ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2016 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 11.01.2016, 18:46
MakeArt MakeArt je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2015
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 2015NB Prikaz poruke
Koliko ste dugo bili u vezi i kada ste se venčali?
Dečko i ja odlažemo venčanje od letos pošto mu je mama iznenada premilula u avgustu, a od tada se nismo ni slikali, niti smo putovali od aprla zajedno.
6 godina smo bili u vezi, a avgusta smo se vencali. Mislim da su bitnije fotografije, sms, mail prepiske od ranije, pre izvlacenja. Potrbno je samo da dokazete da postoji neki kontinuitet u vezi.
  #32  
Staro 13.01.2016, 20:44
Jankee Jankee je offline
Član
 
Datum prijave: 13.01.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno

Posto sam Vas pratio par puta pre svog intervjua na preporuku mog brata i vaseg clana 'Borak' odlucio sam da i ja dam svoj doprinos a da ne bude da sam samo 'leech'ovao.

Ukratko:
Juce sam imao interview. Prosao sam.
Bio sam jedini aplikant u aplikaciji.
Broj mi je bio 14xxx
DS sam popunio dvadeset i nekog maja.

Specificnosti oko mog slucaja:

Moj otac je dobio na lutriji '99. Tada smo porodicno dobili svi GC. Bili smo malo tamo malo vamo i na kraju smo se vratili u Srbiju (neverovatno ali istinito). U medjuvremenu se 2002 dok smo bili tamo rodio moj mladji brat koji je odmah dobio i US citizenship po rodjenju. Koliko se secam vec 2005 nam je propao GC.

Izvucen sam na DV2016 iz prve prijave.

Od dokumentacije sam dodatno imao police certificate iz UK jer sam tamo ziveo tokom studija.

Srednju skolu nisu gledali i samo su mi zadrzali fakultetsku diplomu.
Pitanja koja mi je postavio srpski intervjuer su bila da li sam ziveo jos negde osim u Srbiji i UK, da li imam nekoga u USA i gde, i sta planiram da radim kad odem u USA.

Drugi interju sa valjda Amerikankom (kazem valjda jer je prvo pricala na cudnom srpskom i nije imala jak us akcenat na engleskom ) je krace trajao. Procitao sam zakletvu, prokometarisala je da je moj otac vec bio dobitnik na lutriji i nasmejala se, pitala me zasto sam odlucio da se vratim iz UK i ja sam joj rekao zato sto sam bio izvucen na ovoj lutriji i da mi je bolje da budem permanent u US nego temporary u UK. I tu se nasmejala i rekla Congratulations i ostatak.

To je moj mali doprinos.
Srecno svima na interjuima i cestitam ostalim pozelenelim.

Pozdrav!
  #33  
Staro 27.01.2016, 15:15
MakeArt MakeArt je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2015
Poruke: 7
Nepromenjeno

Evo i ja da se javim, pasosi vizirani Moj savet svima koji su se vencali nakon izvlacenja da na intervju ponesu sto vise dokaza o postojanju veze pre izvlacenja: fotografije, sms, viber prepiske...
  #34  
Staro 29.01.2016, 16:37
Dzona2016 Dzona2016 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.09.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 3
Nepromenjeno

