ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.01.2014, 14:12
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno Kod rodaka ili u LA...?

Može samo onako usput vaše mišljenje.
Želja nam je započeti u LA. Razlozi klima, zabavna industrija koja pogoduje mojoj muzicarskoj profesiji i mentalitet za koji čujem da je easy going i sličan mediteranskom.
Sad. Imam dvije opcije za selidbu u USA.

1. Rođak u Arizoni udaljen 7 sati vožnje od LA koji je spreman osigurati stan i hranu, ali je isto tako spreman biti jamac za stan u Californii s obzirom da nemamo kreditni skor nikakav. Ako odemo kod njega imamo i kućnu atmosferu što je psihološki veliki plus u dalekom svijetu.
Imamo i njegov auto pa bismo izbjegli rentacar.
Imamo i stan dok ne nađemo svoj, ali tražiti stan i posao u Kaliforniji iz Arizone mi se cini isto kao i da sam ostao u HR.
Također, aviokarte su nešto jeftinije i veza bolja za LA nego za Phoenix, AZ.
I rođak živi u malom gradu relativno daleko od svega.


2. preskočiti rođaka i otici odmah u LA. U tom slučaju ne gine mi odmah cca 1000$ rentacar i cca 1000$ airbnb privremeni mjesečni smještaj (ne usudim se uzeti odmah stan preko rođaka i obvezati na 6 mjeseci pa onda naci posao na drugom kraju grada i dovesti se u situaciju da moram tražit sublease i novi stan). I to je cijena samo za 1 mjesec.

Neki tamo naši su me već pokušavali uvjeriti da ako nemam brdo para (a nemam), da ne razmišljam nego pravac rođak.

Da stvar bude bolja (ili gora?) dobio sam poziv za razgovor za posao u Irvine blizu LA. Ništa još to ne znači, ali kako ću tamo otici iz 7 sati udaljenog mjesta u Arizoni??

Puno ljudi puno zna pa vas molim za vaše viđenje situacije ili kakvo iskustvo iz prve ruke.
  #2  
Staro 06.01.2014, 17:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

[QUOTE=Makovi;43407]Može samo onako usput vaše mišljenje.
Želja nam je započeti u LA. Razlozi klima, zabavna industrija koja pogoduje mojoj muzicarskoj profesiji i mentalitet za koji čujem da je easy going i sličan mediteranskom.
Sad. Imam dvije opcije za selidbu u USA.

1. Rođak u Arizoni udaljen 7 sati vožnje od LA koji je spreman osigurati stan i hranu, ali je isto tako spreman biti jamac za stan u Californii s obzirom da nemamo kreditni skor nikakav. Ako odemo kod njega imamo i kućnu atmosferu što je psihološki veliki plus u dalekom svijetu.
Imamo i njegov auto pa bismo izbjegli rentacar.
Imamo i stan dok ne nađemo svoj, ali tražiti stan i posao u Kaliforniji iz Arizone mi se cini isto kao i da sam ostao u HR.
Također, aviokarte su nešto jeftinije i veza bolja za LA nego za Phoenix, AZ.
I rođak živi u malom gradu relativno daleko od svega.


2. preskočiti rođaka i otici odmah u LA. U tom slučaju ne gine mi odmah cca 1000$ rentacar i cca 1000$ airbnb privremeni mjesečni smještaj (ne usudim se uzeti odmah stan preko rođaka i obvezati na 6 mjeseci pa onda naci posao na drugom kraju grada i dovesti se u situaciju da moram tražit sublease i novi stan). I to je cijena samo za 1 mjesec.

Neki tamo naši su me već pokušavali uvjeriti da ako nemam brdo para (a nemam), da ne razmišljam nego pravac rođak.

Da stvar bude bolja (ili gora?) dobio sam poziv za razgovor za posao u Irvine blizu LA. Ništa još to ne znači, ali kako ću tamo otici iz 7 sati udaljenog mjesta u Arizoni??

