ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 03.12.2009, 13:35
LjupkaB LjupkaB je offline
Član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 16
Nepromenjeno

Potvrdite od policija se vadat vo MTV (ako ste od Skopje), na istoto mesto za pasosi i licni karti. Ke prasas na vlezot na salterot za informacii.

Pobrzajte zatoa sto procedurata trae 10 dena- molbite se podnesuvaat licno, potrebna vi e samo licna karta.

Dodeka potvrdata od sud se vadi za eden den, isto taka licno se podnesuva molbata.

Sto se odnesuva na sumata vo banka, samata konzulka na edno nejzino izlaganje po povod DV2011, kaza deka toa zavisi od slucaj do slucaj, odnosno: zavisi kolku cleno semejstvo ste, kakvo obrazovanie imate, vo koja drzava planirate da odite, kolku znaete angliski, za pocetok dali ima koj da ve prifati i tn.

znaci strikna suma nema, toa e individualna rabota.
Nie sme trocleno semejstvo, so trigodisno dete i planirame da pokazeme 15 000$
A eden nas prijatel koj otide lani sam, pokaza 10 000$.

Se najdobro, stiskame palci!!!
  #72  
Staro 03.12.2009, 14:47
joksy joksy je offline
Član
 
Datum prijave: 03.12.2009
US lokacija: New york
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 5
Nepromenjeno

[QUOTE=LjupkaB;13151]Potvrdite od policija se vadat vo MTV (ako ste od Skopje), na istoto mesto za pasosi i licni karti. Ke prasas na vlezot na salterot za informacii.

Pobrzajte zatoa sto procedurata trae 10 dena- molbite se podnesuvaat licno, potrebna vi e samo licna karta.

Dodeka potvrdata od sud se vadi za eden den, isto taka licno se podnesuva molbata.

Sto se odnesuva na sumata vo banka, samata konzulka na edno nejzino izlaganje po povod DV2011, kaza deka toa zavisi od slucaj do slucaj, odnosno: zavisi kolku cleno semejstvo ste, kakvo obrazovanie imate, vo koja drzava planirate da odite, kolku znaete angliski, za pocetok dali ima koj da ve prifati i tn.

znaci strikna suma nema, toa e individualna rabota.
Nie sme trocleno semejstvo, so trigodisno dete i planirame da pokazeme 15 000$
A eden nas prijatel koj otide lani sam, pokaza 10 000$.

Se najdobro, stiskame palci!!![/QUOTE]



Fala ti Ljupka

Uste denes ke odime da gi zavrsime tie raboti.

I nie ke vi drzime sreka na vas na 29 dekemvri

Pozdrav
  #73  
Staro 03.12.2009, 19:02
krajce2 krajce2 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Zdravo,
Fala na cestitkite :) i jas Vi posakuvam na site mnogu sreka.
Za potvrda od MVR nie ja vadevme od Bitola, procedurata traese tri dena, na informacii podnesovme molba so taksena marka 50 denari i licna karta.
Za potvrda od sud isto se podnesuva molba so taksena marka vo vrednost od 640 denari, procedurata vo Bitola traese 1 cas.
Okolu AOS I 134 dokolku imate nekoj da garantira za Vas ,(na primer ako tie sto garantiraat se tamu cetvorica i vie dvajca garancijata treba da bide na 46000 $), imalo na sajtot na [url]www.travel.state.gov[/url] samo nie ne uspeavme da go najdeme toa. Nas ne ni gi priznaa ni dvete garancii, baraat da bidat originali i so suma koja bila navedena na nivniot sajt. Nie na smetka imavme 7000 $ i 1500 EUR. Sepak so nas imavme podneseno i potvrdi od rabota....mislam deka toa najmnogu ne izvade, jas imav dobra preporaka od prvata rabota, a soprugot imase dve potvrdi od rabota i + internacionalni certifikati. Razgovorot so konzulot Vi preporacuvam da bide na Angliski toa mnogu im znaci.
Za bilo kakvi prasanja obratete mi se slobodno, se nadevam deka ke mozam da Vi pomognam.
Vi posakuvam mnogu sreka na site
  #74  
Staro 03.12.2009, 19:05
krajce2 krajce2 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Ups pak jas
Sakav da Vi napomenam pobrzo da se javite vo Remedika za lekarski pregledi, bidejki ima mnogu guzva....ne zaboravajte da si ponesite potvrda so site primeni vakcini
Pozdrav
  #75  
Staro 03.12.2009, 19:38
American dream's Avatar
American dream American dream je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.11.2009
US lokacija: možda jednog dana
YU lokacija: HR
Poruke: 37
Nepromenjeno

[QUOTE=krajce2;13155]
Okolu AOS I 134 dokolku imate nekoj da garantira za Vas ,(na primer ako tie sto garantiraat se tamu cetvorica i vie dvajca garancijata treba da bide na 46000 $), imalo na sajtot na [url]www.travel.state.gov[/url] samo nie ne uspeavme da go najdeme toa. Nas ne ni gi priznaa ni dvete garancii, baraat da bidat originali i so suma koja bila navedena na nivniot sajt. Nie na smetka imavme 7000 $ i 1500 EUR. Sepak so nas imavme podneseno i potvrdi od rabota....mislam deka toa najmnogu ne izvade, jas imav dobra preporaka od prvata rabota, a soprugot imase dve potvrdi od rabota i + internacionalni certifikati.
[/QUOTE]

krajce2 ajde molim te prevedi ovo na engleski ili neka mi neko prevede na hrv ili srb. znam da možda zvuči smješno ali nisam siguran da sam si ja to dobro preveo.