Poštovani forumaši,
Evo da se i ja javim sa svojim izveštajem.
Za početak želim da vam se predstavim. Po godinama pripadam grupi 60+. Za lutriju sam se prijavila posle pauze od nekoliko godina, više reda radi ne verujući da je uopšte moguće da će me ovog puta izvući.
Nikad neću zaboraviti taj trenutak kada sam pročitala da sam prošla. Imala sam osećaj kao da mi je neko poklonio novi život, a takav osećaj me i dalje ne napušta. Mogu da ga uporedim sa stanjem blage euforije. Sad, koliko je to realno, videćemo kad odem tamo i iskusim taj novi život.
Dobro, da ne izlazim mnogo iz teme, znam da vas sve prvenstveno zanima kako je u ambasadi.
Imala sam zakazano u 8:30. Stigla sam pred ambasadu oko 8h. Desetak ljudi je već tamo čekalo. Posle se ispostavilo da su to oni koji traže turističke vize.
Posle nekoliko minuta izašao je radnik obezbeđenja koji nam je objasnio da isključimo sve svoje elektronske spravice, a kad nas proziva, da priđemo montiranom stočiću i da sve spravice, metalne predmete, punjače, kablove,izvadimo iz džepova, tašni,... i tada nas je jednog po jednog skenirao detektorom. Napominjem da se sve to odvija na otvorenom i da traje,...
Mi iz DV se nalazimo na posebnom spisku, tako da ako vidite da vas ne proziva, urgirajte i recite za šta ste došli.
Posle moje urgencije, došla sam i ja na red. Posle pregleda, ulazi se u manju zgradu. Tu ostavljate sve te predmete. Torbu, dokumenta i jaknu sam mogla da ponesem sa sobom. Kad ste to završili, ulazite u dvorište ambasade, ljubazni radnici iz obezbeđenja vas upućuju na koja vrata da uđete.
Inače napominjem da su sve vreme svi izuzetno ljubazni i spremni da sarađuju, počev od radnika na obezbeđenju pa preko našeg čoveka koji proverava dokumentaciju do radnika-ce iz konzulata.
Radnica na ulazu pita vas po šta dolazite i potom vas upućuje na levu stranu da sednete i sačekate. Dobijate broj sa kjim vas prozivaju da priđete određenom šalteru. Ukupno ima desetak šaltera. Ja sam prozivano na ukupno 4. Imala sam sreće da su mi zakazli prvoj, tako da je cela procedura trajala 2 sata računajući vreme od ulaska u čekaonicu ambasade.
Prozvali su moj broj posle pola sata čekanja. Radnik ambasade, naš čovek, koji je sve vreme bio uključen u proces dobijanja vize, pozdravio me je sa osmehom i zatražio potrebna dokumenta posebno istakavši da li sam završila lekarski pregled. Proverio je originale i fotokopije. Kopije je zadržao kao i koverat sa lekarskog pregleda, a originale mi vratio. Pitao mi je gde nameravam i kod koga da idem. Sve vreme je gledao i u ekran kompjutera, pretpostavljam da je proveravao moju dokumentaciju sa onim što sam popunila u DS260. Brzo je sve završio i rekao mi je da će me prozvati na blagajni da uplatim 330$ i da ću dobiti priznanicu. Posle izvesnog vremena opet me je pozvao(preko broja) za isti šalter da me pita zašto mi se adresa iz DS260 ne slaže sa gradom u koji nameravam da idem. Rekla sam da u momentu popunjavanja DS260 nisam znala gde ću pa sam to polje popunila tek da bi me pustio dalje.Tražio mi je novu adresu. Na žalost, nisam imala tu novu adresu što je, kako se na kraju ispostavilo bilo važno u mom slučaju.
Malo posle prozvali su moj broj na šalteru za uplatu i pitali u kojoj valuti plaćam. Ja sam ponela dolare. Proverio je na aparatu verodostojnost novčanica, rekao je da je u redu, nije mi tad dao nikakvu priznanicu i rekao mi je da sednem, da će me ponovo prozvati. Posle duže pauze, prozvali su me za neki drugi šalter gde su mi uzeli odiske 4 leva, 4 desna prsta i oba palca. Dala mi je potvrdu da sam platila i opet čekanje.
Opet jedna napomena. Sve vreme dok su radili sa mnom nisu nikog dalje prozivali ma da je tu, sa naše leve strane bilo već 5-6 ljudi.
Prozvana sam. Ovog puta bila je to osoba iz konzulata. Predstavila mi se, pitala da li razumem šta se ovde dešava, i zatim mi je kroz šuber proturila plastficiran papirić da ga na glas pročitam. Tu je pisalo da razumem sve što se od mene traži, da je sve što sam rekla i dala kao dokument istinito i da to tvrdim pod krivičnom odgovornošću,....ili tako nešto. Pročitala sam. Onda mi je ona rekla da ispunjavam uslov za dobijanje vize, ali(tu je za mene sledio hladan tuš) da ću je dobiti onda kada im dostavim adresu u Americi na koju će
moći da mi pošalju zelenu kartu. I što pre to uradim, i pošaljem na mejl adresu koju mi je zalepila na papir na kome piše da mi je odloženo davanje vize zbog toga što nedostaje adresa, to ću pre dobiti vizu. E sad, pošto mi se sve okrenulo u glavi, ne sećam se šta je tačno bilo ali znam da sam opet otišla, sad na neki peti šalter za kojim je onaj naš čovek, koji ostavlja jako dobar utisak, objasnio da sam ja praktično dobila vizu, i da će to biti odmah pošto dostavim tu prokletu adresu. Pitao mi je da li može moj pasoš da ostane kod njih da bismo ubrzali proces.Naravno da može. Čim sam izašla sva pokisla iz ambasade, odmah sam poslala molbu mojoj drugarici u Americi da mi pošalje adresu, bez obzira što je kod njih bilo 4 ujutru. I naravno, ona mi je čim se probudila poslala tu adresu, ja njima u ambasadu,...pa oper čekanje. To je sve bilo juče.Naravno, ne moram da kažem da sam bar 10 puta proveravala da li sam dobro otkucala njihovu mejl adresu, adresu iz Amerike, kako sam na svakih pola sata proveravala mailbox,...
Kad, danas oko 15h zve neko na mobilni. Dobar dan, da li je to .....Vidim, poznat mi glas. Američka ambasada ovde. Dobili ste vizu. Kad možete da dođete po pasoš? Mogu odmah. Nemojte baš odmah, da li možete u ponedeljak,.....
Kraj španske serije.
Nastavak sledi ali od sad Američka serija.
Veliki pozdrav svima, nadam se da će nekome biti korisno ovo moje iskustvo.
Posebnu zahvalnost na saradnji i podršci šaljem tebi Tikice.
  #35  
Staro 02.02.2016, 20:34
mibim2016's Avatar
mibim2016 mibim2016 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.07.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Centralna srbija
Poruke: 32
Pošalji Skype™ poruku korisniku mibim2016
Nepromenjeno konacno