Puno ljudi puno zna pa vas molim za vaše viđenje situacije ili kakvo iskustvo iz prve ruke.[/QUOTE]

Pa sad... ne znam sta da ti kazem za taj rent-a-car, prilicno suludo. Jos malo pa mozes da kupis neki stariji auto za kotrljanje na pocetku za te pare. Irvine je manje vise oko 50 milja od LA i to je drugi County. Da se dokotrljas do LA po 405, to mu dodje oko 2 sata u jednom pravcu, osim ako ne krenes u 4,5 ujutro. Sta ti znas da radis, odnosno u kojoj oblasti konkurises za posao? Imas li dovoljno para da izdrzavas zenu i dete? Ne znam da li ce neko da ti iznajmljuje jednosoban stan sa malim detetom, moguce da ces morati dvosoban. Kod mene u zgradi se jednosobni stan sad skoro izrentao za $1,850. Gledamo za prijatelja naokolo ovih dana, ako se zuris da iznajmis i nemas gde da budes za to vreme onda nije dobro: jednosobni od $1,200 do $2,000 zavisno od zip code i kakav je stan (ovo za $1,200 nije bas sjajno, ali ako mozes sam da odradis gomilu stvari u stanu, onda ti se isplati na duzi period). Mozes da nadjes lep stan za lepe novce ali to potraje ako ti se ne posreci. Sve u svemu, na brzinu kad ti treba, ne dobijes bas dobar deal pa onda moras da cekas godinu dana da menjas.

Ako imas dovoljno novca, onda ok. Zavisi u kojoj struci juris posao... Ja licno ne mogu da dam tu vrstu saveta nikome koga licno ne poznajem, kako moze neko da ti kaze koliko ces brzo ti da nadjes posao, stan, koliko si snalazljiv i ostalo. LA nije lak za pocetak sa porodicom, ako nemas nekog ko ce da ti pomogne, pogotovo ako ne mozes da nadjes posao odmah (i to ne za minimum wage). Hrvatska zajednica je prilicno velika u San Pedro, mozda bi trebalo da se iskontaktiras sa njima i vidis kako stvari stoje... stanovi u San Pedro su jeftiniji.
  #3  
Staro 06.01.2014, 23:55
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=Makovi;43407]Može samo onako usput vaše mišljenje.
Želja nam je započeti u LA. Razlozi klima, zabavna industrija koja pogoduje mojoj muzicarskoj profesiji i mentalitet za koji čujem da je easy going i sličan mediteranskom.
Sad. Imam dvije opcije za selidbu u USA.

1. Rođak u Arizoni udaljen 7 sati vožnje od LA koji je spreman osigurati stan i hranu, ali je isto tako spreman biti jamac za stan u Californii s obzirom da nemamo kreditni skor nikakav. Ako odemo kod njega imamo i kućnu atmosferu što je psihološki veliki plus u dalekom svijetu.
Imamo i njegov auto pa bismo izbjegli rentacar.
Imamo i stan dok ne nađemo svoj, ali tražiti stan i posao u Kaliforniji iz Arizone mi se cini isto kao i da sam ostao u HR.
Također, aviokarte su nešto jeftinije i veza bolja za LA nego za Phoenix, AZ.
I rođak živi u malom gradu relativno daleko od svega.


2. preskočiti rođaka i otici odmah u LA. U tom slučaju ne gine mi odmah cca 1000$ rentacar i cca 1000$ airbnb privremeni mjesečni smještaj [B](ne usudim se uzeti odmah stan preko rođaka i obvezati na 6 mjeseci pa onda naci posao na drugom kraju grada i dovesti se u situaciju da moram tražit sublease i novi stan). I to je cijena samo za 1 mjesec. [/B]

Neki tamo naši su me već pokušavali uvjeriti da ako nemam brdo para (a nemam), da ne razmišljam nego pravac rođak.

Da stvar bude bolja (ili gora?) dobio sam poziv za razgovor za posao u Irvine blizu LA. Ništa još to ne znači, ali kako ću tamo otici iz 7 sati udaljenog mjesta u Arizoni??

Puno ljudi puno zna pa vas molim za vaše viđenje situacije ili kakvo iskustvo iz prve ruke.[/QUOTE]

Sto rece Zana, tesko je dati bilo kakav savjet na ovaj tvoj upit jer se sve ipak vrti oko para. Evo vam moj primjer:

