ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Houston, Texas » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.08.2012, 13:59
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno Houston, Texas

Zeleo bih da polako zapocnem temu o gradu Houston. Mi smo ovde vec 1.5 dana i mislim da mozemo da odgovorimo na neka osnovna pitanja o zivotu ovde. Mislim da je Texas nepravedno ali sigurno za neke i opravdano zapostavljen kao potencijalna destinacija za zivot i rad.

Znam da neki planiraju da dodje ali nadam se da ce poruke ovde biti i od koristi buducim imigrantima ili turistima.

Za pocetak cu da postavim jedan zanimljiv video.

http://youtu.be/_g0VCN39yw4
Citat:
New York, Los Angeles, and Chicago are still America's largest metropolitan areas. But of the nation's 366 metropolitan areas, none added more people than Houston over the 2000-2010 decade. Based on analyses of the 2000 and 2010 censuses by the Kinder Institute for Urban Research at Rice University, the greater Houston metropolitan area grew by a whopping 1,231,393 people, increasing by more than 123,000 per year over the decade.
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.08.2012, 15:27
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Gde je nafta tu su pare. Sto bi rekli "everything is bigger in Texas" Y'all
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.08.2012, 17:06
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Da, a u svemu je najbolje da nema income tax. Jedino sell tax je negde oko 6.3% ako se ne varam, ali ima i skupljih zemalja. Iskreno da kazem ja vec odavn pecam texas za novi pocetak, samo eto...ako bude prilika idem tamo.

A sto mi je interesantno, ima dosta gradova koji nisu toliko zastupljeni, kao sto su Amarillo, Denton, Frisco, Lubbock, a imaju dobar standard, a bogami i mali procenat nezaposlenosti.
Mada se meni iskreno svidja vise Austin.

Ali ja sve sto znam jeste preko neta sto sa gledao/trazio/citao...znam da je to drugacije kad si tamo i kad se nastanis...

A Houston, ima 2.258.994 sa 7.3% unamployment rate, barem tako kaze u statistici...A jel realno gledamo ima posla tu?
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #4  
Staro 04.08.2012, 21:05
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Pa hajde, opiši nam malo kako ti se čini. Meni je Texas takođe vrlo zanimljiv i to možda pre Austin nego Huston. Ono što svi manje više gledamo je da nađemo dobar odnos plate/troškova života/mogućnost nalaženja posla/klima pa ako te ne mrzi napiši nešto o tome.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.08.2012, 04:20
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Gde je nafta tu su pare. Sto bi rekli "everything is bigger in Texas" Y'all
Hehe, mada ta izreka mislim da je vise kao legenda i turisticki termin nego sto je u stvarnosti. Ili sam ja vec oguglao na te stvari pa ne primecujem

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Da, a u svemu je najbolje da nema income tax. Jedino sell tax je negde oko 6.3% ako se ne varam, ali ima i skupljih zemalja. Iskreno da kazem ja vec odavn pecam texas za novi pocetak, samo eto...ako bude prilika idem tamo.

A sto mi je interesantno, ima dosta gradova koji nisu toliko zastupljeni, kao sto su Amarillo, Denton, Frisco, Lubbock, a imaju dobar standard, a bogami i mali procenat nezaposlenosti.
Mada se meni iskreno svidja vise Austin.

Ali ja sve sto znam jeste preko neta sto sa gledao/trazio/citao...znam da je to drugacije kad si tamo i kad se nastanis...

A Houston, ima 2.258.994 sa 7.3% unamployment rate, barem tako kaze u statistici...A jel realno gledamo ima posla tu?
Jeste, nema state tax-a a sales tax je od 6.25% do 8.25% ako se ne varam.

Sto se tice poslova, meni ta statistika malo znaci. Sta znaci 7% nezaposlenost? U kojim sferama, koliko si ti strucan ... to je neka opsta statistika i kao bikini je

Ja sam od trenutka slanja prve prijave do prihvatanja ponude cekao 2 nedelje (U tom trenutku sam imao 2 ponude koje su cekale moj odgovor i prosao intervjue). Takodje svi ljudi sa kojima se ja druzim su ili u IT-ju, ili su PhD, Post Doc "studenti" ili su ljudi koji se bave naukom na univerzitetima ili industriji.

Hocu da kazem da ja imam kontakte sa visoko obrazovanim ljudima ili ljudima u IT na razlicitim pozicijama. I tu svi moji prijatelji imaju posao ili nisu imali poteskoca da ga nadju. U Hjustonu je "sicilijumska dolina" za medicinska istrazivanja i posla ima dosta ali i dosta ljudi ga trazi i dolazi ovde.

IT je drugaciji, centar je Austin, zbog jakih skola, sedista kompanija. Tamo su i manje plate ali se i dolazi lakse do posla. Ima gomila studenata koji posle skole pocinju da rade za male pare. Naravno ovo vazi za neke pozicije bez ili sa malo iskustva.