Odobrene useljenicke vize,pasosi u petak.
Detalji ovih dana,premoreni smo. Veliki pozdrav za sve forumase!
__________________
Prva prijava 25.10.2012. - Has not be selected.
Druga prijava 14.10.2014. - Has not be selected.
Treća prijava 08.10.2015. - Izvučeni 2016EU00017xxx
DS-260 Popunili i poslali 20.05.2014.
Zakazan intervju 02.02.2016.
  #36  
Staro 03.02.2016, 22:13
div011 div011 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.08.2015
Poruke: 16
Nepromenjeno Pozeleneli

Pozdrav svima i hvala na svemu!
Napokon je sve zavrseno i sad mozemo malo da se opustimo. Pasosi krajem nedelje.....
  #37  
Staro 04.02.2016, 11:40
Mablica Mablica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
Poruke: 30
Nepromenjeno

Pomerio nam je sluzbenik interviju zato sto prilikom provere mu nije bio kompletiran ds260 falili su moji podaci i detetovi, kaze da je video da smo kontaktirali kcc i sve ali imaju tehnicki problem sa obrascem pa cemo morati njemu da se javimo i ponovo da ga popunimo, cak je hteo da napravi presedan, da nas primi u petak iako ne primaju petkom da se ne bi vracali kuci, ja mu tad rekoh za dete i mmr, tako da cemo ipak natrag... Pa opet sve u krug. Sve pohvale za coveka ostavio njegov licni broj da ga nazovemo kad kompletiramo detetov koverat i ds260.

Usput nas je pitao par pitanja sta imamo od skole, od kad se znamo, gde zivimo, i reko je da ce biti sve u redu, ispunjavamo uslove, ali mora da kompletiramo
Dokumentaciju, covek je ultra ljubazan i hoce da izadje u susret...