Kad sam dosla u USA imala sam garanta (clan ovog foruma) koji mi je isto tako pronasao i rezervisao stan, Po dolasku, odmah naredno jutro sam usla u svoj stan ali....posto je bila polovina oktobra, platila sam unaprijed (money order) za pola oktobra i tri cijela mjeseca unaprijed. Pored toga, Safety Deposit je bio u visini jednomjesecne kirije.
Tako izadje, 840x3 (tri puna mjeseca)=2,520+840 (Safety Deposit)=3360+420(1/2 oktobra)=TOTAL $3,780...samo za kiriju jer sam bila bez kreditne istorije. Prazan stan je trebalo I napuniti, jel'te.....to je vec drugi trosak...a tek poslije toga kupovina auta.....
To je kirija bez icega uracunatog, sto znaci da su se smece i voda placali posebno.
Pitanje je kad ces moci naci posao koji ce moci da pokriva sve troskove zivota.....do tada, iz svog dzepa ces morati sve da namirujes jer ovdje se ne moze kasniti sa placanjem racuna ni jedan jedini dan (mislim moze, ali.....)....
Nesto nisam sigurna da li je Lease za stan bio 12 ili 15 mjeseci (tako dug Lease je bio samo sto sam bez kreditne istorije). Prekid Leasa je bio $2,500. Prvi posao koji je mogao da me "izdrzava" u potpunosti sam nasla nakon 16 mjeseci, preselivsi se iz Colorada ovamo. Do tada se krpilo svakako, od nezaposlenosti pa do part-time ili full time ali jako slabo placenih poslova tako da sam konstantno namirivala iz svog dzepa da bih pokrila sve obaveze. Isto tako, samo preseljenje jako puno kosta.....ko je selio iz drzave u drzavu zna sta pricam.....

Last edited by Taji; 07.01.2014 at 00:06.
  #4  
Staro 26.03.2014, 22:45
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

S obzirom da sam zapoceo ovu temu evo kako se situacija razvila na kraju:

letimo u LA s obzirom da imam jedan razgvoor za posao tamo, AIRBNB upatili danas u Lakewoodu (dovoljno blizu, a dalje od guzve) za prvih tjedan dana dok ne nademo stan= 500$. Vlastiti apartman s parkingom i terasom.

Zanima me sad samo od vas tko je to prosao kako tece prica na imigracionom? Mi slijecemo na terminal 2 i zanima me moram li se stati u visitors, citizen ili ima new immigrant, green card holder red u kojem se ceka...???

I koliko se ceka? Ovi nasi domacini cak su nam u dugackom dopisivanju ponudili i prijevoz s aerdoroma pa cemo auto rentirati tek drugi dan i tako izbjeci guzvu na aerodromskom rentacaru i dodatnu taksu koja se naplacuje za iznajmljivanje na aerodormu.

AKo netko moze napisati koliko to imigraciono traje po prilici ili koliko je bar vama trajalo....

Hvala!
  #5  
Staro 27.03.2014, 06:08
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Pozdrav Makovi! Nadam se da se spremate za Kaliforniju... bice uzbudljivo! :)

Sto se tice situacije na aerodromu - najmanji problem - sve ce ti biti jasno kad dodjes. Oni ce te sprovesti gde treba. Procedura moze da potraje, pogotovo na LAX-u. Racunaj 2h, plus minus sat vremena.

Dalje - moj savet ti je da smislis DOBAR backup plan i za stan i za auto pre nego sto krenes. Pogotovo za stan. Ne bih da te plasim, ali moras da znas da mnoge stvari nece zavisiti od tebe (npr kad ces dobiti SSN itd). Ne znam sa kim dolazis i koliko ste fleksibilni, ali ne zaboravi da LA zna da bude itekako nemilosrdan.

Stan:

Ako si uzeo stan samo na nedelju dana.. sta ce se dogoditi ako istekne nedelju dana airbnb-a, a ti nisi nasao stan? Troskovi produzavanja na licu mesta mogu da budu znatno veci nego ako bukiras unapred. Proveri da li je taj stan slobodan za narednih 10ak dana. Ili u boljem slucaju, za narednih 20 dana (ako ga uzmes za mesec, dobices i bolju cenu)

Dok nemas SSN jaaaako tesko ces uspeti da iznajmis stan. Postoji mogucnost da se kockice poklope i da ti se posreci, ali uglavnom je background check obavezan a bez SSNa, racuna u banci i ostalog - mora da ti se BAS posreci.

Auto:

To za aerodrom sto si rekao ima smisla, i u gradu ces sigurno naci povoljnije opcije. Ali.. pogledaj koliko ti je od kuce udaljen najblizi rent-a-car. Znaj da ce ljudi iz rent-a-car-a doci po tebe da te pokupe, ali samo ako sigurno ostavis pare kod njih.. tako da nemoj zaboraviti da uradis domaci zadatak pre nego sto krenes. Ako budes morao da obilazis agencije kad dodjes i to bez automobila - to nece biti uzbudljivo.