Rapisa se ja, sve da bih rekao da na pitanje kakvo je stanje sa poslom mogu da odgovorim samo sto se tice IT i donekle poslova koji se bave naukom. Naci posao u IT sektoru u Hjustonu je malo teze zbog Austina pa cak i Dalasa i San Antonia jer su svi ti gradovi blizu i imaju daleko bolju ponudu poslova.

Ovako generalno bih rekao da ima dosta poslova u finansijama, nafti, logistici i transportu.

Takodje Hjuston je cetvrti najveci grad u SAD i naravno da se mogu naci poslovi u svemu sto vam padne napamet i zato je sigurno dobar za imigrante bez iskustava a svakako sa iskustvom.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Pa hajde, opiši nam malo kako ti se čini. Meni je Texas takođe vrlo zanimljiv i to možda pre Austin nego Huston. Ono što svi manje više gledamo je da nađemo dobar odnos plate/troškova života/mogućnost nalaženja posla/klima pa ako te ne mrzi napiši nešto o tome.
Hjuston je sjajan grad za zivot ali veliko sranje za turisticke posete. Zaista nema nista zanimljivo da se vidi. Ima sjajnih muzeja koje obidjete za jedan dan (NASA je sranje verujte mi) i to je to. Sto se zivota tice, Hjuston pruza sve one prednosti metropola (restorani, klubovi, parkovi, sport, itd ...).

Pristojne plate, mali porezi i relativno jeftin za zivot. Ja vam tvrdim da u Hjustonu malo toga od Teksasa cete osetiti, bar onih predrasuda i negativnih prica. Postoje krajevi u koje se ne zalazi, bar tako kazu, nisam isprobavao, ali sve ostalo je ok.

Sto se tice Austina, treba otvoriti posebnu temu za njega ali evo mog misljenja. Prvih par puta kada sam otisao, rekao sam da cu da se preselim tamo. Sjajna priroda, podseca me na Kaliforniju, u kojoj doduse nikada nisam bio, ali bar po slikama i filmovima Za razliku od Hjustona koji bukvalno, ali bukvalno nema ni jedno brdo, Austin je brdovit i zanimljiv. Njega sada zovu i "Silicon Hills" zbog IT kompanija i prorode. Gomila studenata i mladih, zdrav zivot ili sto bi u Hjustonu rekli "tree huggers" To je jedna od stvari koja se meni mnogo svidja u Austinu u odnosu na Hjuston, brinu o zivotnoj sredini, svi voze bicikle, reciklaza ...

Nocni zivot je sjajan, ali, posle nekoliko puta sam ga izgustirao i dosao do zakljucka da sam ja to prerastao. Ne volim vise da izadjem uvece i gledam pijane studente, sada sam vise za lepe vecere i mirnije barove. Tako da sve zavisi sta hocete ... Imam dosta prijatelja koji svaki petak idu za Austin zbog provoda. Meni je provod sasvim super i ovde

Izvinjavam se na greskama i nepovezanosti, ovaj post pisem danima i nastavljam ga nekoliko puta vec jer uvek moram da prekinem zbog necegaa neko u medjuvremenu postavi novo pitanje

Pitajte i dalje a ja cu kada ugrabim vremena da napisem natenane neke stvari.
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.08.2012, 19:09
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Nema veze, vazno je da si ti nama onako osiroko odgovorio. Stvarno sa uzivao u tvojim izlaganjima.
Pa generalno sto se poslova tice jeste u pravu si. Ja sam po struci ekonomista. Mada koliko sam skontao tamo uvek neki sertifikati fale, tako da verujem i za ovo.
A za Hjuston ti mogu reci da mi se jako svidja kako su ga uredili, stvarno je lep grad, bar koliko slike u Youtube moze docarati.

Kazi mi kako stoje stvari sa smestajem? Kakve su kirije tamo? Racuni?
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 05.08.2012, 19:50
MiCemoProbati MiCemoProbati je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: CG
Poruke: 65
Nepromenjeno

Evo na sta sam naletio prije par dana, mozda samo propaganda, mozda nekom pomogne, u svakom slucaju ne moze da skodi

http://www.vijesti.me/svijet/zaborav...n-clanak-84963
Reply With Quote
  #8  
Staro 05.08.2012, 20:55
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Nema veze, vazno je da si ti nama onako osiroko odgovorio. Stvarno sa uzivao u tvojim izlaganjima.
Pa generalno sto se poslova tice jeste u pravu si. Ja sam po struci ekonomista. Mada koliko sam skontao tamo uvek neki sertifikati fale, tako da verujem i za ovo.
A za Hjuston ti mogu reci da mi se jako svidja kako su ga uredili, stvarno je lep grad, bar koliko slike u Youtube moze docarati.