Napomenuo je da od nas zavisi kad ce nam biti zakazan interviju i da do sad nikad nisu imali problema do jula meseca sto se tice naknadnog odobravanja viza za ljude koji odlazu interviju ili im fali neki papir...
  #38  
Staro 04.02.2016, 14:24
mibim2016's Avatar
mibim2016 mibim2016 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.07.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Centralna srbija
Poruke: 32
Pošalji Skype™ poruku korisniku mibim2016
Nepromenjeno intervju

Evo i naseg iskustva od utorka 02.02.2016.
Bili smo ispred ambasade u 8:15,tip iz obezbedjenja izlazi ispred i poziva sve koji imaju intervju u 08:30. Prozvao je sve osim nas,na kraju nas pitao za koju smo vizu dosli i kad smo rekli DV,na brzinu nas pretresao detektorom za metal i uveo u prvu zgradu preko reda. U prvoj zgradi skeneri,gasenje i odlaganje svih elektronskih uredjaja. Prolazimo kroz dvoriste i ulazimo u glavnu zgradu gde su salteri. Dobijamo papiric sa brojem i sedamo u levi deo cekaonice gde se smestaju americki drzavljani i oni koji apliciraju za useljenicku vizu. Nakon 20 minuta cekanja prozivaju nas na sater 10 koji je zatvorenog tipa. Predali smo dokumenta i krecu standardna pitanja gde ste planirali da idete i sta biste tamo radili. Nakon sto je sluzbenik utvrdio da nam je dokumentacija kompletna i da ispunjavamo sve uslove,poslao nas je na salter 1 da platimo 3x330$,i da smo nakon toga slobdni do 13:45.
Sledi pauza nakon koje smo se vratili ispred ambasade. Prosli kroz istu proceduru ulaska,dobili nov broj i nakon cekanja od 15 minuta bili prozvani na salter 5 na kome smo ja i supruga dali otiske prstiju. Opet cekanje 15 minuta ,prozvani na salter 6 na kome nas je cekala konzularna sluzbenica za intervju. Razgovor je bio iskljucivo na srpskom bez obzira sto i ja i supruga pristojno govorimo engleski sto nam je bilo prvo pitanje. Zatim smo na srpskom procitali zakletvu da garantujemo za istinitost podataka i dokumenata koje smo predali. Ponovo dali otiske,nakon cega su usledila itanja da li smo vec bili u Americi i da li je neko od nas dvoje ziveo duze od 6 meseci u nekoj drugoj drzavi. Nakon tih pitanja cestitala nam je i rekla da su nase useljenicke vize odobrene,nakon cega nas je zamolila da sacekamo kolegu koji ce nam dati informacije sta i kako za pasose. Nako nekih sat vremena cekanja pozvao nas je sluzbenik koji nam se izvinio sto smo toliko cekali. Da su pokusali da nam odmah viziraju pasose jer smo iz malog provincijskog mesta gde ne ide DHL brza posta,ali su imali tehnickih problema,te cemo ipak morati da dodjemo licno po njih u petak.
Napomenuo bih da su svi ljudi zaposljeni u ambasadi neverovatno ljubazni. Za decu postoji taj kutak za igru,gde je nasa mala uzivala.

Pozdravljamo sve forumase,veliko hvala na mnogim informacijama koje su nam puno pomogle u celoj ovoj proceduri.

Svima koji su prosli intervju sve cestitke,a onima koje to tek ceka puno srece!
__________________
Prva prijava 25.10.2012. - Has not be selected.
Druga prijava 14.10.2014. - Has not be selected.
Treća prijava 08.10.2015. - Izvučeni 2016EU00017xxx
DS-260 Popunili i poslali 20.05.2014.
Zakazan intervju 02.02.2016.
  #39  
Staro 18.02.2016, 20:03
sivecosta sivecosta je offline
Član
 
Datum prijave: 07.12.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Bio sam danas na razgovoru, viza je odobrena!
Sto se tice adrese uzeli su adresu rezervacije hotela hvala svima na pomoci!
  #40  
Staro 23.02.2016, 13:53
zelembac zelembac je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2015
Poruke: 24
Nepromenjeno

Evo i ja da vam se javim sa mojim izvestajem.
Sve je proslo ok i od sada sam pravi zelembac

Necu vas zamarati detaljnom procedurom ulazka u ambasadu jer je sve lepo organizovano i jednostavno. Jedan mali hint za sve koje idu na razgovor jeste da naglase sluzbeniku koji proziva da su za imigracionu vizu jer ce tu biti i more ljudi koji dolaze za turisticke vize.