Dakle, kad sracunas dolazak, jet lag, iznajmljivanje automobila, nabavku telefona da bi mogao da zoves oglase i komuniciras sa stanodavcima, otvaranje racuna u banci, sredjivanje dokumentacije i obilazenje stanova - nedelja dana moze da bude vrrrrlo knap. Nije nemoguce jer nista nije nemoguce, ali ti savetujem da imas dobar plan B. So na ranu je LA saobracaj. Vazna lekcija koju sam do sada naucio je da se ovde razdaljina ne meri miljama, nego minutima i satima. Konkretno u LA-u, 8milja moze da znaci 1.5h voznje, bumper to bumper.

Opet kazem - mozda ce te ovo malo poplasiti - ali bolje da te poplasi sada nego da te kosta kasnije!

Sve najbolje!
  #6  
Staro 27.03.2014, 07:40
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

[QUOTE="pedjaas;44675"]Pozdrav Makovi! Nadam se da se spremate za Kaliforniju... bice uzbudljivo! :) Sto se tice situacije na aerodromu - najmanji problem - sve ce ti biti jasno kad dodjes. Oni ce te sprovesti gde treba. Procedura moze da potraje, pogotovo na LAX-u. Racunaj 2h, plus minus sat vremena. Dalje - moj savet ti je da smislis DOBAR backup plan i za stan i za auto pre nego sto krenes. Pogotovo za stan. Ne bih da te plasim, ali moras da znas da mnoge stvari nece zavisiti od tebe (npr kad ces dobiti SSN itd). Ne znam sa kim dolazis i koliko ste fleksibilni, ali ne zaboravi da LA zna da bude itekako nemilosrdan. Stan: Ako si uzeo stan samo na nedelju dana.. sta ce se dogoditi ako istekne nedelju dana airbnb-a, a ti nisi nasao stan? Troskovi produzavanja na licu mesta mogu da budu znatno veci nego ako bukiras unapred. Proveri da li je taj stan slobodan za narednih 10ak dana. Ili u boljem slucaju, za narednih 20 dana (ako ga uzmes za mesec, dobices i bolju cenu) Dok nemas SSN jaaaako tesko ces uspeti da iznajmis stan. Postoji mogucnost da se kockice poklope i da ti se posreci, ali uglavnom je background check obavezan a bez SSNa, racuna u banci i ostalog - mora da ti se BAS posreci. Auto: To za aerodrom sto si rekao ima smisla, i u gradu ces sigurno naci povoljnije opcije. Ali.. pogledaj koliko ti je od kuce udaljen najblizi rent-a-car. Znaj da ce ljudi iz rent-a-car-a doci po tebe da te pokupe, ali samo ako sigurno ostavis pare kod njih.. tako da nemoj zaboraviti da uradis domaci zadatak pre nego sto krenes. Ako budes morao da obilazis agencije kad dodjes i to bez automobila - to nece biti uzbudljivo. Dakle, kad sracunas dolazak, jet lag, iznajmljivanje automobila, nabavku telefona da bi mogao da zoves oglase i komuniciras sa stanodavcima, otvaranje racuna u banci, sredjivanje dokumentacije i obilazenje stanova - nedelja dana moze da bude vrrrrlo knap. Nije nemoguce jer nista nije nemoguce, ali ti savetujem da imas dobar plan B. So na ranu je LA saobracaj. Vazna lekcija koju sam do sada naucio je da se ovde razdaljina ne meri miljama, nego minutima i satima. Konkretno u LA-u, 8milja moze da znaci 1.5h voznje, bumper to bumper. Opet kazem - mozda ce te ovo malo poplasiti - ali bolje da te poplasi sada nego da te kosta kasnije! Sve najbolje![/QUOTE]



Jao! Kakva čast! Jedan od mojoj najdražih forumaša Pedjaas! Čitam često i vas blog i vaše postove. Nadam se da ste se izvrsno snašli i vidim da ste sposobni. Već ste mi pomogli do sada da ni me znate koliko.

Hvala na konstruktivnom kritici. Evo ja ću sada izložiti svoje B planove pa me baš zanima što misliš.

Prije airbnb bio je plan rentati na aerodromu. Kao klinac sam bio u Chicagu i prošao autom cijeli Chicago i autom do Floride. Imam tamo ujaka kao i rođaka u Arizoni. Ako stvar jako zaškripi, a moguće je, uvijek možemo prijeći u Arizonu 6 sati dalje, a i bome i na East Coast.

