesecno, i samim tim se mogao potpuno osloniti na taj javni prevoz, bez neophodnosti da imam automobil radi samostalnog neometanog kretanja?
Da, to upravo znaci to - mesecna Ventra ce biti dovoljna za sve to
__________________
In US since 02.02.2010.
  #483  
Staro 06.12.2016, 02:31
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Da, to upravo znaci to - mesecna Ventra ce biti dovoljna za sve to
To mi zvuci kao dobar izbor, narocito za pocetak zivota u USA, a i kao trajno resenje... koja mesta (od mesta koja su blizu stanice neke od obojenih linija) bi bila povoljnija, uzevsi u obzir prvenstveno cenu kirije za atelje ili jednu sobu nekog stana koji ima vise soba npr...?
  #484  
Staro 06.12.2016, 20:25
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
To mi zvuci kao dobar izbor, narocito za pocetak zivota u USA, a i kao trajno resenje... koja mesta (od mesta koja su blizu stanice neke od obojenih linija) bi bila povoljnija, uzevsi u obzir prvenstveno cenu kirije za atelje ili jednu sobu nekog stana koji ima vise soba npr...?
Gde se mogu naci povoljniji stanovi uz stanice metroa:

RED LINE:
- Uptown
- Edgewater
- Rogers Park
- Bridgeport

BLUE LINE:
- Forest Park
- Oak Park
- Logan Square
- Irving Park
- Jefferson Park
- Norwood Park
- Rosemont

Odes recimo na www.rent.com, klinkes na mapu i gledas stanove koji se nalaze uz te dve linije. Sto se tice RED LINE zaboravi na stanove juzno od "Sox - 35th" jer taj deo SouthSide uz RED LINE nije uopste bezbedan. Isto tako na BLUE LINE izostavi ponudu izmedju stanica "Medical District" i "Austin".
__________________
In US since 02.02.2010.
  #485  
Staro 08.12.2016, 02:32
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Gde se mogu naci povoljniji stanovi uz stanice metroa:

RED LINE:
- Uptown
- Edgewater
- Rogers Park
- Bridgeport

BLUE LINE:
- Forest Park
- Oak Park
- Logan Square
- Irving Park
- Jefferson Park
- Norwood Park
- Rosemont

Odes recimo na www.rent.com, klinkes na mapu i gledas stanove koji se nalaze uz te dve linije. Sto se tice RED LINE zaboravi na stanove juzno od "Sox - 35th" jer taj deo SouthSide uz RED LINE nije uopste bezbedan. Isto tako na BLUE LINE izostavi ponudu izmedju stanica "Medical District" i "Austin".
Ja zivim u Edgewater i kao sto ovde nalaze koristim Crvenu liniju. Evo zamalo vec 4 godine, nikada problema nisam imao sa prevozom. Voz imas na svakih 2-6 minuta u toku dana, a toku noci imas na svakih 15 minuta. A pored toga imas i autobuse koji idu tokom cele noci. Ovaj kraj ti je prilicno miran i dobar, ima dosta srba i bosanaca.