Intervju se sastajao iz dva dela, kao i vecini. Intervju mi je bio zakazan za 8:30 a u ambasadu sam usao oko 15 do 9. Dobio sam svoj broj i cekao da me prozovu. Prvi razgovor je bio sa srpskim konzulom koji mi je najpre trazio pasos pa potom sva dokumenta koja sam pripremio za intervju (samo ono sto se i trazi, nisam nudio nista dodatno i ako sam posedovao kao sto je: pismo od osobe kod koje idem, adrese drugih lokacija gde mogu da odem itd.. ).

Pitao me je ko je osoba na adresi koju sam naveo, da li sam imao problema sa imigracionim i policijom posto sam bio vec 2 puta u USA, cime planiram da se bavim..i to je to u principu. sve je trajalo mozda 2 min. Tada sam dao i otiske. Nakon toga mi je rekao da cemo napraviti malo vecu pauzu do 14h i da je potrebno da platim 330$. Prozvali su me i platio sam, nakon cega sam napustio ambasadu i ponvo se vratio u 14h.

Kada sam se vratio u 14h ponovo sam na kratko bio sa srpskim konzulom koji mi je vratio deo nekih papira, sve kopije, svedocanstva, uverenje o zavrsenim master studijama...iskreno nisam ni gledao sta, jedino sto su zadrzali bila je diploma fakulteta. Jos jednom su me prozvali kada sam dao drugu polovinu papirica gde pise moj broj.

Na kraju, napokon sam prozvan za razgovor sa americkim konzulom. Prvo mi je dala da procitam zakletvu na sprskom a ceo razgovor smo vodili na engleskom. Kada sam procitao pitala mi je da li verujem u to i da li je to istinia i nakon toga sam ponovo stavi olevu ruku na skener za otiske. Rekla mi je da je kod nje moja diploma sa fakulteta, a ja sam dodao da je to diplova sa osnovnih studija i da pored toga imam i zavrsene master studije na sta se ona prijatno iznenadila i cestitala mi na tome. Primetila je da sam dva puta bio u americi sto sam ja samo potvrdio. Nakon toga me je pitala da li sam negde ziveo van Srbije - nisam. Na kraju me je pitala cime zelim da se bavim i nakon mog odgovora mi je cestitala na dobijanju vize i pozelela puno srece u americi. Zena je inace jako jako prijatna i nasmejana osoba tako da nije nikakav bauk razgovor sa konzulom

Posle su me prozvali jos jednom da mi kazu da ce me zvati kada pasos bude gotov i to bi bila cela avantura u ambasadi. Inace, sve je jako opusteno i slo
bodno se opustite..na salterima sam ukupno proveo mozda 5min za svo to vreme, jedino ubija cekanje na prozivanje i to sto to traje ceo dan ali opet, samo opusteno

Juce sam otisao po pasos gde su mi dali koverat koji se ne otvara kao i upustvo za placanje USCIS Fee-a.

Srecno svima koji tek imaju razgovor, nadam se da vam je ovo od pomoci!

Pozdrav
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2016 Tikica Intervju (interview) - Ambasada 1112 24.10.2016 22:01
DV2016 Selected Winners - DV2016 Izvuceni Dobitnici cirapfc Prijava na Lutriju 238 13.05.2016 15:52
DV2016 Statistika - sa FB stranice amabasade SAD u Beogradu snowflake Prijava na Lutriju 53 02.05.2016 19:48
Okupljanje "zelenih" dobitnika DV2016 u Bgd-u B&V Vaša strana 39 24.10.2015 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.