Ali za sada, kako na 9. stranici ove teme reče član C B: Uhvatite zver za glavu! NY ili LA!! A ti si napisao "potpisujem". Eto zato ja u stvari idem u LA :-)

Kažeš dva sata za immigration? Koliko ste vas dvoje konkretno tamo proveli? To mi je samo bitno da znam reci kad da nas pokupe na aerodromu. Ako slijećemo 19.15, hoće li 21.15 (9.15 pm a vas koji ne razumijete) biti dovoljno? Ne znam ni sam kada...

Auto- čuli smo sve o prometu u LA i beskorisnom javnom prijevozu. Google maps mi daje okvirne udaljenosti, ali shvatio sam da se 40 min može lako otegnuti u 1,5h. Tako kažu i nasi domaćini.

Rent a car - you have a point-ima u neposrednoj blizini smještaja što je utvrdilo našu odluku da rentamo sutradan.
Imamo iPhone i iMessage i push mail i Skype što se komunikacije na aerodromu tiče- a vidio sam da je na LAXu conplimentary wifi.

iPhone prihvaća straight Talk sim 50$ unlimited monthly (pisao o tome na odvojenoj temi)

Za stan- jamac će nam biti taj rođak ili ujak. A možda nam se i posreći (tko je ono nedavno našao rukom pisan oglas u San Diegu i iznajmio bez ugovora za 1000$??)

Znam da bi mogli biti knap, naročito što odmah imam razgovor za posao, a nemam ssn.

Domaćini su spremni produžiti nam boravak, ali ako na vrijeme najavimo.

Ako imaš kakvu ideju za još koji back-up, please tell me. Ali malo sreće mora biti.

Osobno sam do sada iskusio da to i nije sreća nego Netko drugi tko te vodi. Samo tako i možeš u ovakav projekt uletjeti- s nadom.

Imam i c plan a to je povratak na stare poslove u domovinu.
  #7  
Staro 27.03.2014, 18:19
pedjaas's Avatar
pedjaas pedjaas je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2012
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Makovi, drago mi je sto imam priliku da pomognem pokojim savetom.

Za cekanje na aerodromu nema pravila. Sam proces ne traje posebno dugo (15-30 minuta) ali je pitanje koliko ljudi ce biti ispred vas. Koliko smo mi cekali (ili bilo ko drugi) ti bas nista ne znaci... :)

Ali evo:

U Las Vegasu (kad smo prvi put dosli u US) bilo je par ljudi ispred nas, ali su bili vrlo spori. Zavrsili smo za oko 1.30.

U San Dijegu (kad smo drugi put dosli u US) smo cekali oko 1h na imigracionom + 2h na aerodromu jer su izgubili kofere.

Racunaj i da moze da kasni avion.

Nema pravila.

Kazi ljudima da dodju po tebe 2h od sletanja tvog aviona. Ako zavrsis ranije, malo ces sacekati.. ako zavrsis kasnije, oni ce malo sacekati. Ili, ako zive blizu aerodroma, kazi im da budu u pripravnosti pa ces im poslati poruku kad stignes da oni mogu da krenu.
  #8  
Staro 27.03.2014, 23:40
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

[QUOTE="pedjaas;44680"]Makovi, drago mi je sto imam priliku da pomognem pokojim savetom. Za cekanje na aerodromu nema pravila. Sam proces ne traje posebno dugo (15-30 minuta) ali je pitanje koliko ljudi ce biti ispred vas. Koliko smo mi cekali (ili bilo ko drugi) ti bas nista ne znaci... :) Ali evo: U Las Vegasu (kad smo prvi put dosli u US) bilo je par ljudi ispred nas, ali su bili vrlo spori. Zavrsili smo za oko 1.30. U San Dijegu (kad smo drugi put dosli u US) smo cekali oko 1h na imigracionom + 2h na aerodromu jer su izgubili kofere. Racunaj i da moze da kasni avion. Nema pravila. Kazi ljudima da dodju po tebe 2h od sletanja tvog aviona. Ako zavrsis ranije, malo ces sacekati.. ako zavrsis kasnije, oni ce malo sacekati. Ili, ako zive blizu aerodroma, kazi im da budu u pripravnosti pa ces im poslati poruku kad stignes da oni mogu da krenu.[/QUOTE]

Bravo! Baš sam tako nekako i sam smislio. Još su i večernji sati pa možda ne bude neki veći traffic. Slijećemo 19.15. Reci ću im 21.30 onda. Bit će ludo i nezaboravno.

Inače pratim svaki dan na flightaware stranici kad se upise broj leta ima status i prosječno vrijeme dolaska posljednjih nekoliko dana. Ovaj nas dođe i ranije.