Pored toga sto je Magelan rekao, ja bih dodao jos i Pilsen koji je dosta miran kraj i mnogo jeftin za iznajmljivnje, a koji je povezan sa Pink Linijom, a pink linija ide do pola dva ujutru. Ista tako Ravenswood jeftin i prilicno dobar , a tu ide Brown Line
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #486  
Staro 08.12.2016, 04:54
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Nije ni zelena linija tako loša, ali kao što Magelan reče za plavu, trebalo bi izbegavati to parče gde je naselje Austin. Mi smo recimo tačno u ulici koja deli dva zip code-a, Austin koji je raspad i Oak Park koji je super. Zgrada nam je na pola bloka od Austin stanice zelene linije, a veliki stan sa jednom spavaćom sobom plaćamo 854 dolara mesečno, uključeni su parking, grejanje i voda. Sve što mi treba nabavljam u Oak Parku koji ima divan mali centar, solidno opremljen. Ovamo u Austin naravno ne zalazim niti imam potrebe. Hodam tih dva minuta od zgrade do stanice i vozom sam do centra za pola sata.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
  #487  
Staro 15.12.2016, 11:47
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Nije ni zelena linija tako loša, ali kao što Magelan reče za plavu, trebalo bi izbegavati to parče gde je naselje Austin. Mi smo recimo tačno u ulici koja deli dva zip code-a, Austin koji je raspad i Oak Park koji je super. Zgrada nam je na pola bloka od Austin stanice zelene linije, a veliki stan sa jednom spavaćom sobom plaćamo 854 dolara mesečno, uključeni su parking, grejanje i voda. Sve što mi treba nabavljam u Oak Parku koji ima divan mali centar, solidno opremljen. Ovamo u Austin naravno ne zalazim niti imam potrebe. Hodam tih dva minuta od zgrade do stanice i vozom sam do centra za pola sata.
Stan sa jednom spavacom, pretpostavljam da ima i plus dnevnu sobu.. 854 $ zvuci razumno za sve to sto se dobija, moze vise ljudi da stanuje pretpostavljam...

da li je tu tesko naci stan koji se daje na rentiranje, kolika je tu kirija za studio? ima li nasih ljudi u komsiluku koji bi mozda izdali jednu sobu ili sl...?
  #488  
Staro 17.12.2016, 03:02
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Markoni, kada ti dolaziš? Ovde nema naših u komšiluku, pretežno su crnci, ali mi stvarno nemamo nikakvih problema. Videli smo samo dvoje komšija za tri meseca koliko smo ovde, ni ne čujemo ih. Pitam kad dolaziš jer ćemo mi potpisati ugovor na godinu dana krajem februara a moguće da ćemo se seliti pre leta, pa ćemo tražiti nekoga za sublease (da preuzme naš ugovor). Tako smo i mi preuzeli ugovor Francuza koji je živeo pre nas u ovom stanu. To je dobra varijanta za ljude koji nemaju kreditnu istoriju. Znači potpišeš novi ugovor i useliš se kad mi odemo, sve isto kao normalno iznajmljivanje, sve ide na tvoje ime.
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
  #489  
Staro 19.12.2016, 12:57
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Markoni, kada ti dolaziš? Ovde nema naših u komšiluku, pretežno su crnci, ali mi stvarno nemamo nikakvih problema. Videli smo samo dvoje komšija za tri meseca koliko smo ovde, ni ne čujemo ih. Pitam kad dolaziš jer ćemo mi potpisati ugovor na godinu dana krajem februara a moguće da ćemo se seliti pre leta, pa ćemo tražiti nekoga za sublease (da preuzme naš ugovor). Tako smo i mi preuzeli ugovor Francuza koji je živeo pre nas u ovom stanu. To je dobra varijanta za ljude koji nemaju kreditnu istoriju. Znači potpišeš novi ugovor i useliš se kad mi odemo, sve isto kao normalno iznajmljivanje, sve ide na tvoje ime.
Ja najverovatnije na leto jun-jul dolazim... obzirom da je stan velik, moguce da bih razmatrao tu vasu ideju tada, i ako bih u medjuvremenu nasao jednog ili dva cimera sa nasih prostora, kojima treba slicno sto i meni...

mozes jos poneki opis stana... ima li terasu, koja je kvadratura, koliko ima prostorija, jedno ili dva kupatila, jel su u tih 854 $ ukljuceni svi troskovi stanovanja... zasto bi se vi selili, verovatno vam nesto ipak ne odgovara tu i sl... moze i P.P. ako vise odgovara tako...
  #490  
Staro 19.12.2016, 13:03
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Samo jako - samo Lakeview 😃 Vidimo se uskoro! Mart je sve blizi...
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.