ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » krajnji rok za slanje prve koverte za DV2010 » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 29.09.2009, 18:07
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno krajnji rok za slanje prve koverte za DV2010

Pozdrav svima sa foruma !
Nisam se dugo oglasio, mada sam povremeno posecivao forum. Imamo dilemu vezanu za trenutak slanja dokumenata iz prve koverte koju smo dobili polovinom maja. Posto vidim da su neki sa slicnim brojem vec dobili datum za intervju pocetkom oktobra, kako sam inace predvideo u samom startu i za sopstveni slucaj (case), razmisljam koliko jos mogu odloziti slanje dokumenata da bih dobio na vremenu. Plan je od pocetka sledeci - idemo u svakom slucaju ali moramo sve pazljivo da planiramo jer imamo cerku koja je upravo krenula u sedmi razred. Smislili smo da posaljemo papire iz prve koverte negde pred sam kraj godine kako bismo odlozili intervju i tempirali odlazak za termin po zavrsetku skolske godine. Da pojasnim problematiku. Da sam poslao papire odmah nakon prijema, znaci u maju mesecu, zakazali bi mi intervju pocetkom oktobra meseca zbog case number-a 20XX. To znaci da bismo morali da polecemo u narednih 6 meseci sto bi verovatno bio problem sa skolom. Pored ovoga razloga postoji i drugi koji se odnosi na nase poslovne obaveze koje smo ugovorili sa klijentima do proleca 2010. godine, a koje je red da ispunimo.
Molio bih clanove foruma da nas posavetuju u vezi iznesene problematike.
  #2  
Staro 29.09.2009, 18:14
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Jesam ja to dobro razumela da vi niste poslali jos dokumentaciju iz prve koverte nazad? Mislim da je sada kasno... intervju zakazani uvek moze da se odlozi za kasnije kad vam datum vise odgovara.

Sto se tice ostalih formulara - koliko se ja secam u pozdravnom pismu pise da uvek posalju pisma na 100 hiljada adresa/dobitnika jer dosta od njih ne posalje nazad (izgleda da si i ti jedan od njih) a onda od onih koji posalju nazad izaberu 45,000 (plus 5,000 iz posebne kategorije). Isto tako pise da se forme posalju nazad sto pre.

Mozda gresim - pozovi ti njih da proveris sve to, mozda i nije kasno...
  #3  
Staro 29.09.2009, 18:34
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Postoji slucaj na forumu sa Taji koja je nasla svoju prvu kovertu za Novu Godinu, a koja je poslata ko zna kada, sa case numberom 80XX. Po tome je ona morala obaviti intervju vec u novembru mesecu. Poslala je papire u januaru, odradila intervju za 1.maj i sve bilo ok. U papirima koje smo dobili pise da se dokumenta moraju vratiti najkasnije do 1. jula 2010. godine.
  #4  
Staro 29.09.2009, 18:50
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Da, secam se njenog slucaja...

However, ja sam obazriva zbog njihovog upozorenja (ovo je za 2011):

There are 50,000 DV visas available for DV-2011, but because it is likely that some of the first 50,000 persons who are selected will not qualify for visas or pursue their cases to visa issuance, more than 50,000 entries will be selected by the KCC to ensure that all of the available DV visas are issued. However, this also means that there will not be a sufficient number of visas for all those who are initially selected. All applicants who are selected will be informed promptly of their place on the list. Interviews for the DV-2011 program will begin in October 2010. The KCC will send appointment letters to selected applicants four to six weeks before the scheduled interviews with U.S. consular officers at overseas posts. Each month, visas will be issued to those applicants who are ready for issuance during that month, visa-number availability permitting. Once all of the 50,000 DV visas have been issued, the program will end. In principle, visa numbers could be finished before September 2011. Selected applicants who wish to receive visas must be prepared to act promptly on their cases. Random selection by the KCC computer as a selectee does not automatically guarantee that you will receive a visa. You must qualify for the visa as well.

Znaci - ja sam ipak za varijantu da je bolje odlagati intervju nego slanje formi nazad.
  #5  
Staro 29.09.2009, 19:15
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Razumem te u potpunosti. Ja sam proucavao skoro sve slucajeve sa ovoga foruma i video sam da su neki odlagali intervju ili cak i viziranje pasosa za nekih mesec dana zbog zavrsetka studija itd. Medjutim meni treba malo vise od tih mesec dana, kako bih se docepao sredine juna sledece godine kada bismo bili potpuno spremni za odlazak preko bare. To znaci da bi mi odgovaralo da mi lupe vizu u pasos polovinom januara, pa onda onih 6 meseci kao krajnji rok za odlazak i to je to.
  #6  
Staro 29.09.2009, 19:44
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Pazi ti mozes da odlozis razgovor u ambasadi na koliko god hoces meseci sve dok je to u toku te godine... mislim mogao si da odlozis razgovor sa oktobra ove godine na maj iduce i onda da se preselis u avgustu ako ti tako odgovara. Konkretno mi smo trebali imati razgovor u januaru ... odlozen je za februar, jer mi je koverta br. 2 kasnila. U medjuvremenu su huligani zapalili ambasadu pa se razgovor premestio za april... neshto smo se tu josh i razvukli, tako da je meni razgovor tek u maju bio umesto u januaru, a preselili smo se u oktobru A sto se tice prve koverte stvavrno si zakasnio lepo ti pise na samome obrazcu do kog datuma on vazi, posalji prvu kovertu na procesiranje pa vidi ako ce da ti prihvate prijavu.
  #7  
Staro 29.09.2009, 21:14
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ovaj forum je stvarno nekada veca steta od koristi. Zbog razlicitih iskustava, neko dolazi do ovakvih suludih ideja. Zar nije bilo lakse procitati sta pise...drzati se toga ipak na prvom mestu, nazvati ambasadu i objasniti problem (onda kada dodje druga koverta). Mislim stvarno....ne mogu da verujem...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #8  
Staro 29.09.2009, 22:28
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Thumbs down nemoj da si tak'i, u Arigo Saki

Pa dobro, šta vam je sad forum skrivio?

Svi koji stignu da isčitaju sva ta iskustva su neminovno onda stigli da isčitaju i disclaimer...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #9  
Staro 29.09.2009, 22:33
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Pa dobro, šta vam je sad forum skrivio?

Svi koji stignu da isčitaju sva ta iskustva su neminovno onda stigli da isčitaju i disclaimer...
Ma nije forum nista skrivio. Mislim, nije forum kriv, ali mi nije jasno zasto neki ljudi uzimaju tudja iskustva tako zdravo za gotovo. Ako je necije iskustvo, ne znaci da ce i tebi tako biti (dobro ili lose).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #10  
Staro 29.09.2009, 22:47
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Pa dobro, šta vam je sad forum skrivio?
Nemoj da pocnem da pisem... zivot mi se iz korena promenio
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2010 Prve koverte landlord Prva koverta 144 05.05.2009 17:59
Slanje maila KCC-u landlord Prva koverta 0 13.09.2008 13:19
Odluka posle prve koverte asmiki Prva koverta 4 09.05.2008 21:03
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05
Formulari iz prve koverte! srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 12.05.2007 21:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.