Primjetio sam i da po karti let traje 12 sati, a na stranici pise 11. Je li moguće da se na karti računa i vrijeme rulanja po pisti i iskrcavanje?
  #9  
Staro 08.04.2014, 21:40
Makovi Makovi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: LA
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 85
Nepromenjeno

[QUOTE="pedjaas;44675"]Pozdrav Makovi! Nadam se da se spremate za Kaliforniju... bice uzbudljivo! :) Sto se tice situacije na aerodromu - najmanji problem - sve ce ti biti jasno kad dodjes. Oni ce te sprovesti gde treba. Procedura moze da potraje, pogotovo na LAX-u. Racunaj 2h, plus minus sat vremena. Dalje - moj savet ti je da smislis DOBAR backup plan i za stan i za auto pre nego sto krenes. Pogotovo za stan. Ne bih da te plasim, ali moras da znas da mnoge stvari nece zavisiti od tebe (npr kad ces dobiti SSN itd). Ne znam sa kim dolazis i koliko ste fleksibilni, ali ne zaboravi da LA zna da bude itekako nemilosrdan. Stan: Ako si uzeo stan samo na nedelju dana.. sta ce se dogoditi ako istekne nedelju dana airbnb-a, a ti nisi nasao stan? Troskovi produzavanja na licu mesta mogu da budu znatno veci nego ako bukiras unapred. Proveri da li je taj stan slobodan za narednih 10ak dana. Ili u boljem slucaju, za narednih 20 dana (ako ga uzmes za mesec, dobices i bolju cenu) Dok nemas SSN jaaaako tesko ces uspeti da iznajmis stan. Postoji mogucnost da se kockice poklope i da ti se posreci, ali uglavnom je background check obavezan a bez SSNa, racuna u banci i ostalog - mora da ti se BAS posreci. Auto: To za aerodrom sto si rekao ima smisla, i u gradu ces sigurno naci povoljnije opcije. Ali.. pogledaj koliko ti je od kuce udaljen najblizi rent-a-car. Znaj da ce ljudi iz rent-a-car-a doci po tebe da te pokupe, ali samo ako sigurno ostavis pare kod njih.. tako da nemoj zaboraviti da uradis domaci zadatak pre nego sto krenes. Ako budes morao da obilazis agencije kad dodjes i to bez automobila - to nece biti uzbudljivo. Dakle, kad sracunas dolazak, jet lag, iznajmljivanje automobila, nabavku telefona da bi mogao da zoves oglase i komuniciras sa stanodavcima, otvaranje racuna u banci, sredjivanje dokumentacije i obilazenje stanova - nedelja dana moze da bude vrrrrlo knap. Nije nemoguce jer nista nije nemoguce, ali ti savetujem da imas dobar plan B. So na ranu je LA saobracaj. Vazna lekcija koju sam do sada naucio je da se ovde razdaljina ne meri miljama, nego minutima i satima. Konkretno u LA-u, 8milja moze da znaci 1.5h voznje, bumper to bumper. Opet kazem - mozda ce te ovo malo poplasiti - ali bolje da te poplasi sada nego da te kosta kasnije! Sve najbolje![/QUOTE]

Dragi Pedjaas!

Poslušali smo tvoj savjet. Produžili smjestaj na airbnbu uz manje probleme na mjesec dana. O problemima sam napisao na nioj temi- airbn upozorenje. Imamo divne domaćine. To će sigurno biti dosta za ssn, traženje stana i ostalo.

Rentacar Enterprise i sam ssa office je blizi smještaja. Tako da ćemo drugi dan rentirati nešto.

Hvala na savjetu. Ovaj forum je zaista koristan.

Letimo 15.4. ZG-LHR-LAX
  #10  
Staro 12.04.2014, 22:06
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

[QUOTE=Makovi;44801]Dragi Pedjaas!

Poslušali smo tvoj savjet. Produžili smjestaj na airbnbu uz manje probleme na mjesec dana. O problemima sam napisao na nioj temi- airbn upozorenje. Imamo divne domaćine. To će sigurno biti dosta za ssn, traženje stana i ostalo.

Rentacar Enterprise i sam ssa office je blizi smještaja. Tako da ćemo drugi dan rentirati nešto.

Hvala na savjetu. Ovaj forum je zaista koristan.

Letimo 15.4. ZG-LHR-LAX[/QUOTE]

Srećan Vam put i pišite nam sve kako je prošlo, prvi utisci, procedure i td, nemojte zaboraviti forum...
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.