Kazi mi kako stoje stvari sa smestajem? Kakve su kirije tamo? Racuni?
Hvala

Sto se tice smestaja, opet mogu da pricam iz svog iskustva i ljudi koje znam. Mi placamo $700 za 660sf i 1 bed stan. Mali stan ali u lepom kraju i veoma blizu centru grada i nasem poslu.

Hjuston ima fakticki tri centra grada da tako kazem. Jedan je Medical Center, drugi je Downtown i treci je Galleria. Posto je Hjuston neverovatno rastrkan, uporedio bih ga sa Instanbulom recimo, postoji vise tih urbanih celina sto mu daje smek. Mozete da se vozite miljama i miljama od centra i da naletite na oblakodere, fine krajeve, restorane, klubove, itd ...

Evo nasih racuna za stan
Kirija: $700
Struja: $~70
Voda, djubre, gas: $~40

U principu za 700-1000 mesecno sa komunalijama mozete naci lep stan u lepom kraju i blizu svega.

Da je lep grad, pa khm khm... ne bih se bas slozio sa time. Zavisi sta podrazumevas pod time. Ima puno zelenila i parkova ali grad kao grad nije lep. U poredjenju sa vecim gradovima koje sam imao prilike da obidjem (Atlanta, Denver, Chicago, Austin) je daleko iza po nekom planskom razvoju itd ... Da ne spominjem evropske gradove. Da me ne svhatis pogresno, meni se grad svidja ali eto cisto pravim paralele u odnosu na druge gradove. Meni Hjuston pruza sve sto zelim: Kulturni, Sportski, Nocni zivot ...

Ima dosta imigranata, postoje citavi "gradovi" i kvartovi kao i u svim vecim gradovima. Najzastupljeniji su Nemci, Latinosi, Bliski Istok, Kinezi naravno, itd ... Cuo sam da ima i dosta jugovica ali mi iskreno izbegavamo tu ekipu



Citat:
Prvobitno poslao korisnik MiCemoProbati Prikaz poruke
Evo na sta sam naletio prije par dana, mozda samo propaganda, mozda nekom pomogne, u svakom slucaju ne moze da skodi

http://www.vijesti.me/svijet/zaborav...n-clanak-84963
Pa nije propaganda ali nekoliko razloga je uticalo na ovo. Uragan Katrina, dosta ljudi iz Luijizijane je preslo u Teksas posle katastrofe. Mada i inace je to siromasna drzava za razliku od Teksasa. Onda ova kriza je naterala ljude da se sele sa severa ka jugu jer je jug a pogotovo Teksas ostao postedjen.

Grad se fino razvija, na svkom koraku je vidljivo da se nesto radi. Grade novu liniju lakog metroa, novi stadion je podignut za godinu dana samo, bulevari ... Ono sto se meni svidja napokon se Hjuston okrece zastiti zivotne sredine i zelenijem gradu. od ove godine imamo "zelene" autobuse na bio gorivo, ulaze se u metro i javni prevoz, forsiraju se manji automobili, reciklaza, itd... Imam velika ocekivanja u narednih 10 godina.
Reply With Quote
  #9  
Staro 06.08.2012, 11:45
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Pa to nije ni toliko preterano skupo. Sasvim prostojna cena stanova, no dobro, meni bi svakako neki studio bio sasvim dovoljan tako da verujem da moze i za jeftinije da se nadje.

Znas kako, rekao sam da je lep grad, jer iz ove moje prespektive ogranicenih resursa izgleda lepo. Mogao sam da ga vidim na slikama i na youtube par videa, a ono sto sam video, meni se svidja.
Verujem da je tvoje iskustvo sasvim drugacije, jer da krenemo od toga da si ti vec par godina tamo i da si obisao dosta mesta, pa imas i sta da uporedjujes.
Sa atlantom ga ne bih uporedjivao nikako...Meni se Atlanta mnogo vise svidja, Al generalno kad pogledas svaki grad je lep za sebe
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #10  
Staro 06.08.2012, 12:18
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

To su super povoljne cene. I za stan i za komunalije.Imas li ves masinu u stanu?

1. Prvi stan mi je bio 610 $ sa svim troskovima, internetom i kablovskom (50 m2) - Lafajet, IN.
2. Drugi stan mi je bio 900 $ pre troskova (studio) - Southfield, MI. (apartmansko naselje)
3. Treci stan (80 m2, dvosobni) u jednom jako malom mestu u Indijani (Angola) placala 525 $, vodu i djubre oko 100, struju 55, gas, 45. (duplex, prvi (americko drugi) sprat u kuci koja ima dva stana). Imala sam u stanu novu ves masinu i susac.
4. Sad sam se preselil u veci grad na juznoj obali (Norfolk, VA) i stan je 1100 $ (130 m2, dvosobni), troskove jos ne znam. (duplex, prvi (americko drugi) sprat u kuci koja ima dva stana). (U stanu imam prikljucke za ves masinu i susac, morala sam da ih kupim).
Reply With Quote
Odgovori

Tags
houston, texas

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.