bez uvrede, čisto mi makedonski nije jača strana. :nene:
  #76  
Staro 03.12.2009, 20:35
nevena's Avatar
nevena nevena je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 26
Nepromenjeno

[QUOTE=American dream;13157]

bez uvrede, čisto mi makedonski nije jača strana. :nene:[/QUOTE]

i ja se trudim da razumem, ali mi slabo ide..:nene:
  #77  
Staro 03.12.2009, 22:59
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Evo - za podmladak koji nije bio u prilici da cesto cuje makedonski... :)

[QUOTE]Vezano za AOS i 134, ukoliko imate nekog ko ce da garantuje za vas (na primer, ako vam garantuje cetvoroclana porodica, za vas dvoje garancija treba da bude na $46,000); postoji ta informacija na sajtu [url]www.travel.state.gov[/url] ali ne uspevamo sad da je pronadjemo (radi se o minimumu prihoda koji treba da se ima u slucaju podnosenja AOS – prim. prev.). Nama nisu priznali obe garancije, jer mora da budu originali i to na novcanu sumu koja je navedena na sajtu. Mi smo imali potvrde da imamo $7,000 i $1,500. Uz to smo podneli i potvrde o poslovima... mislim da to svi mogu da izvade, ja sam imala preporuku sa prvog posla, a suprug sa dva posla - plus je imao i internacionalne sertifikate.[/QUOTE]

Naravno - cestitke na vizama i puno srece :)
  #78  
Staro 03.12.2009, 23:21
ministar ministar je offline
Član
 
Datum prijave: 15.11.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno Iskustvo sa intervjuima u slucaju novog srpskog pasosa

Jedno pitanje za ljude koji su imali intervju u 2010
Kad ste se prijavljivali za lutriju, prijavili ste se starim plavim pasosima.
Ali kad ste isli na intervju, isli ste sa novim crvenim srpskim pasosem.
Da li pre intervjua treba prijaviti novi pasos ili je dovoljno to uraditi za vreme intervjua?
Cinjenica je da se aplikacija podneta sa starim pasosem, a u medjuvremenu su dosli novi pasosi. Tehnicki, to nije pasos iste zemlje, a istovremeno ima i drugi broj...

Vasa Iskustva? Razmisljanja? Informacije? Linkovi?

Hvala unapred
  #79  
Staro 04.12.2009, 09:11
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Sva dokumenta imaju neki rok trajanja, pa tako i pasosi. Ako jedan istekne ili prestane da vazi izvadi se novi i to je sve. Poneses stari da pokazes uz novi i ubedjen sam da nece biti nikakvih problema, pogotovu sto si se prijavio kao drzavljanin Srbije, a tek sad dobijas njen pasos. To je sramota zemlje, da joj toliko treba da napravi tako vazan dokument, a ne aplikanata.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #80  
Staro 04.12.2009, 09:50
Bane Bane je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.05.2009
US lokacija: New York city, NY
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 33
Nepromenjeno

[QUOTE=ministar;13162]Jedno pitanje za ljude koji su imali intervju u 2010
Kad ste se prijavljivali za lutriju, prijavili ste se starim plavim pasosima.
Ali kad ste isli na intervju, isli ste sa novim crvenim srpskim pasosem.
Da li pre intervjua treba prijaviti novi pasos ili je dovoljno to uraditi za vreme intervjua?
Cinjenica je da se aplikacija podneta sa starim pasosem, a u medjuvremenu su dosli novi pasosi. Tehnicki, to nije pasos iste zemlje, a istovremeno ima i drugi broj...

Vasa Iskustva? Razmisljanja? Informacije? Linkovi?

Hvala unapred[/QUOTE]

Ja sam imao novi crveni pasos kada sam isao na intevju. Nosio sam i stare (nevazece) ali ih nisu trazili. Stare sam nosio vise iz razloga potvrde da sam sa mojom suprugom u vezi par godina (sto se vidi u pasosima i pecatima jer smo putovali zajedno), nego da bih potvrdio vezu stari-novi pasos.

Verujem da bi ti dali vizu i u stari plavi pasos zato sto je njegovo vazenje produzeno (ili ce biti u narednom periodu), ali je po meni logicno da izvadis novi pre intervjua kako bi izbegao jurnjavu za novi pasosem u americi pored svega ostalog sto te ceka kad stignes tamo.
Mozes da imas vizu u starom pasosu a da do putovanja izvadis novi, pa u toj varijanti nosis oba sa sobom.

Ono sto je malo nejasno u tvom pitanju je "prijava pasosa". Nigde u aplikaciji nisi navodio broj pasosa (starog ili novog).
Nikome ne treba da prijavljujes novi pasos (ili bar ja nisam). Kad imas novi nemas ni jedan drugi tj. drugi (stari) su ponisteni.
__________________
Case No: 2010EU00005XXX
Prva koverta: 21.5.2009.
Prva koverta vracena u KCC: 3.6.2009.
Koverta stigla u KCC: 8.6.2009.
Druga koverta: 17.9.2009.
Zavrsen lekarski pregled: 22.10.2009
The Day - 28.10.2009.
Visa granted
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lekarksi pregledi - iskustva landlord Uputstva za dobitnike 926 07.12.2021 12:29
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
savet..vasa iskustva... nelson Vaša strana 3 09.06.2009 11:47
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.